Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω διαφορετικη αποψη και για τις 2 rom. Ειχα την λαεκ χωρις κανενα προβλημα 2 μηνες και επισης η rom του Algorithm ειναι πολυ καλη. Αλλα ρε παιδια δε καταλαβαινω γιατι δε βαζεται Α310 v2 για τα αγγλικα ? Δεν εχει bugs και μπαταριααραααα ! Αν ειχε και επιδοσεις jellybean σε 3d δεν κουνιομουν ποτε !

Συμφωνω μαζι σου και για την laek που την ειχα τρεις μηνες και ηταν αψογη και για του algorithm που επισης ειναι πολυ καλη.για την a310v2 θα διαφωνησω.την ειχα για μια εβδομαδα και πολυ συχνα κολλουσε,και εκανε επανεκινηση μετα.δεν νομιζω να υπαρχει η τελεια ρομ,ολες χρειαζονται τις επεμβασεις μας με εφαρμογες που διορθωνουν τυχον ελλειψεις

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

valsam μη βγαζεις αυθαιρετα συμπερασματα. εγω για παραδειγμα θελω τις ρομ οσο πιο καθαρες γινεται. χωρις google services. αρα αυτος ειναι ο κυριος λογος που δε βαζω του αλγκο. επισης χρησιμοποιω xprivacy και greenify, οποτε και απαιτω να δουλευει το xposed. Αν καποιος γνωριζει καποια ρομ που πληρει τα κριτηρια, θα χαιρομουν να τη μοιραστει ωστε να τη δοκιμασω. Εχω σκεφτει να κανω το ιδιο που εκανε ο συμφορουμιτης, αλλα δεν εχω το χρονο.
Link to comment
Share on other sites

Apex με Belle UI Icon Pack.

 

Thanks ειχα bubble icon pack αλλα αυτο φαινεται επισης καλο :D

 

Συμφωνω μαζι σου και για την laek που την ειχα τρεις μηνες και ηταν αψογη και για του algorithm που επισης ειναι πολυ καλη.για την a310v2 θα διαφωνησω.την ειχα για μια εβδομαδα και πολυ συχνα κολλουσε,και εκανε επανεκινηση μετα.δεν νομιζω να υπαρχει η τελεια ρομ,ολες χρειαζονται τις επεμβασεις μας με εφαρμογες που διορθωνουν τυχον ελλειψεις

 

Α310 v2 σχεδον μηνα πανω. Κανενα προβλημα απολυτως συν την αξεπεραστη μπαταρια με κεφαλαια γραμματα. Αρχιζω και εγω να πιστευω οτι η Coolpad δινει χαρακτηρα σε καθε συσκευη ξεχωριστα :rotfl:

Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

7960 ειναι το ποστ.αναλυτικα και ωραια ειναι για καποιον που εχει καλες γνωσεις για καποιον ομως που δεν εχει μπορει να κανει το λαθος και να προκυψουν αλλα θεματα μετα

 

Μόλις πέρασα το αρχειάκι με es file eplorer. Δεν χρειάστηκε να δώσω permissions, μάλλον τα πέρνει από μόνο του στο reboot. Τέλειο! Πραγματικά η better camera βγάζει μακράν τις καλυτερες φωτό που έχω βγάλει εως τώρα με αυτό το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

A310 v2 υποστηρίζει τα 7 χρώματα στο notification led;

 

Από όσο ξέρω όχι και δεν δουλεύει και το fix. Υποθέτω λόγω τελείως διαφορετικού πυρήνα μεταξύ yulong - micromax. Αν κάνω λάθος ας με διόρθωσει κάποιος παιδιά.

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματι δε δουλευει το fix . O λογος πιστευω οτι ειναι επειδη δεν εχει μπλε led για καποιο λογο, κατι ισως λειπει απο τα αρχεια που δινουν το μπλε χρωμα και υποθετω λογω του οτι λειπει το μπλε δε βγαζει και τα υπολοιπα. Εχει μονο κοκκινο και πρασινο .
Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Έλα τώρα που δεν είναι ωραία η AOSP... :p

 

Τα σπααααααει!!! Και σαγηνευτικό wallpaper:drool:

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματι δε δουλευει το fix . O λογος πιστευω οτι ειναι επειδη δεν εχει μπλε led για καποιο λογο, κατι ισως λειπει απο τα αρχεια που δινουν το μπλε χρωμα και υποθετω λογω του οτι λειπει το μπλε δε βγαζει και τα υπολοιπα. Εχει μονο κοκκινο και πρασινο .

Με το φιξ μπαινει και το κιτρινο χρωμα

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με το φιξ μπαινει και το κιτρινο χρωμα

 

Ααα ωραια αν εμπαινε το μπλε ισως εμπαινα στη διαδικασια το εχω αφησει default.

Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έτοιμη η νέα ρομ!

εβαλα και εγω την ρομ του αλγοριθμου.

με CWM 6.0.3.0 και 2-3 wipes μπηκε με την πρωτη.(η καρτα SD ειχε backup,προγραμματα καθως και το ζιπ.)

8ελω και εγω να στησω το inteface και να δουμε για τυχoν bugs.

 

Συνχαρητηρια algorithm για την προσπαθεια ανεξαρτητου αποτελεσματος.

για μενα οσα παραπανω λαθη εχει ενα project τοσο το καλυτερο.διοτι σε βαζει στο τριπακι να γινεις ο Ιδιος καλυτερος.

 

ΥΓ.

καλο θα ειτανε με καποιο τροπο, απλοι χρηστες αλλα και pro developers,

να μπορουν να ανεβαζουν-ποσταρουν καπου τα bugs και τυχον glitches που συναντουν με την χρηση της alg0ROMithm

για να μπορει το παληκαρι να κανει updates-patches.

Edited by combra24
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσπάθησα να βάλω τα 7 notification leds στην ROM του algorithm, έκανα restart, και δεν δούλευε τίποτα... Με το που έσβηνε η οθόνη δεν ξανάναβε, ενώ τα κουμπιά (power, vol up-down) ακούγονταν να λειτουργούν. Πριν γίνει όλο αυτό είχα περάσει την 2.8.1 TWRP, και τώρα δεν μπορώ με τίποτα να ξαναπεράσω την ROM. έχω κάνει άπειρα wipes και installs αλλά μου βγάζει κάθε φορά error. Με την 2.4.4 TWRP δεν είχα κανένα θέμα...

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει και να μου πει τι μπορώ να κάνω τώρα? Έχω απελπιστεί ότι το χάλασα... :(

Link to comment
Share on other sites

μπορώ με κάποιο τρόπο να βάλω αυτή την ASUS camera διότι από το play δεν μπορώ λόγο μη συμβατότητας με το κινητό?Δεν υποστηρίζετε από το f1 για κάποιο λόγου η υπάρχει περιορισμός μόνο για asus?

 

Έχω τρελαθεί με τις φώτο που βγάζει το zenfone5 το βράδυ!!!

:X
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα το αρχειάκι με es file eplorer. Δεν χρειάστηκε να δώσω permissions, μάλλον τα πέρνει από μόνο του στο reboot. Τέλειο! Πραγματικά η better camera βγάζει μακράν τις καλυτερες φωτό που έχω βγάλει εως τώρα με αυτό το κινητό.

 

Ετσι...... Ετσι....... :happy:

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μπορώ με κάποιο τρόπο να βάλω αυτή την ASUS camera διότι από το play δεν μπορώ λόγο μη συμβατότητας με το κινητό?Δεν υποστηρίζετε από το f1 για κάποιο λόγου η υπάρχει περιορισμός μόνο για asus?

 

Έχω τρελαθεί με τις φώτο που βγάζει το zenfone5 το βράδυ!!!

 

Μόλις την εγκατέστησα.. 40% μικρότερο μέγεθος αρχειο φωτογραφιών.

Η a better camera ειναι πολυ Καλύτερη.

Έτσι νομίζω.....

 

Ορίστε το λινκ...

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3047956&d=1417717531

 

Επίσης δοκίμασα και nubia Camera... Ακομη χειρότερα

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσπάθησα να βάλω τα 7 notification leds στην ROM του algorithm, έκανα restart, και δεν δούλευε τίποτα... Με το που έσβηνε η οθόνη δεν ξανάναβε, ενώ τα κουμπιά (power, vol up-down) ακούγονταν να λειτουργούν. Πριν γίνει όλο αυτό είχα περάσει την 2.8.1 TWRP, και τώρα δεν μπορώ με τίποτα να ξαναπεράσω την ROM. έχω κάνει άπειρα wipes και installs αλλά μου βγάζει κάθε φορά error. Με την 2.4.4 TWRP δεν είχα κανένα θέμα...

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει και να μου πει τι μπορώ να κάνω τώρα? Έχω απελπιστεί ότι το χάλασα... :(

 

Δεν εχεις καποιο backup να κανεις restore ?

Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις καποιο backup να κανεις restore ?

 

Αν αναφέρεσαι σε μένα , όχι...

 

Τώρα για κάποιο λόγο το πήρε το install, και περιμένω να δω αν θα bootarei...

 

Για να μην την ξαναπάθω, τα 7notification led δεν υποστηρίζονται από τη ROM του algo?

Και επίσης όταν προσπάθησα να αντικαταστήσω ένα αρχείο για vibration στα capacitive buttons, δεν δούλευαν καθόλου, και έπρεπε να την ξανακάνω install για να νιώσουν...

 

Γενικά όποτε πάω να κάνω αντικατάσταση αρχείων στον φάκελο /system γ.....ται το σύστημα :p

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι σε μένα , όχι...

 

Τώρα για κάποιο λόγο το πήρε το install, και περιμένω να δω αν θα bootarei...

 

Για να μην την ξαναπάθω, τα 7notification led δεν υποστηρίζονται από τη ROM του algo?

Και επίσης όταν προσπάθησα να αντικαταστήσω ένα αρχείο για vibration στα capacitive buttons, δεν δούλευαν καθόλου, και έπρεπε να την ξανακάνω install για να νιώσουν...

 

Γενικά όποτε πάω να κάνω αντικατάσταση αρχείων στον φάκελο /system γ.....ται το σύστημα :p

 

Καταρχην παρε backup απο την rom πριν πειραξεις το οτιδηποτε :p . Η rom του Algo παιρνει notif led fix μια χαρα το δοκιμασα οταν την ειχα περασμενη

Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην παρε backup απο την rom πριν πειραξεις το οτιδηποτε :p . Η rom του Algo παιρνει notif led fix μια χαρα το δοκιμασα οταν την ειχα περασμενη

 

Το backup το παίρνω από recovery και το αποθηκεύω στην external SD?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν υπαρχει αντικειμενικη αποψη για το ποια ειναι η καλυτερη ρομ.ειναι εντελως υποκειμενικο απο το τι απαιτεις απο καθε μια.επισης οσο τα bug που δημιουργουνται διορθωνονται τοτε δεν αποτελουν προβλημα,αρκει να ξερεις τι το προκαλεσε.για παραδειγμα σε μια miui που ειχα περασει δε μπορουσε με τιποτα να δεχθει greenify.με το που εγκαθιστονταν χωρις καν να προλαβω να την ανοιξω το κινητο επεφτε σε bootloop.οποτε ηταν και ενας λογος να φυγει.με λαεκ και μερικες προσαρμοσεις σε services και καθαρισμα εφαρμογων βρηκα την υγεια μου..θα δοκιμασω και του φιλου συμφορουμιτη βεβαια τη ρομ..ρε παιδια τοοοσες ρομ φτιαχνονται,δε μπορει πλεον καποιος κινεζος,

ρωσος, ελληνας, πακιστανοσ στο κατω κατω να φτιαξει μια που να δινει λιγο παραπανω ρευματακι στο microusb και με τα καταλληλα αρχειακια να υποστηριζει otg cable;;;;ελεος,εχω φαει τα νιατα μου ασκοπα για να βρω λυση

Edited by kidonakisg
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Το backup το παίρνω από recovery και το αποθηκεύω στην external SD?

Για το μπακ απ ναι.

Τα not led δουλευουν μια χαρα στην ρομ του algo.τα εχει η ρομ μεσα,εσυ δεν βαζεις τιποτα,απλα πας στις ρυθμισεις και ενεργοποιεις εκει που λεει notification light και κατεβασε απο στορ το light manager

Edited by suzukis
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την εγκατέστησα.. 40% μικρότερο μέγεθος αρχειο φωτογραφιών.

Η a better camera ειναι πολυ Καλύτερη.

Έτσι νομίζω.....

 

Ορίστε το λινκ...

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3047956&d=1417717531

 

ναι όντως,ίσως επειδή έχει ρύθμιση έως 8mp,ευχαριστώ πάντως:O

:X
Link to comment
Share on other sites

Τι πρέπει να κάνω για να αντιγράψω το script για το HD βίντεο στο φάκελο system/etc; Ο ES file explorer μου βγάζει μήνυμα "open failed: EROFS (read-only file system)". Το κινητό είναι rooted και ο ES έχει πάρει δικαιώματα διαχειριστή από το SuperSU.
Link to comment
Share on other sites

Στον ES File Explorer πας στις ρυθμίσεις, Tools, βρίσκεις που λέει Root Explorer και κοιτάς να λέει "ΟΝ" και μετα πατάς πάνω στο κείμενο "Root Explorer", μετά Mount R/W και τέλος το / και το /system να είναι RW.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...