Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά...θέλω να πάρω το Coolpad F1 αλλά δεν έχω πάρει ποτέ κινητό από Κίνα..το βρήκα εδώ..http://www.vickmall.com/coolpad-f1-8297-smartphone-mtk6592-octa-core-2gb-8gb-with-5-0-inch-gorilla-glass-ogs-screen-13mp-camera.html είναι αξιόπιστο; επίσης δεν έχω κάνει ποτέ αγορά μέσω ίντερνετ..πληρώνω με prepaid; μπορούν να μου φαν λεφτά αν έχω περισσότερα από το ποσό που ζητούν; όποιος μπορεί ας με βοηθήσει..ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά...θέλω να πάρω το Coolpad F1 αλλά δεν έχω πάρει ποτέ κινητό από Κίνα..το βρήκα εδώ..http://www.vickmall.com/coolpad-f1-8297-smartphone-mtk6592-octa-core-2gb-8gb-with-5-0-inch-gorilla-glass-ogs-screen-13mp-camera.html είναι αξιόπιστο; επίσης δεν έχω κάνει ποτέ αγορά μέσω ίντερνετ..πληρώνω με prepaid; μπορούν να μου φαν λεφτά αν έχω περισσότερα από το ποσό που ζητούν; όποιος μπορεί ας με βοηθήσει..ευχαριστώ!!!

 

Διάβασε τα νήματα για Αγορές απο το Εξωτερικό και Αγορές απο Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας παιδιά...θέλω να πάρω το Coolpad F1 αλλά δεν έχω πάρει ποτέ κινητό από Κίνα..το βρήκα εδώ..http://www.vickmall.com/coolpad-f1-8297-smartphone-mtk6592-octa-core-2gb-8gb-with-5-0-inch-gorilla-glass-ogs-screen-13mp-camera.html είναι αξιόπιστο; επίσης δεν έχω κάνει ποτέ αγορά μέσω ίντερνετ..πληρώνω με prepaid; μπορούν να μου φαν λεφτά αν έχω περισσότερα από το ποσό που ζητούν; όποιος μπορεί ας με βοηθήσει..ευχαριστώ!!!

 

Όσον αφορά τη συσκευή, διαβάζοντας δειγματοληπτικά το παρόν θέμα θα αποκτήσεις πλήρη εικόνα.

 

Για αγορές από Κίνα έχουμε ξεχωριστό θέμα συζήτησης... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία miui6 (5.2.27v3) από needrom δεν έχει το bug "no carrier" αλλά δεν βγάζει καθόλου όνομα δικτύου :blink:

 

Κατά τα άλλα έχει max volume, αλλάζουν κανονικά custom ήχοι και γενικά πολλά bug έχουν πλέον εξαλειφθεί.

 

Περνιέται πάνω από προηγούμενη έκδοση με wipe cache+dalvik μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει εδώ και δυο μέρες την Coolpad8297_Emui3.0_B262_2.25. Αρκετά καλή, δεν έχω εντοπίσει κάποιο bug πλην του GPS, από μπαταρία είμαι αρκετά ευχαριστημένος...
Link to comment
Share on other sites

Να Μεινω στην ALGO 2 που ειμαι Οκ σε ολα οσα κανω και καλυμμενοs 98% η να παω σε αλλη?Εδω ειναι η Απορια??

Εγώ μένω σε Algo, άψογη μέχρι στιγμής

Η algo 2 ειναι απιθανη ρομ (μετα απο τοοοσα κινητα και απειρες ρομ!)

Αν και με ενοχλει λιγακι που κολλαει το antutu για να την λεω σε καποιους "κολλημενους"...

Και εννοειται οτι την προτεινω για οποιον το παρει και θελει απροβληματιστα να αλλαξει ρομ

 

Θα την αλλαξω μονο για miui αν και εφοσον ειναι αρκετα stable

Βασικα περιμενω το 2ο για να αρχισω τα πειραματα!

Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει εδώ και δυο μέρες την Coolpad8297_Emui3.0_B262_2.25. Αρκετά καλή, δεν έχω εντοπίσει κάποιο bug πλην του GPS, από μπαταρία είμαι αρκετά ευχαριστημένος...

 

Το GPS δηλαδή δεν δουλευει καθόλου ή δεν δουλευει καλά?

 

Στην άλλη πάντως της FIRETEAM δουλευουν όλα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Το GPS δηλαδή δεν δουλευει καθόλου ή δεν δουλευει καλά?

 

Στην άλλη πάντως της FIRETEAM δουλευουν όλα κανονικά.

Με την εφαρμογή GPS test βγηκα στο μπαλκόνι με Wi-Fi GPS ανοιχτά και δεν έπιασε τίποτα...έχεις ιδέα τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή GPS test βγηκα στο μπαλκόνι με Wi-Fi GPS ανοιχτά και δεν έπιασε τίποτα...έχεις ιδέα τι μπορεί να φταίει?

 

Απλά στις πιο πολλές EMUI 3.0 δεν δουλευει κοθόλου το GPS.

Βάλε την άλλη της FIRETEAM που την έχω δοκιμασμένη.

Link to comment
Share on other sites

Απλά στις πιο πολλές EMUI 3.0 δεν δουλευει κοθόλου το GPS.

Βάλε την άλλη της FIRETEAM που την έχω δοκιμασμένη.

 

Σήμερα λέω να βάλω την emui 3.0 απο fireteam,αληθεια εχει πολύ κινέζια μέσα?

Ενταξ θα παγωσω οτι είναι κινεζια,αλλά να μην παγωσω και τίποτα χρησιμο λέω!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λέω να βάλω την emui 3.0 απο fireteam,αληθεια εχει πολύ κινέζια μέσα?

Ενταξ θα παγωσω οτι είναι κινεζια,αλλά να μην παγωσω και τίποτα χρησιμο λέω!

 

Δεν έχει άσχετες κινέζικες εγφαρμογές που υπάρχουν σε κινέζικες ρομ.

Έχει μόνο τις HUAWEI που είναι κομμάτι της ρομ, αλλά τις παγώνεις.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανας launcher που κανει και διαχειριση μπαταριας?

σε ποιες ρομ περνανε οι εφαρμογες αυτοματα στην εξωτερικη καρτα γιατι με algo δε μπορω να τις περασω?

μερικες φορες κολλαει το wifi και δεν εχω συνδεση πρεπει να το ανοιγοκλεισω για να δουλεψει το ιντερνετ

Edited by darkie
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανας launcher που κανει και διαχειριση μπαταριας?

σε ποιες ρομ περνανε οι εφαρμογες αυτοματα στην εξωτερικη καρτα γιατι με algo δε μπορω να τις περασω?

μερικες φορες κολλαει το wifi και δεν εχω συνδεση πρεπει να το ανοιγοκλεισω για να δουλεψει το ιντερνετ

Xtremevanilla από όσο ξέρω είναι κορυφή,μιας και είναι aosp δοκίμασε την!

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταια MIUI 5.2.27v3 δουλευουν τα παντα εκτος απο το πιν στην δευτερη σιμ. Απενεργοποιησα και τα δυο πιν εφοσον κατα την γνωμη μου ειναι αχρηστα.

Καμερα για τα δικα μου τα γουστα καλη, 3g, 5ψηφια απο τραπεζες, bluetooth, notification led δοκιμασα πρασινο και μπλε, ειναι μονιμα στο 40% τις μνημης, πληκτρολογιο τις google, gps κλειδωσε μεσα σε 5sec, καλο σημα και στις δυο καρτες, ολα αυτα που αναφερω δουλευουν απροβληματιστα.

Γενικα ειναι πανεμορφη!!! ρομ, και λειτουργικη οπως πρεπει να ειναι, οσοι περιμεναν μια καλη miui 6 νομιζω πως αυτη ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταια MIUI 5.2.27v3 δουλευουν τα παντα εκτος απο το πιν στην δευτερη σιμ. Απενεργοποιησα και τα δυο πιν εφοσον κατα την γνωμη μου ειναι αχρηστα.

Καμερα για τα δικα μου τα γουστα καλη, 3g, 5ψηφια απο τραπεζες, bluetooth, notification led δοκιμασα πρασινο και μπλε, ειναι μονιμα στο 40% τις μνημης, πληκτρολογιο τις google, gps κλειδωσε μεσα σε 5sec, καλο σημα και στις δυο καρτες, ολα αυτα που αναφερω δουλευουν απροβληματιστα.

Γενικα ειναι πανεμορφη!!! ρομ, και λειτουργικη οπως πρεπει να ειναι, οσοι περιμεναν μια καλη miui 6 νομιζω πως αυτη ειναι.

Συμφωνώ απόλυτα το μονο που δεν έχω βρει είναι

1)πως θα κανει ανανέωση το widget ρολοι-καιρος και κάθε ποτε;

2)τα δωρεάν μηνύματα αναμεσα σε κατόχους με miui πως τα στέλνεις

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει άσχετες κινέζικες εγφαρμογές που υπάρχουν σε κινέζικες ρομ.

Έχει μόνο τις HUAWEI που είναι κομμάτι της ρομ, αλλά τις παγώνεις.

Δεν μου δουλεύει η δόνηση στα capacitive buttons...υπάρχει κάποιο θέμα?

Link to comment
Share on other sites

@gregor3

Δεν είμαι σίγουρος οτι το κανει αυτό γιατί πήγα στο εικονίδιο του καιρού και μόλις του εκανα ανανέωση μου έγραφε ανανέωση πριν απο 54 λεπτα.

Εγώ για να καταλάβεις ρωτάω για αυτό

[ATTACH]57602[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δουλεύει η δόνηση στα capacitive buttons...υπάρχει κάποιο θέμα?

 

Την απενεργοποιώ πάντα, οπότε ίσως και να μην δουλευει.Το χεις ενεργοποιημένο από kangviptools?

Θα το ξανατσεκάρω και γω και θα ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites

Την απενεργοποιώ πάντα, οπότε ίσως και να μην δουλευει.Το χεις ενεργοποιημένο από kangviptools?

Θα το ξανατσεκάρω και γω και θα ενημερώσω

Το έχω ενεργοποιημενο, όχι ότι χάθηκε και ο κόσμος απλώς θέλω να δω αν είναι bug δικό μου η της rom! Πάντως είναι καθαρή από κινεζιες και το GPS δουλεύει!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...