Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω τι launcher έχει αλλά αν είναι nova ή apex απλά σέρνεις ένα εικονίδιο πάνω στο άλλο και δημιουργείται ο φάκελος.

 

Δεν εχω βαλει launcher ακομα και δεν ξερω αν βαλω..χωριs launcher δεν γινετε?Επισηs αν θελω να βαλω κατι αλλα bubble pack να κανω μια ομορφια τα εικονιδια θελω οπωσδηποτε launcher για να το κανω?Σκετο app που να τα κανει φουσκαλιτσεs..τριγωνακια,,μπινελικακια δεν υπαρχει?Δεν με χαλαει να βαλω κανα nova η apex..αλλα μου αρεσει και ετσι γυμνο που ειναι,,,pure Android..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Μια γρηγορη εκτιμηση,δεν εχει ελληνικα,δεν λειτουργει full η sdcard,το WiFi ειναι λιγο αδυναμο...

Με μαμα καμερα ειναι λιγον...

 

Για ποιά ROM λες??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μάλλον βρήκα τι φταίει. Μάλλον έγινε install σε νεότερη έκδοση (update) του coolife?, γιατί δεν δουλευει το Titanium και το seus. Τώρα τι κάνω? Root? (που δεν έχω ξανακανει) ή υπάρχει δυνατότητα επιστροφης σε προηγούμενη κατάσταση?

 

Επαερχομαι μηπως κάποιος έχει καμια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Για ποιά ROM λες??

 

συγνωμη,δεν εγραψα, micromax A310

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επαερχομαι μηπως κάποιος έχει καμια ιδέα?

 

βαλε μια αλλη rom να δεις κινητήρα!!!

Link to comment
Share on other sites

...φακελουs ρε παιδια πωs κανουμε στην Algorom στην επιφανεια εργασιαs?

 

Σέρνεις με σχετική σβελταδα ενα εικονίδιο πάνω σε ένα άλλο και κατευθείαν δημιουργείται φάκελλος που τα περιέχει. Σβέλτα σύρσιμο, καπακωνεις εικονίδιο με ενα άλλο, φλααααααατς και έγινε ο φάκελλος. Προσθέτεις και άλλα εικονίδια μέσα του με τον ίδιο φλααααατς τρόπο:lol:. Επίσης μπορείς μόλις έχει φτιαχτεί να του δώσεις και οτι όνομα θες.

 

Ο τρόπος είναι στάνταρ και δουλεύει και στο nova launcher ακριβώς έτσι όχι μόνο στον κλασικό της Google που έχει η Ρομ.

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

αν μου έλεγες και πού είναι θα ήσουν ο θεός μου :P

 

έχει πάρει κανείς αυτή τη θήκη?Με ψήνει,του δίνει πολύ premium αίσθηση. http://www.banggood.com/Great-God-Dual-Color-Protective-Case-For-Coolpad-F18297W-p-931950.html

 

 

Γενικά το κινητό θα το συστήνατε,άντε πες αλλάζω ROM,είναι ανθεκτικό??Θα βγάλει χρόνο ας πούμε?

 

Εγω την εχω παρει και ειναι η αγαπημενη μου θηκη απο τις 3 που εχω(μια σιλικοης μαυρη,και μια γνησια flip coolpad)του δινει αρκετο ογκο βεβαια αλλα το τηλ. γινετε σχεδον αθραυστο με την θηκη αυτη,μου εχει πεσει απειρες φορες και το τηλ. δεν εχει παθει τιποτα ουτε καν το tempered glass δεν εχει παθει τιποτα οπου με τις αλλες θηκες με το πρωτο πεσιμο σπαει το tempered glass ,οποιος το βλεπει το κινητο νομιζει οτι ειναι τιποτα κανα catepilar η καποιο αθραυστο τηλ. μου εχει σπασει η μια γωνια απο το σκληρο πλαστικο της πλατης και το εχω κολησει φιξ με λιγη logo ,θα ξαναπαραγγειλω αλλη μια ,να ξερεις ομως οτι η βαφη γρατζουνιετε απο το σκληρο πλαστικο,με οινοπνευμα ομως και λιγο τριψιμο φευγει η μπογια και γινετε λευκο και ετσι ομως ειναι ομορφο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω την εχω παρει και ειναι η αγαπημενη μου θηκη απο τις 3 που εχω(μια σιλικοης μαυρη,και μια γνησια flip coolpad)του δινει αρκετο ογκο βεβαια αλλα το τηλ. γινετε σχεδον αθραυστο με την θηκη αυτη,μου εχει πεσει απειρες φορες και το τηλ. δεν εχει παθει τιποτα ουτε καν το tempered glass δεν εχει παθει τιποτα οπου με τις αλλες θηκες με το πρωτο πεσιμο σπαει το tempered glass ,οποιος το βλεπει το κινητο νομιζει οτι ειναι τιποτα κανα catepilar η καποιο αθραυστο τηλ. μου εχει σπασει η μια γωνια απο το σκληρο πλαστικο της πλατης και το εχω κολησει φιξ με λιγη logo ,θα ξαναπαραγγειλω αλλη μια ,να ξερεις ομως οτι η βαφη γρατζουνιετε απο το σκληρο πλαστικο,με οινοπνευμα ομως και λιγο τριψιμο φευγει η μπογια και γινετε λευκο και ετσι ομως ειναι ομορφο.

 

Τα κουμπιά(power,volume up/down)πατιούνται εύκολα;

Στις υποδοχές για τα ακουστικά/φόρτιση έχει κάποια προστατευτικό όπως η silicon;

AOSP KK V3REPACK
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη,δεν εγραψα, micromax A310

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

βαλε μια αλλη rom να δεις κινητήρα!!!

 

Σε ενα πρώτακι ποια ROM θα συστηνατε για να κανει την πρωτη προσπαθεια, που να είναι απροβληματιστη και να μην απαιτεί πολλές επεμβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σέρνεις με σχετική σβελταδα ενα εικονίδιο πάνω σε ένα άλλο και κατευθείαν δημιουργείται φάκελλος που τα περιέχει. Σβέλτα σύρσιμο, καπακωνεις εικονίδιο με ενα άλλο, φλααααααατς και έγινε ο φάκελλος. Προσθέτεις και άλλα εικονίδια μέσα του με τον ίδιο φλααααατς τρόπο:lol:. Επίσης μπορείς μόλις έχει φτιαχτεί να του δώσεις και οτι όνομα θες.

 

Ο τρόπος είναι στάνταρ και δουλεύει και στο nova launcher ακριβώς έτσι όχι μόνο στον κλασικό της Google που έχει η Ρομ.

 

Δεν την παλευω ρε Αλγοριθμε..με το που το κραταω πατημενο και παω να το συρω μου ανοιγει η μεγαλη κεντρικη να το βαλω πρωτη μουρη....ποσο σβελτα θελει ποια??

Link to comment
Share on other sites

γιατι οταν παιρνω το τηλεφωνο απο το αυτι μου τελειωνοντας τη κληση ,η οθονη παραμενει σβηστη? και πολλες φορες αναβοσβηνει κατα τη διαρκεια της κλησης? φοραω την algorom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρόνια πολλά και καλη χρόνια σε ολους..... Λοιπον εδώ και κάνα τετράμηνο είχα την official 039 εκανα μια δοκιμή με την unicom αλλά έφυγε λόγω του θέματος με την cosmote.....δυο μέρες είμαι με την maucat αλλά σε αυτήν απο οτι είδα δεν έχει επιλογή επανεκκινησης απλα βγάζει μια επιλογή με κάτι ρωσικά αν δεν κάνω λάθος....τι παιζει με αυτήν την επιλογή? (σορρυ κιόλας μπορεί να έχει ξαναερωτηθει αυτό) επίσης σαν Ρομ σε σχέση με την μαμισια είναι πολύ φτωχη.... παιζει κάποια καλη που να φτανει σε ομορφιά την coolui αλλά συγχρόνος να είναι και χωρίς θεματακια?

 

Επειδλη και εγώ ήμουν με την 039 αρκετό καιρό και προσωπικά μου αρέσει αρκετά με το coolui απλά έκανα την μετάβαση σε official kitkat 023 και είμαι πολύ ευχαριστημένος όσο και στις official jb.

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

Σε ενα πρώτακι ποια ROM θα συστηνατε για να κανει την πρωτη προσπαθεια, που να είναι απροβληματιστη και να μην απαιτεί πολλές επεμβάσεις.

 

στην πρωτη σελιδα εχει αρκετες...εγω θα σου πρωτεινα η την ρομ του αλγοριθμου που ειναι κομπλε, η emuiUNICOM που ειναι ομορφη...ειναι ολες στην πρωτη σελιδα

Link to comment
Share on other sites

Δεν την παλευω ρε Αλγοριθμε..με το που το κραταω πατημενο και παω να το συρω μου ανοιγει η μεγαλη κεντρικη να το βαλω πρωτη μουρη....ποσο σβελτα θελει ποια??

Κάντο απ'ευθειας απο την επιφάνεια εργασίας όχι απ το συρτάρι εφαρμογών!

Link to comment
Share on other sites

Κάντο απ'ευθειας απο την επιφάνεια εργασίας όχι απ το συρτάρι εφαρμογών!

 

Μα απο το συρταρι εφαρμογων θελω να φυγουνε..να αδειασει καπωs..δεν φευγουνε απο εκει..μενουνε μονιμα??Αυτο που καταφερα να κανω ειναι να εχω ολα τα games σε εναν φακελο εδω στην κεντρικη..αλλα μεσα στο συρταρι εφαρμογων χαοs...με λιγα λογια μεσα στο συρταρι εφαρμογων θελω να κανω νοικοκυριο...

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Επειδλη και εγώ ήμουν με την 039 αρκετό καιρό και προσωπικά μου αρέσει αρκετά με το coolui απλά έκανα την μετάβαση σε official kitkat 023 και είμαι πολύ ευχαριστημένος όσο και στις official jb.

Apollon δώσε λινκ

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω..!

 

Τι παιζει μ αυτο τον φακελο?εχει κατι που πρεπει να "πειραχτειι"? :-D :-D

 

Τελικα εχω την 31-12.αυτη που εσκασε μυτη χτες ποια ειναι?

Edited by suzukis
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα απο το συρταρι εφαρμογων θελω να φυγουνε..να αδειασει καπωs..δεν φευγουνε απο εκει..μενουνε μονιμα??Αυτο που καταφερα να κανω ειναι να εχω ολα τα games σε εναν φακελο εδω στην κεντρικη..αλλα μεσα στο συρταρι εφαρμογων χαοs...με λιγα λογια μεσα στο συρταρι εφαρμογων θελω να κανω νοικοκυριο...

Στην maucat που φοραω με τον apex pro,το δοκιμασα και γινεται.

Μάλλον είναι θέμα launcher!

Link to comment
Share on other sites

Στην maucat που φοραω με τον apex pro,το δοκιμασα και γινεται.

Μάλλον είναι θέμα launcher!

 

Αυτο πστευω και εγω..ειναι θεμα Launcher..θα υποκυψω μου φαινετε και θα βαλω εναν..γαιτι μου αρεσει το bubble pack εικονιδιων και απο οτι εχω καταλαβει σκετα δεν παιζουνε..θελουνε Launcher για customization...εχω περασει και gravity box..αλλα και XBlast Tools.μηπωS απο εκει γινετε καμια ρυθμιση...να πετυχω αυτο που θελω χωριs Launcher?Ξερει κανειs?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο πστευω και εγω..ειναι θεμα Launcher..θα υποκυψω μου φαινετε και θα βαλω εναν..γαιτι μου αρεσει το bubble pack εικονιδιων και απο οτι εχω καταλαβει σκετα δεν παιζουνε..θελουνε Launcher για customization...εχω περασει και gravity box..αλλα και XBlast Tools.μηπωS απο εκει γινετε καμια ρυθμιση...να πετυχω αυτο που θελω χωριs Launcher?Ξερει κανειs?

 

Βαλε apex ή nova launcher και μετα παραμετροποιεις το συμπαν :lol:

 

Επισης περαστηκε η Α310 v3 , όλα κομπλε χωρις κανενα bug . Εννοειται περαστηκε apex launcher οπως και στη v2 ο default δε τραβαει αλλα θα τον αλλαζα ετσι και αλλιως. Χposed/gravity box και κλασσικα δεν εχει ελληνικα οποτε προστεθηκε η εφαρμογη more locale 2. Aπομενει η συγκριση με την v2 σε μπαταρια

Edited by devilgene
Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, η AlgoRom έχει φορεθεί από τότε που βγήκε και μπορώ να πω ότι μου άρεσε περισσότερο απ' όλες αλλά έχει bugs:

- Όπως έχει αναφερθεί και από άλλους συνφορουμίτες χάνει το σήμα και μόνο με επανεκκίνηση επανέρχεται

- Δεν άλλαζε τα χρώματα στην γραμμή κατάστασης πχ του έλεγα την κάρτα της Q με πορτοκαλί χρώμα αλλά δεν...

- To δικό μου φόντο δυο φορές έφυγε και εμφανίστηκε το στοκ.

Και άλλο ένα αλλά δεν το θυμάμαι :O

Έκανα 3 wipes πριν την περάσω και σιγουρεύτηκα οτι δεν υπάρχουν κατάλοιπα από την Micromax_A310 αλλά δεν μου άρεσε αυτό με το σήμα, τα υπόλοιπα το ξεπερνάω.

Μου άρεσε πάρα πολύ το σήμα wifi και ότι ήταν πολύ smooth σαν λειτουργία.

 

 

Τώρα, μιας και έλεγα να γυρίσω στην Micromax έπεσα στην aosp maucat που ανέφερε ο φίλος Azuli και πραγματικά, εκ πρώτης άποψης και όψεως , εντυπωσιάστηκα.

Θα την κρατήσω και θα την δοκιμάσω περαιτέρω, αλλά πρέπει να συμφωνήσω με κάποιον φίλο, που δεν θυμάμαι ποιος το είπε, οτι κάθε F1 έχει την δική του Προσωπικότητα και εξηγούμαι:

Το recovery CMW 6.0.5.0 που έχω εγκαταστήσει ποτέ δεν μου έκανε νερά σε καμιά 10 ρομ που πέρασα, αλλά χθες που πέρασα την maucat στο πρώτο wipe data/factory reset μου φάνηκε περίεργο μου διήρκησε μόνο 3 δευτερόλεπτα και όλα τα υπόλοιπα τελείωναν πολύ γρήγορα.

Κάνω την διαδικασία λοιπόν άλλες 3 φορές με τα ίδια αποτελέσματα, τρελαίνομαι και κάνω reboot to system και ανοίγει η Micromax κανονικότατα.

Ξανά από την αρχή και στην έκτη συνολικά φορά άργησαν λίγο τα wipe και έτσι πέρασα την maucat αλλά προς έκπληξή μου διαπιστώνω ότι έχω κατάλοιπα της παλιάς ρομ.:X

Περνάω το TWRP V2.4.4 recovery και ενημερώνω.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε apex ή nova launcher και μετα παραμετροποιεις το συμπαν :lol:

 

ΟποιοS εχει κανα γκουχου λινκ Apex αλλα και Nova..τελευταιεs εκδοσειs για κιτκατ με pm,,,ευχαριστω πολυ!

 

Edit..θεμα launcher λυθηκε!!Thanks DOCTOR!!

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση... βαζω την algorom (3φορες) αλλα μου βγαζει μετα οτι δεν ειμαι root. εχει supersu και μ λεει Αν εχετε μολις αναβαθμισει σε android 4.3 πρεπει χειροκινητα να ξανααποκτησετε δικαιωματα root. Εχει συμβει αυτο σε κανεναν???? οι υπολοιποι που βαλατε την algorom ειχατε root?????
Link to comment
Share on other sites

micromax A310 Μια γρηγορη εκτιμηση,δεν εχει ελληνικα,δεν λειτουργει full η sdcard,το WiFi ειναι λιγο αδυναμο...

Με μαμα καμερα ειναι λιγον...σκ@τα...xposed framework,gravitybox τωρα δοκιμαζω και λειτουργούν

 

Η sd λειτουργει οπως ολες οι kitkat.Αν θες να σωζουν οι εφαρμογες εκει περνας καποιο module η fix,οπως σε ολες τις rom που ειναι απειραχτες.

 

Το wifi παλι ειναι μια χαρα και η camera της a310 ειναι αν οχι η καλυτερη σιγουρα μεσα στις καλυτερες για το τηλ μας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...