Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην ομάδα. Έχω την τελευταία MIUI του jpower 8 7.6.8 και μπορώ να πω ότι είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει. Απίστευτη μπαταρία, πολύ γρήγορη και χωρίς bug.

Το μόνο πρόβλημα που έχω τώρα όπως και με τις προηγούμενες MIUI είναι ότι σε κάποιες φάσεις τρώει σκάλωμα και δεν έρχονται τα μηνύματα. Δεν είναι ότι καθυστερούν, απλά δεν έρχονται ποτέ. Τι λέτε να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Eγω παλι εχω θεμα με το clean up..εκανα διαγραφη απο τιτανιουμ εβαλα ενα παλιο π ειχε δωσει ο jpower αλλα παλι τιποτα...παταω πανω στο cleañ kαι ειναι νεκρο!!!
Link to comment
Share on other sites

:(

Αν και σε μένα παίζει κανονικά,( εκτός από τα ads) ρίξε αυτό

 

https://mega.nz/#!0Q5UxIwI!y30i7rzK1smU1FaZW-eTYSlEz_2YmJhXPNn0Pz8aI_s

Στο sysyem/priv-app.

 

Προσωπικά, δεν τ χρησιμοποιώ. Η ρομ λειτουργεί αλαγκαριστα ακόμη και μετά από βαριά χρήση . Αντ αυτού, αν ποτέ χρειαστεί, χρησιμοποιώ αυτό...

https://mega.nz/#!VFJWXBbY!awj4j2yoWwZBYCvVYVWC0aREbdnLrwR1n_7apdayVzk

 

;)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Έχω την τελευταία MIUI του jpower 8 7.6.8 και μπορώ να πω ότι είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει. Απίστευτη μπαταρία, πολύ γρήγορη και χωρίς bug.

Το μόνο πρόβλημα που έχω τώρα όπως και με τις προηγούμενες MIUI είναι ότι σε κάποιες φάσεις τρώει σκάλωμα και δεν έρχονται τα μηνύματα. Δεν είναι ότι καθυστερούν, απλά δεν έρχονται ποτέ. Τι λέτε να κάνω?

Είχα κι εγώ πρόβλημα με τα sms στην προηγούμενη Miui και αυτό που μου το έλυσε είναι στην εξοικονόμηση μπαταρίας εφαρμογών, εκτός από τις εφαρμογές μηνυμάτων, έβαλα no restrictions σε όποια system app είχε τη λέξη sms μέσα (smsextra, smspush κτλ).

 

Όσο για το clean up, λειτουργεί και το ads αν στις ρυθμίσεις-καθαρισμός-βάση ιών, αλλάξετε το Clean Master σε Tencent. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ την messaging (next SMS πρωην Handsent sms) που έχω ενσωματωμένη στη ρομ. Μου δίνει 160 χαρακτήρες και πιο όμορφο interface.

Υπ όψη, για να λειτουργήσει (το είχα γράψει και παλαιότερα θέλει αυτά τα δικαιώματα)

Screenshot_2017-06-27-02-08-12-350_com.miui.secu.png Screenshot_2017-06-27-02-08-33-810_com.miui.secu.png

(Settings /installed apps /messaging/permition manager)

Κυρίως, να έχει πρόσβαση στην υπηρεσία μηνηματων του φορέα

Εννοείται ότι είναι ορισμένη ως η default εσεμεσιερα

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ την messaging (next SMS πρωην Handsent sms) που έχω ενσωματωμένη στη ρομ. Μου δίνει 160 χαρακτήρες και πιο όμορφο interface.

Υπ όψη, για να λειτουργήσει (το είχα γράψει και παλαιότερα θέλει αυτά τα δικαιώματα)

Screenshot_2017-06-27-02-08-12-350_com.miui.secu.png Screenshot_2017-06-27-02-08-33-810_com.miui.secu.png

(Settings /installed apps /messaging/permition manager)

Κυρίως, να έχει πρόσβαση στην υπηρεσία μηνηματων του φορέα

Εννοείται ότι είναι ορισμένη ως η default εσεμεσιερα

 

τα ίδια έχω και εγώ. αλλά πάλι χάνω sms. έδωσα και όλα τα δικαιώματα αλλά πάλι τπτ! έχω μόνο μία sim της vodafone!

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια δοκιμή με τα μηνύματα. Π. Χ. Αν είσαι σε καρτοκινητο στείλε δωρεάν μνμ για υπόλοιπο χρόνου. Αν είσαι σε σύνδεση, κάνε ανάλογα...

Εγώ σε wind, δεν χάνω κανένα. Ούτε έχανα ποτέ

 

Ισως είναι θέμα του φορέα.

Αν θες πάλι, δοκίμασε κάποια άλλη εφαρμογη εσεμες.

 

*δεν έχει αναφερθεί ανάλογο πρόβλημα..

 

Εδιτ : αν θες, Πάγωσε με τιτανιουμ την δική μου εσεμεσιερα και δούλεψε μόνο την στοκ. Εννοείται, να την ορίσεις ως default.

Edit2: για τσέκαρε αν ο αριθμός κέντρου μηνυμάτων είναι ο σωστός...

Όπως εδω... Από την στοκ εσεμεσιερα.

(short message service center)

Screenshot_2017-06-27-12-50-05-624_com.android.m.png Screenshot_2017-06-27-12-50-11-553_com.android.m.png

 

Δες εδώ.. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224381

To kentro sms einai to +306942190000

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

τα ίδια έχω και εγώ. αλλά πάλι χάνω sms. έδωσα και όλα τα δικαιώματα αλλά πάλι τπτ! έχω μόνο μία sim της vodafone!

Δοκίμασες αυτό που έγραψα παραπάνω με της ρυθμίσεις του battery saver;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε λιγες μερες αν ολα πανε καλα αποχαιρετω και εγω το νημα..το coolpad αρχισε να μου χανει το σημα στα ξαφνικα και απ τις δυο καρτες χωρις λογο..αλλαξα ρομς παλι τα ιδια...θα μεινει ως δευτερο κινητο..ελπιζω το νεο κινητο να μου προσφερει οσες εμπειριες μου προσφερε το coolpad..ειλικρινα πολυ δυσκολα το αποχωριζομαι.σας ευχαριστω ολους και ειδικα τον jpower για ολα αυτα που μοιραστηκαμε.

 

για οποιον ενδιαφερεται,μετα απο πολυ ψαξιμο και δεδομενου μπαγκετ περι τα 200 ευρω,το καλυτερο και πολυ πολυ δυνατο κινητο που βρηκα ειναι στο tomtop με 205 ευρω το letv le max 2 με 6gb ram και 64 εσωτερικη..καμερες 21 πισω και 8 μπροστα.φοραει snapdragon 820 (ειχα ως στοχο να φυγω μετα απο 4 χρονια απο τους mtk).επισης πολυ βασικο στοιχειο η υποστηριξη που εχει στο myphone(μπορω να πω εφαμιλη του coolpad) που ηταν και το τελικο οκ για να το χτυπησω..

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε λιγες μερες αν ολα πανε καλα αποχαιρετω και εγω το νημα..το coolpad αρχισε να μου χανει το σημα στα ξαφνικα και απ τις δυο καρτες χωρις λογο..αλλαξα ρομς παλι τα ιδια...θα μεινει ως δευτερο κινητο..ελπιζω το νεο κινητο να μου προσφερει οσες εμπειριες μου προσφερε το coolpad..ειλικρινα πολυ δυσκολα το αποχωριζομαι.σας ευχαριστω ολους και ειδικα τον jpower για ολα αυτα που μοιραστηκαμε.

 

για οποιον ενδιαφερεται,μετα απο πολυ ψαξιμο και δεδομενου μπαγκετ περι τα 200 ευρω,το καλυτερο και πολυ πολυ δυνατο κινητο που βρηκα ειναι στο tomtop με 205 ευρω το letv le max 2 με 6gb ram και 64 εσωτερικη..καμερες 21 πισω και 8 μπροστα.φοραει snapdragon 820 (ειχα ως στοχο να φυγω μετα απο 4 χρονια απο τους mtk).επισης πολυ βασικο στοιχειο η υποστηριξη που εχει στο myphone(μπορω να πω εφαμιλη του coolpad) που ηταν και το τελικο οκ για να το χτυπησω..

 

Ναι, είναι ένα παλικάρι και εκεί που μοιράζει roms αβέρτα!! Το Le max 2 είναι μέσα στη wishlist μου στο Banggood, αλλά, όσο κρατάει η Coolpadάρα, δεν υπάρχει λόγος νομίζω για αναβάθμιση! Για τη μπαταρία του Le max 2 δεν είμαι και πολύ σίγουρος, αλλά, αν έχει fast charging, τότε κομπλέ! Αλλά αυτά είναι μάλλον off topic!

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε λιγες μερες αν ολα πανε καλα αποχαιρετω και εγω το νημα..το coolpad αρχισε να μου χανει το σημα στα ξαφνικα και απ τις δυο καρτες χωρις λογο..αλλαξα ρομς παλι τα ιδια...θα μεινει ως δευτερο κινητο..ελπιζω το νεο κινητο να μου προσφερει οσες εμπειριες μου προσφερε το coolpad..ειλικρινα πολυ δυσκολα το αποχωριζομαι.σας ευχαριστω ολους και ειδικα τον jpower για ολα αυτα που μοιραστηκαμε.

 

για οποιον ενδιαφερεται,μετα απο πολυ ψαξιμο και δεδομενου μπαγκετ περι τα 200 ευρω,το καλυτερο και πολυ πολυ δυνατο κινητο που βρηκα ειναι στο tomtop με 205 ευρω το letv le max 2 με 6gb ram και 64 εσωτερικη..καμερες 21 πισω και 8 μπροστα.φοραει snapdragon 820 (ειχα ως στοχο να φυγω μετα απο 4 χρονια απο τους mtk).επισης πολυ βασικο στοιχειο η υποστηριξη που εχει στο myphone(μπορω να πω εφαμιλη του coolpad) που ηταν και το τελικο οκ για να το χτυπησω..

 

Πριν το αποχωριστείς, φλασαρε αυτο...

https://mega.nz/#!pIRWFT5I!GM-LWuiogIk56gsAMDg5Qp0nU2FAgamHwbSXgbbdSqc

 

....

Πολύ "τίμιο" τηλέφωνο το coolpad.

"τίμια" τα λεφτά του..

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να εχω λινκ τηs τελευταιαs απροβληματιστηs Miui του jpower73??

Ευχαριστω πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Πριν το αποχωριστείς, φλασαρε αυτο...

https://mega.nz/#!pIRWFT5I!GM-LWuiogIk56gsAMDg5Qp0nU2FAgamHwbSXgbbdSqc

 

....

Πολύ "τίμιο" τηλέφωνο το coolpad.

"τίμια" τα λεφτά του..

 

Φιλε jpower το δοκιμαζω αμεσως και θα επανελθω τις επομενες μερες με αποτελεσματα..εννοειται σε εμπιστευομαι τυφλα οπως ολο αυτο το καιρο αλλωστε...κατι μου λεει οτι θα κανεις παλι το θαυμα σου και θα ειναι ολα οκ..οντως τιμια τα λεφτα του coolpad και νομιζω ειναι σχεδον αδυνατο να βρεις πλεον κινητο,στα λεφτα που αγορασαμε το coolpad και να σου προσφερει τοσα πολλα..το μονο παραπονο που εχω απο την εταιρια ειναι που δεν δημιουργησε αξιους διαδοχους του συγκεκριμενου κινητου..

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να εχω λινκ τηs τελευταιαs απροβληματιστηs Miui του jpower73??

Ευχαριστω πολυ..

 

http://www.modaco.com/forums/topic/372543-coolpad-f1-8297w-review-info-software-custom-roms/?page=248

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Δοκήμασα και την τελευταία jpower miui απίστευτα γρήγορη απλά είχα πρόβλημα με το gps το οποίο δεν μπορεσα να λύσω. Αν κάποιος έχει κάποια λύση καλοδεχουμενος. Πορσπάθησα ότι είχε αναφερθεί μέχρι σήμερα π.χ. φλασάρισμα προηγούμενης έκδοσης και μετα φλασ την νέα καθώς και τα αρχεία gps. To πρόβλημα είναι ότι το αρχείο gps υπάρχει αλλά δεν υπάρχει σαν επιλογή το gps για αλλαγή στα permission.
Link to comment
Share on other sites

Dirty flash και εγω μετα την 17.1.12. Ολα φαινονται να δουλευουν καλα, κανενα προβλημα με gps η bt που εχει αναφερθει. Πραγματικα πολυ καλη διαχειριση της μπαταριας και φυσικα γρηγορη οπως μας εχει συνηθισει ο jpower.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκήμασα και την τελευταία jpower miui απίστευτα γρήγορη απλά είχα πρόβλημα με το gps το οποίο δεν μπορεσα να λύσω. Αν κάποιος έχει κάποια λύση καλοδεχουμενος. Πορσπάθησα ότι είχε αναφερθεί μέχρι σήμερα π.χ. φλασάρισμα προηγούμενης έκδοσης και μετα φλασ την νέα καθώς και τα αρχεία gps. To πρόβλημα είναι ότι το αρχείο gps υπάρχει αλλά δεν υπάρχει σαν επιλογή το gps για αλλαγή στα permission.

Δοκιμασες οτι εχει προτεινει για την λυση ο jpower εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=388832&page=1664 και δεν δουλευει;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Aυτο που ξεχασα να αναφερω ειναι οτι οπως και στην 17.1.12 μετα απο λιγο καιρο δεν μπορω να στειλω μηνυματα με την μαμα εφαρμογη εχοντας δωσει ολα τα απαραιτητα δικαιωματα και ορισει ως προεπιλεγμενη εφαρμογη. Με go sms pro που εγκατεστησα τα μηνυματα αποστελλονται κανονικα. Εχει αντιμετωπισει κανεις κατι παρομοιο;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Dirty flash και εγω μετα την 17.1.12. Ολα φαινονται να δουλευουν καλα, κανενα προβλημα με gps η bt που εχει αναφερθει. Πραγματικα πολυ καλη διαχειριση της μπαταριας και φυσικα γρηγορη οπως μας εχει συνηθισει ο jpower.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκιμασες οτι εχει προτεινει για την λυση ο jpower εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=388832&page=1664 και δεν δουλευει;

 

Δοκίμασα χωρίς επιτυχία. Αν έχει κάποιος κάποια άλλη ιδέα ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα χωρίς επιτυχία. Αν έχει κάποιος κάποια άλλη ιδέα ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ

https://mega.nz/#!tdhFXbCY!4wqEMtSvpflTeAkW1H3LRhWRFqU9OBdokrAr1leyEXY

Δοκίμασε το.. Φλασαριστο

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...