Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιπλέον έχετε υπόψη ότι η τελευταία έκδοση 9+ google maps μόνο προβλήματα θα σας δημιουργήσει αν δεν σβήσετε τα google apps τελείως ΜΑΖΙ με τα libs τους (πραγμα πακέτο) και μετα ξαναματαεγκαταστησετε την τελευταια εκδοση των MINIMAL gapps και ΟΧΙ λιγοτερο από minimal.

 

Άρα μείνετε στην τελευταία stable 8 google maps. Η 9 είναι πολύ καλή ειδικά στην πλοήγηση αλλά μου σπασε τα νεύρα σε διάφορες κιτκατ για να την κάνω να παίξει, φαντάζομαι η εκδοση για jellybean αν υπάρχει θα ναι κόλαση.

Edited by Algorithm
Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Παιδια το xposed framework και τα gravity modukes απο που τα κατεβαζουμε για το coolpad?

 

Ξεκίνα από εδώ. Πρώτα βάζεις το xposed framework και μέσω αυτού τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Thanks!!Μια χαρα η algoRom!Στηνετε κομπλε..μερα με την νυχτα το κινητο...με τα παλιοκινεζικα..αι σιχτιρ..πεταει η κινητουμπα!To apk αρχειο του xposed framework το πεταω χυμα στην sd και το κανω Install απο το recovery?? Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Θελω επισηs να φτιαξω την δονηση στην Algorom στα capacitive????

 

στο system/usr/keylayout

 

Αντικαθιστάς το αρχείο με το ίδιο όνομα που έχει εκεί μέσα. Αν χρησιμοποιείς ES File Explorer φρόντισε να φαίνονται έτσι τα permissions μετά:

Εω κατεβασει το fixακι..εχω τηs φοτοs για τα permissions

Δεν το βρισκω το system/usr/keylayout και θελω να φτιαξω την δονηση..Καποιοs να βοηθησει..στον es explorer?

 

Edit το βρηκα..απλα πωs θα το μεταφερω το φιξακι απο το pc στο τηλεφωνο?Διοτι μονο στον es Explorer βλεπω το system/usr/keylayout..στο pc οχι...

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Thanks!!Μια χαρα η algoRom!Στηνετε κομπλε..μερα με την νυχτα το κινητο...με τα παλιοκινεζικα..αι σιχτιρ..πεταει η κινητουμπα!To apk αρχειο του xposed framework το πεταω χυμα στην sd και το κανω Install απο το recovery??

 

Απλα το κανεις install μεσα απο τον file manager

Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Απλα το κανεις install μεσα απο τον file manager

 

Οκ Done μαζι με gravitybox...απλα καποιο παιδι οταν εχει την καλοσυνη αS μου το κανει απλα ελληνικα πωs θα φτιαξω την δονηση και στα 3 capacitive και λα καλα,,καλημερα το ξενυχτισαμε σημερα αλλα το στησαμε το εργαλειο!

Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονη Xperia z3 rom στην οποία λειτουργει το accelerometer.

Καθώς και hive ui rom

 

καλημερα απο που θα την κατεβασουμε τη Z3;

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα μπορεί κάποιος να μου δώσει link με Post Που να είναι ανεβασμένες φωτογραφίες από κάμερα coolpad f1

ή αν θέλει να ανεβάσει

ευχασριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα μπορεί κάποιος να μου δώσει link με Post Που να είναι ανεβασμένες φωτογραφίες από κάμερα coolpad f1

ή αν θέλει να ανεβάσει

ευχασριστώ

 

Ειναι λιγο παλιο το post, αλλα δεν ξερω τι ακριβως περιμενεις να δεις...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5629645#post5629645

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Κλείδωμα εντός σπιτιου σε 15 δευτερόλεπτα ~

 

http://i1050.photobucket.com/albums/s410/jpowerandroid/Mobile%20Uploads/Screenshot_2015-01-04-10-14-07_zps7qnvtys5.png

 

Viper4android λειτουργεί υποδειγματικα και εγκατασταθηκε απο τιτανιουμ μαζί με τα σεττινγκς του

 

Μένει να δω κατα πόσο παίζει γκραβιτι . Παντως το xposed μπηκε.

 

Επισης, το 3g παίζει κανονικα στην 1 κάρτα.

http://i1050.photobucket.com/albums/s410/jpowerandroid/Mobile%20Uploads/Screenshot_2015-01-04-10-30-26_zpslb9qe84l.png

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο παλιο το post, αλλα δεν ξερω τι ακριβως περιμενεις να δεις...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5629645#post5629645

 

 

ψάχνω να βρω κινητό με καλή κάμερα και το βρήκα :)

ευχαριστώ!!!

αυτή η ποιότητα που είδα τώρα με ποια εφαρμογή είναι?σε όλες τις ρομ θα έχω τέτοια ποιότητα ή να μείνω με τη αυτή την ρομ που είναι τραβηγμένες οι φωτό ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ψάχνω να βρω κινητό με καλή κάμερα και το βρήκα :)

ευχαριστώ!!!

αυτή η ποιότητα που είδα τώρα με ποια εφαρμογή είναι?σε όλες τις ρομ θα έχω τέτοια ποιότητα ή να μείνω με τη αυτή την ρομ που είναι τραβηγμένες οι φωτό ευχαριστώ

 

Με οποιαδηποτε Kitkat τετοιες φωτο βγαζει. Εγω προσωπικα, αλλα και αρκετοι απο εδω μεσα, χρησιμοποιουμε τη Lenovo supercamera. Αλλοι παλι, την A better camera. Δοκιμαζεις και ο,τι σου αρεσει περισοοτερο.

Edited by Lucifer2223
Link to comment
Share on other sites

Με οποιαδηποτε Kitkat τετοιες φωτο βγαζει. Εγω προσωπικα, αλλα και αρκετοι απο εδω μεσα, χρησιμοποιω τη Lenovo supercamera. Αλλοι παλι, την A better camera. Δοκιμαζεις και ο,τι σου αρεσει περισοοτερο.

 

ευχαριστώ πάω για αγορά ..... κάτι τελευταίο φωτογραφίες με φλας βγάζει καλές?

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πάω για αγορά ..... κάτι τελευταίο φωτογραφίες με φλας βγάζει καλές?

 

Τελειες δεν τις λες, αλλα ειναι τουλαχιστον αξιοπρεπεις, αν μη τι αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Ομορφη οντως. Δοκιμασες μηπως xposed/gravity?

 

Gravity παιζει σε ποσοστό 70 τοις εκατό (ισως λιγότερο)

 

Xposed κανονικα σε όλα

 

Στις προηγούμενες φωτογραφίες, αυτο το 3 ωρες +, οθονης, με "κρυωσε" λιγο:(

 

Θα δω με POWERSave.

 

.http://i1050.photobucket.com/albums/s410/jpowerandroid/Screenshot_2015-01-04-10-45-25_zpsayeplbbf.png

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε από που να αγοράσω? έχει κανά μαγαζί κάποια προσφορά?

λεώ από vickmall μιας και είναι πιο φθηνό από Μinideal

να αγοράσω και tempered glass και hands free από vickmall?

αξίζει να αγοράσω tempered glass?

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και από που την κατεβαζουμε έχει ελληνικά

 

Ναι έχει ελληνικά.

 

Δες προηγούμενη σελίδα.

 

Το γκραβιτι κρασαρει. Παρόλα αυτά, καποιες αλλαγές τις εφάρμοσε λογω επαναφορας απο τιτανιουμ

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε από που να αγοράσω? έχει κανά μαγαζί κάποια προσφορά?

λεώ από vickmall μιας και είναι πιο φθηνό από Μinideal

να αγοράσω και tempered glass και hands free από vickmall?

 

Αν και λιγο offtopic, καθως υπαρχουν threads για αγορες απο Κινα, εγω 7 εχω αγορασει, και τα 7 απο vickmall. Το tempered ειναι ψιλομετριο. Τα ακουστικα θα σου τα δωσουν δωρο αν τα ζητησεις ;)

Ειναι πολυ αξιοπιστο μαγαζι!

Link to comment
Share on other sites

Και τέλος, σχετικα με την διαχείριση μνήμης..

http://i1050.photobucket.com/albums/s410/jpowerandroid/Screenshot_2015-01-04-11-02-00_zpscph4br7j.png

 

Με εγκατεστημενες 243 εφαρμογές συνολικά.

 

Επίσης, λειτουργούν 7 λεντ χρώματα και στέλνει sms 160 χαρακτήρες!

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλή χρονιά σε όλους.

Να ρωτησω κατι :

Πως μπορω να μειωσω την ενταση του ηχου του ακουστικου στην συνομιλια κατα την εισερχομενη κληση,

μιας και οταν με παιρνει καποιος τηλεφωνο η συζητηση μάλλον ακουγεται σε ολη την γειτονια :)

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ρε παιδιά είπα να ΞΑναδοκιμάσω για τρίτη φορά την ρομ του algorithm μπας και δεν την πέρασα σωστά ή δεν έκατσε καλά και για 3η φορά απογοητεύτηκα και αναγκάστηκα να την αλλάξω πάλι.....

 

Έχει θέμα (τουλάχιστον σε μένα ) στο σήμα.......εάν βρεθώ κάπου με ασθενές σήμα και το χάσει .....επανέρχετε ξανά .....ΜΟΝΟ με επανεκκίνηση....

 

έχω καταλήξει και έχω ξεχωρίσει πλέον μετά από πολλές αλλαγές την.....InFocus_Coolpad8297w .....και.......GalaxyS5_4.4_8297w.20141016.by lzy χωρίς ΚΑΝΕΝΑ απολύτως θέμα (για τον βασικό και απλό τρόπο που εγώ χρησιμοποιώ το τηλέφωνο)

 

Μ άρεσε πολύ και η ρομ του algorithm και ήθελα να αφήσω αυτήν επάνω.....έτσι.....για συμπαράσταση και αναγνώριση στον κόπο του :lol::lol: αλλά έχει αυτό το θέμα με το χάσιμο του σήματος και επαναφορά με επανεκκίνηση.....κατά τα άλλα δεν είχε κανένα θέμα.

Edited by pontokeras
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...