Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες σημερα ελεγξα το tracking του f1 που εχω παραγγειλει απο vickmall και μου γραφει : 27-08-2014 Arrived at overseas (Country code: GR)

 

Αυτο σημαινει οτι ειναι ισως αεροδρομιο και θα ερθει αργοτερα στα ελτα η οπου ερθει, η να κανω εγω ενα τηλεφωνο αυριο στα ελτα η καπου αλλου? Δεν ξερω και απο που θα πρεπει να το παραλαβω.. Ξερει μηπως κανεις απο που θα το παρω λογικα? Με singapore post το παρηγγειλα..

 

Άσε τα τηλέφωνα, θα σε βρεί αυτό. Έχε το νου σου στο ταχυδρομικό κουτί.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Παιδες σημερα ελεγξα το tracking του f1 που εχω παραγγειλει απο vickmall και μου γραφει : 27-08-2014 Arrived at overseas (Country code: GR)

 

Αυτο σημαινει οτι ειναι ισως αεροδρομιο και θα ερθει αργοτερα στα ελτα η οπου ερθει, η να κανω εγω ενα τηλεφωνο αυριο στα ελτα η καπου αλλου? Δεν ξερω και απο που θα πρεπει να το παραλαβω.. Ξερει μηπως κανεις απο που θα το παρω λογικα? Με singapore post το παρηγγειλα..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

 

Στο παρόν θέμα συζητάμε για τη συσκευή του τίτλου και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω περάσει την official 039 με αγγλο-κινέζικο μενού αλλα εξακολουθώ να μην δέχομαι 4ψήφια μηνύματα απο Cosmote. Υπάρχει περίπτωση να μην έχει κάτσει καλά η ROM?

Είναι το μόνο ''πρόβλημα” που έχω.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω περάσει την official 039 με αγγλο-κινέζικο μενού αλλα εξακολουθώ να μην δέχομαι 4ψήφια μηνύματα απο Cosmote. Υπάρχει περίπτωση να μην έχει κάτσει καλά η ROM?

Είναι το μόνο ''πρόβλημα” που έχω.

Ευχαριστώ.

Εγω με την ιδια λαμβανω κανονικα.... αν δεν σου παιζει βαλε ενα gosms και εισαι κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Την δοκίμασα και αυτή (Lite official 039).

Έχει και αυτή τα κινέζικά της!!

 

Τέσπα, τώρα δοκιμάζεται η

MIUI Ελληνικα v23-8:

[GRMOD_JOHNICKZ]miui_f1_slydermi_4.8.23_3e6b7f81ef_4.2.zip

Μέχρι στιγμής ΑΨΟΓΗ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε με την 039 official τα 4ψήφια μνμτ τα δεχόσουν χωρίς κανένα πείραγμα ? Γιατί εγώ δεν μπορώ να δεχτώ. Εννοώ οτι μπορείς να δεχτείς χωρίς την χρήση της εφαρμογής go sms?

 

Από Cosmote έχω λάβει κανονικά.

Από Pireaus Bank - Viber μία φορά έλαβα και μία όχι.

 

Με την go sms μέχρι στιγμής λαμβάνω.

Edited by beiman
Link to comment
Share on other sites

Αν έχω καταλάβει σωστά, τα γνωστά κινεζομάγαζα στέλνουν το f1 με την 015 multi rom. Αυτή κάνει ΟΤΑ updates ?

Αν βάλω την 029 που έχει ΟΤΑ με τον coolpad download assistant , θα παίζει root γενικά ή μετά από updates θα ψάχνομαι ?

Δεν έχω θέμα να περάσω και custom rom, αλλά προτιμώ να αποφύγω backup+restore σε apps+data όταν θέλω να φρεσκάρω την rom.

 

ROMαστόρια καταλαβαίνω ότι σκαλίζετε κυρίως custom rom και καλά κάνετε. Αλλά με τις official και τα updates τι παίζει ?

Πάντως με αυτά που διαβάζω μάλλον για custom rom με βλέπω. Άντε να το παραλάβω κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από DimCool >

Παιδιά έχω περάσει την official 039 με αγγλο-κινέζικο μενού αλλα εξακολουθώ να μην δέχομαι 4ψήφια μηνύματα απο Cosmote. Υπάρχει περίπτωση να μην έχει κάτσει καλά η ROM?

Είναι το μόνο ''πρόβλημα” που έχω.

Ευχαριστώ.

 

βαλε handsent sms, παγωσε την στοκ εφαρμογή και εισαι οκ..

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Οχι στην αρχη δεν απεγκατεστησα τον στοκ και εβαλα κατευθειαν τον exdialer,αλλα δεν εβλεπε με τιποτα τις επαφες μου.

Ετσι αποφασισα να παγωσω τον στοκ με το app quarantine μπας και τις δει αλλα δεν τα καταφερα.

Κατεβασα επισης και τον dialer +(καπως ετσι) και κατεβηκε μαζι και ενα προγραμα επαφων το contacts +,αλλα επειδη δεν μου αρεσε αυτος ο dialer+ τον απεγκατεστησα και γυρισα στον ex οπου ξαφνικα ειδε και τις επαφες.

Ισως να εφταιγε και ο συγχρωνισμος δεν ξερω!

Τωρα εχω τον ex ως προεπιλογη στην μπαρα κατω και τον στοκ μεσα στις εφαρμογες για να μην μενουν οι αναπαντητες στην οθονη κλειδωματος (οταν ειχα παγωμενο τον στοκ μεναν οι ειδοποιησεις στην οθονη κλειδωματος χωρις να μπορω να τις διωξω).

Εσυ γιατι δεν μπορεις να τον βαλεις ?

 

Με την "MIUI Ελληνικα v23-8" ο στοκ δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Την δοκίμασα και αυτή (Lite official 039).

Έχει και αυτή τα κινέζικά της!!

 

Τέσπα, τώρα δοκιμάζεται η

MIUI Ελληνικα v23-8:

[GRMOD_JOHNICKZ]miui_f1_slydermi_4.8.23_3e6b7f81ef_4.2.zip

Μέχρι στιγμής ΑΨΟΓΗ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Από Cosmote έχω λάβει κανονικά.

Από Pireaus Bank - Viber μία φορά έλαβα και μία όχι.

 

Με την go sms μέχρι στιγμής λαμβάνω.

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παράθεση από DimCool >

Παιδιά έχω περάσει την official 039 με αγγλο-κινέζικο μενού αλλα εξακολουθώ να μην δέχομαι 4ψήφια μηνύματα απο Cosmote. Υπάρχει περίπτωση να μην έχει κάτσει καλά η ROM?

Είναι το μόνο ''πρόβλημα” που έχω.

Ευχαριστώ.

 

βαλε handsent sms, παγωσε την στοκ εφαρμογή και εισαι οκ..

 

Έγινε ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Edited by DimCool
Link to comment
Share on other sites

Gapps (Only PlayStore):

YourZgappsXS-4.2.2-2014.03.16.zip

 

Τα περνας απο την recovery.... Ακριβως οπως περνας τις ρομ χωρις ομως τα wipe.

 

Παιδιά έκανα βλακεία. Πέρασα Ρομ που δεν είχε εγκατεστημένο το google play. Τώρα δεν μπορώ να κατεβάσω το mobile uncle tools για να μπω σε recovery mode ώστε να περάσω τα gapps. Υπάρχει άλλος τρόπος.??

 

Από recovery χωρίς wipe ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχει μπει επανω και δοκιμαζεται η PureAOSP-LITE KitKat 4.4.2 Multilenguaje!!!

Και φυσικα εχει και Ελληνικα.......

Τα πρωτα δειγματα ειναι εξαιρετικα.........

Το link για οποιον θελει να την τεσταρη ειναι το παρακατω---->

http://d-h.st/vjK

 

Ποια ειχες πριν απο αυτην, ειδες διαφορα;

Ειναι root; Ετρεξες antutu;

Περιμενουμε εντυπωσεις απο φωτο, μπαταρια, GPS.

Edited by pyxta
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Μολις σημερα παρηγγειλα το coolpad μου απο minideal. Προηγουμενο τηλεφωνο ειχα το s820. Ξερουμε με τι rom ερχετε απο minideal και αν η συγκεκριμενη εχει "κουσουρια"; Θα εχω θεματα με τις φωτογραφιες;; Αν δεν υπαρχουν προβληματα περαν της εντασης του μεγαφωνου δεν θα την πειραξω για αρχη. Ρωταω για να ξερω να περασω μια πιο σταθερη εκδοση εξαρχης η οχι . Εγω διαβασει αρκετες σελιδες ,γυρω στις 70, αλλα δεν βρηκα να αναφερετε καποιο ιδιαιτερο προβλημα. Μπορει να μου ξεφυγε κατι.

 

Αν μπορει καποιος ας μου απαντησει στο παραπανω!

Εχω βρει αυτη την θηκη που αλλαζει την εμφανιση του κινητου αρκετα: http://www.aliexpress.com/item/-/1932823414.html

Την εχει παρει κανεις?

Edited by xristos_nay
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος ας μου απαντησει!

Εχω βρει αυτη την θηκη που αλλαζει την εμφανιση του κινητου αρκετα: http://www.aliexpress.com/item/-/1932823414.html

Την εχει παρει κανεις?

 

απιστευτη!αν και με μια πτωση λογικα παει το τζαμι της λεω να την χτυπησω!το κινητο γινεται τα λεγαμε..!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Μολις σημερα παρηγγειλα το coolpad μου απο minideal. Προηγουμενο τηλεφωνο ειχα το s820. Ξερουμε με τι rom ερχετε απο minideal και αν η συγκεκριμενη εχει "κουσουρια"; Θα εχω θεματα με τις φωτογραφιες;; Αν δεν υπαρχουν προβληματα περαν της εντασης του μεγαφωνου δεν θα την πειραξω για αρχη. Ρωταω για να ξερω να περασω μια πιο σταθερη εκδοση εξαρχης η οχι . Εγω διαβασει αρκετες σελιδες ,γυρω στις 70, αλλα δεν βρηκα να αναφερετε καποιο ιδιαιτερο προβλημα. Μπορει να μου ξεφυγε κατι.

 

Χωρίς να είμαι σίγουρος πρέπει να έρχεται με την 015 multi rom. Η κάμερα δεν παίζει καλά σε χαμηλό φωτισμό.

Και μπορεί να έχεις θέματα με ένταση ακουστικού και να μην λαμβάνεις 4ψήφια sms. Αλλά λύνονται εύκολα και χωρίς άλλη rom.

 

Σε αναμονή παραλαβής και κοιτάζω τι παίζει σε custom rom. Ψήνομαι για pure aosp.

Υπάρχουν και οι official αγγλοκινέζικες αλλά όλοι λένε ότι είναι φορτωμένες με κινεζιές.

Link to comment
Share on other sites

@azuli

Θα δοκιμασω με recompile μπας κ καταφερω να τα αλλαξω γιατι με αντικατασταση κολλαει στο boot screen. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ομως καθως τα libs αρχεια εχουν την ιδια ονομασια..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και οι official αγγλοκινέζικες αλλά όλοι λένε ότι είναι φορτωμένες με κινεζιές.

Με titanium backup κανεις freeze ολες τις κινεζιες και εισαι αρχοντας.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος πρέπει να έρχεται με την 015 multi rom. Η κάμερα δεν παίζει καλά σε χαμηλό φωτισμό.

Και μπορεί να έχεις θέματα με ένταση ακουστικού και να μην λαμβάνεις 4ψήφια sms. Αλλά λύνονται εύκολα και χωρίς άλλη rom.

 

Σε αναμονή παραλαβής και κοιτάζω τι παίζει σε custom rom. Ψήνομαι για pure aosp.

Υπάρχουν και οι official αγγλοκινέζικες αλλά όλοι λένε ότι είναι φορτωμένες με κινεζιές.

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Ουσιαστικα προβληματα που να μην λυνονται δεν υπαρουν δλδ.

Link to comment
Share on other sites

@azuli

Θα δοκιμασω με recompile μπας κ καταφερω να τα αλλαξω γιατι με αντικατασταση κολλαει στο boot screen. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ομως καθως τα libs αρχεια εχουν την ιδια ονομασια..

 

την αντικατασταση στο zip (πριν φλασαρεις την rom) την κανω ανοιγωντας το zip (οχι extract) με το 7zip και μετα delete αυτα που ηθελες να αντικαταστησεις και paste,ετσι δεν χρειαζονται recompile και τετοια για τα μικροπραγματα και επισης δεν χρειαζεται και να φτιαξεις τα permissions των αρχειων μετα οπως αν το εκανες μεσω root explorer.Βεβαια υπαρχει και το ενδεχομενο να μην ειναι συμβατα τα libs που αντικατεστησες,μπορει να εχουν την ιδια ονομασια αλλα ο κωδικας μεσα να μην ταιριαζει με καποιο τροπο

Link to comment
Share on other sites

απιστευτη!αν και με μια πτωση λογικα παει το τζαμι της λεω να την χτυπησω!το κινητο γινεται τα λεγαμε..!

 

Και γω ενθουσιαστηκα με τη θηκη . Και δεν ειναι και πολυ ακριβη .Θα την παραγγειλω εντος ολιγου.

Link to comment
Share on other sites

Με titanium backup κανεις freeze ολες τις κινεζιες και εισαι αρχοντας.

 

Συμφωνώ αλλά κάποιες custom rom φαίνεται να κάθονται άψογα στο f1.

 

Τα ΟΤΑ updates παίζουν σε official rom? Ο μόνος λόγος που θα την προτιμούσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, εχει 2 μερες που το παρελαβα και εγω με Ελληνικα και λιγα κινεζικα.Τι μπορω να κανω για να αποφυγω τα λιγα κινεζικα, να εχω Ελληνικο πληκτρολογιο στις επαφες και καλυτερες φωτογραφιες το βραδυ? Θα προτιμησω να μην αλλαξω ρομ προς το παρον....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, εχει 2 μερες που το παρελαβα και εγω με Ελληνικα και λιγα κινεζικα.Τι μπορω να κανω για να αποφυγω τα λιγα κινεζικα, να εχω Ελληνικο πληκτρολογιο στις επαφες και καλυτερες φωτογραφιες το βραδυ? Θα προτιμησω να μην αλλαξω ρομ προς το παρον....

 

το έχουν αναφέρει πολλές φορες πιο πίσω στο νήμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...