Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά μία ερώτηση, έχω περάσει την HTC 5.5 απο needrom. Αλλά το πρόβλημα μου είναι οτι δεν δουλεύει widget του καιρού.υπάρχει λύση;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Αφαιρεσε το widget και ξανα βαλε το μετα. Απλα θα παει απο την αριστερη μερια μετα και οχι δεξια.

Δεν γίνεται αυτό που λες το δοκιμασία 4 φορες....

Καμια αλλη ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα για s5 rom ποιο ημερολόγιο να περάσω;

η miui με τα reboot είναι αυτή με τις καλές φώτο;

αν ναι να μην την περάσω

 

Για σ5, φλασαρε αυτο.

 

https://docs.google.com/file/d/0BwZRGI6EPJuoNm9NejRKcnNuWGs/edit

 

(thanks to rantosp)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Για σ5, φλασαρε αυτο.

 

https://docs.google.com/file/d/0BwZRGI6EPJuoNm9NejRKcnNuWGs/edit

 

(thanks to rantosp)

 

ευχαριστώ θα το δοκιμάσω :D

ξέρεις αν η miui με τις φωτό είναι αυτή με τα restart

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αντιμετωπίζω το εξης θεμα: Έχω την Ρομ του algorithm και συνδεομαι στο ίντερνετ μέσω καρτοσυμβολαιου κοσμοτε. Όταν ενεργοποιησω το hotspot και προσπαθήσω να συνδεθω μέσω του laptop, το laptop βρίσκει το σήμα του coolpad αλλά δεν μπορεί να συνδεθει μέσω αυτου στο internet. Μου εμφανίζει εκείνο το κίτρινο τριγωνακι. Ουτε επίσης συνδέεται μέσω usb tethering, ώστε να πιάσει το laptop σήμα μέσω του coolpad. Έβαλα τις ρυθμίσεις του mixanikos, που βρίσκονται στην πρωτη σελιδα αλλά δεν άλλαξε κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αντιμετωπίζω το εξης θεμα: Έχω την Ρομ του algorithm και συνδεομαι στο ίντερνετ μέσω καρτοσυμβολαιου κοσμοτε. Όταν ενεργοποιησω το hotspot και προσπαθήσω να συνδεθω μέσω του laptop, το laptop βρίσκει το σήμα του coolpad αλλά δεν μπορεί να συνδεθει μέσω αυτου στο internet. Μου εμφανίζει εκείνο το κίτρινο τριγωνακι. Ουτε επίσης συνδέεται μέσω usb tethering, ώστε να πιάσει το laptop σήμα μέσω του coolpad. Έβαλα τις ρυθμίσεις του mixanikos, που βρίσκονται στην πρωτη σελιδα αλλά δεν άλλαξε κάτι.

 

Οι ρυθμίσεις δεν κάνουν τίποτα για αυτό που λες. Είναι για άλλο πρόβλημα. Πέρνα το Pdanet στο laptop, από τον οδηγό για περάσμα επίσημης ρομ και τους 2 αλλους driver μαζι. Δοκίμασε να συνδεθείς με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις δεν κάνουν τίποτα για αυτό που λες. Είναι για άλλο πρόβλημα. Πέρνα το Pdanet στο laptop, από τον οδηγό για περάσμα επίσημης ρομ και τους 2 αλλους driver μαζι. Δοκίμασε να συνδεθείς με αυτό.

 

πηγαινε στις ρυθμισεις του hotspot και δες τον κωδικο που εχει.εμενα για καποιο λογο μου ειχε γυρισει στον μαμισιο κωδικο και εκανε αυτο που λες.δοκιμασε να διαγραψεις απο το λαπτοπ το δικτυο αλλαξε κωδικο στο hotspot και ξαναδοκιμασε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το τηλέφωνο μου φοράει την Ρομ του algorithm και ξαφνικα δεν μεταφέρει τις εφαρμογές στην κάρτα ο file manager την βλέπει κανονικά και λειτουργει το ccleaner που μέχρι πρόσφατα την έβλεπε μου λέει τώρα οτι χώρος αποθήκευσης και κάρτα είναι το ίδιο ξερεται τι παιζει γιατί αρχισε να γεμίζει η μνήμη και δεν μπορω να μεταφέρω εφαρμογές ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

...και πατάς επάνω 7 φορές...

Που να το ξέρεις αυτό...

Επιτέλους έγινε κάτι...το pc Win7_64 είδε το τηλέφωνο...

Αύριο θα περάσω την official rom μπας και...

Έχει τύχει σε κανένα αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το τηλέφωνο μου φοράει την Ρομ του algorithm και ξαφνικα δεν μεταφέρει τις εφαρμογές στην κάρτα ο file manager την βλέπει κανονικά και λειτουργει το ccleaner που μέχρι πρόσφατα την έβλεπε μου λέει τώρα οτι χώρος αποθήκευσης και κάρτα είναι το ίδιο ξερεται τι παιζει γιατί αρχισε να γεμίζει η μνήμη και δεν μπορω να μεταφέρω εφαρμογές ευχαριστω

 

 

γιατι πριν τις μετεφερε?αφου με algorom δεν μπορεις να μεταφερεις εφαρμογες στην sd.

Link to comment
Share on other sites

Για σ5, φλασαρε αυτο.

 

https://docs.google.com/file/d/0BwZRGI6EPJuoNm9NejRKcnNuWGs/edit

 

(thanks to rantosp)

 

τι περνάει το συγκεκριμένο zip;

γιατί το πέρασα και δεν είδα αλλαγή

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιατι πριν τις μετεφερε?αφου με algorom δεν μπορεις να μεταφερεις εφαρμογες στην sd.

 

Σε παρακαλω μπορείς να μου δωσεις ενα λινκ για μια aosp που το κανει και είναι σταθερη και ενα για μια miui με ίδια χαρακτηριστικά αν και αυτή που είχα κατα 99% το έκανε και παλι ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

τι περνάει το συγκεκριμένο zip;

γιατί το πέρασα και δεν είδα αλλαγή

 

Την εφαρμογη calendar.....

Η οποία συγχρονίζει κιολας

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το τηλέφωνο μου φοράει την Ρομ του algorithm και ξαφνικα δεν μεταφέρει τις εφαρμογές στην κάρτα ο file manager την βλέπει κανονικά και λειτουργει το ccleaner που μέχρι πρόσφατα την έβλεπε μου λέει τώρα οτι χώρος αποθήκευσης και κάρτα είναι το ίδιο ξερεται τι παιζει γιατί αρχισε να γεμίζει η μνήμη και δεν μπορω να μεταφέρω εφαρμογές ευχαριστω

 

δε περνανε στην sd με algo

Link to comment
Share on other sites

τι περνάει το συγκεκριμένο zip;

γιατί το πέρασα και δεν είδα αλλαγή

 

Σορρυ, δεν ημουν σαφης..

 

Με αυτό, στον συγχρονισμο του λογαριασμού θα σου βγάζε και συγχρονισμό του καλενταρ. Αρκει πλεον να κατεβάσεις το Google Calendar ή καποιο αλλο καλενταρι (εγω εχω acalendar+) και θα έχεις συχρονισμενο ημερολόγιο.

 

http://i1050.photobucket.com/albums/s410/jpowerandroid/Screenshot_2015-03-11-23-34-40_zpskjdfy0uz.png

Στην s5 δεν υπάρχει καλενταρ όπως το ξερουμε, αλλά splanner.

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Τώρα προσπάθησα να φλασάρω αλλά...

08:01:16 User selected Device: 8297W

08:01:16 User selected CPB file: C:\Users\...\Coolpad\4.4.032.P0.150202.8297W.CPB

08:01:23 Start to verify CPB file ...

08:01:23 Checking CPB file...

08:01:23 Get CPB version ...

08:01:35 Unzip files ...

08:01:46 Get FileList File...

08:01:47 Unzip police files ...

08:01:47 Check CPB file ok

08:01:49 Verify data file OK!

08:02:28 Entering download mode...

08:04:48 Exit download mode...

08:04:59 Entering download mode...

08:05:10 Exit download mode...

08:05:14 Entering download mode...

08:05:54 Exit download mode...

Ως βλέπετε ΔΕΝ φορτώνει

Edited by Asterix_GR
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μπορεί κάποιος να μου πει αν αυτές οι δυο ρομ σίγουρα υποστηρίζουν μεταφορά εφαρμογών στην κάρτα sd <<<<xtremevanilla 2.0>>>> <<<<aosp maucat>>>. και αν έχει προχειρα τα λινκ για να τις κατεβάσω. Ευχαριστώ πολύ!!!!
Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις δεν κάνουν τίποτα για αυτό που λες. Είναι για άλλο πρόβλημα. Πέρνα το Pdanet στο laptop, από τον οδηγό για περάσμα επίσημης ρομ και τους 2 αλλους driver μαζι. Δοκίμασε να συνδεθείς με αυτό.

 

mixanikos, χρειάζομαι τα φώτα σου σε αυτά που μου προτείνεις ως λύση. Από που κατεβάζω το Pdanet? Επίσης τι εννοείς με αυτό <<από τον οδηγό για περάσμα επίσημης ρομ και τους 2 αλλους driver μαζι>>? Δεν είμαι και πολύ expert σε αυτά.Αν μπορείς σε παρακαλώ, κάνε μου μια σύντομη περιγραφή της διαδικασίας.. Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

mixanikos, χρειάζομαι τα φώτα σου σε αυτά που μου προτείνεις ως λύση. Από που κατεβάζω το Pdanet? Επίσης τι εννοείς με αυτό <<από τον οδηγό για περάσμα επίσημης ρομ και τους 2 αλλους driver μαζι>>? Δεν είμαι και πολύ expert σε αυτά.Αν μπορείς σε παρακαλώ, κάνε μου μια σύντομη περιγραφή της διαδικασίας.. Ευχαριστώ!!

 

Απο εδώ

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pdanet

και απο εδώ

http://pdanet.co/

εννοει την επίσημη ρομ του κινητού η οποία είναι αν δεν κάνω λάθος 4.2

οδηγός φλασαρισματος https://drive.google.com/file/d/0B4huyVgvdssGSWl5VzhFRjMtczQ/edit

κι απο δώ κατεβάζεις τη ρομ η 3 τη επιλογή απο πάνω https://drive.google.com/folderview?id=0B4huyVgvdssGMXFTRFJ0QmNoUGc&usp=sharing

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλω μπορείς να μου δωσεις ενα λινκ για μια aosp που το κανει και είναι σταθερη και ενα για μια miui με ίδια χαρακτηριστικά αν και αυτή που είχα κατα 99% το έκανε και παλι ευχαριστω

 

βαλε την vanilla

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα μπορεί κάποιος να μου πει αν αυτές οι δυο ρομ σίγουρα υποστηρίζουν μεταφορά εφαρμογών στην κάρτα sd <<<<xtremevanilla 2.0>>>> <<<<aosp maucat>>>. και αν έχει προχειρα τα λινκ για να τις κατεβάσω. Ευχαριστώ πολύ!!!!

 

η vanilla ναι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...