Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειμαι απο χτες με την rom του Algorithm και δεν εχω δει κανενα απο τα bug που αναφερονται. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος !! Χιλια μπραβο!! Ευχαριστουμε!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

ευχαριστό πολύ φιλε για να είμαι σίγουρος emuiunicom την εφαρμόγη supersu απο το play store ? όπως επισις στην Α310v3 τις εφαρμογές που μου είπες τις κατεβάζω απο play store? η Α310v3 είναι στα ελληνικά με more locale 2 ? αν μπορεσεις να με βοηθείσης σε αυτό γιατί είμαι άσχετος λιγο :lol:

 

Το supersu το φλασαρεις κανονικα μετα το φλασαρισμα της ρομ απο recovery με τη διαφορα οτι δε κανεις wipes απλα install . Και ειναι αυτο : http://www.mediafire.com/download/66x4951sj4p25lk/supersu2.02.zip . Οποτε να το εχεις και αυτο μαζι με την ρομ στην micro sd

 

Τωρα στην A310v3 ναι ειναι ηδη root οποτε μολις την περασεις , κατεβαζεις a more locale 2 απο playstore και επιλεγεις ελληνικα.

Επισης περνα καποιον launcher της αρεσκειας σου nova / apex πανε σφαιρα. Οτι χρειαστεις ρωτας μολις την περασεις

Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

τετοιο ζορι με εγαρμογη οπως με το τιτανιουμ δεν εχω ξανασυναντησει!!!

ειχα παρει μπακ απ καποιες εφαρμογες.αλλαξα ρομ,η εφαρμογη σβηστηκε με τα wipes,το μπακαπ που ειχα παρει υπαρχει στην sd.ξαναεγκαθηστω το τιτανιουμ,πως ξαναμπαινουν οι εφαρμογες?δεν μπορω να βγαλω ακρη...

προσπαθω δοκιμαστικα να παρω παλι μπακαπ καποιες εφαρμογες.παω στο δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας/αντιγραφα ασφαλειας ολων των εφαρμογων χρηστη και δεν εμφανιζει καμια εφαρμογη :wacko: :wacko: :wacko:

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το supersu το φλασαρεις κανονικα μετα το φλασαρισμα της ρομ απο recovery με τη διαφορα οτι δε κανεις wipes απλα install . Και ειναι αυτο : http://www.mediafire.com/download/66x4951sj4p25lk/supersu2.02.zip . Οποτε να το εχεις και αυτο μαζι με την ρομ στην micro sd

 

Τωρα στην A310v3 ναι ειναι ηδη root οποτε μολις την περασεις , κατεβαζεις a more locale 2 απο playstore και επιλεγεις ελληνικα.

Επισης περνα καποιον launcher της αρεσκειας σου nova / apex πανε σφαιρα. Οτι χρειαστεις ρωτας μολις την περασεις

σε ευχαριστό πολύ για την γρήγορη απάντιση :) για να κατεβάσω την ρομ ιστοσελίδα έμπιστι για τισ διο αυτές ρομ αν μπορείς και τελείωσα πιστεύω :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζω fix. Πολύ σύντομα. Άλλαξα baseband και έβαλα αυτή που είχε ο maucat στην 06/11. Τέλεια και καμιά αποσύνδεση. Μάλλον μέσα στο σκ. Και μπορεί να είναι ολόκληρη η Ρομ fixed καθώς δεν θέλω να ρισκαρω update-fix που θα διαγράφει την παλιά baseband από recovery και θα την αντικαθιστά με καινούργια.

 

Αlgo ......Yπάρχει μία παροιμία που λέει ....."μην τάξεις σε Αγιο και σε παιδί "......Μόνον εγώ ....γνωρίζω 4 άτομα που από την ώρα που το ανακοίνωσες , είμαστε πάνω από το pc και περιμένουμε το fix......Eίμαι σίγουρος ότι δεν μας ξέχασες.....απλά ΑΝ ΔΕΝ γίνετε ή αν αντιμετωπίζεις κάποιο πρόβλημα .....κάνε μία αναφορά για να κοιτάξουμε για κάτι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

τετοιο ζορι με εγαρμογη οπως με το τιτανιουμ δεν εχω ξανασυναντησει!!!

ειχα παρει μπακ απ καποιες εφαρμογες.αλλαξα ρομ,η εφαρμογη σβηστηκε με τα wipes,το μπακαπ που ειχα παρει υπαρχει στην sd.ξαναεγκαθηστω το τιτανιουμ,πως ξαναμπαινουν οι εφαρμογες?δεν μπορω να βγαλω ακρη...

προσπαθω δοκιμαστικα να παρω παλι μπακαπ καποιες εφαρμογες.παω στο δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας/αντιγραφα ασφαλειας ολων των εφαρμογων χρηστη και δεν εμφανιζει καμια εφαρμογη :wacko: :wacko: :wacko:

Πανε στις προτιμησεις από εκεί στην θέση του φακελου αντίγραφων ασφάλειας και κανε ένα τσεκ

Link to comment
Share on other sites

Τεστ κάμερας σε MB απο στοκ maucat-a better camera-lenovo super camera-lgcamera,στο ίδιο φόντο σε δυο διαφορετικές ρυθμίσεις σε όλες(4864x2736 και 4160x3120),σε ημισκοτεινο δωμάτιο(λάμπα)και όλες στο αυτοματο,βγάζουν όλες τα ίδια mb.

Απο 3.45mb έως 3.87mb!

Προσοχή δε λέω πια είναι καλύτερη οπτικά αλλά μονο τα mb.

Edited by dimi_1982
Link to comment
Share on other sites

Αlgo ......Yπάρχει μία παροιμία που λέει ....."μην τάξεις σε Αγιο και σε παιδί "......Μόνον εγώ ....γνωρίζω 4 άτομα που από την ώρα που το ανακοίνωσες , είμαστε πάνω από το pc και περιμένουμε το fix......Eίμαι σίγουρος ότι δεν μας ξέχασες.....απλά ΑΝ ΔΕΝ γίνετε ή αν αντιμετωπίζεις κάποιο πρόβλημα .....κάνε μία αναφορά για να κοιτάξουμε για κάτι άλλο...

 

καντα 5 ταπαιδια χα χα χα χα χα

Link to comment
Share on other sites

Στη στοκ βρες τη ρύθμιση για ποιότητα βίντεο και βάλτο από "Υψηλή" στο "Λεπτή", η μετάφραση είναι άκυρη αλλά η ανάλυση γίνεται 1080p

Για να τα κάνει save στην sd πας στις ρυθμίσεις->αποθηκευτικός χώρος και επιλέγεις την SD.

 

 

 

 

Thank's φιλε,που να ξερω οτι το λεπτη σημαινει 1080p,εκανα και το save στην sd στις ρυθμίσεις και ειμαι πλεον jet!

Η maucat τελικα σουπερ και σφεντονα ( 32,750 antutu!),περα απο το προβλημα με το wifi που πιστευω οτι λυθηκε με το fix και τα μικρα γραμματα που και αυτα λυθηκαν με το fix η ρομ ειναι κατσε καλα και ολα τα λεφτα,κανενα αλλο bug(αντε ενα που στην ουσια δεν πειραζει,δηλ. αυτο που δειχνει λιγοτερες γραμες η μπαρα σηματος!),μερα με την νυχτα η ρομ με την laek που ειχα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τεστ κάμερας σε MP απο στοκ maucat-a better camera-lenovo super camera-lgcamera,στο ίδιο φόντο σε δυο διαφορετικές ρυθμίσεις σε όλες(4864x2736 και 4160x3120),σε ημισκοτεινο δωμάτιο(λάμπα)και όλες στο αυτοματο,βγάζουν όλες τα ίδια mp.

Απο 3.45mp έως 3.87mp!

Προσοχή δε λέω πια είναι καλύτερη οπτικά αλλά μονο τα mp.

 

Και'γω χθες βραδυ εβγαλα φωτος με maucat-a better camera-lenovo super camera-lgcamera για να συγκρινω και ολες οι φωτος πανω-κατω ιδια μεγαμπαητς εβγαιναν!

Link to comment
Share on other sites

τετοιο ζορι με εγαρμογη οπως με το τιτανιουμ δεν εχω ξανασυναντησει!!!

ειχα παρει μπακ απ καποιες εφαρμογες.αλλαξα ρομ,η εφαρμογη σβηστηκε με τα wipes,το μπακαπ που ειχα παρει υπαρχει στην sd.ξαναεγκαθηστω το τιτανιουμ,πως ξαναμπαινουν οι εφαρμογες?δεν μπορω να βγαλω ακρη...

προσπαθω δοκιμαστικα να παρω παλι μπακαπ καποιες εφαρμογες.παω στο δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας/αντιγραφα ασφαλειας ολων των εφαρμογων χρηστη και δεν εμφανιζει καμια εφαρμογη :wacko: :wacko: :wacko:

 

Αφού δεις αυτό που λέει ο savvas_p25 , τσεκαρε μήπως έχει βάλει και κανένα φίλτρο (πάνω δεξιά στη λίστα των εφαρμογών). Όταν λέει "όλων των εφαρμογών χρήστη..." εννοεί όλες λαμβάνοντας υπόψιν τα φίλτρα που έβαλες, τα οποία (αν έχεις βάλει να κάνει backup και στα settings του) νομίζω πως επιβιώνουν και απο τα wipes.

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεις αυτό που λέει ο savvas_p25 , τσεκαρε μήπως έχει βάλει και κανένα φίλτρο (πάνω δεξιά στη λίστα των εφαρμογών). Όταν λέει "όλων των εφαρμογών χρήστη..." εννοεί όλες λαμβάνοντας υπόψιν τα φίλτρα που έβαλες, τα οποία (αν έχεις βάλει να κάνει backup και στα settings του) νομίζω πως επιβιώνουν και απο τα wipes.

μα δεν μου βγαζει καν την λιστα με τις εφαρμογες

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρολο που η αυτοματη φωτεινοτητα λειτουργει σωστα στο cpu z δν εχω καταφερει ποτε να δω τιμες μεγαλυτερες του 280. Και βλεπω τωρα 6000 :P

Αφού δουλεύει καλά μικρό το κακό, εξάλλου δεν είμαι σίγουρος ότι οι μετρήσεις είναι ούτως ή άλλως ακριβείς. Για το accelerometer καμιά ιδέα ;

Link to comment
Share on other sites

 

Όλες οι απαντήσεις και όλα τα πακέτα για τα gapps εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=44417558

Εγώ βάζω το Pico 88ΜΒ που έχει τα ελάχιστα, όποιος θέλει μετά προσθέτει

Στην κάρτα σου καλό είναι να έχεις 1-2 φακέλους με εφαρμογές apk για να τα περνάς άμεσα (χωρίς playstore) - αρχεία μουσικής & video για να τεστάρεις τη νέα σου ρομ κλπ κλπ

 

Γεια σου φιλε Μixanikegr

μηπως μπορεις να μου πείς που τηα βρώ να κατεβάσω αυτο το (Pico 88ΜΒ)

αν εχεις λινκγ η καπου να τα ανεβάσεις γιατι μου αρεσε και ενα αυτη η ρομ αλλα δεν μπορω να συνδεθω χωρις gaps πουθενά ως γνωστόν

Κάθε βοήθεια δεκτή απο όλουσ τουσ συμφορουφίτες οσον αφορά το λινγκ που δίνεις για όλα τα gaps δεν μπορώ να βγάλω άκρη αν θες σε παρακαλώ να γινεις πιο συγκεκριμένος θα σου ειμαι ευγνώμων γιατι λόγω ηλικίας δεν τα πιανω όλα

Edited by rebel250
Link to comment
Share on other sites

καντα 5 ταπαιδια χα χα χα χα χα

 

Ειναι τουλαχιστον 9 τα παιδια... 5 εσεις + εγω + 3 "πελατες" μου που περιμενουμε πως και πως....

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστό πολύ για την γρήγορη απάντιση :) για να κατεβάσω την ρομ ιστοσελίδα έμπιστι για τισ διο αυτές ρομ αν μπορείς και τελείωσα πιστεύω :lol:

 

A310v3 : https://drive.google.com/file/d/0B9AvF7XCB2VYRi01MlNfb1hMRTg/view?usp=sharing

 

emuiunicom : http://www.mediafire.com/download/m8lxsoc2dsoisj1/emuiUNICOM.zip

 

Υ.Γ. Στην πρωτη σελιδα του νηματος αυτου , υπαρχουν αυτα κανε ενα κοπο ριξε μια ματια

Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

μα δεν μου βγαζει καν την λιστα με τις εφαρμογες

Φιλέ μου,μάλλον το titanium backup "βλέπει"τον εσωτερικό χώρο και γι αυτό δεν σου βγάζει τις εφαρμογές,άλλαξε τον με αυτόν της sd

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sόρυ αλλά ενώ ετοίμασα τη νέα Ρομ με updated baseband ....... ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΜΠΟΥΧΟΥΥΥΥΥ:( Βιάστηκα και κάποιο λάθος εκανα στο install script.

 

Όσοι περιμένετε εναγωνίως προσανατολιστείτε σήμερα σε κάτι άλλο μέχρι να βρω τι μλκια έκανα ή να φτιάξω update.zip μονο με νέα baseband.

 

sorry και πάλι παίδες, μόλις πάω σπίτι θα ξανακανω και αλλες προσπάθειες αλλά δεν θα προλαβω σήμερα να το φτιαξω σίγουρα...

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sόρυ αλλά ενώ ετοίμασα τη νέα Ρομ με updated baseband ....... ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΜΠΟΥΧΟΥΥΥΥΥ:( Βιάστηκα και κάποιο λάθος εκανα στο install script.

 

Όσοι περιμένετε εναγωνίως προσανατολιστείτε σήμερα σε κάτι άλλο μέχρι να βρω τι μλκια έκανα ή να φτιάξω update.zip μονο με νέα baseband.

 

sorry και πάλι παίδες, μόλις πάω σπίτι θα ξανακανω και αλλες προσπάθειες αλλά δεν θα προλαβω σήμερα να το φτιαξω σίγουρα...

 

Κάνε την δουλειά με την ησυχία σου για να γίνει σωστά!

Δεν έγινε τίποτα να περιμένουμε 2 μέρες παραπάνω αν είναι να έχουμε μια εξαιρετική Ρομ. Έχεις κάνει ήδη πολύ καλή δουλειά και αυτή η λεπτομέρεια που αξίζει να περιμένουμε θα την τελειοποιησει....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!μια ερωτησουλα ρε παιδες!

η aosp a310v3 που λετε ειναι του dakok? επισης δεν μπορω να βρω στο ποστ μια αλλη μαζωξη rom εκτος της πρωτης σελιδας!!

καθε βοηθεια δεκτη!!!!:D:D:D

νομιζω την βρηκα την περιβοητη , την εγκαταστησα και οταν παω στο about phone μου λεει : model number Micromax a310. εχω βαλει την σωστη ρε παιδια? απαντηστε βρε και ενας κατα δω ......:(

Link to comment
Share on other sites

Ο σενσορας μπορεί 100% να τραβήξει βίντεο 1080p 30 fps.Αλλά αξίζει να το δεις ΜΟΝΟ σε fullhd

 

βασικα τωρα που διαβαζω τι εγραψα, ειναι ανακατωμενα. (της νυχτας τα καμωματα,τα βλεπει η μερα και γελα).

ναι το ξερω. αλλα ποιος 8α καταλαβει διαφορα ρε συ?

μα ουτε σωστα μεσα αναπαραγωγης δεν εχουμε.

πχ, βαλε ενα βιντεο με ακινητους χαρακτηρες με φοντο ουρανο, και στα καπακια γρηγορες κινησεις καμερας δεξια-αριστερα.

ή, ενα θεμα μεσα στη νυχτα. το τι σακατεμα παιζει στην εικονα δεν λεγεται.

 

η cmos λενε τα specs πως ανεβαζει μεχρι 4128x3096 pixels, που αυτο σημαινει 12780288 πιξελς.

δηλαδη μιλαμε λογο x/y 1,333. δηλαδη HD Anamorphic 1080

οτι το ονομα, τετοιος και ο λογος των διαστασεως! ντιπ ανωμαλος

θα δωσει 1920x1440,1280x960 και παει λεγοντας.

 

οι φωτο με ρυθμιση 13.3MP και 16:9, βγαινουν με 4864x2736 = 13.307.904 πιξελς

δηλαδη μιλαμε για λογο x/y 1,777 και ratio 1,0 . δηλαδη Squere.

αυτος ο λογος δινει καθαρα 1920x1080,1280x720 και παει λεγοντας...

 

η αληθεια ειναι δεν εχω συναντησει ακομα anamorphic υλικο.

το ποιο σωστο για μενα ειναι το squere γιατι ο λογος των πιξελ ειναι 1:1

 

τεσπα.... πριν πολλα χρονια λεγαμε ποτε θα εξαλειφθουν τα pal secam και ntsc να ησυχασουμε απο δαυτα.....

μετα, σαν δωρακι σκασανε οι υπολογιστες με τα fields και εγινε μπαχαλο.αλλος επαιζε σε CRT, αλλος σε μονιτορ PC.

τωρα ειμαστε στην εξαλψη των CRT, και θελω να δω αν επιτελους σταματησουν τα i και p, και pal ntsc(βασικα δεν παιζουν ρολο πλεον)

αλλα αντι να τα απλουστεψουν, εχουμε τοσα ratio..........

squere, ntsc, ntsc wide,pal, pal wide, anamorphic 2:1 - 1.333, DVC Pro HD........ και οτι καθε πικραμενος θυμηθει.......

α!!! μη ξεχασω και τα 16:10........... τι να πω.....

 

 

καποια λινκς οποιος 8ελει να σκοτωσει την ωρα του

http://jesusnjim.com/calculators/cameraMPresolution.html

http://www.devicespecifications.com/en/model/630a2b5c

http://www.wikihow.com/Calculate-a-Digital-Camera%27s-Resolution-from-its-Pixel-Count

http://www.scantips.com/calc.html

Edited by combra24
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sόρυ αλλά ενώ ετοίμασα τη νέα Ρομ με updated baseband ....... ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΜΠΟΥΧΟΥΥΥΥΥ:( Βιάστηκα και κάποιο λάθος εκανα στο install script.

 

Όσοι περιμένετε εναγωνίως προσανατολιστείτε σήμερα σε κάτι άλλο μέχρι να βρω τι μλκια έκανα ή να φτιάξω update.zip μονο με νέα baseband.

 

sorry και πάλι παίδες, μόλις πάω σπίτι θα ξανακανω και αλλες προσπάθειες αλλά δεν θα προλαβω σήμερα να το φτιαξω σίγουρα...

 

Καλύτερα μετα απο 2 η και 4 μερες και να ειναι σωστη η ροομ παρα τωρα και να λεμε εχει το ταδε προβλημα μην σκας φιλε

Ε γω θα προτιμουσα να ειναι ολοκληρη και οχι update zip

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να μας εξηγήσεις πως το Samsung Galaxy alpha με ίδια ανάλυση τραβάει 4κ. Το ότι δεν μπορεί να το δείξει η οθόνη, δεν σημαίνει ότι ο σενσορας δεν μπορεί να καταγράψει.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/4K_resolution

με λαθος τροπο τα ειπα χ8ες.

εννοειτε μπορει να δει 4Κ διαστασεις.

4128x3096 HD Anamorphic 1080

4864x2736 Squere

 

 

(πωωω.. ζωντανο θελετε να με φατε βρε?? σα δε ντρεπεστε!! χεχε... απλα ξεφυγα χθες :P.. τελειωσε ο Βοσπορος και ξεκινησα το Αιγαιο!!)

 

 

 

[/color]

νομιζω την βρηκα την περιβοητη , την εγκαταστησα και οταν παω στο about phone μου λεει : model number Micromax a310. εχω βαλει την σωστη ρε παιδια? απαντηστε βρε και ενας κατα δω ......:(

 

και εγω χ8ες αυτην εβαλα μεχρι ο Αλγοριθμος τελειωσει την δικη του.

ολα καλα με το σημα, ηχεια, κτλ...... αλλα ρουφαει μπαταρια σα ζουρλο......

ανοικτη καμερα ειχα, και αναψε το πισω καπακι...

Edited by combra24
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sόρυ αλλά ενώ ετοίμασα τη νέα Ρομ με updated baseband ....... ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΜΠΟΥΧΟΥΥΥΥΥ:( Βιάστηκα και κάποιο λάθος εκανα στο install script.

 

Όσοι περιμένετε εναγωνίως προσανατολιστείτε σήμερα σε κάτι άλλο μέχρι να βρω τι μλκια έκανα ή να φτιάξω update.zip μονο με νέα baseband.

 

sorry και πάλι παίδες, μόλις πάω σπίτι θα ξανακανω και αλλες προσπάθειες αλλά δεν θα προλαβω σήμερα να το φτιαξω σίγουρα...

 

Δεν πειράζει φιλέ αλγορ. Κατσε με την ησυχία σου και κανε σωστή δουλειά.εμείς θα περιμένουμε μια ολοκληρωμένη ρομ..

Link to comment
Share on other sites

και εγω χ8ες αυτην εβαλα μεχρι ο Αλγοριθμος τελειωσει την δικη του.

ολα καλα με το σημα, ηχεια, κτλ...... αλλα ρουφαει μπαταρια σα ζουρλο......

ανοικτη καμερα ειχα, και αναψε το πισω καπακι...

 

Για αλλη rom θα μιλας 5:30 ωρες sot και οχι με απλη χρηση αλλα skype, gaming, youtube και ταυτοχρονα πολλες φορες με Α310. Τραβα ενα calibration ή ξαναπερνα την

Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...