Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετα απο πειραματισμους με αρκετες ρομ εκτος απο v3, κατεληξα στην algo v2, την οποια και ηθελα, περισσοτερο γιατι σεβομαι την προσπαθεια του algorithm και καλο ειναι να δοκιμαστει και να διορθωθουν τα bugs

Παρατηρησα οτι οταν παω να ξανασυνδεθω σε ενα γνωστο router για να τα καταφερω θα πρεπει να κανω restart στο τηλ διαφορετικα δε συνδεεται... :worry:

Μετα το restart συνδεεται κανονικα, χωρις παρεμβαση!

Για να περασω τη ρομ ειχα κανει 3 φορες τη διαδικασια των wipe/format-restart!

 

Το wifi fix το δοκίμασες? (Πριν το περάσεις σημειωσε την mac address που έχεις τώρα, θα τη βρεις στο about phone)

https://play.google.com/store/apps/details?id=jrummy.sdfix

 

Η ρομ (algo v2) ειναι μια χαρα!

Προβλημα ειχε τελικα το ρουτερ της wind...

Οποτε wifi ok (μηχανικε thanks αλλα δεν το εκανα τελικα!)

επισης το gps (sygic & maps) κουμπωνει κανονικα και αρκετα γρηγορα (δεν εκανα πλοηγηση ακομη...)

του εβαλα και yantex launcher μιας και ειναι και δε μασαει και ολα μια χαρα!

Εβαλα και τις καρτες μου μεσα και το εκανα δικο μου τελικα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα .Μπαίνω στο link για να κάνω download τη rom και μου λέει να κάνω login για να συνεχίσω.

 

Title: xTremeVanilla v2 Cyanogen Edition

Listed: 01/20/2015 6:50 pm

ROM Version: 4.4.2

You must be logged for ROM download.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .Μπαίνω στο link για να κάνω download τη rom και μου λέει να κάνω login για να συνεχίσω.

 

Title: xTremeVanilla v2 Cyanogen Edition

Listed: 01/20/2015 6:50 pm

ROM Version: 4.4.2

You must be logged for ROM download.

 

 

Πανω δεξια, register. Bro, do you even Internet? :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Θέλει και το mega app απο playstore νομιζω.

How To Download:

 

Download Mega App From Play Store & Cick On Link & Wait For 5 Seconds & Click On Skip Ad! Now Download Will Start From Mega App*

Link to comment
Share on other sites

την εβαλα και εγω την xTremeVanilla v2 Cyanogen Edition

πρωτες εντυπωσεις πολυ θετικες! οντως παει σφαιρα..την εχω στο στρωσιμο τωρα και προς δοκιμη

εχει ενα θεματακι με την εφαρμογη xthemeEngine (βαζει θεματα της cyanogen), μεσα απο xposed, το ενεργοποιεις..αλλα μολις παω να το ανοιξω..κρασαρει, σε σας δουλευει?

τα λεμε με νεωτερα..παντως πολυ καλη..και aosp!

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις?

Αρκετά καλη!δεν έχω βρει κανένα ελάττωμα, γρήγορη με πολύ καλό σήμα και δυνατο wifi!θα την κρατήσω για μερικές μέρες να δω πως τα παει και απο μπαταρία!αλλά όπως ξέρεις είμαι λάτρης της s5 και εγώ :):)

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ (algo v2) ειναι μια χαρα!

Προβλημα ειχε τελικα το ρουτερ της wind...

Οποτε wifi ok (μηχανικε thanks αλλα δεν το εκανα τελικα!)

επισης το gps (sygic & maps) κουμπωνει κανονικα και αρκετα γρηγορα (δεν εκανα πλοηγηση ακομη...)

του εβαλα και yantex launcher μιας και ειναι και δε μασαει και ολα μια χαρα!

Εβαλα και τις καρτες μου μεσα και το εκανα δικο μου τελικα!

 

Ποιο ρουτερ εχεις φιλε γιατι και'μενα χαζα μου κανει,σε ολα τα αλλα ρουτερ μπαινω κανονικα αλλα το δικο μου της wind με πεταει συνεχεια εξω,στην αρχη νομιζα οτι φταιει η ρομ!

Link to comment
Share on other sites

Θέλει και το mega app απο playstore νομιζω.

How To Download:

 

Download Mega App From Play Store & Cick On Link & Wait For 5 Seconds & Click On Skip Ad! Now Download Will Start From Mega App*

Δεν χρειαζεται... εγώ αλλαζω σε αίτηση ιστοτόπου για υπολογιστη στον browser

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ρουτερ εχεις φιλε γιατι και'μενα χαζα μου κανει,σε ολα τα αλλα ρουτερ μπαινω κανονικα αλλα το δικο μου της wind με πεταει συνεχεια εξω,στην αρχη νομιζα οτι φταιει η ρομ!

 

Δες την mac address στο about phone και σημείωσέ την. Μήπως έχεις κάτι από αυτά που λέω στον οδηγό ότι πιθανά δεν τα δέχονται κάποια ρούτερ?

τσέκαρε τα 6 πρώτα, του κατασκευαστή, αν υπάρχουν

http://wintelguy.com/index.pl

 

 

Είναι μια touch recovery βασισμένη στη CWM για το micromax A310. Τη χρησιμοποιούν όμως και στο δικό μας, απότι είδα στο modaco, πχ στις EMUI 3.0 καi τους δουλευει το gps.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγω την algo v2 δουλευει μια χαρα απλα μου κανει το εξης με το που ενεργοποιησω την ανοιχτη ακροαση σταματαει να δουλευει το εξωτερικο ηχειο!!!!!Το εχει κανει σε κανεναν αλλον η εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να ειναι??
Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα όλα wipe, όλα από την αρχή. Μόλις ενεργοποιώ τα δεδομένα και το 3g στη κάρτα Vodafone που έχω, η άλλη κάρτα q card ενώ δείχνει ότι έχει σήμα δεν δέχεται κλήσεις. Μου ερχονται μηνυματα οτι με πήραν τηλ .πολυ περίεργο. Έχω algo v1. Καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα όλα wipe, όλα από την αρχή. Μόλις ενεργοποιώ τα δεδομένα και το 3g στη κάρτα Vodafone που έχω, η άλλη κάρτα q card ενώ δείχνει ότι έχει σήμα δεν δέχεται κλήσεις. Μου ερχονται μηνυματα οτι με πήραν τηλ .πολυ περίεργο. Έχω algo v1. Καμία ιδέα?

Η v1 έχει θέματα με το σήμα... Βάλε την v2.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

την εβαλα και εγω την xTremeVanilla v2 Cyanogen Edition

πρωτες εντυπωσεις πολυ θετικες! οντως παει σφαιρα..την εχω στο στρωσιμο τωρα και προς δοκιμη

εχει ενα θεματακι με την εφαρμογη xthemeEngine (βαζει θεματα της cyanogen), μεσα απο xposed, το ενεργοποιεις..αλλα μολις παω να το ανοιξω..κρασαρει, σε σας δουλευει?

τα λεμε με νεωτερα..παντως πολυ καλη..και aosp!

 

εμένα βγάζει σφάλμα το google play μετά από ενεργοποίηση του xtheme module ή του xposed (τα έκανα και τα 2 μαζί)

:X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα είμαι εδώ κα τρεις μέρες και εγώ χρήστης τιυ κινητού και οι πρωτες εντυπώσεις είναι ανάμικτες. Ήρθε Ρουτ απο το Vickmall και τα προβλήματα που εγώ τουλαχιστον έχω εντοπίσει και στα οποία ζητάω τη βοήθεια σας είναι τα εξης 1 δεν εντοπίζει την τοποθεσία απο το wifi kai to 3g πρεπει να βλέπει και διόροφο για να το κάνει 2 στιε ρυθμίσεις το ταμπ χρίση δεδομένων μόλις το πατάς λέει η εφαρμογή ρυθμίσεις έκλεισε 3 η εφαρμογή google maps apo to play store κρασαρει επισης και 4 η ενσωματωμένη εφαρμογή βίντεο κρασαρει επίσης δηλαδή τραβάει βίντεο κσι όταν παει να το παίξει κλείνει η εφαρμογή Έχει κάποιος συναντήσει αυτά τα προβλήματα και μπορεί να βοηθήσει κάπως.?? Ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

την εβαλα και εγω την xTremeVanilla v2 Cyanogen Edition

πρωτες εντυπωσεις πολυ θετικες! οντως παει σφαιρα..την εχω στο στρωσιμο τωρα και προς δοκιμη

εχει ενα θεματακι με την εφαρμογη xthemeEngine (βαζει θεματα της cyanogen), μεσα απο xposed, το ενεργοποιεις..αλλα μολις παω να το ανοιξω..κρασαρει, σε σας δουλευει?

τα λεμε με νεωτερα..παντως πολυ καλη..και aosp!

Εγω εκανα απεγκατάσταση αυτό το module με τα θέματα όντως κρασαρε,όντως μου έβγαζε σφάλμα google play...τώρα όλα οκ

εμένα βγάζει σφάλμα το google play μετά από ενεργοποίηση του xtheme module ή του xposed (τα έκανα και τα 2 μαζί)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα είμαι εδώ κα τρεις μέρες και εγώ χρήστης τιυ κινητού και οι πρωτες εντυπώσεις είναι ανάμικτες. Ήρθε Ρουτ απο το Vickmall και τα προβλήματα που εγώ τουλαχιστον έχω εντοπίσει και στα οποία ζητάω τη βοήθεια σας είναι τα εξης 1 δεν εντοπίζει την τοποθεσία απο το wifi kai to 3g πρεπει να βλέπει και διόροφο για να το κάνει 2 στιε ρυθμίσεις το ταμπ χρίση δεδομένων μόλις το πατάς λέει η εφαρμογή ρυθμίσεις έκλεισε 3 η εφαρμογή google maps apo to play store κρασαρει επισης και 4 η ενσωματωμένη εφαρμογή βίντεο κρασαρει επίσης δηλαδή τραβάει βίντεο κσι όταν παει να το παίξει κλείνει η εφαρμογή Έχει κάποιος συναντήσει αυτά τα προβλήματα και μπορεί να βοηθήσει κάπως.?? Ευχαριστώ!!

 

Τα γνωστά προβλήματα στην μαμά ρομ. Άλλαξε ρομ αφού είναι ρουταρισμενο και θα παίζουν όλα ρολόι. Σελίδα 582. Αναλυτικά για να αλλάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σας έχασα λιγάκι στις τόσες σελίδες, μπορείτε να μου βάλετε link απο που κατεβάζω την algo v2 ?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σας έχασα λιγάκι στις τόσες σελίδες, μπορείτε να μου βάλετε link απο που κατεβάζω την algo v2 ?

Εδώ είσαι

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5911254

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ειρθε η Οριτζιναλ θηκη για το CoolpadF1(οποτε το ασπρο καπακι δεν το χρειαζομαι αλλο,και δεν συνηθιζομαι να κραταω πραγματα που μου περρισευουνε,,,,οποιοs το θελει..του το πουλαω να το παρει να το χαρει...εννοειται κατασταση αριστη..Χρωμα ασπρο,,,,οποιοs το θελει pm..

Μπηκε και στιs Αγγελιεs..Buy and Sell

 

Photo..

http://postimg.org/image/kxsjrhv3x/

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μου ήρθε ένα F1 που είχα παραγγείλει από vickmall και δε μπορώ να το ανοίξω.Πατάω το power button στα δεξιά που είναι και δεν λέει να ανοίξει.Το έβαλα να φορτίζει μηπως δεν έχει μπαταρία να δω αλλά οση ώρα το έχω δεν ανοιγει και πάλι...Επεσα σε προβληματικη συσκευή λέτε;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μου ήρθε ένα F1 που είχα παραγγείλει από vickmall και δε μπορώ να το ανοίξω.Πατάω το power button στα δεξιά που είναι και δεν λέει να ανοίξει.Το έβαλα να φορτίζει μηπως δεν έχει μπαταρία να δω αλλά οση ώρα το έχω δεν ανοιγει και πάλι...Επεσα σε προβληματικη συσκευή λέτε;

Βγάλε την ταινία που έχει πανω στις επαφες η μπαταρία!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...