Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δε δοκιμαζεις με καναν αλλο browser?Δεν την κατεβασα ακομα αλλα αυτο το download link δουλευει παντα χωρις προβληματα

 

το σκέφτηκα και εγώ, με 3 δοκίμασα αλλά τίποτα, κατεβάζει μερικά mb και μετά βγάζει ότι απέτυχε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

το σκέφτηκα και εγώ, με 3 δοκίμασα αλλά τίποτα, κατεβάζει μερικά mb και μετά βγάζει ότι απέτυχε

την κατεβασα τωρα,ισως ειχε πεσει το πρωι

Link to comment
Share on other sites

http://prntscr.com/etzn3s

Tο κινητο με sp flash tool εκδοση 5 δεν προχωρα οπως στην εικονα και βγαζει σφαλμα. Εχω διαβασει σχετικα στη σελιδα 1614 αλλα τα ιδια. Καμια ιδεα;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

http://prntscr.com/etzn3s

Tο κινητο με sp flash tool εκδοση 5 δεν προχωρα οπως στην εικονα και βγαζει σφαλμα. Εχω διαβασει σχετικα στη σελιδα 1614 αλλα τα ιδια. Καμια ιδεα;

 

Αυτό το μήνυμα εμφανίζεται όταν δεν έχουν περαστεί σωστά οι drivers.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μου έδωσαν το συγκεκριμένο κινητό και δεν μπορώ να στείλω και να λάβω μυνηματα SMS έχω cosmote και έχω περάσει τις ρυθμίσεις... Τι μπορεί να συμβαίνει? Έχει κάποιος καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μήνυμα εμφανίζεται όταν δεν έχουν περαστεί σωστά οι drivers.

Mα δω http://prntscr.com/eu0p97 φαινεται οτι εχει εγκατασταθει σωστα αλλωστε με ygdp tool δεν βγαζει σφαλμα ολοκληρωνεται η διαδικασια αλλα δεν ξεκινα.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μου έδωσαν το συγκεκριμένο κινητό και δεν μπορώ να στείλω και να λάβω μυνηματα SMS έχω cosmote και έχω περάσει τις ρυθμίσεις... Τι μπορεί να συμβαίνει? Έχει κάποιος καμία ιδέα?

Ποια ρομ εχεις εγκατεστημενη;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Mα δω http://prntscr.com/eu0p97 φαινεται οτι εχει εγκατασταθει σωστα αλλωστε με ygdp tool δεν βγαζει σφαλμα ολοκληρωνεται η διαδικασια αλλα δεν ξεκινα.

 

Τότε είναι θέμα συγχρονισμού του πότε πατάς το Download και πότε βάζεις το USB.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,να κανω ερωτηση?φοραω την miui του jpower κ εχει γεμισει φουλ δεν εχω χωρο κ εχει αρχισει κ κολλαει,μπορω να περασω απο πανω του xs η θα ειναι τα ιδια?επισης καποια ρομ που να μπορει να αναγνωριζει κ την μεμορυ σαν ενιαιο χωρο?πχ η hive h emui το κανουν αυτο? να μπορεις να μεταφερεις τις εφαρμογες στη μεμορυ?
Link to comment
Share on other sites

http://prntscr.com/etzn3s

Tο κινητο με sp flash tool εκδοση 5 δεν προχωρα οπως στην εικονα και βγαζει σφαλμα. Εχω διαβασει σχετικα στη σελιδα 1614 αλλα τα ιδια. Καμια ιδεα;

 

Νομιζω καθυστερεις να συνδεσεις το καλωδιο στο τηλεφωνο.Συνδεουμε το καλωδιο στο pc,παταμε download,κραταμε πατημενο το vol up (η down,δεν θυμαμαι) και μεσα σε 1-2 δευτερολεπτα πρεπει να συνδεσουμε και το τηλεφωνο,αφηνουμε το κουμπι μολις δουμε οτι ξεκιναει η μπαρα να γεμιζει.Aλλιως βγαζει error. Το ιδανικο μετα (αν βγαλει error) ειναι πριν ξαναπροσπαθησουμε,να βγαλουμε και να ξαναβαλουμε την μπαταρια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα! Στις εκδόσεις του XS υπάρχει κάποιος τρόπος για να έχουμε τα θέματα ελεύθερα?

 

ναι,μεσω xposed με το xmiui module η το miui 8 tweaks η αλλαζοντας τον theme manager με εναν απο global rom.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημερα,να κανω ερωτηση?φοραω την miui του jpower κ εχει γεμισει φουλ δεν εχω χωρο κ εχει αρχισει κ κολλαει,μπορω να περασω απο πανω του xs η θα ειναι τα ιδια?

 

θα γινει μπαχαλο.Κανε clean install με ολα τα wipes (dalvik,cache,system,data,internal).

Dirty μονο σε ιδιες rom,πχ απο Xs σε Xs,και αυτο με επιφυλαξεις οτι δεν θα παρουσιασει καποιο προβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα! Μου έδωσαν το συγκεκριμένο κινητό και δεν μπορώ να στείλω και να λάβω μυνηματα SMS έχω cosmote και έχω περάσει τις ρυθμίσεις... Τι μπορεί να συμβαίνει? Έχει κάποιος καμία ιδέα?

 

βαλε ενα αλλο app για μηνυματα,οπως το textra sms.Πιθανον εχεις την εργοστασιακη rom που εχει θεμα με μερικα sms η καποια παλια. Τσεκαρε κι ολας οτι εχεις πει στο τηλεφωνο να στελνει μηνυμα με την σωστη sim,οπως και οτι η εφαρμογη το στελνει με την σωστη sim.

 

Αλλιως κανε factory reset η βαλε αλλη rom

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

θα γινει μπαχαλο.Κανε clean install με ολα τα wipes (dalvik,cache,system,data,internal).

Dirty μονο σε ιδιες rom,πχ απο Xs σε Xs,και αυτο με επιφυλαξεις οτι δεν θα παρουσιασει καποιο προβλημα.

 

 

Δε πιστευω να χρειαστει να περασω καμια πιο παλια ρομ του xs μπας κ εχω καμια απωλεια σε δεδομενα η στο gps...οποτε χυμα την τελευταια τ ετδι;;;καποια αλλη ρομ για να μη γεμιζει τοσο πολυ κ να γινεται ενα με μεμορυ καρντ παιζει;;;

Link to comment
Share on other sites

Πολυ smooth η νεα Xs,βλεπω διαφορα σε σχεση με τις 2 τελευταιες εκδοσεις.Ισως επαιξε ρολο και το οτι την εβαλα clean αυτη τη φορα,αλλα και παλι τοσο smooth δεν ηταν στις παλιοτερες που εβαζα παλι με clean install.Εχει γινει δουλεια.

 

Επισης καλυτερο memory management,δεν μπουκωνει τοσο γρηγορα.

 

Φυσικα λειτουργουν ολα,συνισταται..!

 

(Βρειτε και τα τελευταια xMiui και Miui 8 tweaks modules,κανουν παπαδες..)

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θα γινει μπαχαλο.Κανε clean install με ολα τα wipes (dalvik,cache,system,data,internal).

Dirty μονο σε ιδιες rom,πχ απο Xs σε Xs,και αυτο με επιφυλαξεις οτι δεν θα παρουσιασει καποιο προβλημα.

 

 

Δε πιστευω να χρειαστει να περασω καμια πιο παλια ρομ του xs μπας κ εχω καμια απωλεια σε δεδομενα η στο gps...οποτε χυμα την τελευταια τ ετδι;;;καποια αλλη ρομ για να μη γεμιζει τοσο πολυ κ να γινεται ενα με μεμορυ καρντ παιζει;;;

δουλευουν ολα.Oι rom γεμιζουν απο τα dirty flash γιατι δεν γινονται τα format data + internal,κατι το οποιο ισχυει και για οταν περνας καθαρη την rom αν δεν τα κανεις.

 

Το adoptable storage που θες γινεται μονο σε android 6 και πανω,και αν δεν εχεις super γρηγορη και ακριβη sd card θα σου κανει το τηλ πιο αργο.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Δε μου κανει εγκατασταση τους drivers. Εχω win8x64. Εκανα εκτελεση ως διαχειριστης αλλα τιποτα. Εχει κανεις καμια ιδεα?

 

Αναφερομαι στο unbrick του Coolpad f1 απο τον grgz

Edited by nikolasper
Link to comment
Share on other sites

Δε μου κανει εγκατασταση τους drivers. Εχω win8x64. Εκανα εκτελεση ως διαχειριστης αλλα τιποτα. Εχει κανεις καμια ιδεα?

 

Αναφερομαι στο unbrick του Coolpad f1 απο τον grgz

εχεις ενεργοποιησει το install των unsigned drivers στα windows?

Αλλιως δεν.

Link to comment
Share on other sites

 

καλησπερα στην παρεα.οποιος εχει την τελευταια miui tou jpower73 ας στειλει κανα λινκ.ευχαριστω εκ των προτερων

δεν εχει βγαλει αλλη

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει βγαλει αλλη

Ευχαριστω για την απαντηση.δυστηχως το φορουμ εχει προβλημα οποτεεαν την εχεις σε λινγ mega στειλτημου

Edited by komitis13
Link to comment
Share on other sites

οποιος δυσκολευεται να κατεβασει την τελευταια miui του jpower, την εχω ανεβασει στο mega

https://mega.nz/#!ogd1mRKQ!LRGOZWDgOfpiT7haYHFfZsf0KbsWk2AcayemN4fvbPo

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω συνεχιζω να εχω προβλημα στο gps στην HiveUi..την περασα απο πανω με dirty flash μηπως και δεν εχει κατσει καλα αλλα τα ιδια..βγαζει το σηματακι του gps αλλα δορυφορος ουτε λογος..καμια λυση;;ειναι κριμα γιατι ειμαι τοσο ευχαριστημενος γενικα αλλα ειναι σοβαρο bug για μενα το gps
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω συνεχιζω να εχω προβλημα στο gps στην HiveUi..την περασα απο πανω με dirty flash μηπως και δεν εχει κατσει καλα αλλα τα ιδια..βγαζει το σηματακι του gps αλλα δορυφορος ουτε λογος..καμια λυση;;ειναι κριμα γιατι ειμαι τοσο ευχαριστημενος γενικα αλλα ειναι σοβαρο bug για μενα το gps

 

Κάνε καθαρή εγκατάσταση. Καλού κακού πριν πέρνα μια official με YGDP Tools για να καθαρίσει εντελώς η εσωτερική flash. Τα πολλά βάλε βγάλε σου δημιουργούν το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Hi guys. I've joined this forum cause i saw that its still very active, since modaco died kinda, I hope you dont mind if i speak on english or should i use google translate to use greek language?

 

Does anyone of you have experience with porting roms, I would like to port redmi note's miui 8.2.3.0 version, but i dont have experience with it

I know your previous porter is jpower, but currently he is testing MM rom

Link to comment
Share on other sites

Hi guys. I've joined this forum cause i saw that its still very active, since modaco died kinda, I hope you dont mind if i speak on english or should i use google translate to use greek language?

 

Does anyone of you have experience with porting roms, I would like to port redmi note's miui 8.2.3.0 version, but i dont have experience with it

I know your previous porter is jpower, but currently he is testing MM rom

 

Hello and welcome here. I can't say if using English is a problem since i 'm not a moderator or administrator.

 

To answer your question i think that only jpower73 has vast experience with porting, all the others here are using his roms. Why don't you send him a private message asking him if he can help you somehow?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...