Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ είχα θέμα με τα quick settings tiles που κάποια έλειπαν, αλλά και που δεν μπορούσες να τα κάνεις rearrange. Γενικά το είχα αυτό το θέμα σε όλες τις aosp όπου τα αρχικά χρώματα σήματος δεν ήταν τα κλασικά μπλε/πορτοκαλί.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

και μεσα στη ζοχαδα για το F1, παω να κανω εγκατασταση android OS σε εξωτερικο σκληρο για το λαπτοπ μου,

και ο βλακας δεν βλεπω τι παταω, και του δινω να παρει τον σκληρο του λαπτοπ..

πανε ολα.. λολ... μονταζ, παιχνιδια, προγραμματα.. settings... templates.. χαμος!

του σπορτ-μπιλυ το βαλιτσακι λιγοτερα χωρουσε...

 

τεσπα...

οσο για το κινητο, εγω να δουλεψει 8ελω.. δε με νοιαζει τi ομαδα ειναι η ρομ. :P

Link to comment
Share on other sites

Μην ακούω άλλο για laek μου γυρνάνε τα μυαλά!! Έχει τόσες Ρομ και κάποιοι κολλάνε στου laek . Παίζει να είναι οι χειρότερες που υπάρχουν... !

 

Οι roms του laek πολύ καλές είναι ΜΟΝΟ ΑΝ τους αρέσει η φάτσα του χρήστη. Έχω σεταρει πεντε coolpad με laek. Στο δικό μου τέλεια με το ψευτοbug πού και πού.

 

Ένας φίλος έφαγε όμως τρελό κόλλημα και αναγκάστηκε να κάνει reset στις εργοστασιακές από την τρίτη μέρα. Από τότε όλα καλά.

 

Επιπλέον παρατήρησα ότι όσες σεταρισα με cwm παρουσιάζουν και τα λιγότερα παλαβά.

 

Όπως λένε στο χωριό: If it aint broke don't fix it. Και επειδή έκανα την πατάτα και έγινα ο ανεπίσημος τεχνικός υποστηρικτής για όλο το σόι και φίλους που πηραν το F1 σετάρω μόνο τη laek v4 kernel3 που εχω κάνει πολύ test.

 

Υπάρχει η καινούρια a310 σε cwm zip? Προσπαθώ να εξελληνισω την πρώτη decrappified. Δεν μπορείτε να φανταστείτε για τι πίκρα λεμε...

 

Καλή ρομ με φουλ ελληνικά μπορεί να προτείνει κανείς? Δυστυχώς έμπλεξα και όλοι ζητάνε με το ζόρι ελληνική γλώσσα.

Edited by Algorithm
Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]53104[/ATTACH]

 

Δεν ξέρω τι κόλλημα έφαγε αλλά ξαφνικά από το 60 κάτι % παρατήρησα πτώση στο 15% και ανά 5-6 δευτερόλεπτα έπεφτε και μονάδα η μπαταρία.

Της έκανα ένα calibration σήμερα το πρωί και θα περιμένω πάλι να δω συμπεριφορά μπαταρίας.

Είμαι με την Α310 decrapriffied

Link to comment
Share on other sites

Mlais 4.4.3 1028 algorithm. Καθαρό android με ελληνικά που δουλεύουν άψογα gravitybox, notification led, χωρίς χαζοbugs όπως αυτόματη φωτεινότητα ή προβληματικό ποσοστό μπαταρίας κλπ. Δεν βγάζει τις ώρες λειτουργίας της a310 που έχουν γραφτεί εδώ αλλά πιστεύω αν ρίξεις τα όρια φωτεινότητας κλπ τα πλησιάζει. Απλά πρέπει να βάλεις αρκετή κινεζιά.

 

@leonpap τα ίδια μου έκανε κι εμένα και την σούταρα. Θα ψάξω παλιότερο ποστ με τα screenshots.

 

Edit: δες ποστ #4784 και #4793

Edited by BrocasHelm
Link to comment
Share on other sites

Mlais 4.4.3 1028 algorithm. Καθαρό android με ελληνικά που δουλεύουν άψογα gravitybox, notification led, χωρίς χαζοbugs όπως αυτόματη φωτεινότητα ή προβληματικό ποσοστό μπαταρίας κλπ. Δεν βγάζει τις ώρες λειτουργίας της a310 που έχουν γραφτεί εδώ αλλά πιστεύω αν ρίξεις τα όρια φωτεινότητας κλπ τα πλησιάζει. Απλά πρέπει να βάλεις αρκετή κινεζιά.

 

@leonpap τα ίδια μου έκανε κι εμένα και την σούταρα. Θα ψάξω παλιότερο ποστ με τα screenshots.

 

Edit: δες ποστ #4784 και #4793

προφανώς εννοείς "να βγάλεις κινεζιά.." . Έχει play store, είναι root? και κανένα link για την παραπάνω ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι να βγάλεις, ηλίθιο auto correct. Link μόνο σε baidu(το κλασικό, είναι η μόνη aosp 4.4.3 με 1028 στο filename). Play store έχει, root νομίζω είναι απλά εγώ το έχασα λόγω λάθος επιλογής στο recovery αλλά διορθώνεται εύκολα με ένα φλασάρισμα του 4.4root.zip που εγκαθιστά kinguser που μετά το αλλάζεις σε supersu.
Link to comment
Share on other sites

Ναι να βγάλεις, ηλίθιο auto correct. Link μόνο σε baidu(το κλασικό, είναι η μόνη aosp 4.4.3 με 1028 στο filename). Play store έχει, root νομίζω είναι απλά εγώ το έχασα λόγω λάθος επιλογής στο recovery αλλά διορθώνεται εύκολα με ένα φλασάρισμα του 4.4root.zip που εγκαθιστά kinguser που μετά το αλλάζεις σε supersu.

αυτή ; http://pan.baidu.com/s/1qWz7k2w</a>

Link to comment
Share on other sites

προφανώς εννοείς "να βγάλεις κινεζιά.." . Έχει play store, είναι root? και κανένα link για την παραπάνω ...

 

美莱仕_Coolpad-8297W.20141028.by fefe.zip ή Mei Lai Shi _Coolpad-8297W.20141028.by fefe.zip

Εκτός baidu:

https://yadi.sk/d/ZS2ECYuVcdkx6

 

gapps δεν έχει πάντως.

 

Αν και είμαι ικανοποιημένος με την παραπάνω mlais με τρώει το χέρι μου να δοκιμάσω micromax.

Έχω όμως πρόβλημα:

Φλασάροντας το zip της α310 decrappified δεν είχα proximity sensor (δηλαδή υπήρχε, αλλά με τιμή κολλημένη στο -1, και φυσικά χωρίς να γίνεται calibration απο engineering mode). Την άφησα θεωρώντας ότι κάτι δεν έκατσε καλά.

 

Τώρα επανήλθα και έκανα φλασάρισμα της στοκ coolui με YGDP, και μετά την micromax v2 πάλι με ygdp από cpb.

Η μόνη αλλαγή που έκανα ήταν να βάλω clockworkmod recovery με το γνωστό κόλπο κατά το φλασάρισμα.

 

Λοιπόν πάλι έχω το ίδιο πρόβλημα. Αυτή τη φορά αποκλείεται να οφείλεται σε λάθος χειρισμό (ygdp γαρ), και θα ήθελα να βρώ τι τρέχει. Aφού δουλεύει ο sensor σε άλλες rom δεν καταλαβαίνω γιατί όχι σ'αυτή (και γιατί ειδικά σε μένα και λίγους άλλους απ'ότι διαβάζω).

Το πρώτο που έκανα ήταν να αντικαταστήσω το /system/lib/hw/sensors.default.so με ένα από rom που δουλεύει. Με αυτή τη μέθοδο έφτιαχνε ο proximity στη rom του Johnzalvo, εδώ όμως δεν έγινε τίποτα.

 

Έχει κανείς να μου δώσει pointers για το που πρέπει να κοιτάξω μετά? Τι άλλο σχετικό με τον proximity μπορώ να συγκρίνω με working rom και να δοκιμάσω να αλλάξω?

 

Ξέχασα να πω ότι ο light sensor δουλεύει κανονικά.

Edited by mezger
Link to comment
Share on other sites

προφανώς εννοείς "να βγάλεις κινεζιά.." . Έχει play store, είναι root? και κανένα link για την παραπάνω ...

 

Και απο εδω

http://www.movilesdualsim.com/tema/rom-port-mlais-4-4-3.85613/

 

Εχει ρουτ(θελει να περαστει αγγλικο superuser) ελληνικα play store.

λιγες κινεζιες θελουν ξηλωμα.

gravity δουλευει σωστα.

Πιστευω καλητερη απο laek

Edited by pyxta
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ξέρω πως θα έχει ερωτηθεί πολλές φορές αλλά επειδή 500 (!!!!) σελίδες δεν είναι δυνατό να διαβαστούν, θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει επιγραμματικά κάποια στοιχεία για την συσκευή? Έχω καταλήξει σε αυτή και θα ήθελα να μου πείτε τα συν και πλην της ώστε να προχωρήσω στην παραγγελία. Από ότι έχω καταλάβει το κινητό είναι πολύ καλό απλά θέλει αλλαγή της ρομ. Είναι έτσι?

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Οι roms του laek πολύ καλές είναι ΜΟΝΟ ΑΝ τους αρέσει η φάτσα του χρήστη. Έχω σεταρει πεντε coolpad με laek. Στο δικό μου τέλεια με το ψευτοbug πού και πού.

 

Ένας φίλος έφαγε όμως τρελό κόλλημα και αναγκάστηκε να κάνει reset στις εργοστασιακές από την τρίτη μέρα. Από τότε όλα καλά.

 

Επιπλέον παρατήρησα ότι όσες σεταρισα με cwm παρουσιάζουν και τα λιγότερα παλαβά.

 

Όπως λένε στο χωριό: If it aint broke don't fix it. Και επειδή έκανα την πατάτα και έγινα ο ανεπίσημος τεχνικός υποστηρικτής για όλο το σόι και φίλους που πηραν το F1 σετάρω μόνο τη laek v4 kernel3 που εχω κάνει πολύ test.

 

Υπάρχει η καινούρια a310 σε cwm zip? Προσπαθώ να εξελληνισω την πρώτη decrappified. Δεν μπορείτε να φανταστείτε για τι πίκρα λεμε...

 

Καλή ρομ με φουλ ελληνικά μπορεί να προτείνει κανείς? Δυστυχώς έμπλεξα και όλοι ζητάνε με το ζόρι ελληνική γλώσσα.

 

Η καλύτερη rom είναι αυτή που σου αρέσει περισσότερο τελικά. Για rom με Ελληνικά κατ' εμέ οι επιλογές είναι δύο, emuiUNICOM και PureAOSP 4.4.2. Δουλεύουν τα πάντα και είναι αξιόπιστες.

Link to comment
Share on other sites

+1 για την mlais.

Eγώ μάλιστα την ξεζιπάρισα στον υπολογιστή, έφτιαξα τα locales στο build.prop + έσβυσα τα περισσότερα κινέζικα από την αρχη και την ξαναζιπάρισα, και είχα λιγότερη δουλειά μετά στο τηλέφωνο.

Επίσης, επειδή την 1η φορά που την είχα βάλει είχα κάποια θεματάκια με τα data και το 3g, αυτή τη φορά έτρεξα το patch του jonzalvo για wcdma και όλα είναι νεράκι.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και από εμένα.Ποιο κατάστημα(που να δέχεται paypal)έχει το τηλέφωνο στην καλύτερη τιμή και άμεσα διαθέσιμο;Μετά από 14 ημέρες το minideal μου είπε πως δεν μπορεί να το βρει και μου πρότεινε το zte v5 red bull.Φυσικά αρνήθηκα και ζήτησα επιστροφή χρημάτων.Ελπίζω να μην έχω προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

美莱仕_Coolpad-8297W.20141028.by fefe.zip ή Mei Lai Shi _Coolpad-8297W.20141028.by fefe.zip

Εκτός baidu:

https://yadi.sk/d/ZS2ECYuVcdkx6

 

gapps δεν έχει πάντως.

 

Αν και είμαι ικανοποιημένος με την παραπάνω mlais με τρώει το χέρι μου να δοκιμάσω micromax.

Έχω όμως πρόβλημα:

Φλασάροντας το zip της α310 decrappified δεν είχα proximity sensor (δηλαδή υπήρχε, αλλά με τιμή κολλημένη στο -1, και φυσικά χωρίς να γίνεται calibration απο engineering mode). Την άφησα θεωρώντας ότι κάτι δεν έκατσε καλά.

 

Τώρα επανήλθα και έκανα φλασάρισμα της στοκ coolui με YGDP, και μετά την micromax v2 πάλι με ygdp από cpb.

Η μόνη αλλαγή που έκανα ήταν να βάλω clockworkmod recovery με το γνωστό κόλπο κατά το φλασάρισμα.

 

Λοιπόν πάλι έχω το ίδιο πρόβλημα. Αυτή τη φορά αποκλείεται να οφείλεται σε λάθος χειρισμό (ygdp γαρ), και θα ήθελα να βρώ τι τρέχει. Aφού δουλεύει ο sensor σε άλλες rom δεν καταλαβαίνω γιατί όχι σ'αυτή (και γιατί ειδικά σε μένα και λίγους άλλους απ'ότι διαβάζω).

Το πρώτο που έκανα ήταν να αντικαταστήσω το /system/lib/hw/sensors.default.so με ένα από rom που δουλεύει. Με αυτή τη μέθοδο έφτιαχνε ο proximity στη rom του Johnzalvo, εδώ όμως δεν έγινε τίποτα.

 

Έχει κανείς να μου δώσει pointers για το που πρέπει να κοιτάξω μετά? Τι άλλο σχετικό με τον proximity μπορώ να συγκρίνω με working rom και να δοκιμάσω να αλλάξω?

 

Ξέχασα να πω ότι ο light sensor δουλεύει κανονικά.

 

στην a310 v1 δουλευει μια χαρα παντως.Ερωτηση σημαντικη:μολις αλλαξες το αρχειακι εκανες reboot χωρις προβληματα η σου εκανε διπλο reboot?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια έχει αντιμετωπίσει κανενας αλλος ξαφνικά πρόβλημα με την SD καρτα?

Αν παω από CWM reocvery, και επιλέγω να κανω install from external sd, μου εμφανίζει error mounting /external_sd

πάω να την κάνω format, μου βγάζει το ιδιο.

πάω να την κάνω mount, μου βγαζει το ιδιο.

Ανοιγω το κιν, αφου φορτωσα μια παλια official μεσω YGDP για να επανελθει το κιν εφόσον τα είχα όλα διαγραψει γιατι ετοιμαζουν να δοκιμασω την EMUI Unicom, και συνηδειτοποιώ πως η SD λειτουργει κανονικα.:blink: Αντιγραφω κάτι επιτηδες για να δω αν οντως ειναι ΟΚ και όλα καλα.. είναι ΟΚ.

Ξαναδοκιμαζω χωρις αυτη τη φορα τα wipes να δω μεσω recovery αν την βλεπει.. και.. τον πουλο.. :X :lol:

 

καμια λυση κανείς..??

Link to comment
Share on other sites

format σε πισι (card reader) σε φατ 32 και περασμα στο τηλεφωνο.

 

κι εγω αυτό σκέφτηκα αλλά, δεν έχω ρε γμτ card reader, χάλασε..

 

Σ'ευχαριστώ πάντως..

 

κάμια άλλη λύση παίζει..?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εγω εχω την Laek V4 εδω και αρκετο καιρο χωρις να δω καποιο προβλημα. Επειτα ομως απο τοσες αναφορες οτι υπαρχουν και καλυτερες επιλογες αποφασισα να δοκιμασω και καποια αλλη.

 

Αυτη η MicroMax που λετε, ειναι αυτη εδω ε?

ROOTED AND CLEANED VERSION FOR CWM/TWRP FLASHING:

Micromax Canvas Nitro A310 - rooted & decrappified [Micromax_A310_031_decrappified.zip]

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

στην a310 v1 δουλευει μια χαρα παντως.Ερωτηση σημαντικη:μολις αλλαξες το αρχειακι εκανες reboot χωρις προβληματα η σου εκανε διπλο reboot?

 

Επειδή μου το έκανε στον v1 είπα να πάω κατευθείαν στη v2 μπας και άλλαξε τίποτα :)

 

Μετά την αλλαγή έκανα reboot χωρις προβληματα.

Προσπαθώντας όμως να φλασαρω το fix του johnzalvo απο recovery (που στην ουσία κάνει το ίδιο πράγμα - αντικαθιστα το /system/lib/hw/sensors.default.so) μου έκανε reboot στο καπάκι.

Λες να μην έγινε σωστά η δουλειά? Στο system παντως που κοίταξα μετά το reboot είχε παραμείνει η αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου το έκανε στον v1 είπα να πάω κατευθείαν στη v2 μπας και άλλαξε τίποτα :)

 

Μετά την αλλαγή έκανα reboot χωρις προβληματα.

Προσπαθώντας όμως να φλασαρω το fix του johnzalvo απο recovery (που στην ουσία κάνει το ίδιο πράγμα - αντικαθιστα το /system/lib/hw/sensors.default.so) μου έκανε reboot στο καπάκι.

Λες να μην έγινε σωστά η δουλειά? Στο system παντως που κοίταξα μετά το reboot είχε παραμείνει η αλλαγή.

 

αυτο που εχω καταλαβει για την v1 τουλαχιστον που ειναι η σταθερη μου ρομ ειναι οτι οποτε κανεις edit/αντικατασταση καποιο αρχειο συστηματος (αφου εχεις περασει την rom) το κινητο καθε φορα που κανεις reboot κανει στο καπακι 1-2-3 επιπλεον reboot (αφου εχει κανει και ενα συντομο freeze) και μετα δουλευει μια χαρα.Κοινως δεν δεχεται με χαρα αλλαγες σε system αρχεια μετα την εγκατασταση της rom γι αυτο και γω προσπαθω να τα κανω ολα τα edit πριν φλασαρω την rom,στο zip.Ειναι σα να κανει καποιου ειδους checksum και αν δεν βρει τα αρχεια οπως ηταν κατα το install δεν τα δεχεται.Γι αυτο πιστευω και δεν μπορεις να αλλαξεις πολλα πραγματα απο το mobile uncle tools,και μετα την αλλαγη τα βλεπεις στις νεες τιμες τους αλλα οι αλλαγες δεν εχουν γινει register στο συστημα.

 

Δεν ξερω που οφειλεται και δεν μπαινω καν στην διαδικασια να το ψαξω,θα μπορουσε να ειναι πολλα πραγματα.

 

Για τσεκαρε,τωρα αν ξανακανεις reboot μετα απο 2-3 λεπτα θα ξανακανει μονο του?

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Μην ακούω άλλο για laek μου γυρνάνε τα μυαλά!! Έχει τόσες Ρομ και κάποιοι κολλάνε στου laek . Παίζει να είναι οι χειρότερες που υπάρχουν... !

 

Τεσπα η νέα Micromax μου αρέσει προς το παρόν. Βέβαια η μπαταρία δε θυμίζει τα 12ωρα που διαφημιζονταν... Για να δούμε αν θα βγάζει ανετα 5 ώρες οθονη.

 

Φιλε χειροτερη μπορει να ειναι για σενα,οπως και χειροτερη για εμας που την εχουμε μπορει να ειναι η δικη σου,αιτιολογησε το μας αν ειναι,πες μας ποια ειναι η δικη σου και τα υπερ και τα κατα της καθε μιας.εγω την εχω εναμιση μηνα σχεδον και ειναι ΑΨΟΓΗ!

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με την νέα Α310 έχω θέμα με τα δεδομένα -3G.....δεν κατεβάζει τίποτα....

Τι τις θέλαμε τόσες ρομ ?....άντε διάλεξε τώρα......δεν μπορώ να κατασταλάξω κάπου....μία την μία,μία την άλλη-Η μία καλύτερη στο ένα,η άλλη στο άλλο....δεν βγαίνει άκρη......και τα φιλαράκια να με πειράζουν.....

 

Οποιος ομοιοπαθής βαρέθηκε τα σούρτα-φέρτα και να αλλάζει κάθε μέρα ρομ.....ας μου πει.....να βάλω και γώ μία με τα λιγότερα προβλήματα να τελειώνουμε.....και δεν με νοιάζει πλέον αν έχει ελληνικά ή όχι.....ας είναι όπως να-ναι......Να τελειώνω θέλω-να βάλω μία-να την αφήσω και να μην ξαναασχοληθώ.....γιατί βλέπω αποκτήσαμε όλοι χόμπυ.....:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με την νέα Α310 έχω θέμα με τα δεδομένα -3G.....δεν κατεβάζει τίποτα....

Τι τις θέλαμε τόσες ρομ ?....άντε διάλεξε τώρα......δεν μπορώ να κατασταλάξω κάπου....μία την μία,μία την άλλη-Η μία καλύτερη στο ένα,η άλλη στο άλλο....δεν βγαίνει άκρη......και τα φιλαράκια να με πειράζουν.....

 

Οποιος ομοιοπαθής βαρέθηκε τα σούρτα-φέρτα και να αλλάζει κάθε μέρα ρομ.....ας μου πει.....να βάλω και γώ μία με τα λιγότερα προβλήματα να τελειώνουμε.....και δεν με νοιάζει πλέον αν έχει ελληνικά ή όχι.....ας είναι όπως να-ναι......Να τελειώνω θέλω-να βάλω μία-να την αφήσω και να μην ξαναασχοληθώ.....γιατί βλέπω αποκτήσαμε όλοι χόμπυ.....:lol::lol:

 

βαλε τα apn μονος σου,δεν τα εχει μεσα.α310,emui,coolUI,πολλες οι rom και χωρις bugs.Επειτα ειναι καθαρα θεμα του τι γουσταρεις σε μια rom.Αλλος γουσταρει ομορφιες,αλλος παραμετροποιηση,αλλος ταχυτητα,αλλος μπαταρια

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Ομορφάντρες μου!!!!

I need your help.

Μόλις πριν δυο εβδομάδες αποκτήσαμε δυο coolpad f1 (one for me and one for my husband) αλλά δε μου αρέσει καθόλου η μεταφραση του καποιες εφαρμογες...

Η αλήθεια είναι πως δεν κατάφερα να διαβάσω όλα τα σχόλια που υπάρχουν στις 500 και πλέον σελίδες (μόλις μετα βίας εφτασα κάπου στη μέση) .

 

Λοιπόν για να κατεβάσω ROMs (που δεν έχω καταλαβει ακριβώς τι είναι ,αλλά κατι ψιλά) πρέπει υποχρεωτικά να κάνω και root??? (που κι αυτό πάνω κάτω ψιλοκατάλαβα).

 

Οποιο καλό αγόρι έχει χρόνο και όρεξη για οδηγίες βημα βήμα ,ας βοήθήσει...

 

Να σημειώσω πως κι εγω κι ο νατρας μου δε θέλουμε να κάνουμε τρελλά πράγμτα στο τηλέφωνο.

Να μπούμε κανα fb κανα twitter και γενικώς να σερφάρουμε στο internet.

Nα βγάλουμε και καμία καλή φωτογραφία αν χρειαστεί.

 

(να σημειώσω πως δε θα σας κουράσω γιατί αν και ξανθιά και άσχετη ,τα πιάνω εύκολα τα "γράμματα")

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...