Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

48 ώρες με την τελευταία του φίλου jpower και όλα πάνε ρολόι, όσο αφορά ιούς και συναφή θα σας γελάσω μιας και δεν χρησιμοποιώ αντιβίωση τα τελευταία 3 χρόνια οπότε δεν έχω αναφορές ή συναγερμούς.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

48 ώρες με την τελευταία του φίλου jpower και όλα πάνε ρολόι, όσο αφορά ιούς και συναφή θα σας γελάσω μιας και δεν χρησιμοποιώ αντιβίωση τα τελευταία 3 χρόνια οπότε δεν έχω αναφορές ή συναγερμούς.

Το clean master δεν σου κολλάει στις διαφημίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Το clean master δεν σου κολλάει στις διαφημίσεις;

και εμένα εκεί μου κολλάει συνέχεια και αν το αφήσω πολύ ώρα κλείνει το κινητό και ανοίγει μόνο αν βγει και ξαναμπεί η μπαταρία!!!

Link to comment
Share on other sites

Το clean master δεν σου κολλάει στις διαφημίσεις;

 

nope...κανένα θέμα..την πέρασες με dirty? εγώ ναι, από την 16.12.01 καρφί στην νέα.

Link to comment
Share on other sites

nope...κανένα θέμα..την πέρασες με dirty? εγώ ναι, από την 16.12.01 καρφί στην νέα.

Κι εγώ με dirty πάνω στην προηγούμενη, χωρίς κανένα wipe.

Θα δοκιμάσω αύριο να την ξαναπεράσω...

Link to comment
Share on other sites

Hello guys, τι παιζει με τις ρομ? Εγω ακομα ειμαι με τη πρωτη cm που ειχε ανεβασει ο jpower εδω, υπαρχει τιποτα καινουργιο γιατι δε μπορω να μεταφερω αρχεια απο το κινητο στον υπολογιστη μεσω USB?
Link to comment
Share on other sites

Hello guys, τι παιζει με τις ρομ? Εγω ακομα ειμαι με τη πρωτη cm που ειχε ανεβασει ο jpower εδω, υπαρχει τιποτα καινουργιο γιατι δε μπορω να μεταφερω αρχεια απο το κινητο στον υπολογιστη μεσω USB?

 

η ρομ Miui του jpower πριν λίγες σελίδες αλλά 4.4, σε 6αρες μην περιμένεις και πολλά γιατί ο βασικός developer δεν ασχολείται άλλο,και τα bugs θα παραμείνουν ως έχουν.

γιατί δεν χρησιμοποιείς κάποια από τις εφαρμογές για μεταφορά μέσω wifi από το μαγαζί?

πχ (full & free)

https://play.google.com/store/apps/details?id=pt.webprods.android.file.manager&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στειλτε παρακαλω κανα λινκ με εφαρμογη καμερας αξιολογη..

 

Επσης αν εχει καποιος ας στειλει κανα φιξακι να παιζει τα βιντεο στο fb...ειμαι με τη HiveUI...φοβερη ρομ αλλα με αυτα τα δυο προβληματακια

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια όποιος ξέρει. Είπα να δοκιμάσω το philz touch 6 για πρώτη φορά και ενώ έχω κάνει ολα τα βήματα για να περασώ την hive, μου βγαζει τα παρακατω. Το ψάχνω από χθες μήπως βρω καμια λύση αλλα δεν. Διορθώνεται κάπως η κατάσταση ή μπα? Όποιος ξέρει να μου δώσει λύση τον ευχαριστώ εκ των προτέρων. Συγνώμη για το μέγεθος της εικόνας παλεύω εδώ και ωρα να την ανεβάσω . Αναλυτικά λεει :

Philz touch 6.57.9

clockwordmod v6.0.5.1

E: can't mount / cache / recovery / log

E: can't open / cache / recovery / log

E: can't mount /cache / recovery /last_log

E: can't open /cache / recovery /last_log

E: can't mount /cache / recovery /last_install

E: can't open /cache / recovery /last_install

 

[ATTACH]66451[/ATTACH]

Edited by deam23
Link to comment
Share on other sites

nope...κανένα θέμα..την πέρασες με dirty? εγώ ναι, από την 16.12.01 καρφί στην νέα.

 

Μόλις πέρασα την τελευταία rom του jpower,

υπάρχει τρόπος να φτιάξουμε το clean master?

Thank you jpower! Keep on...

Link to comment
Share on other sites

νεα Carbon lollipop rom (cm based) http://www.mtk-dev.com/2017/01/stable-carbon-rom-511-mt6592.html?m=1

 

Λεει οτι δεν εχει πια network drops,οποιος θελει δοκιμαζει και μας λεει

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στειλτε παρακαλω κανα λινκ με εφαρμογη καμερας αξιολογη..

 

Επσης αν εχει καποιος ας στειλει κανα φιξακι να παιζει τα βιντεο στο fb...ειμαι με τη HiveUI...φοβερη ρομ αλλα με αυτα τα δυο προβληματακια

 

Έχω τη HiveUI από το Needrom και παίζει κανονικά βίντεο στο Facebook. Η stock εφαρμογή κάμερας δεν είναι και κάτι ιδιαίτερο αλλά τη δουλειά την κάνει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά μια βοήθεια όποιος ξέρει. Είπα να δοκιμάσω το philz touch 6 για πρώτη φορά και ενώ έχω κάνει ολα τα βήματα για να περασώ την hive, μου βγαζει τα παρακατω. Το ψάχνω από χθες μήπως βρω καμια λύση αλλα δεν. Διορθώνεται κάπως η κατάσταση ή μπα? Όποιος ξέρει να μου δώσει λύση τον ευχαριστώ εκ των προτέρων. Συγνώμη για το μέγεθος της εικόνας παλεύω εδώ και ωρα να την ανεβάσω . Αναλυτικά λεει :

Philz touch 6.57.9

clockwordmod v6.0.5.1

E: can't mount / cache / recovery / log

E: can't open / cache / recovery / log

E: can't mount /cache / recovery /last_log

E: can't open /cache / recovery /last_log

E: can't mount /cache / recovery /last_install

E: can't open /cache / recovery /last_install

 

[ATTACH]66451[/ATTACH]

 

Αυτά τα εμφανίζει και αποτυγχάνει η εγκατάσταση; Ίσως πρέπει να του περάσεις μία official σε μορφή cpb μέσω YGDP Tools από τον οδηγό της πρώτης σελίδας κάνοντας το κόλπο με την custom recovery.

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλες μπαταρία ενώ προσπαθούσε να κάνει format την cache; Αυτό μου είχε συμβεί εμένα μια φορά σε άλλο κινητό. Κανονικά πρέπει να μπεις σε fastboot και να δώσεις μέσω υπολογιστή την εντολή για να κάνει format cache, εγώ έτσι το είχα φτιάξει.
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Αυτά τα εμφανίζει και αποτυγχάνει η εγκατάσταση; Ίσως πρέπει να του περάσεις μία official σε μορφή cpb μέσω YGDP Tools από τον οδηγό της πρώτης σελίδας κάνοντας το κόλπο με την custom recovery.

 

Αυτά εμφανίζει κι αποτυγχάνει η εγκατάσταση ναι. Αυτό σκέφτηκα κι εγώ και το δοκίμασα χθες αλλα κάπου αποτύγχανε όλο αυτό. Θα ξανακάνω απ την αρχή όλη την διαδικασία όπως λες και νομίζω θα φτιάξει. Αυτό που προσπάθησα μόνο να δω αν υπάρχει τρόπος να κάνω είναι να αλλάξω recovery μέσω pc αλλα δεν βρήκα κάτι. Ή αν λείπει κάποιο αρχείο της recovery να το περάσω χειροκίνητα κάπως. Σ'ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια και ελπίζω να επιστρέψω με λύση στο πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έβγαλες μπαταρία ενώ προσπαθούσε να κάνει format την cache; Αυτό μου είχε συμβεί εμένα μια φορά σε άλλο κινητό. Κανονικά πρέπει να μπεις σε fastboot και να δώσεις μέσω υπολογιστή την εντολή για να κάνει format cache, εγώ έτσι το είχα φτιάξει.

 

Πολύ πιθανόν να έβγαλα. Πάντως έκανα κάποια χαζομάρα σίγουρα. Πάντως κι εγώ όσο το έψαξα κάτι τέτοιο νομίζω θέλει. Μπήκα σε fastboot ψαχνοντας χθες αλλα δεν ήξερα αν και τι πρέπει να γράψω. Αν μπορείς να με διαφωτίσεις καλύτερα θα σου είμαι ευγνώμων. Που να το γράψω και τι εντολή να γράψω?

Edited by deam23
Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Αυτά εμφανίζει κι αποτυγχάνει η εγκατάσταση ναι. Αυτό σκέφτηκα κι εγώ και το δοκίμασα χθες αλλα κάπου αποτύγχανε όλο αυτό. Θα ξανακάνω απ την αρχή όλη την διαδικασία όπως λες και νομίζω θα φτιάξει. Αυτό που προσπάθησα μόνο να δω αν υπάρχει τρόπος να κάνω είναι να αλλάξω recovery μέσω pc αλλα δεν βρήκα κάτι. Ή αν λείπει κάποιο αρχείο της recovery να το περάσω χειροκίνητα κάπως. Σ'ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια και ελπίζω να επιστρέψω με λύση στο πρόβλημα.

Φλασαρε απο το philz το twrp 3.0.2 https://drive.google.com/file/d/0B9PPSzot529vWXctM0VEdWp3SUk/view και στη συνεχεια κανε rebοot recovery και θα σου εμφανισει το twrp 3.0.2 τικαρε το κουτακι να μην εμφανιζεται συνεχεια και μπαινεις στο μενου.

Edited by klaipelas

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρε απο το philz το twrp 3.0.2 https://drive.google.com/file/d/0B9PPSzot529vWXctM0VEdWp3SUk/view και στη συνεχεια κανε rebοot recovery και θα σου εμφανισει το twrp 3.0.2 τικαρε το κουτακι να μην εμφανιζεται συνεχεια και μπαινεις στο μενου.

 

Το έκανα μόλις. Κατέβασα το zip αρχειο και το εβαλα οπως ειναι μεσα στην sd μεσω υπολογιστη. Μπήκα στο philz κι εκανα install zip και μου βγάζει ακριβώς τα ίδια μηνύματα για cache κτλ . Στην ουσία δεν φορτώνει τίποτα zip απ ότι φαίνεται. Μήπως πρέπει να αναπληρώσω με κάποιο τρόπο το αρχείο της cache που λείπει?

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!

 

 

 

όταν συνδεεις το τηλέφωνο, ο υπολογιστής κάνει τον ήχο ότι κατί συνδέθηκε και αμέσως μετά ότι αποσυνδέθηκε?

Αποσυμπιέζεις το ζιπ που έχει τη ρομ soda σε ένα φακελο και μετά διαλέγεις από εκεί το scatter file Κλπ στο flashtool.

Όταν ανοίξεις το flash tool και επιλέξεις τα αρχεία κλπ, το συνδέεις το κινητό χωρίς μπαταρία, κρατώντας πατημένο το vol-

το αφήνεις μόλις φορτώσει την μπάρα

 

 

 

 

Έτσι ακριβώς το έκανα φίλε μου αλλά τίποτα.

Τώρα δεν ξέρω αν φταίει το οτι κάποιες φορές τσέκαρα και το preloaded, και κάποιες άλλες αντι για download only, πατούσα το download and format.

Το έκανα ελπίζοντας οτι θα αλλάξει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Αυτά εμφανίζει κι αποτυγχάνει η εγκατάσταση ναι. Αυτό σκέφτηκα κι εγώ και το δοκίμασα χθες αλλα κάπου αποτύγχανε όλο αυτό. Θα ξανακάνω απ την αρχή όλη την διαδικασία όπως λες και νομίζω θα φτιάξει. Αυτό που προσπάθησα μόνο να δω αν υπάρχει τρόπος να κάνω είναι να αλλάξω recovery μέσω pc αλλα δεν βρήκα κάτι. Ή αν λείπει κάποιο αρχείο της recovery να το περάσω χειροκίνητα κάπως. Σ'ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια και ελπίζω να επιστρέψω με λύση στο πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πολύ πιθανόν να έβγαλα. Πάντως έκανα κάποια χαζομάρα σίγουρα. Πάντως κι εγώ όσο το έψαξα κάτι τέτοιο νομίζω θέλει. Μπήκα σε fastboot ψαχνοντας χθες αλλα δεν ήξερα αν και τι πρέπει να γράψω. Αν μπορείς να με διαφωτίσεις καλύτερα θα σου είμαι ευγνώμων. Που να το γράψω και τι εντολή να γράψω?

 

Με το κινητό σε fastboot mode πρέπει να το συνδέσεις στο PC, να βεβαιωθείς στον device manager ότι το γράφει σαν fastboot device (αν λέει adb τότε πρέπει να κάνεις manually update τον driver και να επιλέξεις google fastboot device ή κάπως έτσι) και μετά να πας σε command prompt και να δώσεις:

 

fastboot devices

 

(για να βεβαιωθείς ότι το βλέπει, θα σου βγάλει κάτι νούμερα αν το βλέπει, αλλιώς κενό) και μετά η εντολή για να σβήσεις την cache είναι:

 

fastboot erase cache

 

Εμένα έτσι δούλεψε σε άλλο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

νεα Carbon lollipop rom (cm based) http://www.mtk-dev.com/2017/01/stable-carbon-rom-511-mt6592.html?m=1

 

Λεει οτι δεν εχει πια network drops,οποιος θελει δοκιμαζει και μας λεει

 

Την δοκιμάζω από εχτές. Καλή φαίνεται, την έχω στήσει ακριβώς όπως την ΜΜ που είχα πριν, απλά τώρα έχω και functional 2g/3g switch. Δεν έχω δοκιμάσει με δύο sim αλλά η εναλλαγή από WiFi σε data φαίνεται καλή και δεν έχω παρατηρήσει να χάνει data μετά από είσοδο έξοδο σε ανσασέρ, ας πούμε. Δεν έχω κάνει εξαντλητικά τεστ πάντως, είναι η αλήθεια. Την κρατάω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Η νέα miui του jpower είναι σαφώς καλύτερη της προηγούμενης. Ένα μικρό bug βρήκα στην εφαρμογή ηχογράφηση που δεν ξεκινά πατώντας το πλήκτρο. Καταγραφή κλήσης κάνει κανονικά...
Link to comment
Share on other sites

Μικροθεματα όπως αυτό με την εγγραφή ηχου και κάτι που αναφέρθηκε με την STOCK Camera δεν θα υφίστανται στο επόμενο Update.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μικροθεματα όπως αυτό με την εγγραφή ηχου και κάτι που αναφέρθηκε με την STOCK Camera δεν θα υφίστανται στο επόμενο Update.

 

Πες μας τετοια :D :D :D :D

Εγω δεν θυμάμαι στα ποσα dirty flash ειμαι .. 3-4 πανω κατω.. και μονο που εχω ειναι οτι όντως η camera 2-3 κολλάει .. ακόμα και η snapcamera.. μακαρι να γινει το θαύμα στο update!!!

Link to comment
Share on other sites

Πες μας τετοια :D :D :D :D

Εγω δεν θυμάμαι στα ποσα dirty flash ειμαι .. 3-4 πανω κατω.. και μονο που εχω ειναι οτι όντως η camera 2-3 κολλάει .. ακόμα και η snapcamera.. μακαρι να γινει το θαύμα στο update!!!

 

η snap δεν κολλάει σε όσες ρομ την έχω...και την έχω σε πολλές!!! μήπως την είχες σώσει σε titanium και με την επαναφορά κουβαλάς κουσούρια;;

και τα fc στα sms σταμάτησαν στο τελευταίο update..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά από ένα χρόνο και που έβαλα στο f1 την Inew v3 1.3 και ήταν μια χαρά το κινητό, πλέον άρχισε να σβήνει μόνο του. Να το λογιζω στα τελευταία του και να κοιτάξω για νέα συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...