Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πωs ομωs...βλεπω ενα μικρο κομματακι να εξεχει ισωs απο κει πρεπει να το πιασω..αλλα πρεπει να βρω ενα τσιμπιδακι με πολυ λεπτεs μυτεs μπροστα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Μη χρησιμοποιήσεις τσιμπιδακι για τα φρύδια

 

Καλύτερα μυτοτσιμπιδο

Θα χρειαστείς δύναμη έλξης αρα και δυνατό κράτημα.

220px-Zange_1654.JPG

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Αμα ξαναβαλω εγω τετοια κινεζικη μακακια..γραψτε μου..οκ θα επιχειρησω μυτοτσιμπιδο..
Link to comment
Share on other sites

Την επαθα κι εγώ με αυτα τα χαζό click buttons...

Δοκίμασε να βγάλεις το κάλυμμα του τηλεφώνου, θα σου δώσει πρόσβαση σε ένα κομμάτι παραπάνω του jack. Αν προεξεχει έστω κι ελαχιστα , από τα πλαγιά με μια βελόνα ανασηκωσε το προς τα πάνω....καλη τύχη... Εναλλακτικά σε βελόνα βάζεις ελαχιστη κόλα logo στιγμής και πριν στεγνώσει την ακουμπάς προσεκτικά στο κέντρο από το βυσματακι που εμεινε ... Κράτας ακίνητο μεχρι να στεγνώσει η κολλα και μετά...τράβας προς τα έξω...

Καλή επιτυχία...

Edited by dkmatsar
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα μπορούσε να μπει ένα λινκ με οδηγίες για την LG cam στο πρώτο ποστ? Γίνεται ένας μικρός χαμός και δεν γίνεται να διαβάσει κανείς 20 σελίδες για να μαζέψει τις οδηγίες. Ή έστω κάποιος να δώσει τον αριθμό του ποστ με τις οδηγίες για να βοηθήσω ένα φίλο :)

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Την επαθα κι εγώ με αυτα τα χαζό click buttons...

Δοκίμασε να βγάλεις το κάλυμμα του τηλεφώνου, θα σου δώσει πρόσβαση σε ένα κομμάτι παραπάνω του jack. Αν προεξεχει έστω κι ελαχιστα , από τα πλαγιά με μια βελόνα ανασηκωσε το προς τα πάνω....καλη τύχη... Εναλλακτικά σε βελόνα βάζεις ελαχιστη κόλα logo στιγμής και πριν στεγνώσει την ακουμπάς προσεκτικά στο κέντρο από το βυσματακι που εμεινε ... Κράτας ακίνητο μεχρι να στεγνώσει η κολλα και μετά...τράβας προς τα έξω...

Καλή επιτυχία...

 

Ακριβωs..οπωs τα γραφειs ειναι..προεξεχει ενα μαυρο τσουτσουνακι..θα δοκιμασω βελονα,,,

 

EDIT:...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩ...Βγηκε Επιτελουs Με Την Βελονα!!

Δεν Ξαναβαζω Τετοιεs Χαζοκινεζιεs!!!

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Ακριβωs..οπωs τα γραφειs ειναι..προεξεχει ενα μαυρο τσουτσουνακι..θα δοκιμασω βελονα,,,

 

EDIT:...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩ...Βγηκε Επιτελουs Με Την Βελονα!!

Δεν Ξαναβαζω Τετοιεs Χαζοκινεζιεs!!!

 

Άντε μπράβο! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα γράψει τον οδηγό δεν υπήρχε η μέθοδος με τα YGDP Tools η οποία είναι πολύ ευκολότερη. Κάνε καλύτερα αυτή τη διαδικασία.

 

Το μήνυμα που σου εμφανίζει οφείλεται στο απειροελάχιστο "παράθυρο" που σου δίνεται όταν πας να συνδέσεις τη συσκευή, είναι θέμα συγχρονισμού, ο driver έχει μάλλον περαστεί.

 

Καλημερα , ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση.

Ακολουθω τον οδηγο αλλα το προβλημα ειναι οτι το pc δεν βλεπει το κινητο. Με vol+ και power button το κινητο ανοιγοκλεινει συνεχεια και με Με vol+ vol - και power button μπαινει σε FASTBOOT mode αλλα παλι το pc δεν το βλεπει.

Επισης οταν κανω εγκατασταση του PdaNet κολλαει στο 3 βημα που ειναι το Updating

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση.

Ακολουθω τον οδηγο αλλα το προβλημα ειναι οτι το pc δεν βλεπει το κινητο. Με vol+ και power button το κινητο ανοιγοκλεινει συνεχεια και με Με vol+ vol - και power button μπαινει σε FASTBOOT mode αλλα παλι το pc δεν το βλεπει.

Επισης οταν κανω εγκατασταση του PdaNet κολλαει στο 3 βημα που ειναι το Updating

 

Περνά όλους τους driver πρώτα. Όταν φτάσεις στο σημείο που πρέπει να συνδέσεις το κινητό για να βάλεις την νέα rom να έχεις βγαλμενη την μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω, Φλασαρεις gapps, αμέσως μετα την ρομ, στο καπάκι.

 

Το sygic, δεν ξέρω, μου την σπάει το λαγκαρισμα στο μενου του.

Προτεινω copilot

 

gapps δεν εχει δηλ. μεσα η ρομ,πρεπει να τα φλασαρουμε εμεις?

Και που τα βρίσκουμε τα gapps?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

miui v3 262 από needrom με gapps αλλά με recovery cwm 6.0.5.0 και όχι twrp και είσαι κομπλέ

 

Γιατι εδώ ο φιλος απ'οτι καταλαβα αφηνει να ενοηθει ότι εχει κανονικα και gapps μεσα η ρομ!

Link to comment
Share on other sites

gapps δεν εχει δηλ. μεσα η ρομ,πρεπει να τα φλασαρουμε εμεις?

Και που τα βρίσκουμε τα gapps?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=388832&page=976

 

14638 post

Edited by Sotirisglns
Link to comment
Share on other sites

gapps δεν εχει δηλ. μεσα η ρομ,πρεπει να τα φλασαρουμε εμεις?

Και που τα βρίσκουμε τα gapps?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γιατι εδώ ο φιλος απ'οτι καταλαβα αφηνει να ενοηθει ότι εχει κανονικα και gapps μεσα η ρομ!

 

Δεν είναι απαραίτητο να την περάσεις με cwm. Εγώ την πέρασα με twrp 2.4.4 και είναι μια χαρά

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανένας emui 3.0 B265 να μου γράψει εντυπώσεις???

 

Από ότι φαίνεται δεν πρέπει να την τσέκαρε κάποιος. Η B262 είναι αψογη-τέλεια οπότε δεν με βλέπω για πολύ καιρό να αλλάζω.

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

LgCamera 20mp

Jpower73 script old and new

Ίδια φωτογραφία, σταθερό κινητό χωρίς φλας με διαφορετικό script

Γνώμες...

 

https://drive.google.com/folder/d/0B0u1Ikc1Q4mKZkprMXdCV1lvUE0/edit

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιοs να μου πει διαφορεs αν υπαρχουν προs το καλυτερο Αναμεσα στην Emui b262 Και σην Algorom v1 ωστε να ψηθω να τραβηξω ενα φορματ να περασω την Emui 262??Ειναι Καλυτερη απο την Algorom??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιοs να μου πει διαφορεs αν υπαρχουν προs το καλυτερο Αναμεσα στην Emui b262 Και σην Algorom v1 ωστε να ψηθω να τραβηξω ενα φορματ να περασω την Emui 262??Ειναι Καλυτερη απο την Algorom??

 

Χωρίς δεύτερη σκέψη ΒΑΛΤΗΝ

Θα σου πάρει κανά δύο μέρες να την συνηθισεις...

Και εγώ από algorom 6 μηνες ,πήγα σε emui

(Και μην ξεχαστεις να παγωσεις- διαγραψεις διάφορα κινεζοπεριεργα)

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς δεύτερη σκέψη ΒΑΛΤΗΝ

Θα σου πάρει κανά δύο μέρες να την συνηθισεις...

Και εγώ από algorom 6 μηνες ,πήγα σε emui

(Και μην ξεχαστεις να παγωσεις- διαγραψεις διάφορα κινεζοπεριεργα)

 

Ευχαριστω Σωτηρη...αν εχειs την καλοσυνη..οποτε εχειs χρονο μου λεs τι παγωνω με το που την βαλω ωστε να εξαφανιστουνε ολεs οι κινεζιεs..καπακι με το που την περασω περναω και τα gapps??Απο Ηχο κλησηs..συνομιλιαs..ταχυτητα brownsing στο φορτωμα των sites..ηχο στα hands free ενω ακουs radio..mp3 κτλ πωs τα παει??

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Σωτηρη...αν εχειs την καλοσυνη..οποτε εχειs χρονο μου λεs τι παγωνω με το που την βαλω ωστε να εξαφανιστουνε ολεs οι κινεζιεs..καπακι με το που την περασω περναω και τα gapps??Απο Ηχο κλησηs..συνομιλιαs..ταχυτητα brownsing στο φορτωμα των sites..ηχο στα hands free ενω ακουs radio..mp3 κτλ πωs τα παει??

 

Gapps στο καπάκι τα περνάς. Ήχο -σήμα καμπάνα. Ταχύτητα... Σφαίρα. Ήχος συνομιλίας λίγο πιο χαμηλά από algorom αλλά διορθώνεται.

Link to comment
Share on other sites

Εγινε ψηθηκα..μολιs την περασω θα σου στειλω ενα pm να μου δωσειs τηs ρυθμισειs βελτιωσηs του ηχου..ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση.

Ακολουθω τον οδηγο αλλα το προβλημα ειναι οτι το pc δεν βλεπει το κινητο. Με vol+ και power button το κινητο ανοιγοκλεινει συνεχεια και με Με vol+ vol - και power button μπαινει σε FASTBOOT mode αλλα παλι το pc δεν το βλεπει.

Επισης οταν κανω εγκατασταση του PdaNet κολλαει στο 3 βημα που ειναι το Updating

Φιλέ βρες ΠΣ με windows xp και σε 5 λεπτά θα έχεις τελειώσει. Εγώ έφαγα 3 μέρες με τα χαζό 7αρια και με τα xp έκανα δουλειά με την μία

Link to comment
Share on other sites

Στην εμυι, έχει κάτι κινεζιες της huawei..

Δε χρειάζεται να τις παγωσετε.

Δεν αντλουνε τίποτα.

Απεναντιας, οταν τις πάγωσα, ειχα πολλα wakelocks.

 

(Το εχω γράψει και παλαιότερα)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, στην εμυι 3.0 πως το ρυθμιζεις να σου ανοιγει με εφαρμογες και οχι σε browser, πχ να ανοιγει βιντεο με τον mx player και οχι στον browser,η να ανοιγει tumblr με το app κτλ. Οταν παταω πανω σε κατι μου το ανοιγει στο default browser πχ, παταω open in app στο tumblr και μου ανοιγει το play store στο default browser της emui, ουτε καν το app του play store δεν μου ανοιγει. Σε ολες τις αλλες αοσπ ρομ παντα ρωτουσε.Επισης οσες φορες προσπαθησα να παγωσω internet και μηνηματα με titanium κολουσε ολο το συστημα και μου πετουσε msgs μεχρι να τα ξεπαγωσω,πραμα πολυ δυσκολο γιατι πεταγοταν ενα παραθυρο ολη την ωρα :P Μεσα απο τις διαχειρηση εφαρμογων δεν μπορω να ρυθμισω εφαρμογη ως default ουτε να καθαρισω τα ηδη default .
Coolpad F1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...