Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση θα δοκιμάσω με το hands free!!! Και βλέπουμε...... :-(

 

Δοκίμασε hands free και αν συνεχίσει, ίσως να θες αλλαγή ρομ. Αν όμως δουλεύει, μάλλον χάλασε το μικρόφωνο. (πέσιμο, υγρασια).

 

Τελικά είχες δίκιο!!!!! Με τα hands free δουλεύει!!! Ευχαριστώ για την βοήθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

έβαλα το kodi (πρώην xbmc) και ενώ οι σειρές παίζουν, τα ελληνικά κανάλια ενώ ξεκινάει η φωνή κρασαρει και κλείνει εφαρμογή. στο lenovo a806 παίζουν κανονικά όλα.... (:

εχω την micromax v2.

το έχει κανείς άλλος σας παίζει; και με ποια ρομ;

 

Εγω εχω απο παλια κατεβασμενο το xbmc gotham και δουλευει μια χαρα στα τηλεφωνα που το ειχα και εχω περασει,πριν μεριες μερες κατεβασα την εκσοση kodi στο ταμπλετ που ηρθε και εκει μου κανει κατι χαζα το kodi,μια ακουγετε μονο φωνη και μετα κρασαρει,μετα χανονται στα καλα καθουμενα adons.

 

Δωστε κανενα λινκ για συγκεκριμενη εκδοση kodi /xbmc που να δουλευει στο κινητο μας γιατι 2-3 που δοκιμασα δεν ανοιγει καν η εφαρμογη

 

Eγώ μπήκα xbmc.org και από τα downloads κατέβασα το 2ο.....Development Builds: Kodi 15.0 για android ....πατώντας .....Android Nightly - ARM.

 

Μολιs περασα kodi..με τιs ρυθμισειs απο το youtube link που εδωσα επανω...δοκιμαζω καναλια και μου ακουγετε μονο φωνη..και κρασαρουν..με ενα add on απο phoinix..μια,,δυο ταινιεs hd μου παιζουνε κανονικα..ποιο add on για ελληνικα καναλια κατεβαζουμε..ξερουμε??

 

Hellenic TV για τα Ελληνικά κανάλια...............εγώ είχα μαύρη οθόνη μόνο με ήχο ή σε άλλη εγκατάσταση πήγαινε να ξεκινήσει-ακουγοταν η φωνή και μετά από 2-3 δευτερόλεπτα κράσσαρε και έκλεινε........αυτό λύθηκε πηγαίνοντας........settings-video-Acceleration-Decoding method......και αλλάξτε από Hardware σε Software..........προσέξτε τέρμα κάτω αριστερά στο settings level να είναι......Advanced

Edited by pontokeras
Link to comment
Share on other sites

Hellenic TV για τα Ελληνικά κανάλια...............εγώ είχα μαύρη οθόνη μόνο με ήχο ή σε άλλη εγκατάσταση πήγαινε να ξεκινήσει-ακουγοταν η φωνή και μετά από 2-3 δευτερόλεπτα κράσσαρε και έκλεινε........αυτό λύθηκε πηγαίνοντας........settings-video-Acceleration-Decoding method......και αλλάξτε από Hardware σε Software..........προσέξτε τέρμα κάτω αριστερά στο settings level να είναι......Advanced

 

Παντωs τρωει ανετα μισο Giga η εφαρμογη,,,α ρε ατιμη coolpad...μονο 8 Giga?Παιζει κολπο να δουλευει αλλα ο φακελοs του προγραμματοs να ειναι στην microsd??Το εχω τιγκαρει στον εσωτερικο χωρο το τηλ..μισο giga για καμια φωτο..βιντεο εχω αφησει ελευθερο..ατιμα games...μου φαγατε τα giga μου..

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις οδηγίες για το viper4android και για μια παλαιότερη ρομ που ζήτησα.. Mixanikosgr μήπως μπορείς να μου πεις ποια ρομ χρησιμοποιείς?
Link to comment
Share on other sites

Παντωs τρωει ανετα μισο Giga η εφαρμογη,,,α ρε ατιμη coolpad...μονο 8 Giga?Παιζει κολπο να δουλευει αλλα ο φακελοs του προγραμματοs να ειναι στην microsd??Το εχω τιγκαρει στον εσωτερικο χωρο το τηλ..μισο giga για καμια φωτο..βιντεο εχω αφησει ελευθερο..ατιμα games...μου φαγατε τα giga μου..

 

Τρωει χωρο αλλα το αξιζει.

Κατεβαστε και εγκαταστηστε το SportsDevil addons αν θελετε να βλεπετε αγωνες.

Edited by pyxta
Link to comment
Share on other sites

Eγώ μπήκα xbmc.org και από τα downloads κατέβασα το 2ο.....Development Builds: Kodi 15.0 για android ....πατώντας .....Android Nightly - ARM.

 

 

 

Hellenic TV για τα Ελληνικά κανάλια...............εγώ είχα μαύρη οθόνη μόνο με ήχο ή σε άλλη εγκατάσταση πήγαινε να ξεκινήσει-ακουγοταν η φωνή και μετά από 2-3 δευτερόλεπτα κράσσαρε και έκλεινε........αυτό λύθηκε πηγαίνοντας........settings-video-Acceleration-Decoding method......και αλλάξτε από Hardware σε Software..........προσέξτε τέρμα κάτω αριστερά στο settings level να είναι......Advanced

ναι έτσι παίζει, άλλα δουλεύει η CPU ψηλά. είναι πάντως περίεργο πως στο lenovo a806 με ίδια CPU, εκεί δουλεύει το hardware acceleration, και η CPU δουλεύει στο ρελαντί....

Link to comment
Share on other sites

Τρωει χωρο αλλα το αξιζει.

Κατεβαστε και εγκαταστηστε το SportsDevil addons αν θελετε να βλεπετε αγωνες.

που βρισκουμε το SportsDevil addons?

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις οδηγίες για το viper4android και για μια παλαιότερη ρομ που ζήτησα.. Mixanikosgr μήπως μπορείς να μου πεις ποια ρομ χρησιμοποιείς?

 

Τώρα έχω emuiunicom, (πειράζω κάτι lockscreen κλπ)

 

@

Για δοκιμές των νέων ρομ δεν βλέπω και πολύ όρεξη :lol:

Έχουμε αράξει και περιμένουμε τη λολιποπ του καλοκαιριού? :lol:

 

@xbmc - kodi

Έχω ένα στικάκι MK808B original, με το διπύρηνο RK3066 & 1gb ram στην TV, με ρομ 4.2.2 του finlessbob.

Το έχει δοκιμάσει κανένας σε κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο mexel στο needrom βγάζει άβερτα ρομ.

HTC sense 5.5 multilang

http://www.needrom.com/download/htc-sense-5-5-8297w/

 

αυτη την έχει επί πληρωμή 2$

emui 3.0 258 multilang

http://www.needrom.com/download/emui-3-0-build-258-multilanguage/

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το καλώδιο USB που έρχεται με το κινητό. Το βύσμα έχει χαλαρώσει. Ξέρετε κάποιο καλώδιο που να ταιριάζει, διότι της Coolpad έχει λίγο μεγαλύτερο βύσμα από αλλά που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το καλώδιο USB που έρχεται με το κινητό. Το βύσμα έχει χαλαρώσει. Ξέρετε κάποιο καλώδιο που να ταιριάζει, διότι της Coolpad έχει λίγο μεγαλύτερο βύσμα από αλλά που έχω.

 

Περίεργο μου φαίνεται αλλά νομίζω ότι όλα τα usb είναι ίδια. Εγώ πάντως χρησιμοποιώ καλώδιο από Nokia επειδή είναι πολύ μακρύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το καλώδιο USB που έρχεται με το κινητό. Το βύσμα έχει χαλαρώσει. Ξέρετε κάποιο καλώδιο που να ταιριάζει, διότι της Coolpad έχει λίγο μεγαλύτερο βύσμα από αλλά που έχω.

Με μια βελονα η καρφιτσα δοκιμασε να σπρωξεις δυο ποδαρακια που εχει το καλωδιο/βυσμα. Ισα ισα να βγουν εξω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.χτες το kodi δουλευε κανονικα και σημερα ουτε καν ανοιγει.ξερει καποιος τι φταιει?
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο mexel στο needrom βγάζει άβερτα ρομ.

HTC sense 5.5 multilang

http://www.needrom.com/download/htc-sense-5-5-8297w/

 

αυτη την έχει επί πληρωμή 2$

emui 3.0 258 multilang

http://www.needrom.com/download/emui-3-0-build-258-multilanguage/

 

επι πληρωμη..!νεα κολπα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα.χτες το kodi δουλευε κανονικα και σημερα ουτε καν ανοιγει.ξερει καποιος τι φταιει?

 

καντου ενα force close απο app info,λογικα θα εχει φαει κολλημα ανοιχτο

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερεται ενα φιλος για το συγκεκριμενο κινητο και θελει να μαθει ποσο κραταει η μπαταρια με νορμαλ χρηση;

Γενικοτερα η ρομ του ειναι σταθερη; Σαν ποιοτητα να φανταστω ειναι απαικτο σε αυτην την τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 5 μέρες κάποιος ρώτησε για την algo v2 ότι δεν μεταφέρονται οι εφαρμογές στην εξωτερική κάρτα SD. Έχω το ίδιο πρόβλημα. Ξέρει κανείς την λύση???
XIAOMI Mi 5s Plus
Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο mexel στο needrom βγάζει άβερτα ρομ.

HTC sense 5.5 multilang

http://www.needrom.com/download/htc-sense-5-5-8297w/

 

αυτη την έχει επί πληρωμή 2$

emui 3.0 258 multilang

http://www.needrom.com/download/emui-3-0-build-258-multilanguage/

 

Εγω μολις την κατεβασα χωρις πληρωμη...Θα την δοκιμασω και αυτη και την sense.

Link to comment
Share on other sites

Εγω μολις την κατεβασα χωρις πληρωμη...Θα την δοκιμασω και αυτη και την sense.

 

Άμα μπορέσεις ανέβασε μετά καμία φοτο.

Link to comment
Share on other sites

Hellenic TV για τα Ελληνικά κανάλια...............εγώ είχα μαύρη οθόνη μόνο με ήχο ή σε άλλη εγκατάσταση πήγαινε να ξεκινήσει-ακουγοταν η φωνή και μετά από 2-3 δευτερόλεπτα κράσσαρε και έκλεινε........αυτό λύθηκε πηγαίνοντας........settings-video-Acceleration-Decoding method......και αλλάξτε από Hardware σε Software..........προσέξτε τέρμα κάτω αριστερά στο settings level να είναι......Advanced

 

Ευχαριστουμε για τιs πληροφοριεs φιλε μου,,οτι αλλο εχειs απο σιγουρα settings για το KODI ωστε να παιζει αψογα μοιρασου το μαζι μαs.....μετα απο αυτεs τιs ρυθμισειs παιζει καμπανα...ιχνοs κολληματοs....ιδου,,Τατιανα Στεφανιδου,,,,:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Επιμενω αν δεν βγει app να μαs φτιαχνει freddo καπουτσινο το πρωι το τηλεφωνο ειναι αχρηστο..τσαμπα τα λεφτα..μην το αγορασετε...:X

 

Ξηλωνω κατι παιχνιδακια που μου φαγανε γατι 100νταδεs μεγαμπαιτs....για να ειμαι πιο ανετοs....το Kodi αξιζει..και θα μεινει μεσα στα 8 Giga...στανταρακι!

 

Δεν γινετε ρε παιδια το folder του KODI να μεταφερθει στην microsd και να παιζει οκ???

 

Επισηs στην μαμα εφαρμογη τηs καμεραs στα settings δεν βρισκω που ειναι η επιλογη να αλλαξω τον φακελο ωστε να αποθηκευονται οι φωτο-βιντεοs στην microsd...αντι στο τηλεφωνο,,υπαρχει σαν επιλογη?

 

Τατιανα στο STAR..Γεια σου ρε Coolpadαρα ΔΥΝΑΜΙΤΗ!!

https://www.youtube.com/watch?v=8SqPdUsm-fc&feature=youtu.be

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρισκω το Hellenic tv, στα add-ons του video δεν θα επρεπε να ειναι?

 

Ειναι μεσα στο Lamda repositorie....καντο install και θα το βρειs μεσα..και κανε τιs ρυθμισειs απο πανω και θα σου παιζει καμπανα τα καναλια..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...