Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

ποστ 18971.

(περίεργο, δεν έχει αναφερθεί άλλη φορά)

 

Λίγο που την είχα δοκιμάσει το έκανε και σε εμένα. Απλά δεν έχει το κατάλληλο apk και μερικά που δοκίμασα δεν δούλεψαν. Δοκίμασα το calendar storage και από backup από άλλη rom αλλά και από το νετ. Doesn't work.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

Φίλε μου jpower

για την ρρ573

- πάλι έχω μονοφωνικό ήχο στο ηχείο (έχω ρυθμίσει τον jet audio player για μονοφωνικό ήχο για να το λύσω), στα ακουστικά όλα ΟΚ

(ίσως κάτι να μην κάνει καλή επαφή στο κινητό, αλλά δεν έβαλα οφισιαλ να το τσεκάρω)

- το ραδιόφωνο δεν έβγαζε ήχο (σταθμούς έπιανε), το έλυσα με clear data της εφαρμογής. Μετά όλα ΟΚ.

- το wifi δεν συνδέεται μόνο του και κλείνει μόνο του(τα κόλπα τα δοκίμασα αλλά δεν), ίσως φταίει το ρούτερ μου που είναι σε ρυθμισμένο σε Ν, σε άλλο που ήταν σε G ή Β δεν μου αποσυνδέθηκε καθόλου και μόλις μπαίνω στο χώρο συνδέεται μόνο του.

- Φυσικά ρύθμισα το viper στα γούστα μου, γιατί το άφησες μέσα μάλλον για μένα :) (το άλλο το πάγωσα)

- μερικές φορές μου κάνει κάτι περίεργα με το σήμα της κινητής (το έκανε και η παλιά). το κουδούνισμα που ακούς στο ακουστικό είναι σαν αναλογικό-παλμικό τηλέφωνο δεν είναι τονικός ήχος. Και ο άλλος με ακούει χάλια. Μόλις το κείσω και ξαναπάρω σε 3" όλα ΟΚ. ?????

- Η κάμερα που πρότεινε ο azuli (cameringo) μου άρεσε πολύ και την κρατάω.

αυτά τα ολίγα και ευχαριστούμε για την προσφορά σου!

 

Που είναι η ρύθμιση να μένουν ΟΝ τα capacitive και να κλείνουν με την οθόνη (τη βγάλανε?)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

Φίλε μου jpower

για την ρρ573

- πάλι έχω μονοφωνικό ήχο στο ηχείο (έχω ρυθμίσει τον jet audio player για μονοφωνικό ήχο για να το λύσω), στα ακουστικά όλα ΟΚ

(ίσως κάτι να μην κάνει καλή επαφή στο κινητό, αλλά δεν έβαλα οφισιαλ να το τσεκάρω)

- το ραδιόφωνο δεν έβγαζε ήχο (σταθμούς έπιανε), το έλυσα με clear data της εφαρμογής. Μετά όλα ΟΚ.

- το wifi δεν συνδέεται μόνο του και κλείνει μόνο του(τα κόλπα τα δοκίμασα αλλά δεν), ίσως φταίει το ρούτερ μου που είναι σε ρυθμισμένο σε Ν, σε άλλο που ήταν σε G ή Β δεν μου αποσυνδέθηκε καθόλου και μόλις μπαίνω στο χώρο συνδέεται μόνο του.

- Φυσικά ρύθμισα το viper στα γούστα μου, γιατί το άφησες μέσα μάλλον για μένα :) (το άλλο το πάγωσα)

- μερικές φορές μου κάνει κάτι περίεργα με το σήμα της κινητής (το έκανε και η παλιά). το κουδούνισμα που ακούς στο ακουστικό είναι σαν αναλογικό-παλμικό τηλέφωνο δεν είναι τονικός ήχος. Και ο άλλος με ακούει χάλια. Μόλις το κείσω και ξαναπάρω σε 3" όλα ΟΚ. ?????

- Η κάμερα που πρότεινε ο azuli (cameringo) μου άρεσε πολύ και την κρατάω.

αυτά τα ολίγα και ευχαριστούμε για την προσφορά σου!

 

Που είναι η ρύθμιση να μένουν ΟΝ τα capacitive και να κλείνουν με την οθόνη (τη βγάλανε?)

 

Ευχαριστώ πολύ για το feedback. :)

- πολύ περίεργο, δεν έχω θέμα με την στερεοφωνικότητα του ήχου. Αν και δεν πολυ βάζω μουσική στο ηχειο (για να μην το κάψω) όσες φορές το έκανα, έπαιζε αριστα. Η ΄μάλλον, όσο αριστα μπορεί να παίξει το ηχειάκι του κουλπαντ :lol:

- κανένα θέμα από την 1η στιγμή. Γενικά πάντως το clear data των εφαρμογών είναι ένα καλό ¨φάρμακο, ειδικά για το bluetooth.

-αυτό που λες, πολυ λογικό. Συμβαίνει και σε μένα. δλδ στο σπίτι συνδέεται με την μία ενώ σε ένα καφέ όχι.

- Μέσα έπεσες :lol:

- Δεν έχω διαπιστώσει κατι τέτοιο. (Ισως και να μην μου έτυχε.)

- Καλή η κάμερα άλλα μένω στην Snap. Μου έδωσε καλυτερη φωτό (αποψη μου) και μεγαλύτερο μεγεθος αρχείου.

 

 

- Μάλλον το έχουν αφαιρέσει. :rolleyes:

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε αυτό που δίνω στο ποστ και κάντε ένα feedback, αν είναι να την διορθώσω..

 

Δυστυχώς δεν είχε αποτέλεσμα. Κάποιο μπέρδεμα υπάρχει με ένα προϋπάρχον calendar

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο android είναι βασισμένη;

 

http://forum.xda-developers.com/a310/development/stable-miui-8-8-0-1-0-global-stable-t3443825

 

δεν έχω ιδέα...πάντως δουλεύει άψογα!

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/a310/development/stable-miui-8-8-0-1-0-global-stable-t3443825

 

δεν έχω ιδέα...πάντως δουλεύει άψογα!

 

KitKat

4.4.2

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

rr573

Για το wifi αν είναι στο always on & το doze στο stock

με το πάτημα του Power μία φορα για ξύπνημα της οθόνης, παυση, πάτημα για να σβήσει η οθόνη,παυση και ξανά πάτημα

επανασυνδέεται. (το έκανε και η παλιά αυτό),

απλά το ποστάρω γιατί είναι πιο εύκολο από το να διαλέγεις δίκτυο κλπ, όταν αποσυνδεθεί.

Δοκιμάστε μήπως γίνεται και στο δικό σας

Link to comment
Share on other sites

αφιξεις ομορφες!

 

Dirty Unicorns v10.5 r62 : http://www.mtk-dev.com/2016/09/aosp-dirty-unicorns-v105-r62-mt6592.html

 

Cardinal AOSP : http://www.mtk-dev.com/2016/09/aosp-cardinal-aosp-mt6592.html την οποια και βαζω σημερα,βασισμενη σε AOSPB και οχι cm13 (θεωρω οτι πλεον οι cm πιο πολλα bugs φερνουν παρα features,εγω πλεον μετα απο χρονια προτιμω aosp based,πιο σταθερες) ,super slim και με διαθεσιμο a310 patch και αυτη

 

Σχετικα με τον ηχο:Παιδια εκτος του οτι τα patch που ανεβαζουν την ενταση κανουν τον ηχο εντελως σκ@τ@,θα σας μεινει και κανα ηχειο στο χερι και μετα θα περιμενετε ενα μηνα με καμενο ηχειο να σας ερθει ανταλλακτικο απο κινα.Δεν ακουτε οτι απο τα 3/4 της εντασης και μετα ακους το ηχειο που τριζει?Αυτο το τριξιμο ειναι που θα το σκισει (καψει).

 

Σχετικα με το wifi:Οσες rom σας κανουν θεματα με την επανασυνδεση,απλα καντε ενα restart το router και ενα το τηλ, αφου πατησετε forget ωστε να διαγραψει η rom το password.Θα φτιαξει

 

Σχετικα με τον μονοφωνικο ηχο:Eχουμε ενα ηχειο,ο ηχος θα βγαινει μονοφωνικος εννοειται.Στα ακουστικα στερεοφωνικος επειδη ειναι 2 τα ηχεια.Απλη ακουστικη

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το wifi:Οσες rom σας κανουν θεματα με την επανασυνδεση,απλα καντε ενα restart το router και ενα το τηλ, αφου πατησετε forget ωστε να διαγραψει η rom το password.Θα φτιαξει

 

Σχετικα με τον μονοφωνικο ηχο:Eχουμε ενα ηχειο,ο ηχος θα βγαινει μονοφωνικος εννοειται.Στα ακουστικα στερεοφωνικος επειδη ειναι 2 τα ηχεια.Απλη ακουστικη

 

Το πρώτο δεν έχει αποτέλεσμα σε μένα γιατί το έχω κάνει άπειρες φορές αυτό που λες. (μιλάω για τις RR)

 

Για το 2ο, το έχω ξαναγράψει παλιότερα. Δεν εννοώ φυσικά να έχει στερεοφωνικό ήχο από ένα και μόνο μεγάφωνο, αλλά ότι όταν αναπαράγεται ένα τραγούδι με διαφορετικό δεξί και αριστερό κανάλι εγώ ακούω το ένα πχ το αριστερό μόνο. Το δεξί δεν ακούγεται καθόλου. Αν οι ηλεκτρικές κιθάρες πχ είναι στο δεξί και ξεκινάει το κομμάτι, δεν ακούγεται τίποτα.

Μιλάω για mp3 (ή άλλο φορμάτ) που είναι κανονικό δεξί-αριστερό κανάλι και όχι joint.

Link to comment
Share on other sites

Dirty unicorns εχει κατεβεί και θα σεταριστει

Θα δοκιμαστεί και αν είναι καλύτερη της RESSURECTION REMIX 5.7.3, θα ανέβει και θα την αντικαταστήσει, αν και το βλέπω δύσκολο...

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει τελευταια κανεις digitiger?

Εχω βρει αυτο: https://www.aliexpress.com/store/product/Huawei-g660-LCD-Display-Touch-Screen-Digitizer-Original-Glass-Panel-Replacement-For-Coolpad-Great-God-8297w/733436_32378872497.html

ειναι κομπλε?εχετε να προτεινεται καποιο αλλο?

Link to comment
Share on other sites

 

Για το 2ο, το έχω ξαναγράψει παλιότερα. Δεν εννοώ φυσικά να έχει στερεοφωνικό ήχο από ένα και μόνο μεγάφωνο, αλλά ότι όταν αναπαράγεται ένα τραγούδι με διαφορετικό δεξί και αριστερό κανάλι εγώ ακούω το ένα πχ το αριστερό μόνο. Το δεξί δεν ακούγεται καθόλου. Αν οι ηλεκτρικές κιθάρες πχ είναι στο δεξί και ξεκινάει το κομμάτι, δεν ακούγεται τίποτα.

Μιλάω για mp3 (ή άλλο φορμάτ) που είναι κανονικό δεξί-αριστερό κανάλι και όχι joint.

Εμενα μου δουλευει παντως το ανοιγοκλεισιμο του router/τηλεφωνου..

 

Για τον ηχο,εχεις δοκιμασει το ιδιο κομματι σε αλλο κινητο με ενα ηχειο και ακουγοταν η κιθαρα?Ειναι συνηθισμενο παντως σε ενα κομματι που εχει γραφτει για στερεο ηχοσυστημα να χανονται καποια οργανα οταν παιχτει σε μονοφωνικο ηχοσυστημα,αν σε αυτο εχουν χρησιμοποιηθει στερεο εφε,γι αυτο και ολα τα club κομματια γραφονται ωστε να ειναι συμβατα σε μονοφωνικα ηχοσυστηματα (που εχουν στα club). Tωρα αυτο ειναι ενα παραδειγμα μονο,μπορει στην περιπτωση σου να μην ισχυει.

 

Σε αλλες rom δηλαδη δεν ειχες τετοιο προβλημα?Αν οχι τοτε ειναι προβλημα της rom,με ποια rom εισαι?

 

 

 

Aλλες ειδησεις:Kακα τα νεα για το android N,στα test ειναι αρκετα πισω σε performance απο το marshmallow

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

ποστ 18971.

(περίεργο, δεν έχει αναφερθεί άλλη φορά)

 

Εγκατέστησα τελικώς TEMASEK'S CYANOGEΝMOD 13 αφού πέρασα twrp3020. Νομίζω δουλεύει τέλεια! :)

Link to comment
Share on other sites

αφιξεις ομορφες!

 

Dirty Unicorns v10.5 r62 : http://www.mtk-dev.com/2016/09/aosp-dirty-unicorns-v105-r62-mt6592.html

 

Cardinal AOSP : http://www.mtk-dev.com/2016/09/aosp-cardinal-aosp-mt6592.html την οποια και βαζω σημερα,βασισμενη σε AOSPB και οχι cm13 (θεωρω οτι πλεον οι cm πιο πολλα bugs φερνουν παρα features,εγω πλεον μετα απο χρονια προτιμω aosp based,πιο σταθερες) ,super slim και με διαθεσιμο a310 patch και αυτη

 

Σχετικα με τον ηχο:Παιδια εκτος του οτι τα patch που ανεβαζουν την ενταση κανουν τον ηχο εντελως σκ@τ@,θα σας μεινει και κανα ηχειο στο χερι και μετα θα περιμενετε ενα μηνα με καμενο ηχειο να σας ερθει ανταλλακτικο απο κινα.Δεν ακουτε οτι απο τα 3/4 της εντασης και μετα ακους το ηχειο που τριζει?Αυτο το τριξιμο ειναι που θα το σκισει (καψει).

 

Σχετικα με το wifi:Οσες rom σας κανουν θεματα με την επανασυνδεση,απλα καντε ενα restart το router και ενα το τηλ, αφου πατησετε forget ωστε να διαγραψει η rom το password.Θα φτιαξει

 

Σχετικα με τον μονοφωνικο ηχο:Eχουμε ενα ηχειο,ο ηχος θα βγαινει μονοφωνικος εννοειται.Στα ακουστικα στερεοφωνικος επειδη ειναι 2 τα ηχεια.Απλη ακουστικη

 

Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να τις κατέβασω, χρειάζεται να κάνω account;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου δουλευει παντως το ανοιγοκλεισιμο του router/τηλεφωνου..

 

Για τον ηχο,εχεις δοκιμασει το ιδιο κομματι σε αλλο κινητο με ενα ηχειο και ακουγοταν η κιθαρα?Ειναι συνηθισμενο παντως σε ενα κομματι που εχει γραφτει για στερεο ηχοσυστημα να χανονται καποια οργανα οταν παιχτει σε μονοφωνικο ηχοσυστημα,αν σε αυτο εχουν χρησιμοποιηθει στερεο εφε,γι αυτο και ολα τα club κομματια γραφονται ωστε να ειναι συμβατα σε μονοφωνικα ηχοσυστηματα (που εχουν στα club). Tωρα αυτο ειναι ενα παραδειγμα μονο,μπορει στην περιπτωση σου να μην ισχυει.

 

Σε αλλες rom δηλαδη δεν ειχες τετοιο προβλημα?Αν οχι τοτε ειναι προβλημα της rom,με ποια rom εισαι?

 

Είμαι με rr573, στις 4αρες δεν το έκανε αυτό, ούτε σε άλλο κινητό υπάρχει θέμα.

Προφανώς όταν δουλεύει το ηχείο γίνεται κάποια μίξη πριν φτάσει στο μεγάφωνο, ενώ στα σκουστικά (που δε γίνεται μιξη) ακούγονται και τα 2 κανάλια κανονικά.

 

Όποιος είναι σε 6αρα ας κατεβάσει και να παίξει αυτό (είναι δείγμα 10")

https://www.sendspace.com/file/h7lp8s

ή αυτό

https://www.sendspace.com/file/1zkrhm

 

Αν ακούς το δεξί κανάλι με τις κιθάρες ή το μπουζούκι στο ηχείο του τηλεφώνου είσαι ΟΚ. Εγώ δεν ακούω, που σημαίνει στο ηχείο πηγαίνει μόνο το αριστερό.

Κάποιος ακόμη στο xda το ανέφερε νομίζω.

 

Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να τις κατέβασω, χρειάζεται να κάνω account;

Τα περνάει μέσα από διαφημίσεις , μπορει να στο κλείνει κάνα adblock

cardinal

https://onedrive.live.com/?authkey=%21ADSdXKj5leGCm3M&cid=C511F58C63670BCF&id=C511F58C63670BCF%2118001&parId=C511F58C63670BCF%2117940&action=locate

A310patch

https://drive.google.com/file/d/0BwTCFhshYqAcd1V0UlVyVG0wNXc/view

Τα άλλα είναι τα γνωστά

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Eβαλα Cardinal AOSP : http://www.mtk-dev.com/201...sp-mt6592.html ,η διαφορα στο smoothness και το performance σε σχεση με τις cm based ειναι τουλαχιστον αισθητη..!
Link to comment
Share on other sites

ΒΡHKA ΛΎΣΗ ΓΙΑ ΤΟ WIFI...

 

Κάνοντας χρήση της εφαρμογης macrodroid φτιάχνουμε μια μακροεντολη σύμφωνα με την οποία όταν ανοίγουμε το WiFi (trigger) να συνδέεται αμέσως σε όποιο δίκτυο έχουμε συνδεθεί πρωτιστως. Στην λίστα των actions βάζουμε όλα τα δίκτυα που ήταν "προβληματικά".

 

Δοκιμασμένο μόλις τώρα και λειτουργεί!!

;)

 

Με απλά λόγια

Μόλις ανοίγεις το WiFi, η εντολή ψάχνει να συνδεθεί (με το ζόρι) σε κάποιο από τα δίκτυα τα εντός εμβέλειας

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η Cardinal AOSP http://www.mtk-dev.com/2016/09/aosp-cardinal-aosp-mt6592.html ειναι μεχρι τωρα η καλυτερη mm που εχω βαλει..!Και τις εχω βαλει ολες απλα.

 

Πολυ πιο smooth και γρηγορη απο ολες αυτες που δοκιμαζουμε τους τελευταιους μηνες (cm13,rr,temasek,aicp,du και λοιπες cm13 based roms).Χωρις ιχνος lag,ολα smooth,χωρις 10.000 αχρηστες ρυθμισεις να βαραινουν την rom,η ram δουλευει οπως πρεπει,δεν πεφτει στα 300mb ελευθερα και τετοια ασχημα.Αφου αφησα τα animations στο 1.0 για να τα απολαμβανω..!

 

Το wifi συνδεεται κανονικα,gps κομπλε,data κομπλε,το gravity δουλευει κανονικα αφου ειναι aosp η rom (στα quick settings μπορεις να προσθεσεις δικα σου custom tiles).Επισης επαθα πλακα με το ποσο γρηγορα μπουταρει!Τα βιντεο και gifs απο τους browsers παιζουν επισης μια χαρα.

 

Μεχρι τωρα δεν εχω βρει bug περα του αναποφευκτου 2g/3g switch.Εκανα και ενα πειραμα.Εβαλα ενα tile στα quick settings για 2g/3g switch μεσω gravity,πρωτα για την μια καρτα,την εκανα 2g only,μετα για την αλλη,3g only και μετα το εσβησα το tile και τα αφησα ετσι.Θα δειξουν οι δοκιμες τις επομενες μερες,θελω να δω την συμπεριφορα στο metro.

 

Με το που μπουταρει πρωτη φορα η rom και ξεκλειδωσεις την lockscreen,κατεβασεις τα quick settings και σκρολαρεις λιγο το play store καταλαβαινεις ηδη την διαφορα με τις cm based roms.. (τα 3 σημεια που κοιταω για να δω αν η rom ειναι smooth η οχι)

 

Νομιζω οτι εδω θα αραξω,απο δω και περα μονο AOSP για μενα.

Ειχα τις υποψιες μου οτι οι cm τωρα τελευταια πιο πολλα bugs δινουν παρα features,οι οποιες επαληθευτηκαν πληρως.

 

 

 

Tωρα σχετικα με τον ηχο και τα patch.Επειδη ο ηχος σε μερικες mm ειναι οντως πιο χαμηλος απ οτι ειναι ο εργοστασιακος του τηλεφωνου μας,αλλα τα patch που κυκλοφορουν ειναι τραγικα,ειδικα αυτα που δινουν στο xda και στο mtk-dev μαζι με τις rom,εχω φτιαξει ενα patch για προσωπικη χρηση που χρησιμοποιω εδω και καιρο σε ολες τις rom το οποιο φερνει τον ηχο στα εργοστασιακα μας επιπεδα και φτιαχνει και την ισορροπια αναμεσα στα σκαλοπατια της εντασης.Το αφηνω εδω και οποιος θελει το βαζει,κανει για ολες τις mm. https://www.sendspace.com/file/b1xeqd

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η Cardinal AOSP http://www.mtk-dev.com/2016/09/aosp-cardinal-aosp-mt6592.html ειναι μεχρι τωρα η καλυτερη mm που εχω βαλει..!Και τις εχω βαλει ολες απλα.

 

Πολυ πιο smooth και γρηγορη απο ολες αυτες που δοκιμαζουμε τους τελευταιους μηνες (cm13,rr,temasek,aicp,du και λοιπες cm13 based roms).Χωρις ιχνος lag,ολα smooth,χωρις 10.000 αχρηστες ρυθμισεις να βαραινουν την rom,η ram δουλευει οπως πρεπει,δεν πεφτει στα 300mb ελευθερα και τετοια ασχημα.Αφου αφησα τα animations στο 1.0 για να τα απολαμβανω..!

 

Το wifi συνδεεται κανονικα,gps κομπλε,data κομπλε,το gravity δουλευει κανονικα αφου ειναι aosp η rom (στα quick settings μπορεις να προσθεσεις δικα σου custom tiles).Επισης επαθα πλακα με το ποσο γρηγορα μπουταρει!Τα βιντεο και gifs απο τους browsers παιζουν επισης μια χαρα.

 

Μεχρι τωρα δεν εχω βρει bug περα του αναποφευκτου 2g/3g switch.Εκανα και ενα πειραμα.Εβαλα ενα tile στα quick settings για 2g/3g switch μεσω gravity,πρωτα για την μια καρτα,την εκανα 2g only,μετα για την αλλη,3g only και μετα το εσβησα το tile και τα αφησα ετσι.Θα δειξουν οι δοκιμες τις επομενες μερες,θελω να δω την συμπεριφορα στο metro.

 

Με το που μπουταρει πρωτη φορα η rom και ξεκλειδωσεις την lockscreen,κατεβασεις τα quick settings και σκρολαρεις λιγο το play store καταλαβαινεις ηδη την διαφορα με τις cm based roms.. (τα 3 σημεια που κοιταω για να δω αν η rom ειναι smooth η οχι)

 

Νομιζω οτι εδω θα αραξω,απο δω και περα μονο AOSP για μενα.

Ειχα τις υποψιες μου οτι οι cm τωρα τελευταια πιο πολλα bugs δινουν παρα features,οι οποιες επαληθευτηκαν πληρως.

 

 

 

Tωρα σχετικα με τον ηχο και τα patch.Επειδη ο ηχος σε μερικες mm ειναι οντως πιο χαμηλος απ οτι ειναι ο εργοστασιακος του τηλεφωνου μας,αλλα τα patch που κυκλοφορουν ειναι τραγικα,ειδικα αυτα που δινουν στο xda και στο mtk-dev μαζι με τις rom,εχω φτιαξει ενα patch για προσωπικη χρηση που χρησιμοποιω εδω και καιρο σε ολες τις rom το οποιο φερνει τον ηχο στα εργοστασιακα μας επιπεδα και φτιαχνει και την ισορροπια αναμεσα στα σκαλοπατια της εντασης.Το αφηνω εδω και οποιος θελει το βαζει,κανει για ολες τις mm. https://www.sendspace.com/file/b1xeqd

 

azuli μπορεις να μας πεις την διαδικασι πως την περασες να εχουμε εναν μπουσουλα; Αν καταλαβα καλα στις οδηγιες τα κανεις ολα install και κανεις ενα μονο reboot μετα; Και κατι ακομα το gravity για τις mm το βρισκω στο xposed;

Edited by georgeIII
Link to comment
Share on other sites

Azuli καλημέρα εαν μπορείς πες τι gapps εχεις βάλει γιατί δυο φορες που το επιχειρησα κρασαρουν
Link to comment
Share on other sites

Αν όντως η cardinal είναι τοσο καλή, κατεβαίνει, σεταρεται και παρουσιάζεται.

Κάνε και το τεστ στο μετρό και πες.

 

επειδή , σιγουρα, υστερεί σε ρυθμισεις, σε σχεση με την RR, πέρνα και xposed+gravity και δες συμπεριφορά.

 

τσεκαρε και αυτο το θέμα που αναφερει με την video καμερα

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...