Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

wipes ποτε κανουμε πριν , ενδιαμεσα και μετα τα βηματα?

 

αυτό ήθελα να το συμπληρώσω στο post αλλά το ξέχασα πριν φλασάρουμε κάνουμε wipes μόνο πριν την ρομ έκανα

εγώ έκανα και format

cwm recovery έχω

προσοχή στο install recovery μεσω mobileuncle μην μπρικάρει κανένας γιατί εγώ εκεί το είχα μπρικάρει όταν το αγόρασα γιατί δεν αλλάξα ονομα στο img αρχείο..

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

[ATTACH]59337[/ATTACH]

 

δεν έχω πρόσβαση στην επιλογή έχω μία sim αλλά νομίζω ότι αυτό πρέπει να είναι

 

σε ευχαριστω φιλε μου!! τελικα εχει την επιλογη! αν δεις στη φωτωγραφια σου την εχει με αχνα γραμματα επειδη δεν εχεις δευτερη sim. αν βαλεις μαυριζουν και μπορεις να επιλεξεις.

την περναω το βραδυ! ελπιζω να μην εχει bugs οπως ειπες γιατι απο την emui unicom ημουν πολυ ευχαριστημενος..

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε μου!! τελικα εχει την επιλογη! αν δεις στη φωτωγραφια σου την εχει με αχνα γραμματα επειδη δεν εχεις δευτερη sim. αν βαλεις μαυριζουν και μπορεις να επιλεξεις.

την περναω το βραδυ! ελπιζω να μην εχει bugs οπως ειπες γιατι απο την emui unicom ημουν πολυ ευχαριστημενος..

 

 

δεν έχω ανακαλύψει κάποιο bug τωρα τα leds δεν τα έχω ελέγξει αλλά δεν τα χρειάζομαι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτό ήθελα να το συμπληρώσω στο post αλλά το ξέχασα πριν φλασάρουμε κάνουμε wipes μόνο πριν την ρομ έκανα

εγώ έκανα και format

cwm recovery έχω

προσοχή στο install recovery μεσω mobileuncle μην μπρικάρει κανένας γιατί εγώ εκεί το είχα μπρικάρει όταν το αγόρασα γιατί δεν αλλάξα ονομα στο img αρχείο..

δηλαδη format και wipes μονο πριν το φλασαρισμα της rom και ολα τα αλλα απλα φλασαρουμε σωστα? thanks!

(αν μπορεις δωσε link και οδηγιες για την cwm recovery σου .,,,εισαι πρωτος thanks again)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη format και wipes μονο πριν το φλασαρισμα της rom και ολα τα αλλα απλα φλασαρουμε σωστα? thanks!

ναι τροποποίησα το post 13238 στην προηγούμενη σελίδα το wifi fix δεν θυμάμαι οπότε μόνο αν χρειαστεί ας υπάρχει στην sd

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

lg camera app 21mp αρχείο zip σελίδα 868 (post 13020)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=388832&page=868

 

gapps playstore.. http://androidhost.org/bDyyW

είναι με όλες τις app της google όποιος θέλει φλασάρει ότι gapps προτιμάει εγώ flasara αυτό το αρχείο και μου είπε abort στο recovery στο τέλος νόμιζα ότι δεν περάστηκαν αλλά μόλις άνοιξα το κιν λειτούργησαν κανονικά

οπότε αν μπορείς jpower73 δώσε ένα λινκ για τα δικά σου gapps για πιο σίγουρα

και περάστε και το wifi fix στην sd πρώτη σελίδα είναι το link μήπως και χρειαστεί δεν θυμάμαι να το φλάσαρα αλλά ας το έχετε στην sd card

κάνουμε τα wipes εγώ έκανα και format υπάρχει περιγραφή για τα wipes στην 1η σελίδα με cwm recovery

και μετά μόνο φλασάρουμε με την σειρά

1.ρομ

2.gapps

3.lgcamera

4.δεν θυμάμαι για wifi fix καλό είναι να μην το φλασάρετε μόνο αν χρειαστεί

αυτά.

το λινκ της ρομ B262είναι στη σελίδα 875 post 13111 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=388832&page=875

 

 

αν δεν σας λειτουργήσουν τα gapps πειτε το μου γιατί έχω δύο zip gapps οπότε ανεβάζω αν δεν λειτουργήσουν αυτά και το 2ο αρχείο zip gapps που έχω

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=23269279319202484

kit kat 4.4.2 είναι οπότε μπόρει να λειτουργούν και τα gapps που έχετε ήδη

http://www.4shared.com/zip/Yr1B01Epba/pa_gapps-modular-mini-442-2014.html

 

Αυτα περασα.

 

Μηπως θυμαστε ποια εκδοση xposed ειναι συμβατη? Στην εμυι 3 ν262

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

http://www.4shared.com/zip/Yr1B01Epba/pa_gapps-modular-mini-442-2014.html

 

Αυτα περασα.

 

Μηπως θυμαστε ποια εκδοση xposed ειναι συμβατη? Στην εμυι 3 ν262

 

αυτή έχω de.robv.android.xposed.installer_v33_36570c.apk

δεν ξέρω αν είναι λειτουργική τελείως

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

Οπως ειχα πει, αν βρω αλλη μια πατάτα στην βανιλα, θα παρει δρόμο. Και έτσι έγινε...

Τωρα πέρασα την εμυι 3-262.

Καλη φαίνεται.

Αν μπορέσω να περασω xposed για το xinernalsd υα είναι σούπερ.

 

Το κόλπο με τα 20+ mpixel λειτουργει κανονικά.

Τζιπιες οκ

Νταξ, η ρομ εχει παρουσιαστεί και παλαιότερα οπότε δεν θα επεκταθώ.

 

αυτη?-->Coolpad_8297W_EMUI3.0_B262_7TO_KitKat4.4 (531mb) Tην εχω υποψηφια για φλασαρισμα,εχει τιποτα bugs?xposed modules που δεν αλλαζουν το UI λειτουργουν κανονικα?δονηση στα capasitive?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έβαλα μια κάρτα Q και όταν πάω να πάρω τηλέφωνο η να ανοίξω τα δεδομένα μου πετάει ενα μήνυμα συνέχεια οτι είμαι σε περιαγωγή.. Ξέρει κανείς τι γίνετε? Ειμαι με emui UNICOM.

 

ετσι λειτουργει η q.Πας στις ρυθμισεις του roaming και πατας στο υπενθυμιση roaming να μην εμφανιζεται ποτε

Link to comment
Share on other sites

αυτη?-->Coolpad_8297W_EMUI3.0_B262_7TO_KitKat4.4 (531mb) Tην εχω υποψηφια για φλασαρισμα,εχει τιποτα bugs?xposed modules που δεν αλλαζουν το UI λειτουργουν κανονικα?

 

ναι το αρχείο αυτό το όνομα έχει δεν έχω δει κανένα bug τώρα για το gps αρκετά γρήγορο δλδ βρήκε δορυφόρους γρήγορα μέσα σε κάτι δευτερόλεπτα αλλά δεν έχω πολύ γνώση για το gps test οπότε γιαυτό ανέβασα φώτο με τα αποτελέσματα

σημείωση χρησιμοποιώ 1sim και φωτεινότητα 50% και απενεργοποίηση όλων των εφαρμογών στο κλείδωμα αφού έχει αυτή την λειτουργία

μόνο το keyboard που έχω επιλέξει δεν απενεργοποιώ στην επιλογή γιατί επανέρχεται το keyboard της ρομ

για xposed δεν ξέρω τπτ μόνο μέρικές apps έχει για κατέβασμα

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτην εχω, λοιπόν,

 

Πολυ χαμηλή φωτεινότητα στο αυτόματο. Θελει velis auto brightness.

Το supersu απεγκατάσταση και εγκατάσταση το νεότερο από πλειστορ.

 

Πολυ καλός ήχος. Με dts. Εβαλα bass Booster pro για λιγο πιο εντονο μπάσο.

Δεν θελει βαηπερ!

Τζιπιες πολυ καλο.

Λοιποί πομποδεκτες λειτουργούν υποδείγματικα.

 

Δεν αποθηκεύει στην sd εκτός κι αν οριστεί ως αποθηκευτικό μεσο η καρτα.

Δεν δέχεται xposed271. Ίσως αλλη έκδοση...

 

Και κάτι ακόμα....

Οταν γράφω εδω, δεν μου βγάζει επιλογή paste σε παρατεταμένο πάτημα...

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρει κανείς απο τους συμφουρίτες τι κάνω λάθος να το διορθώσω

Εχω maucat 11-1 και χθές κατέβασα δυο φωτο που μου έστειλαν με το skype και αποθηκεύτηκαν στο downloade του τηλ και οχι της sd αν και εχω τικάρει να αποθηκεύονται στην sd (μικρό το κακό) αλλά ενώ τις βλέπω οταν τις ανοίγω πηγαίνοντας στο downloade οταν ανοίγω την ''ΣΥΛΛΟΓΉ'' δεν φαίνονται πουθενά

Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρει κανείς απο τους συμφουρίτες τι κάνω λάθος να το διορθώσω

Εχω maucat 11-1 και χθές κατέβασα δυο φωτο που μου έστειλαν με το skype και αποθηκεύτηκαν στο downloade του τηλ και οχι της sd αν και εχω τικάρει να αποθηκεύονται στην sd (μικρό το κακό) αλλά ενώ τις βλέπω οταν τις ανοίγω πηγαίνοντας στο downloade οταν ανοίγω την ''ΣΥΛΛΟΓΉ'' δεν φαίνονται πουθενά

 

αυτο εγώ το είχα πάθει επειδή δεν ειχα φορμαρει την sd σε fat αλλα ntfs βγάλτην φορμάρισε την σε fat και ξαναβαλτην

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δοκιμασε κανεις τη cyanogenmod 11 v2 ?

 

http://forum.xda-developers.com/a310/development/rom-cyanogenmod-11-a310-t3069878

 

μη τη βάλεις εκτος κι αν δε σε ενδιαφέρουν αυτά

 

What doesn't work, known bugs:

Bt

hw not works

Gps not working

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το πρόβλημά μου εδώ και 2 βδομάδες είναι ότι τα notifications από κάποιες εφαρμογές δεν προωθούνται κι έτσι αν δεν ανοίξω την αντίστοιχη εφαρμογή δε θα δω ποτέ τα μηνύματα μου! Είναι θέμα ρούτερ από ότι έχω καταλάβει καθώς όταν συνδέεται σε κάποιο άλλο τότε τσουπ σκάνε όλες μαζεμένες. Τι παίζει με αυτό το έχει ψάξει κανείς; Σίγουρα δεν το έχω μόνο εγώ! [Α310 V3].
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το πρόβλημά μου εδώ και 2 βδομάδες είναι ότι τα notifications από κάποιες εφαρμογές δεν προωθούνται κι έτσι αν δεν ανοίξω την αντίστοιχη εφαρμογή δε θα δω ποτέ τα μηνύματα μου! Είναι θέμα ρούτερ από ότι έχω καταλάβει καθώς όταν συνδέεται σε κάποιο άλλο τότε τσουπ σκάνε όλες μαζεμένες. Τι παίζει με αυτό το έχει ψάξει κανείς; Σίγουρα δεν το έχω μόνο εγώ! [Α310 V3].

 

κανε καμια απεγκατασταση ενημερωσεων η update στα google play services η δοκιμασε το app PNF root

Link to comment
Share on other sites

να πω δυο πραγματάκια για την cyanogenmod 11 v2 είναι φανταστικη ο dev εχει κανει τρομερη δουλεια χωρις πολλα φρου φρου.Ειναι σταθεροτατη ελεισαν αρκετα προβλήματα, μπαταρια ένα θυμαμαι με την χρηση την δικια μου εβγαζε μιαμιση μερα.Εχει ένα βασικο μειονέκτημα, οντως δεν δουλευει με τιποτα το gps. Δοκιμασα τα παντα ακομα και αρχεια από άλλες ρομ.Την εχω όμως στα υποψην.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την emui 3,262.

Δεν έχει επιλογή για αυτόματο αναμα_σβησιμο της συσκευής. Χρειάζεται ξηλωμα και εγκατασταση από αλλη ρομ.

Ομοιως, δεν μπαίνει σε EngineerMode. Θέλει μια απο τα ιδια..

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Για την AOSP iNew v3 από needrom, http://www.needrom.com/download/aosp-inew-v3/ , υπάρχει καμιά φρέσκια άποψη; την χρησιμοποιεί κανείς;

... και μια αξιόλογη και με ελληνικα http://www.needrom.com/download/aosp-inew-v3/)

Τελικά την πέρασα για δοκιμή.

Μέχρι τώρα καλά!

Έχει ελληνικά, gravity κλπ ΟΚ, έχουν και οι δύο κάρτες 3G, φώτο ΟΚ, γρήγορη ...και συνεχίζω (αλλά γενικά δεν είμαι και πολύ "γρήγορος" στο να δοκιμάζω τις διάφορες λειτουργίες τη μια μετά την άλλη!).

Μόλις βρω κάτι περίεργο, θα σας το πω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την πέρασα για δοκιμή.

Μέχρι τώρα καλά!

Έχει ελληνικά, gravity κλπ ΟΚ, έχουν και οι δύο κάρτες 3G, φώτο ΟΚ, γρήγορη ...και συνεχίζω (αλλά γενικά δεν είμαι και πολύ "γρήγορος" στο να δοκιμάζω τις διάφορες λειτουργίες τη μια μετά την άλλη!).

Μόλις βρω κάτι περίεργο, θα σας το πω.

 

ειναι μια πολυ καλη ρομ

Link to comment
Share on other sites

Εχω να κάνω μια ερώτηση και καλα τον Ιούνιο βγαινει lollipop ελα όμως που τα ρουραρισμένα δεν κανουν update πως θα κανουμε update στο lollipop

μήπως πρεπει να περάσουμε κάποια official unrooted ?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, η emui 3,262, θελει το sdfix για να αποθηκεύει τις φωτογραφίες στην κάρτα, ενω η ρύθμιση στα Settings είναι στην internal storage,κατι που κρίνεται αναγκαίο αλλιως εχει θέμα το swiftkey..

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την emui 3,262.

Δεν έχει επιλογή για αυτόματο αναμα_σβησιμο της συσκευής. Χρειάζεται ξηλωμα και εγκατασταση από αλλη ρομ.

Ομοιως, δεν μπαίνει σε EngineerMode. Θέλει μια απο τα ιδια..

 

Επίσης, η emui 3,262, θελει το sdfix για να αποθηκεύει τις φωτογραφίες στην κάρτα, ενω η ρύθμιση στα Settings είναι στην internal storage,κατι που κρίνεται αναγκαίο αλλιως εχει θέμα το swiftkey..

 

το engineermode γιατί το θες; όντως δεν λεiτουργεί

καμιά app για αυτόματo άναμα υπάρχει;

από μπαταρία πως την είδες;

έχεις δύο sim;

εμένα είναι στο 26% 21ώρες λειτουργίας από χθες και οθόνη έχω 4:50 ώρες με 1 sim οπότε πιστεύω για αυτονομία καλή είναι αλλά αφού υπάρχει ρομ με παραπάνω αυτονομία όπως a310 v2 που είχες πει αλλά έχει αγγλικά.

όποιος χρειάζεται ελληνικά

υπομονή να δούμε πως θα πάει και η inew3 σε αυτονομία και gps έχει και 3g σε dual sim και στiς δύο sim απ όσο διαβάζω πιο πάνω

αλλά jpower73 πες και συ την γνώμη σου για αυτονομία σε emui 3.0

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η Α310 V3 Dakok εχει 3g μονο στην μια sim ετσι?δεν αλλαζει καπως αυτο ετσι δεν ειναι?

 

 

Όχι δυστυχώς,μόνο στη μια σιμ,την πρώτη....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα.η καλη Α310 ποια ειναι?δωστε ενα λινκ αν θελει καποιος

 

https://drive.google.com/file/d/0B9AvF7XCB2VYRi01MlNfb1hMRTg/view

Ελα δικε μου όριστε,παρε καλή ρομ.Αμα δεν στο φορτώνει,μ λες ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την πέρασα για δοκιμή.

Μέχρι τώρα καλά!

Έχει ελληνικά, gravity κλπ ΟΚ, έχουν και οι δύο κάρτες 3G, φώτο ΟΚ, γρήγορη ...και συνεχίζω (αλλά γενικά δεν είμαι και πολύ "γρήγορος" στο να δοκιμάζω τις διάφορες λειτουργίες τη μια μετά την άλλη!).

Μόλις βρω κάτι περίεργο, θα σας το πω.

 

δοκίμασες το lgzip αν δουλεύει; σ' αυτή την ρομ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...