Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά ξέρει κάνεις να μου πει πως θα περάσω την nexus 5 rom? πρέπει να περάσω και τα 2 zip αρχεία με twrc η μονό το update?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

καλησπέρα παιδιά ξέρει κάνεις να μου πει πως θα περάσω την nexus 5 rom? πρέπει να περάσω και τα 2 zip αρχεία με twrc η μονό το update?

Πρώτα τη ρομ και μετά το update για να γίνει πολύγλωσση

Link to comment
Share on other sites

κανω ινσταλ το δευτερο zip οπως το zip της rom.

 

Ναι..............

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο λίνκ??

Σημερα παρελαβα την καινουρια μου θηκη! Πολυ ομορφη και κομψη αν και το κινητο φαινετε σαν apple..Παντως το ασημενιο υλικο γυρω γυρω ειναι μεταλλο γιατι ειναι παγωμενο οταν το πιανεις.

 

https://imageshack.com/i/ipbMa85aj

 

https://imageshack.com/i/eylTrXynj

Link to comment
Share on other sites

Κλείνει μαγνητικά το φλιπ ή χάσκει; :)

 

Δεν κλεινει μαγνητικα αλλα δεν ειναι οπου φυσαει ο ανεμος

Edited by efmakis
Link to comment
Share on other sites

με την kit kat του laek αντιμετώπιζα πρόβλημα στο σήμα. Δεν μπορούσα να κάνω κλήσεις κλπ (έχανε το σήμα) . Το πρόβλημα λύθηκε βάζοντας τη mexus rom .
Link to comment
Share on other sites

με την kit kat του laek αντιμετώπιζα πρόβλημα στο σήμα. Δεν μπορούσα να κάνω κλήσεις κλπ (έχανε το σήμα) . Το πρόβλημα λύθηκε βάζοντας τη mexus rom .

 

Μαλλον καπου αλλου ηταν το θεμα σου,με του που την περασες εκανες μια επανεκκινηση??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Έφυγε και η δική μου παραγγελία απο το Vickmall κι ας το πήγαν χθες στα 167$ απο τα 164$...

 

Γενικά απο θέμα προστασίας θα είμαι καλυμμένος (όσο γίνεται δηλαδή) με μια tempered glass και ένα καλό καπάκι ή θα ήταν καλύτερο να πάρω και μια θήκη όπως αυτές που πόσταραν κάποιοι φίλοι παραπάνω;

 

Τέλος για sd κάρτα, γιατί παραγγέλνετε online; Δεν είναι το ίδιο αυτές που πουλάνε τα ελληνικά μαγαζιά;

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς κάτι τέτοιο:

http://www.ebay.com/itm/Ultra-Thin-Space-Aluminum-Metal-Bumper-Case-Cover-Frame-For-Coolpad-8297-F1-/321496072375?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item4adaa8c0b7

αν ναι έχει κάποιο θέμα με wifi ή gps?

Ευχαριστώ πολύ

Εδώ εγώ έχω με φουλ αλουμίνιο γύρω γύρω και το πίσω καπάκι και δεν έχω θέμα ούτε με wifi, ούτε με gps, ούτε με τίποτα. Βέβαια πήρε αντίστοιχη ένας φίλος με galaxy s5 και δεν είχε καν σήμα κινητής. Άρα καλά είμαστε εμείς, τα καλά του υψηλότερου sar. :P

 

Για τις flip τώρα, την συγκεκριμένη mofi την είχα παλιά και δεν με βόλεψε καθόλου γιατί πολύ απλά έχασκε και άνοιγε μόνο του συνέχεια. Το οποίο ήταν μεγάλο πρόβλημα για εμένα που χρησιμοποιούσα automaton για να κλειδώνει και να ξεκλειδώνει αυτόματα με τον proximity.

 

Ψάχνω να βρω κάτι καλό στο στυλ της mofi που είχα στο v967s με μαγνητικό κούμπωμα αλλά δεν βρίσκω. Η imak έχει βεντούζα αλλά δεν ξέρω πόσο καλό θα είναι σε βάθος χρόνου.

 

Και πάμε σε πρόβλημα που αντιμετώπισα με την Laek v4(και παίζει να είναι γενικό θέμα του kitkat). Πιο πριν χρησιμοποιούσα το tap tap app για να ξεκλειδώνω το κινητό κουνώντας το χέρι μπροστά από τον proximity. Ενώ όλα καλά με την pure aosp v2, στην laek v4 έχω ΤΡΕΛΗ κατανάλωση μπαταρίας(του στυλ 5-6% παραπάνω από το wifi/σήμα κινητής που είναι γενικά πρώτα με ίσα ποσοστά). Δοκίμασα και το smart screen on/off αλλά τζίφος, πάλι τα ίδια. Ξέρετε καμία άλλη παρόμοια πρόταση να δοκιμάσω; Αλλιώς με βλέπω να γυρνάω σε flip θήκη. Το να πατάω το κουμπί για να ανοίξει το κινητό μου φαίνεται κάπως πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, οτι και να χρησιμοποιηθει για το σκοπό αυτόν, θα απασχολει διαρκώς τον επεξεργαστή, οπότε θα εχεις τρελη κατανάλωση.

Σε κάποια φαση χρησιμοποίησα ενα πρόγραμμα που ανάβει την οθόνη απο το κουμπι ήχου, ετσι, για να γλιτώσει μερικά πατήματα το παουερ μπατον. Ε, μεσα σε 4 ωρες μου ήπιε 20 τοις εκατό χωρις καν να ασχοληθώ με το κινητό!

Ας είναι καλά το wakelock detector που μου έδειξε το πρόβλημα...

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι το θέμα, με την pure aosp v2 δεν είχα ίχνος κατανάλωσης από το tap tap app δεν πα να έπαιζα όλη μέρα με τον proximity κλειδώνοντας και ξεκλειδώνοντας το κινητό. Στην laek v4 όμως βγαίνει με διαφορά η πιο ενεργοβόρα εφαρμογή μου. Δεν είναι θέμα της εφαρμογής, αλλά ίσως του kitkat. Υπάρχει κάποια αντίστοιχη optimized για νεότερο android; Καθώς η ανάπτυξή τους έχει σταματήσει αρκετό καιρό τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

το μεγεθος της sim που παιρνει το τηλ μας ειναι micro η nano?

Το πρωτο. :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Τέλος για sd κάρτα, γιατί παραγγέλνετε online; Δεν είναι το ίδιο αυτές που πουλάνε τα ελληνικά μαγαζιά;

 

Γιατί είναι σημαντικά φθηνότερες.

Link to comment
Share on other sites

Και ειδικά, αν πετύχεις και κανα ξεπούλημα... ΤΖΑΜΠΑ..

Πηρα 64αρα τρανσεντ ταξης 10 premium στα 17 δολάρια... :happy:

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Και ειδικά, αν πετύχεις και κανα ξεπούλημα... ΤΖΑΜΠΑ..

Πηρα 64αρα τρανσεντ ταξης 10 premium στα 17 δολάρια... :happy:

ποουυυ::::

Link to comment
Share on other sites

Και ειδικά, αν πετύχεις και κανα ξεπούλημα... ΤΖΑΜΠΑ..

Πηρα 64αρα τρανσεντ ταξης 10 premium στα 17 δολάρια... :happy:

 

:blink: Τι λες τώρα;;

Θα το ψάξω τότε! Άλλωστε μέχρι να έρθει καλό θα είναι να έχω κάτι να κάνω εκτός από το διάβασμα των 300 σελίδων του thread... :D

Link to comment
Share on other sites

 

Χρηστο μηπως ξερεις τι επι της ουσιας διαφορα εχει η toughened glass με την tempered glass?

Επισης ποσο καιρο σου 'κανε να ρθει? Κλασικα ~20 μερες?

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Η 64άρα κάρτα που λειτουργεί (δοκιμασμένη από μέλος) στο F1, με τις μισές και κάτω ταχύτητες γιατί κανονικά παίζουνε sd κάρτες μέχρι και 32GB, είναι η

 

TRANSCEND MICRO SDXC PREMIUM CLASS 10 300X UHS-I U1 64GB

Edited by avcargo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ από ένα νέο μέλος! Θερμές ευχαριστίες σε αυτούς που διαθέτουν στις σελίδες του φορουμ τις διαπιστώσεις και λύσεις τους γιατί βασιζόμενος σε αυτούς προχώρησα στην αγορά του F1.

Θα προχωρήσω κατευθείαν στο θέμα...

-flashαρισμα 4.4.2 v4 laek με TWRP

- όλα καλά, αλλά εφαρμογή outllook δεν λειτουργεί (Δυστυχώς η εφαρμογή Outlook.com έχει σταματήσει), το ίδιο η εφαρμογή ebay. Μήπως έχει τύχει σε άλλον;

 

Πολλές ευχαριστίες

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον καπου αλλου ηταν το θεμα σου,με του που την περασες εκανες μια επανεκκινηση??

 

Φυσικά έκανα τα πάντα . Επιπλέον την έστησα και δευτερη φορά και το ιδιο αποτέλεσμα. (έχω wind)

 

Στην nexus το κινητό δουλεύει μέχρι τώρα τέλεια χωρις bug

 

H v4 του laek είναι ωραία αλλά μου δημιούργησε πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

:

Η 64άρα κάρτα που λειτουργεί (δοκιμασμένη από μέλος) στο F1, με τις μισές και κάτω ταχύτητες γιατί κανονικά παίζουνε sd κάρτες μέχρι και 32GB, είναι η

 

TRANSCEND MICRO SDXC PREMIUM CLASS 10 300X UHS-I U1 64GB

 

Αυτη ειναι, αλλα απο Tinydeal σε προσφορά ..

Το θέμα μου ηταν η χωρητικότητα. Την φορτωνω καμια δεκαριά blueray και φευγω διακοπές :D

Η ταχυτητα της καρτας αντισταθμιζεται από την overall performance του κινητου σε σημείο να μην φαίνεται.

 

Άλλωστε πρόκειται για επωνυμη κάρτα μια απο τις καλύτερες παγκοσμίως.

Και στην τιμη που την πηρα......... Μλκια εκανα που δεν πηρα αλλη μια.

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...