Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στα καλα καλούμενα σταμάτησα να έχω δεδομένα στο κινητό. Φοράω την emui 3 262 και έχω υπόλοιπο στα δεδομένα 500mb. Έχω κάνει επανεκκίνηση το κινητό αλλά τίποτα, λειτουργία πτήσης τζιφος... Τα νεύρα μου

 

μήπως έχεις κοσμοτε?

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

ok.

πάντως σε κοσμοτε, παρότι ανοιγω τα data, δεν συνδεεται στο ιντερνετ. Δλδ, δεν εμφανιζόνται τα βελάκια δίπλα στο signal.

Ακομη κι αν αλλάξω σλοτ καρτας. παρότι έχω ΜΒ δώρο. τα ΑΡΝ σωστα.

Σε βοντα, ουιντ, παίζει κανονικα

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

ok.

πάντως σε κοσμοτε, παρότι ανοιγω τα data, δεν συνδεεται στο ιντερνετ. Δλδ, δεν εμφανιζόνται τα βελάκια δίπλα στο signal.

Ακομη κι αν αλλάξω σλοτ καρτας. παρότι έχω ΜΒ δώρο

Σε βοντα, ουιντ, παίζει κανονικα

Μήπως είναι παλιά η καρτα σου και θέλει αλλαγμα.μου ειχε τιχει παλαιοτερα και το είχα κανει και έστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

οχι, 2 μηνων ειναι.. Την προηγουμενη βδομαδα ειχα κανονικα.

Παντως, οτι και να ναι, φαινεται να ειναι θεμα σιμ/εταιριας και οχι τηλεφωνου. Απο τη στιγμη που τα apn ειναι σωστα.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις καμιά απάντηση?

 

 

Παίδες τι κανετε ελειπα πολυ καιρό και ήθελα να ρωτήσω τί γινεται με την αναβάθμιση σε lollipop έγινε τελικά η όχι
α και που μπορώ να βρώ οθόνη για το f1 μου έσπασε (την εκανα  ) και αν βρώ υπάρχει κανας οδηγός πωσ περναει η καινουργια πώς την κολάς ?

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις καμιά απάντηση?

Παίδες τι κανετε ελειπα πολυ καιρό και ήθελα να ρωτήσω τί γινεται με την αναβάθμιση σε lollipop έγινε τελικά η όχι
α και που μπορώ να βρώ οθόνη για το f1 μου έσπασε (την εκανα  ) και αν βρώ υπάρχει κανας οδηγός πωσ περναει η καινουργια πώς την κολάς ?

 

Δεν έχουμε ακόμη, δες παρακατω τις ημερομηνίες για το F1

 

http://i62.tinypic.com/6dqra0.png

 

 

 

@Για τον φίλο πριν με την παραγγελία μπαταρίας, θα πρέπει να περιμένεις μέχρι να επιτρέψουν οι τράπεζες τις συναλλαγές με το εξωτερικό και μετά θα μπορέσεις παραγγείλεις από aliexpress

 

@root μπορούμε να κάνουμε και μέσω του επίσημου recovery με φλασάρισμα αρχείου zip, όπως έχουμε πει παλιότερα, χωρίς χρήση προγράμματος σε υπολογιστή

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εντόπισα ένα bug στην τελευταία maucat αρκετά σπαστικό για μένα. Όταν πας να κάνεις edit μια επαφή και να προσθέσεις ημερομηνία γενεθλίων έχεις force close χωρίς να μπορέσεις να ολοκληρώσεις το edit. Μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εντόπισα ένα bug στην τελευταία maucat αρκετά σπαστικό για μένα. Όταν πας να κάνεις edit μια επαφή και να προσθέσεις ημερομηνία γενεθλίων έχεις force close χωρίς να μπορέσεις να ολοκληρώσεις το edit. Μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος;

Δεν το είχα παρατηρήσει και όντως ισχυει.αλλά έχω την εντύπωση οτι μπορείς να το κανεις και μέσω gmail.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εντόπισα ένα bug στην τελευταία maucat αρκετά σπαστικό για μένα. Όταν πας να κάνεις edit μια επαφή και να προσθέσεις ημερομηνία γενεθλίων έχεις force close χωρίς να μπορέσεις να ολοκληρώσεις το edit. Μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος;

 

Ισχύει, φίλε! Το παρατήρησα κι εγώ χθες και νόμιζα ότι απλά είχε κάποια φλασιά εκείνη την ώρα! Αλλά το κάνει συνέχεια! Εντάξει, ένα μικρό bug σε μία κατά τ' άλλα έξοχη ROM!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τσεκαρα τη μπαταρια και φαίνεται φουσκωμένη... απο που μπορω να αγορασω καινουργια?

 

Και εμένα είχε φουσκώσει αρκετά εδώ και ενάμιση μήνα περίπου! Μάλιστα, είχε αρχίσει να προεξέχει και το καπάκι ακόμα και όταν το είχα το κινητό σε θήκη! Έκανε καμπύλη ακόμα και η θήκη! Τον τελευταίο καιρό μάλιστα είχε αρχίσει και είχε κάτι σημαδάκια η οθόνη στο φωτισμό!! Είχα στενοχωρηθεί πολύ! Αλλά τελικά παρήγγειλα τη μπαταρία που έχει ποστάρει ο φίλος Καβάτζας στην προηγούμενη σελίδα και διορθώθηκαν ακόμα και τα σημάδια στην οθόνη!! Όσο για την απόδοση της μπαταρίας, θα πω απλά ότι το κινητό πάλευε να πιάσει τις δύο ώρες αναμμένη οθόνη πριν τελειώσει η παλιά μπαταρία, ενώ, τώρα που γράφω, είμαι στο 64% με 2 ώρες και 4 λεπτά! Ελπίζω να συνεχίσει έτσι η μπαταρία! Μόλις επιτραπούν οι διεθνείς συναλλαγές με τις ελληνικές κάρτες, μην το σκεφτείς δεύτερη φορά, φίλε!!

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Ας μου δώσει οποίος μπορεί τα φώτα του.. Έβαλα σήμερα μια καινούργια SD μεγαλυτερη(32αρα) και δημιούργησα και ένα δεύτερο διαμέρισμα για να συνδέσω εκεί τα lib,data και λοιπά των εφαρμογών. Πήρα μετά ένα μπακαπ της ρομ και βλέπω ότι το μέγεθος του μπακαπ είναι κατά 2.3gb περίπου μικρότερο απ το προηγούμενο που είχα στην άλλη SD. Αυτό έχει να κάνει με το ότι σύνδεσα τις εφαρμογές στο δεύτερο διαμέρισμα η κάτι δεν γίνεται καλά στο μπακαπ; πάντως το δεύτερο διαμέρισμα έχει 2.3gb μέχρι στιγμης, όσα δηλαδή είναι και τα gb που "λειπουν" από το μπακαπ που πήρα μετά την δημιουργία του διαμερισματος
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχω ενα προβλημα με την μπαταρια τελιωνει σε 2 ωρες περιπου με χρηση ιντερνετ,παιχνιδια (s5 rom ) υπαρχει καποια λυση? ψαχνω εδω και πολλες ωρες αλλα δεν βρηκα κατι. ευχαριστω πολυ !!!
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι καλησπέρα! Είμαι με miui V6 και έχω θέμα με τα μηνύματα. Σε ενδεχόμενη απάντηση σε δικό μου μήνυμα, το εισερχόμενο έρχεται χωρίς να αναγνωρίζεται ο αποστελεας. Κάπου έχει δοθεί λυση νομίζω αλλά δεν μπορώ να την βρω. Επίσης, υπάρχει τρόπος ενισχυσης του σήματος wifi;
Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν είναι official αυτή.έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

θα τη δοκιμασω παιδες. ηδη κατεβηκε...! μπορει οντως να ηρθε η ωρα!
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

official ειναι η ειναι μουφα?

 

Τι να σου πω δεν ξερω... Στα settings λεει εκδοση 5.0. Κρασαρει η εφαρμογη music συχνα πυκνα αλλα δεν το εχω σε πολυ να τη σουταρω με titanium. Ειναι root, δεν μπορω να περασω Modules μεσα απο το xposed το οποιο εγκαθιστα κανονικα. Δε βγαζει λιστα με Modules δλδ. Κατα τ'αλλα ειναι smooth μεχρι τωρα. Ουτε μια ωρα δεν εχει που την περασα

 

Εδιτ: το ΒΤ δε βρισκει το headset. Τα led βλεπω να δουλευουν.

Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω δεν ξερω... Στα settings λεει εκδοση 5.0. Κρασαρει η εφαρμογη music συχνα πυκνα αλλα δεν το εχω σε πολυ να τη σουταρω με titanium. Ειναι root, δεν μπορω να περασω Modules μεσα απο το xposed το οποιο εγκαθιστα κανονικα. Δε βγαζει λιστα με Modules δλδ. Κατα τ'αλλα ειναι smooth μεχρι τωρα. Ουτε μια ωρα δεν εχει που την περασα

 

Εδιτ: το ΒΤ δε βρισκει το headset. Τα led βλεπω να δουλευουν.

 

για το xposed πρεπει να βαλεις το xposed για lollipop και τα modules πρεπει να εχουν αναβαθμιστει κι αυτα.

 

Περιεργο θα μου φανει να ειναι official,μηπως ειναι καμια kitkat με theme απο lollipop?Eπισης το repack by pinto παει να πει οτι αυτος ο Pinto ειχε ηδη official lollipop σε cpb (που δεν υπαρχει πουθενα αλλου στο ιντερνετ) και την εκανε και repack?Λιγες πιθανοτητες δινω..

 

Και μια σημειωση,η rom ειναι εκει απο τον Μαιο..!

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

για το xposed πρεπει να βαλεις το xposed για lollipop και τα modules πρεπει να εχουν αναβαθμιστει κι αυτα.

 

Περιεργο θα μου φανει να ειναι official,μηπως ειναι καμια kitkat με theme απο lollipop?Eπισης το repack by pinto παει να πει οτι αυτος ο Pinto ειχε ηδη official lollipop σε cpb (που δεν υπαρχει πουθενα αλλου στο ιντερνετ) και την εκανε και repack?Λιγες πιθανοτητες δινω..

 

Και μια σημειωση,η rom ειναι εκει απο τον Μαιο..!

 

Χμμμμ δεν το σκεφτηκα οτι παιζει να ειναι αλλο το xposed για lollipop. Παντως αυτο που εχω για kitkat δεν παιζει. Οποτε μπορει κατι να λεει αυτο ;) Μαρεσει που ειναι smooth παντως...

 

Edit: Αμφιβαλλω κι εγω τελικα για το αν ειναι lollipop. Το gravity για LP ελεγε οτι ειναι incompatible σε αντιθεση με αυτο για ΚΚ...

Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...