Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ποιο πισω σελιδες ειχε αναιβασει ενας φιλος ενα δικο του logo,flashρετετο(οπως περνατε μια rom) και θα εισται οκ μετα.:)

 

Οφείλεται στο ότι έχετε ξεμείνει με logo από Android 4.2.2 ενώ τώρα έχετε 4.4 το οποίο θέλει διαφορετικό logo σε μορφή. Ο laek στην 4 δεν έχει συμπεριλάβει boot logo και ξέμεινε το παλιό. Αυτό το θαυμαστικό είναι το μήνυμα της μπαταρίας που το πετάει λογω κολλήματος logo.

 

Φλασαρετε από twrp:

 

https://www.sendspace.com/file/9qt0o0 Το υπέροχο logo πού εφτιαξε για kitkat ο φίλος mindtrapper.

 

Ή αν σώνει και καλά θέλετε logo laek:https://www.sendspace.com/file/nxxs4w (Η λέξη Google στο κεντρο με το όνομα laek.17 με μικρά γράμματα κάτω δεξιά)

Edited by Algorithm
Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Οφείλεται στο ότι έχετε ξεμείνει με logo από Android 4.2.2 ενώ τώρα έχετε 4.4 το οποίο θέλει διαφορετικό logo σε μορφή. Ο laek στην 4 δεν έχει συμπεριλάβει boot logo και ξέμεινε το παλιό. Αυτό το θαυμαστικό είναι το μήνυμα της μπαταρίας που το πετάει λογω κολλήματος logo.

 

Φλασαρετε από twrp:

 

https://www.sendspace.com/file/9qt0o0 Το υπέροχο logo πού εφτιαξε για kitkat ο φίλος mindtrapper.

 

Αν έχουμε όπως εγώ CWM τι/πως το φλασάρουμε?

Link to comment
Share on other sites

Αν έχουμε όπως εγώ CWM τι/πως το φλασάρουμε?

Για δοκιμασε να το κανεις install,αφου παρεις ενα ολικο backup πρωτα......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

παντως δεν ειναι και τρελη η διαφορα με art,ειναι και beta υποτιθεται ακομα.Εγω παντως προτιμω xposed με dalvik anyday..!

 

Πράγματι δεν έχει τρελή διαφορά. Βέβαια παρατηρώ ότι σχεδόν όλα τα apps ανοίγουν ακαριαία πλην από παιχνίδια τα οποία είναι στα ίδια με πριν (τα games 99% είναι native).

 

Επίσης μερικές εφαρμογές έχουν αυξήσει ψιλοαισθητα την απόδοση όταν κάνουν processing data και ο χρήστης απλά περιμένει.

 

Αλλά μιλάμε για μικροδιαφορες και οχταπυρηνο θεριό οπότε σιγα τα αβγά.... Μάλλον θα ξαναπέσω στις καταχρήσεις με xposed gravitybox και χίλιαδυο tweaks.

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω αλλα οχι σε αυτην την τιμη σε μενα αντεξε την επιθεση χθες απο το κουταβι μου το οποιο την δαγκωνε με μανια αλλα δεν τρυπησε υπολογιζω για πανω απο 10 λεπτα οσο ελειπα

χαραχτηκε γρατσουνιστηκε βαθια αλλα το τηλ βγηκε αθικτο

βεβαια εγω εφταιγα που αφησα το τηλ πανω στο τραπεζακι

την ξαναπαρηγγειλα

 

δωσε λινγ για φτηνότερη τιμή

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε να το κανεις install,αφου παρεις ενα ολικο backup πρωτα......:)

 

Κώστα μια χαρά μπήκε. Και ωραίο logo.

Link to comment
Share on other sites

Και ειδικα η βιβλιοδεσια με εξτρα ογκο,απαραδεκτη κατ'εμε,εδω εχω παρει την γνησια coolpad τυπου βιβλιοδεσια που δεν δινει καθολου ογκο και δεν μπορω να την βαλω επανω!

 

δωσε λινγ με την μαμα θήκη βιβλίου φίλε μου αν θες

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι, ξέρετε γιατί στο Google Now στις ρυθμίσεις ΔΕΝ με αφήνει να το θέσω OK και μου γράφει: "Google Now is not available in your country." ROM : AOSP V4 laek 17
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι, ξέρετε γιατί στο Google Now στις ρυθμίσεις ΔΕΝ με αφήνει να το θέσω OK και μου γράφει: "Google Now is not available in your country." ROM : AOSP V4 laek 17

 

νομιζω γιατι δεν υποστηριζει οντως ελληνικα,κατι τετοιο θυμαμαι..αν και αυτες τις μερες ανακοινωσαν οτι θα υποστηριζονται και ελληνικες φωνητικες εντολες οποτε λογικα θα αλλαξει αυτο

Link to comment
Share on other sites

Στο δκο μου εχω παιδια φωνητικες εντολες κανονικα.Με την V4 ειμαι.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

νομιζω γιατι δεν υποστηριζει οντως ελληνικα,κατι τετοιο θυμαμαι..αν και αυτες τις μερες ανακοινωσαν οτι θα υποστηριζονται και ελληνικες φωνητικες εντολες οποτε λογικα θα αλλαξει αυτο

Κατ'αρχήν σε ευχαριστώ για την απαντησή σου. Νομίζω οτι άλλος είναι ο λόγος διότι σε ενα THL W8 4.2.2 που έχω μιά χαρα μου δίνει την επιλογή για ON. Φωνητική πληκτρολόγιση δεν εχει αλλά οι άλλοι τρόποι δουλέυουν. Σκέφτομαι μην υπάρχει κάποιο λάθος στο build.prop ή αλλού...

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να εγκαταστησω το viper4android και μου βγαζει οτι πρεπει να εγκαταστησω και καποια εφαρμογη busybox. Το κανω αφοβα?
Link to comment
Share on other sites

Ναι, χρειάζεται το busybox και για άλλες καλές εφαρμογές και παίζει να το βρεις μπροστά σου.

 

Στα περί Laek v4, ένα μικροbug που βρήκα και μια ερώτηση. Πρώτα το bug. Η εφαρμογή ημερολογίου που έχει δεν είναι η σωστή, δεν επιτρέπει να εμφανίσω τα ημερολόγια του google account μου. Με titanium backup πήρε πόδι, κατέβασα το σωστό google calendar από το play store και τώρα όλα καλά, και το ημερολόγιο εμφανίστηκε στον συγχρονισμό του λογαριασμού.

 

Και η ερώτηση: Δεδομένου ότι έχω art υπάρχει τρόπος για 160 χαρακτήρες στην στοκ εφαρμογή μηνυμάτων; Με έχει βολέψει απίστευτα πολύ συγκριτικά που χρειάζεται να κατεβάσω το notification bar για να διαλέξω από ποια κάρτα στέλνω συγκριτικά με GoSMS που κάποιες φορές πάταγα δίπλα στην άλλη κάρτα. Αν γυρίσω σε dalvik και βάλω xposed + gravity θα μπορώ να το φτιάξω ή είναι στα πράγματα που δεν υποστηρίζει ακόμα το gravity για kitkat;

Link to comment
Share on other sites

Έγινε και από μένα η παραγγελία..Πολύ δύσκολο να αντισταθώ με τόσα που έχω διαβάσει εδώ!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, χρειάζεται το busybox και για άλλες καλές εφαρμογές και παίζει να το βρεις μπροστά σου.

 

Στα περί Laek v4, ένα μικροbug που βρήκα και μια ερώτηση. Πρώτα το bug. Η εφαρμογή ημερολογίου που έχει δεν είναι η σωστή, δεν επιτρέπει να εμφανίσω τα ημερολόγια του google account μου. Με titanium backup πήρε πόδι, κατέβασα το σωστό google calendar από το play store και τώρα όλα καλά, και το ημερολόγιο εμφανίστηκε στον συγχρονισμό του λογαριασμού.

 

Και η ερώτηση: Δεδομένου ότι έχω art υπάρχει τρόπος για 160 χαρακτήρες στην στοκ εφαρμογή μηνυμάτων; Με έχει βολέψει απίστευτα πολύ συγκριτικά που χρειάζεται να κατεβάσω το notification bar για να διαλέξω από ποια κάρτα στέλνω συγκριτικά με GoSMS που κάποιες φορές πάταγα δίπλα στην άλλη κάρτα. Αν γυρίσω σε dalvik και βάλω xposed + gravity θα μπορώ να το φτιάξω ή είναι στα πράγματα που δεν υποστηρίζει ακόμα το gravity για kitkat;

 

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ αλλά πριν βάλω το Google Calendar ξέχασα να παγώσω το αρχικό και όταν άνοιξα του γούγλη με συγχρονισμό τότε και το μαμίσιο συγχρονίστηκε!!! Πως έγινε αυτό δεν ξέρω. Βέβαια δεν με αφήνει να βάλω για συγχρονισμό με μαιλ μόνο PC Sync οπότε έφαγε πάγωμα.

 

Το Gravitybox ΚΚ δεν έχει την ρύθμιση strip unicode και εγώ έβαλα το Gosms, αν και δεν στέλνω πολλά μηνύματα, πάγωσα την μαμίσια πήγα στις ρυθμίσεις προηγμένες και έβαλα υποστήριξη τοπικών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά.Είμαι νέος στο forum.Πρίν 10 μέρες ήρθε το νέο coolpad F1,και ένας φίλος μου πέρασε την ισπανική rom KK 4.4.2 .Θα ήθελα να ρωτήσω πως κάνουμε zoom με την κάμερα ,γιατί με τα πλήκτρα + - δεν κάνει τίποτα. Σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά.Είμαι νέος στο forum.Πρίν 10 μέρες ήρθε το νέο coolpad F1,και ένας φίλος μου πέρασε την ισπανική rom KK 4.4.2 .Θα ήθελα να ρωτήσω πως κάνουμε zoom με την κάμερα ,γιατί με τα πλήκτρα + - δεν κάνει τίποτα. Σας ευχαριστώ.

 

Zoom κάνει με pinch στην οθόνη φαντάζομαι όπως στις jb.

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά.Είμαι νέος στο forum.Πρίν 10 μέρες ήρθε το νέο coolpad F1,και ένας φίλος μου πέρασε την ισπανική rom KK 4.4.2 .Θα ήθελα να ρωτήσω πως κάνουμε zoom με την κάμερα ,γιατί με τα πλήκτρα + - δεν κάνει τίποτα. Σας ευχαριστώ.

 

Το zoom είναι ψηφιακό δηλαδή απλά μεγεθύνει την εικόνα. Το αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι.

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

δωσε λινγ για φτηνότερη τιμή

 

Αν κανεις υπομονη αργα το βραδυ η αυριο πρωι πρωι θα σου δωσω 2 λινκ ενα απο που αγορασα αυτη που ξεσκισε ο σκυλος κ ενα απο που βρηκα 5 δολλαρια κ παρηγγειλα χθες

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να με βοηθήσει έχω το ίδιο πρόβλημα σε όλες τις κιτ κατ και δεν ξέρω αν λύνεται.... Με το που βάζω το hands free (ακουστικά όχι bluetooth) η ένταση όταν με καλούν είναι απελπιστικά χαμηλή, και δεν βρίσκω πως να το δυναμώσω ώστε να είναι τέρμα όπως όταν δεν έχω τα ακουστικά πάνω. Τώρα είμαι με V4 laek, έχει κανείς να προτείνει κάτι?

 

Επίσης ξέρετε καμία εφαρμογή που με gesture να απαντάει την κλήση?

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να με βοηθήσει έχω το ίδιο πρόβλημα σε όλες τις κιτ κατ και δεν ξέρω αν λύνεται.... Με το που βάζω το hands free (ακουστικά όχι bluetooth) η ένταση όταν με καλούν είναι απελπιστικά χαμηλή, και δεν βρίσκω πως να το δυναμώσω ώστε να είναι τέρμα όπως όταν δεν έχω τα ακουστικά πάνω. Τώρα είμαι με V4 laek, έχει κανείς να προτείνει κάτι?

 

Επίσης ξέρετε καμία εφαρμογή που με gesture να απαντάει την κλήση?

 

Στο κανει με ολα τα hands free που δοκιμασες,η μονο με καποιο set???

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο φαινόμενο συμβαίνει και στην COLOR os. Μάλλον οφείλεται στο γεγονός οτι μέρος του ηχου πηγαίνει και στα ακουστικά

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Στο κανει με ολα τα hands free που δοκιμασες,η μονο με καποιο set???

 

μόλις δοκίμασα και άλλα δύο που έχω, με όλα μου το κάνει...

 

Το ίδιο φαινόμενο συμβαίνει και στην COLOR os. Μάλλον οφείλεται στο γεγονός οτι μέρος του ηχου πηγαίνει και στα ακουστικά

 

και δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να λυθεί? Με έχει εκνευρίσει, χάνω τις μισές κλήσεις μου

Link to comment
Share on other sites

μόλις δοκίμασα και άλλα δύο που έχω, με όλα μου το κάνει...

 

 

 

και δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να λυθεί? Με έχει εκνευρίσει, χάνω τις μισές κλήσεις μου

 

Για... Δοκίμασε αυτό. :

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.woodslink.android.wiredheadphoneroutingfix

:)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...