Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω παρα πολυ, ναι πραγματι αυτο ηταν το προβλημα. Ολα καλα τωρα, μενει να κανω τις ρυθμισεις που θελω. Και παλι ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

παιδια εχω ενα χοντρο προβλημα με το κινητο!! στα καλα καθουμενα δεν μπορω να γυρισω απο την μπροστινη καμερα στην πισω. εχει κολλησει στην μπροστινη και δεν μ βγαζει εκεινο το βελακι που εβγαζε για να γυρισω καμερα. το εχω καιρο το κινητο, εχω αλλαξει 100 φορες rom και ειμαι λιγο γνωστης. απο τοτε που εγινε αυτο αλλαξα αλλες 2 φορες rom αλλα τιποτα.εβαλα αλλες καμερες απο play store αλλα και με zip την LG CAMERA παλι τιποτα. ολες οι καμερες δεν εχουν εκεινο το βελακι για να γυρισω στην μπροστινη!! δεν ξερω τι να κανω. μου εχει σπασει τα νευρα!!!!! εαν ξερει καποιος ας με βοηθησει κριμα να το σουταρω και να παω να παρω αλλο αυτον τον καιρο......
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα χοντρο προβλημα με το κινητο!! στα καλα καθουμενα δεν μπορω να γυρισω απο την μπροστινη καμερα στην πισω. εχει κολλησει στην μπροστινη και δεν μ βγαζει εκεινο το βελακι που εβγαζε για να γυρισω καμερα. το εχω καιρο το κινητο, εχω αλλαξει 100 φορες rom και ειμαι λιγο γνωστης. απο τοτε που εγινε αυτο αλλαξα αλλες 2 φορες rom αλλα τιποτα.εβαλα αλλες καμερες απο play store αλλα και με zip την LG CAMERA παλι τιποτα. ολες οι καμερες δεν εχουν εκεινο το βελακι για να γυρισω στην μπροστινη!! δεν ξερω τι να κανω. μου εχει σπασει τα νευρα!!!!! εαν ξερει καποιος ας με βοηθησει κριμα να το σουταρω και να παω να παρω αλλο αυτον τον καιρο......

 

Για έλεγχο προβλήματος hardware συνήθως προτείνουμε πέρασμα της επίσημης ρομ 4.4 με YGDP. Το έχεις κάνει αυτό ή έχεις φλασάρει ρομ από ζιπάκια από τότε που έχεις το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Για έλεγχο προβλήματος hardware συνήθως προτείνουμε πέρασμα της επίσημης ρομ 4.4 με YGDP. Το έχεις κάνει αυτό ή έχεις φλασάρει ρομ από ζιπάκια από τότε που έχεις το πρόβλημα;

 

μονο ζιπακια εχω περασει τωρα....

Link to comment
Share on other sites

Eχει ανεβασει μηπως καποιος στο googledrive η καπου αλλου την emui 3.0 b265 για να τη δοκιμασω γιατι με την 262 που ειμαι το εχω αναφερει πολλες φορες αλλα καθως μιλαω στο τηλεφωνο χανει το σημα και η κληση φυσικα διακοπτεται η αν εχει βρεθει λυση σε αυτο που αναφερω; Ευχαριστω πολυ.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Eχει ανεβασει μηπως καποιος στο googledrive η καπου αλλου την emui 3.0 b265 για να τη δοκιμασω γιατι με την 262 που ειμαι το εχω αναφερει πολλες φορες αλλα καθως μιλαω στο τηλεφωνο χανει το σημα και η κληση φυσικα διακοπτεται η αν εχει βρεθει λυση σε αυτο που αναφερω; Ευχαριστω πολυ.

 

Ποια Β265 εννοείς;

του ισπανού είναι αυτή

https://mega.nz/#!kNplFLhI!v4YnBo8THxo5SgEUk6THEdQVZBQKbXY6k_uMqQg6YZY

 

Βάλε μονο 2G να δεις αν χάνεις το σήμα πάλι

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ιδια με αυτη http://rom.7to.cn/romdetail/41363 αν και ειναι πολυ λιγοτερα mb τοτε αυτη εννοω. Θα δοκιμασω μονο 2g να δω αν θα χανει το σημα. Δε πιστευω να γινεται κατι αλλο γιατι το μοναδικο που εχω περασει ειναι το πατσακι του ηχου τιποτε αλλο. Edited by klaipelas

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ιδια με αυτη http://rom.7to.cn/romdetail/41363 αν και ειναι πολυ λιγοτερα mb τοτε αυτη εννοω. Θα δοκιμασω μονο 2g να δω αν θα χανει το σημα. Δε πιστευω να γινεται κατι αλλο γιατι το μοναδικο που εχω περασει ειναι το πατσακι του ηχου τιποτε αλλο.

 

Δεν είναι ίδια. Αυτή που σου έδωσα είναι βασιμένη στου jill, καθαρισμένη και τροποποιημένη από τον ισπανό 77chedu.

Αυτή που λες είναι μεγαλύτερη γιατί είναι γεμάτη από τις γνωστές κινεζιές που πρέπει να φύγουν. Δεν την έχω κρατήσει και δεν θυμάμαι αν έχει κάποιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιααα βοηθειααα! Μου εσπασε η οθονη απο το coolpadακι μου,μονο η εξωτερικη ευτυχως! Γνωριζει καποιος τι μπορω να κανω τωρα που ειναι στη μεση και τα capital? Για να μη μου βγει ο κουκος αηδονι! Σας ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιααα βοηθειααα! Μου εσπασε η οθονη απο το coolpadακι μου,μονο η εξωτερικη ευτυχως! Γνωριζει καποιος τι μπορω να κανω τωρα που ειναι στη μεση και τα capital? Για να μη μου βγει ο κουκος αηδονι! Σας ευχαριστω εκ των προτερων

 

Προσπαθεις να παραγγειλεις οθονη+digitizer απο το ebay η το aliexpress. Οι τιμες κυμαινονται απο 14-20 ευρω. Προσοχη, παραγγελνεις και οθονη, οχι μονο το τζαμακι απο μπροστα. Αυτο το λαθος εκανα εγω, πριν τα capital controls και εμεινα με το ραγισμα στην οθονη..

 

Λογικα θα καταφερεις να παραγγειλεις μεσω ebay κανε μια δοκιμη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω περάσει εδώ και καιρό την miui 5.9.1 του kouskous.Την τελευταία βδομάδα αντιμετωπιζω κάποιο πρόβλημα με τα δεδομένα. Το πρόβλημα είναι πως ενώ βρίσκομαι σε σημεία όπου θα έπρεπε να πιάνω full ταχύτητα ίντερνετ (με βάση κινητά άλλων ατόμων...ή του δικού μου παλαιότερα) έχω συνεχώς την ένδειξη 3G ή Η+ και δε φορτώνει ούτε την πιο ελαφριά σελίδα(δε αναφέρω καν youtube/facebook)...Να τονίσω πως ή κάρτα σιμ είναι στην υποδοχή μου "πιάνει" 3G και είναι Cosmote...
Link to comment
Share on other sites

παλικαρια βοηθηστε αν μπορειται.ειμαι με aosp 4.4.2 εβαλα 2η καρτα αλλα δεν βρισκω πως μπαινει αλλος ηχος οταν με παιρνουν στην αλλη καρτα μου.αν υπαρχει αυτο.....η αν υπάρχει κάποιος lancher που να το κανει.

επισης μπορω να αλλαξω τα χρωματα εκει που δειχνει το σημα της καθε καρτας?τα αλλαξα σε καποια ρυθμιση αλλα δεν φιανεται κατι στην γραμμη πανω που ειναι το σημα.

Edited by navystam
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος ποιά ρομ είναι αυτή? την είχα κατεβάσει νομίζω από needrom πέρσι αλλά τώρα δεν μπορώ να βρώ πως λέγεται για να την ξανακατεβάσω..είναι η μόνη που μου δουλεύει απροβλημάτιστα.

 

Αριθμός έκδοσης: 4.4.3_8297w.Labi-20141014

Έκδοση Kernel: 3.4.67 system4@ubuntu#2 Sun Sep 28

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος ποιά ρομ είναι αυτή? την είχα κατεβάσει νομίζω από needrom πέρσι αλλά τώρα δεν μπορώ να βρώ πως λέγεται για να την ξανακατεβάσω..είναι η μόνη που μου δουλεύει απροβλημάτιστα.

 

Αριθμός έκδοσης: 4.4.3_8297w.Labi-20141014

Έκδοση Kernel: 3.4.67 system4@ubuntu#2 Sun Sep 28

 

Είναι η mlais 4.4.3 ρομ ή του Lzy από 14-10-14 ή του Algorithm που είναι βασισμένη σε αυτή (την έφτιαξε λίγο πιο μετά).

Link to comment
Share on other sites

παλικαρια βοηθηστε αν μπορειται.ειμαι με aosp 4.4.2 εβαλα 2η καρτα αλλα δεν βρισκω πως μπαινει αλλος ηχος οταν με παιρνουν στην αλλη καρτα μου.αν υπαρχει αυτο.....η αν υπάρχει κάποιος lancher που να το κανει.

επισης μπορω να αλλαξω τα χρωματα εκει που δειχνει το σημα της καθε καρτας?τα αλλαξα σε καποια ρυθμιση αλλα δεν φιανεται κατι στην γραμμη πανω που ειναι το σημα.

Δοκίμασε την εφαρμογή dualsim ringtone για τους ηχους και gravitybox για χρωματα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Είναι η mlais 4.4.3 ρομ ή του Lzy από 14-10-14 ή του Algorithm που είναι βασισμένη σε αυτή (την έφτιαξε λίγο πιο μετά).

Η όποια έχει bugs. Είχε βγει μια άλλη 28/10/14 που δεν έχει θέματα από τον fefe. Την φοράω κοντά ένα χρόνο τώρα χωρίς προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

διαφαινεται μια πιθανοτητα στον οριζοντα να παρει lollipop το nitro..H micromax μολις εδωσε lollipop update στο spark 2 το οποιο ειναι το δεκατο πιο δημοφιλες της κινητο.

To nitro ειναι πεμπτο και ολη η 10αδα εχει παρει lοllipop εκτος απο το Nitro κι αλλο ενα.

 

 

επισης για οποιον εχει ορεξη : android M themed rom https://drive.google.com/file/d/0BwbnrTaT94IHd2oycEJUbVE1YU0/view?pli=1

 

δεν την εχω βαλει,αυτος που την ανεβασε λεει οτι δεν εχει bugs

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

διαφαινεται μια πιθανοτητα στον οριζοντα να παρει lollipop το nitro..H micromax μωλις εδωσε lollipop update στο spark 2 το οποιο ειναι το δεκατο πιο δημοφιλες της κινητο.

To nitro ειναι πεμπτο και ολη η 10αδα εχει παρει lοllipop εκτος απο το Nitro κι αλλο ενα.

 

 

επισης για οποιον εχει ορεξη : android M themed rom https://drive.google.com/file/d/0BwbnrTaT94IHd2oycEJUbVE1YU0/view?pli=1

 

δεν την εχω βαλει,αυτος που την ανεβασε λεει οτι δεν εχει bugs

Αυτά είναι καλά νέα ;) Δυστυχώς δεν έχω ίντερνετ για να την κατεβασω να την δοκιμασω την Ρομ που λες... (Καταραμένη cyta χαχαχα)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την εφαρμογή dualsim ringtone για τους ηχους και gravitybox για χρωματα κτλ.

 

Για τους ηχους είμαι οκ.δεν βρίσκω ποια να κατεβασω απο το gravity για τα χρωματα.οποιος μπορεί να βοηθήσει....

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Για τους ηχους είμαι οκ.δεν βρίσκω ποια να κατεβασω απο το gravity για τα χρωματα.οποιος μπορεί να βοηθήσει....

GravityBox->γραμμή καταστασης->χρωματα γραμμής καταστασης ->ενεργοποίηση χρωμάτων εικονιδιων.

Το gravityBox είναι module και "τρέχει"μέσω xposed framework.

Link to comment
Share on other sites

GravityBox->γραμμή καταστασης->χρωματα γραμμής καταστασης ->ενεργοποίηση χρωμάτων εικονιδιων.

Το gravityBox είναι module και "τρέχει"μέσω xposed framework.

 

Ζητάω συγνώμη. Στο play store μπερδευτικα και δεν ξέρω πιο απο όλα είναι.το κατεβαζω απο αλλου?κατέβασα το xposed instaler και τα μπερδεψα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

GravityBox->γραμμή καταστασης->χρωματα γραμμής καταστασης ->ενεργοποίηση χρωμάτων εικονιδιων.

Το gravityBox είναι module και "τρέχει"μέσω xposed framework.

 

Ελα τώρα το κατάλαβα.τα έβαλα και τα δυο το τικαρα αλλά λέει οτι δεν δουλεύει.

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

την εβαλα

 

χαλασμενο root

χαλασμενο volume up

χαλασμενο vibration

χαλασμενη καμερα

χαλασμενο ρολοι

 

καπου εκει αρχισα να χαλαω και γω.

 

Κατα τ'αλλα: "no bugs bro''

ειχαμε τους κινεζους με τις οτι να ναι rom,τωρα εχουμε τους ινδους με τις πιο οτι να ναι.

 

mediatek,ποτε ξανα.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

την εβαλα

 

χαλασμενο root

χαλασμενο volume up

χαλασμενο vibration

χαλασμενη καμερα

χαλασμενο ρολοι

 

καπου εκει αρχισα να χαλαω και γω.

 

Κατα τ'αλλα: "no bugs bro''

ειχαμε τους κινεζους με τις οτι να ναι rom,τωρα εχουμε τους ινδους με τις πιο οτι να ναι.

 

mediatek,ποτε ξανα.

 

Πραγματικα ποτε ξανα... Αλλα για να ειμαι ειλικρινης εγω αυτο το διαστημα διαθετω 500-550 λιρες για κινητο. Δεν υπαρχει ΚΑΝΕΝΑ που να εχει αυτα που θελω. Ολα κατι εχουν που με χαλαει. Εν αναμονη και του Snapdragon 820, μαλλον θα μεινω μς την κουλπανταρα μεχρι τοτε....

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

την εβαλα

 

χαλασμενο root

χαλασμενο volume up

χαλασμενο vibration

χαλασμενη καμερα

χαλασμενο ρολοι

 

καπου εκει αρχισα να χαλαω και γω.

 

Κατα τ'αλλα: "no bugs bro''

ειχαμε τους κινεζους με τις οτι να ναι rom,τωρα εχουμε τους ινδους με τις πιο οτι να ναι.

 

mediatek,ποτε ξανα.

 

azuli Ποτε ξανα? Γιατι? Εγω δεν θα ελεγα ποτε ξανα... Η κινηταρα του αιωνα ειναι με τα λεφτα που το πηραμε. Εχει 500 rom για ολα τα γουστα. Κανει παπαδες το κινητο και συγχωρει παρα πολλα λαθη! Βαζει κατω κινητα των 300 και 400 ευρω ακομη και σημερα μετα απο 1,5 χρονο κυκλοφοριας. Το μεγαλο μου αγχος ειναι αν θα βρω κατι αντιστοιχο οταν θα πρεπει να το αποχωριστω !!!:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...