Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανα εμβολιο για οξεια τελειομανιτιδα παιζει?Γιατι φυσικα δεν θα μπορουσα να κοιμηθω με εκεινη τη γωνια στο tempered..!

Eχει κανεις κανα link με δοκιμασμενο και γυαλινο tempered?!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Κανενα app για ραδιοφωνο fm εχουμε παιδια?

ΟΧΙ γα online radio,το κλασσικο των fm,αυτο που εχει στις aosp δεν μου αρεσι......ασε που κρατα στην μνημη 5 σταθμους.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κανα εμβολιο για οξεια τελειομανιτιδα παιζει?Γιατι φυσικα δεν θα μπορουσα να κοιμηθω με εκεινη τη γωνια στο tempered..!

Eχει κανεις κανα link με δοκιμασμενο και γυαλινο tempered?!

 

Για πες,τι εκανες?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω το mofi temperd glass απο vickmall και είναι τέλειο και μπήκε πανευκολα και τελεια(η τύχη του πρωτάρη που λεγατε :o )!

Δηλαδή υπαρχουν και temperd glass απο κανονικό γυαλί?

Link to comment
Share on other sites

Κανα εμβολιο για οξεια τελειομανιτιδα παιζει?Γιατι φυσικα δεν θα μπορουσα να κοιμηθω με εκεινη τη γωνια στο tempered..!

Eχει κανεις κανα link με δοκιμασμενο και γυαλινο tempered?!

 

Κοιταξα τωρα στο ιστορικο αγορων μου στο ebay και βρηκα αυτο---->

http://www.ebay.com/itm/Nacodex-Crystal-Clear-Premium-Glass-Screen-Protector-Film-For-Coolpad-F1-8297W-/251575707655?pt=US_Cell_Phone_Screen_Protectors&hash=item3a9314a807

Αλλα δεν θυμαμαι εαν ειναι γυαλι η πλαστικο,ρωτα μια τον πωλητη εαν δεν βαριεσαι.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Χαχα σας καταλαβαίνω με την λεπτομέρεια. Μετά από άπειρα trial and error με screen protectors ανά τα έτη, το tempered glass είναι σχετικά απλή υπόθεση.

@Azuli δεν θα βελτιωθεί ιδιαίτερα η κατάσταση έτσι όπως έκατσε, θέλει προσοχή να μην λυγίσει σε κάποια άκρη. Αν το βγάλεις και το ξεπλύνεις με νερό θα κολλάει ξανά μια χαρά. Θα στείλω αργότερα edit εδώ με link από αυτό που έχω περάσει εγώ (aliexpress)

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κανα εμβολιο για οξεια τελειομανιτιδα παιζει?Γιατι φυσικα δεν θα μπορουσα να κοιμηθω με εκεινη τη γωνια στο tempered..!

Eχει κανεις κανα link με δοκιμασμενο και γυαλινο tempered?!

 

 

Να μαθαίνετε. Ο μακάκας που βάζει το τζαμάκι είμαι εγώ.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Κανενα app για ραδιοφωνο fm εχουμε παιδια?

ΟΧΙ γα online radio,το κλασσικο των fm,αυτο που εχει στις aosp δεν μου αρεσι......ασε που κρατα στην μνημη 5 σταθμους.

απ'οσο ξερω δεν υπαρχουν universal εφαρμογες ραδιοφωνου που να παιζουν σε πανω απο ενα κινητα,οποια τηλεφωνα εχουν radio app ειναι στενα δεμενο με το hardware του κινητου.

 

Η μονη εξαιρεση ειναι το Spιrit fm που ειναι τρελη low level χακερια και μπορει να δημιουργησει και προβληματα.Επισης σε μερικα τηλ ανοιγει το bluetooth για καποιο λογο για να δουλεψει.Δεν ειναι συμβατο με πολλες συσκευες,ειναι paid και δεν εχει και πολυ ομορφο interface

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για πες,τι εκανες?

 

κλασσικα βαλε βγαλε το κανα χειροτερα.Η γωνια που δεν εφαρμοζε ειναι σιγουρα κατασκευαστικο λαθος καθως ηταν ετσι απο την πρωτη εφαρμογη και επειτα επειδη προσπαθησα να το ισιωσω και με το χερι οχι μονο δεν ισιωνε αλλα ουτε καν εσπαγε.Οποτε ηταν και πλαστικο και παραμορφωμενο.

Το εβγαλα και μεχρι να παρω αλλο θα χαιδευω τον γοριλλα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοιταξα τωρα στο ιστορικο αγορων μου στο ebay και βρηκα αυτο---->

http://www.ebay.com/itm/Nacodex-Crystal-Clear-Premium-Glass-Screen-Protector-Film-For-Coolpad-F1-8297W-/251575707655?pt=US_Cell_Phone_Screen_Protectors&hash=item3a9314a807

Αλλα δεν θυμαμαι εαν ειναι γυαλι η πλαστικο,ρωτα μια τον πωλητη εαν δεν βαριεσαι.

 

το χες βαλει?ειναι καλο απο αισθηση,εφαρμογη και δακτυλικα αποτυπωματα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χαχα σας καταλαβαίνω με την λεπτομέρεια. Μετά από άπειρα trial and error με screen protectors ανά τα έτη, το tempered glass είναι σχετικά απλή υπόθεση.

@Azuli δεν θα βελτιωθεί ιδιαίτερα η κατάσταση έτσι όπως έκατσε, θέλει προσοχή να μην λυγίσει σε κάποια άκρη. Αν το βγάλεις και το ξεπλύνεις με νερό θα κολλάει ξανά μια χαρά. Θα στείλω αργότερα edit εδώ με link από αυτό που έχω περάσει εγώ (aliexpress)

 

cool ;) Δεν παθαινε τιποτα το δικο μου απο λυγισματα,πλαστικο βλεπεις με τρελη αντοχη σε flex.Δεν χαλασε απο ανασηκωση,ηταν στραβο απο μονο του (η το κινητο μου!)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Να μαθαίνετε. Ο μακάκας που βάζει το τζαμάκι είμαι εγώ.

 

χα..!και γω αυτο ειχα.Με αποζημιωσανε τελικα απο το vickmall μετα απο μια ωρα κουβεντα..!

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

να χει σχεση το handcent με τον ηχο του ξυπνητηριου λιγο δυσκολο το κοβω..!

 

και ομως φιλε, στις επιλογες των ηχων με αφηνε να μπω στον φακελο των τραγουδιων μεσω handcent, ουτε εγω καταλαβα πως αλλα ειλικρινα ετσι ακριβως εγινε... :ninja:

 

Kostas1 ειλικρινα ειχα το ιδιο θεμα που σου ειχα στειλει και σε πριβε, οταν πηγαινα εκει που δειχνεις με το Print screen δνε μου ανοιγε τον file manager, μονο για καποιο λογο διαβασε το handcent σαν file manager και ετσι τα επελεξα, τι να πω...

 

 

Και το μοναδικο bug που μου βγαλε η V4 ειναι οτι οταν ανοιγω wifi, για να συνδεθω, πρεπει να παω στις ρυθμισεις αλλιως δεν μου βγαζει σε παραθυρο τα αποτελεσματα της αναζητησης δικτυων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπον τι γνωμη εχετε για την εφαρμογη που εχει γινει σε αυτο το tempered glass?

 

H κατω αριστερη γωνια δεν εφαπτει καλα και δεν ειναι οτι εχει σκονη απο κατω η κατι τετοιο.

Παιζει σε 1-2 μερες να κατσει καλα απο μονο του η να το βγαλω παλι?

Βασικα η εφαρμογη που εκανα στην φωτο ειναι η καλυτερη απο 3 προσπαθειες,μονο στην γωνια εχει θεμα.

 

Απλα φοβαμαι μην το αφησω κανα 2 μερες και μετα σκληρηνει η κολλα του και χαλασει εντελως οταν το ξαναβγαλω.

 

http://s8.postimg.org/vog7ouf3p/IMG_20140929_181252.jpg

 

Ειχα ακριβως το ιδιο θεμα, την ξεκολησα και σκουπισα την γωνια παρα πολυ καλα, και με σελοτειπ "πηρα" την σκονη που μπορει να ειχε πανω στο temperded και εχει κολησει τελεια πλεον.

Edited by Mj25
Link to comment
Share on other sites

azuli αφου δεν εσπασε δοκιμασε αν θελεις να το βαλεις υγρο(με δικο σου ρισκο!),εμενα το τελευταιο(5 εχω παρει συνολικα!) το εβαλα και οπως στο βιντεο εξειχε και οταν το ξεκολησα παλι ηταν σουζα η γωνια,ετσι το εβρεξα και με απαλες κινησες προσπαθησα να μετακινησω την κολλα να παει και στην γωνια,το εβαλα υγρο και πιεσα να φυγουν τα νερα απο τις ακρες ,τα περισσοτερα εφυγαν και εμειναν μονο 3 σημεια με υγραεσια η οποια εφυγε με τον καιρο (2 βδομαδες!) αλλα η γωνια κολησε και δεν εχει ξαναξεκολησει, τωρα ειναι απλα τελειο το screen porotector!
Link to comment
Share on other sites

θα ξαναπροσπαθησω αυριο μια τελευταια φορα με φως..!

 

Εχω βαλει την χθεσινη AOSP 4.4.2 του Lzy θα κανω τα test drive και θα ενημερωσω,προς το παρον με μια πρωτη χρηση ειναι τρομερα smooth και γρηγορη.

 

http://bbs.ydss.cn/thread-476702-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Αν γνωρίζει κανείς από καλιμπράρισμα του proximity sensor θα με υποχρέωνε... Φοράω την 4.4 AOSP-lite του jonzalvo (η Ισπανική που λέγαμε...) και τα σπάει σχεδόν σε όλα εκτός από τον σένσορα και την αναγνώριση της εσωτερικής μνήμης από τον υπολογιστή...
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

θα ξαναπροσπαθησω αυριο μια τελευταια φορα με φως..!

 

Εχω βαλει την χθεσινη AOSP 4.4.2 του Lzy θα κανω τα test drive και θα ενημερωσω,προς το παρον με μια πρωτη χρηση ειναι τρομερα smooth και γρηγορη.

 

http://bbs.ydss.cn/thread-476702-1-1.html

 

Ελληνικα εχει αυτη?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικα εχει αυτη?

 

Και να μην εχει βαλε το MoreLocale 2 και θα εχει. Το εκανα στην color os που εχω πανω τωρα.

Σχετικα με την rom καλη την βρισκω. Μεγαλο ατου ο ηχος που ειναι απιστευτος και το 3d.

Την εχει κανεις και της εβαλε gravity? Αυτο που ειχα στην rom του laek.17 δεν κανει.

Antutu 31975.

Edited by pyxta
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικα εχει αυτη?

 

ναι τα χει ολα (συν τις υποχρεωτικες sponsored εφαρμογες της baidu..!)

 

εχει ενα μικρο bug που λυνεται ευκολα.Αν κλεισεις το τηλ για να ξανανοιξει πρεπει να κανεις reboot απο recovery,το ιδιο που εχει και η color os παλι του Lzy.Με καποια απλη εφαρμογη που κανει και reboot to recovery το bug εξαφανιζεται.

 

Επισης το bluetooth φαινεται οτι δεν ανοιγει,αλλα με καθαρισμα data+cache του bluetooth app και καθαρισμα dalvik και cache απο recovery λυνεται και αυτο.

 

αλλα κατσε να τσεκαρω λιγο ακομα μην εχει τιποτα σοβαρο..!

 

edit : το θεμα με το Power off ηταν του fastboot,το απενεργοποιησα και ειναι οκ

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

το θεμα με το Power off ηταν του fastboot,το απενεργοποιησα και ειναι οκ

 

Για πες να το κανω στην colour os.

Μηπως ξερεις ποιο gravity πρεπει να περασω;

Link to comment
Share on other sites

κανενα,απο τα settings το κλεινεις απο το accessibility

 

Ποιό ακριβώς είναι γιατί δεν το βρίσκω;

Link to comment
Share on other sites

Ποιό ακριβώς είναι γιατί δεν το βρίσκω;

 

στην aosp του Lzy εκει ειναι,ισως στην color να ειναι καπου αλλου.Παντως αυτο ηταν

Link to comment
Share on other sites

στην aosp του Lzy εκει ειναι,ισως στην color να ειναι καπου αλλου.Παντως αυτο ηταν

 

Καλημέρα, αυτή είναι πράγματι σωστη για το κντ,αξίζει να την περάσουμε;

Όπως ειπές πιο πανω έχει τη γλώσσα μας,απλα θέλουμε να βάλουμε play store έτσι;

Link to comment
Share on other sites

θα ξαναπροσπαθησω αυριο μια τελευταια φορα με φως..!

 

Εχω βαλει την χθεσινη AOSP 4.4.2 του Lzy θα κανω τα test drive και θα ενημερωσω,προς το παρον με μια πρωτη χρηση ειναι τρομερα smooth και γρηγορη.

 

http://bbs.ydss.cn/thread-476702-1-1.html

 

Αλλου εκτος απο αυτο το site ανεβαινουν ROM απο Lzy η αναγκαστικα κανω λογαριασμο σε bbs.ydss.cn?

Edited by skar98
Link to comment
Share on other sites

Αλλου εκτος απο αυτο το site ανεβαινουν ROM απο Lzy η αναγκαστικα κανω λογαριασμο σε bbs.ydss.cn?

 

Εδω δες. http://pan.baidu.com/share/home?uk=1110166341&view=share#category/type=0

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...