Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μολις εβαλα την maucat,εβαλα και το titanium για να βρω τις εφαρμογες μου αλλα δεν τις βρισκω,ειναι στην καρτα sd ,πως μπορω να κανω τον φακελο απο την sd να εμφανιστει στο titanium?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Παιδια μολις εβαλα την maucat,εβαλα και το titanium για να βρω τις εφαρμογες μου αλλα δεν τις βρισκω,ειναι στην καρτα sd ,πως μπορω να κανω τον φακελο απο την sd να εμφανιστει στο titanium?

 

Μεταφερε τα στο φακελο TitaniumBackup της εσωτερικης μνημης ή αλλαξε την default ''θεση του φακελου αντιγραφων ασφαλειας'' οπως λεγεται, απο τις προτιμησεις μεσα απο το τιτανιουμ

Edited by devilgene
Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Τι ενοεις οτι η συσκευη δεν μπορει να χρησιμοποιηθει οταν ειναι στην πριζα???

 

Έχει να κάνει με ενα γνωστό και ανεφερθεν θεμα που έχει το δικο μας και πολλα αλλα κινέζικα, όπου, όταν αυτό ειναι πριζωμενο, το touchscreen κανει τρελά, δλδ δεν ανταποκρινεται σωστά. Το θέμα έχει αναφερθει, νομιζω και στo xda, και εστιαζεται σε κακη γειωση της συσκευης (shielding). Σε μενα συμβαίνει 9 στις 10 φορές.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Εχεις το δικο του φορτιστη?? Εγω το λιώνω καθημερινα ενω φορτιζει χωρις κανένα πρόβλημα.. Το εχω στο φορτιστη και κανω βιντεοκληση σκαιπ, παίζω boombeach+messenger ταυτόχρονα ...

Τούμπανο.. :D :p

Link to comment
Share on other sites

Έχει να κάνει με ενα γνωστό και ανεφερθεν θεμα που έχει το δικο μας και πολλα αλλα κινέζικα, όπου, όταν αυτό ειναι πριζωμενο, το touchscreen κανει τρελά, δλδ δεν ανταποκρινεται σωστά. Το θέμα έχει αναφερθει, νομιζω και στo xda, και εστιαζεται σε κακη γειωση της συσκευης (shielding). Σε μενα συμβαίνει 9 στις 10 φορές.

 

Ενδιαφέρον, δεν μου το έχει κάνει ποτέ, και το χρησιμοποιώ αρκετά ενώ φορτίζει - και στο σπίτι και στο αυτοκίνητο.

 

In other news, δοκίμασα και την a310 v3, και δεν δουλεύει καθόλου ο proximity ούτε σ'αυτή. Απ'ότι είδα στους ρώσους δεν είμαι ο μόνος. Να θυμίσω ότι είχα δοκιμάσει καθαρό flash της stock με YGDP και flash της stock micromax από YGDP στο καπάκι, και πάλι δεν έπαιζε ο proximity, οπότε λογικά έχω άλλον proximity sensor που δεν αρέσει στον kernel της micromax. Το γράφω για να μην πολυπαιδευτεί κανείς αν πάθει το ίδιο.

 

Επίσης μια παρατήρηση για τη maucat AOSP, αν στο build.prop το

 

ro.sf.lcd_density=290

 

δεν το κάνεις comment out αλλά το αλλάξεις σε

 

ro.sf.lcd_density=300

 

παραμένουν ένα κλικ πιο μικρά τα πάντα (που μ'αρέσει) αλλά εμφανίζονται σωστά οι expanded notifications που τρώγανε φρίκες πριν (π.χ. gmail).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις εβαλα την maucat,εβαλα και το titanium για να βρω τις εφαρμογες μου αλλα δεν τις βρισκω,ειναι στην καρτα sd ,πως μπορω να κανω τον φακελο απο την sd να εμφανιστει στο titanium?

 

δεν χρειαζεται να τις μεταφερεις στην εσωτερικη.Πας στα preferences και του λες να κανει scan και τον βρισκει τον φακελο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει να κάνει με ενα γνωστό και ανεφερθεν θεμα που έχει το δικο μας και πολλα αλλα κινέζικα, όπου, όταν αυτό ειναι πριζωμενο, το touchscreen κανει τρελά, δλδ δεν ανταποκρινεται σωστά. Το θέμα έχει αναφερθει, νομιζω και στo xda, και εστιαζεται σε κακη γειωση της συσκευης (shielding). Σε μενα συμβαίνει 9 στις 10 φορές.

 

σε μενα παλι οχι,εχει να κανει με τον φορτιστη,το καλωδιο και το αν φορτιζεις απο hub,κατευθειαν απο mb η μπριζα.Δεν ξερω ποιο απ ολα αλλα επειδη εχω πολλους φορτιστες και καλωδια με μερικους μονο το κανει.Με τον original και εναν δευτερο samsung που μου στειλαν απο vickmall δεν το κανει

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενδιαφέρον, δεν μου το έχει κάνει ποτέ, και το χρησιμοποιώ αρκετά ενώ φορτίζει - και στο σπίτι και στο αυτοκίνητο.

 

In other news, δοκίμασα και την a310 v3, και δεν δουλεύει καθόλου ο proximity ούτε σ'αυτή. Απ'ότι είδα στους ρώσους δεν είμαι ο μόνος. Να θυμίσω ότι είχα δοκιμάσει καθαρό flash της stock με YGDP και flash της stock micromax από YGDP στο καπάκι, και πάλι δεν έπαιζε ο proximity, οπότε λογικά έχω άλλον proximity sensor που δεν αρέσει στον kernel της micromax. Το γράφω για να μην πολυπαιδευτεί κανείς αν πάθει το ίδιο.

 

Επίσης μια παρατήρηση για τη maucat AOSP, αν στο build.prop το

 

ro.sf.lcd_density=290

 

δεν το κάνεις comment out αλλά το αλλάξεις σε

 

ro.sf.lcd_density=300

 

παραμένουν ένα κλικ πιο μικρά τα πάντα (που μ'αρέσει) αλλά εμφανίζονται σωστά οι expanded notifications που τρώγανε φρίκες πριν (π.χ. gmail).

 

μια χαρα δουλευει ο proximity.Το density αν θελεις να ειναι ολες οι εφαρμογες σου κομπλε δεν το αλλαζεις σε 300 το κανεις disable με #

Link to comment
Share on other sites

Έχει να κάνει με ενα γνωστό και ανεφερθεν θεμα που έχει το δικο μας και πολλα αλλα κινέζικα, όπου, όταν αυτό ειναι πριζωμενο, το touchscreen κανει τρελά, δλδ δεν ανταποκρινεται σωστά. Το θέμα έχει αναφερθει, νομιζω και στo xda, και εστιαζεται σε κακη γειωση της συσκευης (shielding). Σε μενα συμβαίνει 9 στις 10 φορές.

 

Δεν νομιζω να ειναι θεμα συσκευης,με laek πανω απο 2 μηνες,algo,και maucat δυο εβδομαδες τωρα δεν μου το εχει κανει ουτε μια φορα και το δουλευω καθημερινα πριζωμενο.ουτε εχω δει να αναφερεται αυτο ξανα εδω μεσα.αν το εχει και αλλος αυτο το προβλημα ας μας το αναφερει και με ποια ρομ...

επισης μεχρι τωρα δεν εχω θεμα με το σημα του δικτυου στη maucat.

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι ο maucat έχει κάνει πολύ καλή δουλειά όσον αφορά την ρομ του. Απροβλημάτιστη σχεδόν και εκτός αυτού δείχνει να ασχολείται. Έχει ένα σκάλωμα βέβαια με το feedback και το changelog. :p
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα δουλευει ο proximity.Το density αν θελεις να ειναι ολες οι εφαρμογες σου κομπλε δεν το αλλαζεις σε 300 το κανεις disable με #

 

Ρε azuli διάβασε λίγο πριν απαντήσεις, δύο απλά πράματα λέω:

1)Σε μένα δε δουλεύει ο proximity σε micromax roms. Με την καμία. Όχι δεν είναι από δικό μου σφάλμα, τσεκαρισμένο. Επειδή έφαγα μέρες προσπαθόντας να βρω τι φταίει το γράφω για να μην ταλαιπωρείται κόσμος άδικα. Άμα δεν πιστεύεις ότι διάφορα F1 και A310 έχουν διαφορετικό hardware πέρνα από modaco να δεις τι συζήτηση γίνεται, τα έχει γράψει κι εδώ ο Algorithm.

 

2)Αν σε κάποιον αρέσει η στυλιστική άποψη του maucat να τα κάνει όλα λίγο πιο μικρά, με density στο 300 τα notifications παίζουν καλύτερα. Εγώ άλλο app που να έχει πρόβλημα με το density δεν έχω πετύχει, προφανώς αν κάποιος έχει συγκεκριμένο πρόβλημα το κάνει comment out και τελειώνει, μη λέμε πάλι τα αυτονόητα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε azuli διάβασε λίγο πριν απαντήσεις, δύο απλά πράματα λέω:

1)Σε μένα δε δουλεύει ο proximity σε micromax roms. Με την καμία. Όχι δεν είναι από δικό μου σφάλμα, τσεκαρισμένο. Επειδή έφαγα μέρες προσπαθόντας να βρω τι φταίει το γράφω για να μην ταλαιπωρείται κόσμος άδικα. Άμα δεν πιστεύεις ότι διάφορα F1 και A310 έχουν διαφορετικό hardware πέρνα από modaco να δεις τι συζήτηση γίνεται, τα έχει γράψει κι εδώ ο Algorithm.

 

2)Αν σε κάποιον αρέσει η στυλιστική άποψη του maucat να τα κάνει όλα λίγο πιο μικρά, με density στο 300 τα notifications παίζουν καλύτερα. Εγώ άλλο app που να έχει πρόβλημα με το density δεν έχω πετύχει, προφανώς αν κάποιος έχει συγκεκριμένο πρόβλημα το κάνει comment out και τελειώνει, μη λέμε πάλι τα αυτονόητα.

 

σε οποιον δεν δουλευει ο proximity δεν εχει περασει καλα την rom αυτο ειναι περα συζητησης γιατι ειναι η κεντρικη μου rom απο τοτε που το πηρα με μονα διαλειματα οταν δοκιμαζω αλλες rom.To βρισκεις δηλαδη πιο λογικο να υπαρχει οντως bug και σε μενα να λυνεται δια μαγειας?Ας μαθουν πρωτα στο modaco και οπου αλλου να περνανε σωστα rom και μετα ας κανουν και bug report.

 

Οσο για το density αν δεν εχεις το original της συσκευης το play store και οι εφαρμογες μπερδευονται,αφου διαβαζεις Modaco θα επρεπε να το ξερεις

 

Δεν προσπαθουμε να το παιξουμε εξυπνοι εδω μεσα,προσπαθουμε να μειωσουμε τα αχρηστα ποστ.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

σε οποιον δεν δουλευει ο proximity δεν εχει περασει καλα την rom αυτο ειναι περα συζητησης γιατι ειναι η κεντρικη μου rom απο τοτε που το πειρα με μονα διαλειματα οταν δοκιμαζω αλλες rom.Ας μαθουν πρωτα στο modaco και οπου αλλου να περνανε σωστα rom και μετα ας κανουν και bug report.

 

Άρα αφού δουλεύει σε σένα πρέπει να δουλεύει σε όλους, γιατί ως γνωστόν τα εργοστάσια παραγωγής της Yulong έφτιαξαν πρώτα το δικό σου τηλέφωνο και μετά χρησιμοποίησαν molecular replicator για να φτιάξουν τα υπόλοιπα, επομένως είναι όλα ίδια μέσα, και για κανένα μα κανένα λόγο (κόστος, διαθεσιμότητα) δεν υπάρχει περίπτωση να άλλαξαν κάποια στιγμή κάτι μη σημαντικό και interchangeable όπως π.χ. ο ambient light/proximity sensor.

Δες σε παρακαλώ το projectconfig.mk της στοκ rom και της micromax και πες μου πόσα kernel modules για proximity sensor φορτώνουν.

Αν είναι πάνω από ένα προφανώς κάνεις λάθος, γιατί αν χρησιμοποιούν σε όλες τις συσκευές τον ίδιο proximity θα χρειαζόταν μόνο ένα module.

Όσο για το λάθος πέρασμα σε παρακαλώ μην το ξαναπείς, οποιοδήποτε λάθος φλασάρισμα από YGDP θα προκαλούσε soft brick ή χειρότερα. Αν δε μπορείς να πεις που ακριβώς μπορεί να έχω κάνει λάθος περνώντας CPB σε στοκ τηλέφωνο, μην μιλάς για λάθη.

 

Edit μετά τα edit σου:

Δε μιλησα για bug της micromax, ξαναλέω διάβαζε πριν γράψεις. Δεν είναι bug το ότι έχει διαφορετικα modules για proximity.

 

Καλα για το density ειδικα δεν ξέρω τι κόλλημα έφαγες, αν νομίζεις ότι η rom του maucat είναι unusable μόνο και μόνο για το density κάνει ένα repack με το σωστό και πες να σταματήσουμε να προτείνουμε την original.

Edited by mezger
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για τη συμβουλή θα το πάρω από το vickmall.

Σε σχέση με τις ROM με ενδιαφέρει το κινητό να δουλεύει πρώτα απ' όλα σαν τηλέφωνο... και οι δύο sim να δουλεύουν απροβλημάτιστα, αναγνώριση κλήσεων, μηνύματα κλπ.

Επίσης για μένα είναι σημαντικό να δουλεύει καλά το GPS και η κάμερα.

Αν αυτά είναι ΟΚ με την original ROM δεν καίγομαι και να την αλλάξω.

 

Και πάλι ευχαριστώ.

Αν έχεις κ@υλα για να αλλάζεις ρομ όπως έχουμε πάρα πολλοί εδώ μέσα θα βρεις πολλές και καλές ρομ!αλλιώς αν δεν ασχολείσαι θα σε αρέσει και η "μαμά"ρομ...παράλαβε το με το καλό και εδώ είμαστε για να βοηθήσουμε!

Link to comment
Share on other sites

Άρα αφού δουλεύει σε σένα πρέπει να δουλεύει σε όλους, γιατί ως γνωστόν τα εργοστάσια παραγωγής της Yulong έφτιαξαν πρώτα το δικό σου τηλέφωνο και μετά χρησιμοποίησαν molecular replicator για να φτιάξουν τα υπόλοιπα, επομένως είναι όλα ίδια μέσα, και για κανένα μα κανένα λόγο (κόστος, διαθεσιμότητα) δεν υπάρχει περίπτωση να άλλαξαν κάποια στιγμή κάτι μη σημαντικό και interchangeable όπως π.χ. ο ambient light/proximity sensor.

Δες σε παρακαλώ το projectconfig.mk της στοκ rom και της micromax και πες μου πόσα kernel modules για proximity sensor φορτώνουν.

Αν είναι πάνω από ένα προφανώς κάνεις λάθος, γιατί αν χρησιμοποιούν σε όλες τις συσκευές τον ίδιο proximity θα χρειαζόταν μόνο ένα module.

Όσο για το λάθος πέρασμα σε παρακαλώ μην το ξαναπείς, οποιοδήποτε λάθος φλασάρισμα από YGDP θα προκαλούσε soft brick ή χειρότερα. Αν δε μπορείς να πεις που ακριβώς μπορεί να έχω κάνει λάθος περνώντας CPB σε στοκ τηλέφωνο, μην μιλάς για λάθη.

 

αν την εχεις περασει οντως απο cpb και εχεις φορμαρει και την sd τοτε ισως η συσκευη σου ειναι διαφορετικη η εχεις θεμα hardware η εχεις καποιο screen protector/tempered glass που μπλοκαρει τον σενσορα.Παντως ειναι η πιο δημοφιλης rom και 1-2 μονο χρηστες micromax nitro a310 και οχι coolpad F1 το εχουν αναφερει στο modaco,οι οποιοι εχουν αυτο το προβλημα και σε ολες τις rom του coolpad

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλα για το density ειδικα δεν ξέρω τι κόλλημα έφαγες, αν νομίζεις ότι η rom του maucat είναι unusable μόνο και μόνο για το density κάνει ένα repack με το σωστό και πες να σταματήσουμε να προτείνουμε την original.

 

ρε μεγαλε βαλε και density 150.000 αν θες,τι με νοιαζει εμενα?Με νοιαζει ομως να βλεπω ποστ να γεμιζουν το thread με προβληματα του στυλ ''δεν δουλευει η ταδε εφαρμογη,εχει bug η ρομ'' ενω ξερουμε τι φταιει,οπως εχει γινει στο thread της rom στο modaco.Δεν ειπα ποτε οτι δεν ειναι καλη η rom του maucat,αν δεν ηταν η a310 αυτη θα εβαζα

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

αν την εχεις περασει οντως απο cpb και εχεις φορμαρει και την sd τοτε ισως η συσκευη σου ειναι διαφορετικη η εχεις θεμα hardware η εχεις καποιο screen protector/tempered glass που μπλοκαρει τον σενσορα.Παντως ειναι η πιο δημοφιλης rom και 1-2 μονο χρηστες micromax nitro a310 και οχι coolpad F1 το εχουν αναφερει στο modaco,οι οποιοι εχουν αυτο το προβλημα σε ολες τις rom του coolpad

 

Χωρίς sd έγινε η δοκιμή με cpb. Screen protector δεν είχα τότε. Θέμα hardware δεν είναι αφού σε όλες τις άλλες roms παίζει μια χαρά. Άρα καταλήγουμε και οι 2 ότι η συσκευή μου είναι διαφορετική και συμφωνούμε, ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με την maucat τελικα,παρολου που μου δειχνει οτι ειμαι συνδεμενος στο ιντερνετ δεν μπαινει,τι κανω τωρα?

Επισης σε σχεση με την laek μου δειχνει πολυ λιγες μπαρες στο σημα,εκει που με laek ειχα 3 με maucat ου δειχνει 1,αν ειναι μονο θεμα του τι δειχνει και δεν ειναι θεμα ληψης σηματος τοτε μικρο το κακο.

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με την maucat τελικα,παρολου που μου δειχνει οτι ειμαι συνδεμενος στο ιντερνετ δεν μπαινει,τι κανω τωρα?

Επισης σε σχεση με την laek μου δειχνει πολυ λιγες μπαρες στο σημα,εκει που με laek ειχα 3 με maucat ου δειχνει 1,αν ειναι μονο θεμα του τι δειχνει και δεν ειναι θεμα ληψης σηματος τοτε μικρο το κακο.

 

πέρνα το wifi fix λίγο πιο πίσω που έδωσα ξανα

το σήμα είναι το ίδιο (δείχνει απλά λιγότερες γραμμές)

 

@azuli

Ακόμη την έχεις την Α310 παρόλα τα περί κρυφών εγκαταστασεων υποπτου λογισμικού & διαφημίσεων?

(Δεν λέω για την προσωρινή λύση παγώματος των 2 ύποπτων εφαρμογών, γιατί άγνωστο τι έχει εγκατασταθεί μέχρι τότε)

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

πέρνα το wifi fix λίγο πιο πίσω που έδωσα ξανα

το σήμα είναι το ίδιο (δείχνει απλά λιγότερες γραμμές)

 

@azuli

Ακόμη την έχεις την Α310 παρόλα τα περί κρυφών εγκαταστασεων υποπτου λογισμικού & διαφημίσεων?

(Δεν λέω για την προσωρινή λύση παγώματος των 2 ύποπτων εφαρμογών, γιατί άγνωστο τι έχει εγκατασταθεί μέχρι τότε)

 

μονο αυτες οι 2 ηταν και σε αδρανεια κιολας,δεν μου εχει σκασει ποτε διαφημιση στο status bar,δεν υπαρχει λογος ανησυχιας.Ετσι κι αλλιως ηταν adware οχι malware

Link to comment
Share on other sites

μονο αυτες οι 2 ηταν και σε αδρανεια κιολας,δεν μου εχει σκασει ποτε διαφημιση στο status bar,δεν υπαρχει λογος ανησυχιας.Ετσι κι αλλιως ηταν adware οχι malware

 

Ποίες είναι αυτές οι 2 εφαρμογές που λέτε ?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, παιδάκια!!

 

Χίλια μύρια προβλήματα δε θα το έλεγα! Η κοπέλα μου φοράει ακόμα τη Laek v4 repack και όντως υφίσταται το πρόβλημα με την αποσύνδεση από το δίκτυο (ενώ εμφανίζει ότι είναι συνδεδεμένο, αλλά δε δέχεται ούτε κάνει κλήσεις), αλλά δε θέλει να της περάσω τη Maucat, γιατί έχει συνηθίσει και δε θέλει πολλές αλλαγές μην τυχόν πάει κάτι στραβά! Τέλος πάντων, δεν έχω επιμείνει!

 

Στα δικά μας, λοιπόν, από Παραμονή Πρωτοχρονιάς φορούσα την AOSP Maucat (31.12) μέχρι και προχθές με μοναδικό πρόβλημα να μην τρέχει κάποιες εφαρμογές και πιο συγκεκριμένα το Marine Traffic (το οποίο το έχω αγοράσει) και το ΟΤΕ TV Guide! Οπότε μπήκα στη διαδικασία να περάσω την πιο νέα έκδοση, 11.1! Μια χαρά, έτρεξαν οι εφαρμογές, αλλά δε μου επέτρεπε να αποθηκεύω τα δεδομένα των εφαρμογών στην sd!! (Τονίζω ότι έκανα τριπλά wipes και reboots κάθε φορά, αλλά τίποτα!) Μου αποθήκευε μόνο τις φωτογραφίες στην sd, αλλά είχε δημιουργήσει ένα φάκελο με όνομα "sd card" στον αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώνου και περνούσε εκεί όλα τα υπόλοιπα δεδομένα! Όταν πέρασα ξανά με clean flash την έκδοση της 31.12, επανήλθαν όλα! Αποθήκευε πλέον κανονικά τα δεδομένα στην sd! Να επισημάνω ότι στις Ρυθμίσεις, όταν διάλεγα στην 31.12 ως προεπιλεγμένο αποθηκευτικό χώρο την sd, προχωρούσε απευθείας σε επανεκκίνηση, ενώ στην 6.1 και στην 11.1, όταν διάλεγα στις ρυθμίσεις την sd, δεν έκανε τίποτα! Τελικά, επέστρεψα στην 31.12, επέλεξα την sd και στα καπάκια έκανα dirty flash την 11.1 και όλα καλά!! Και στην sd αποθηκεύει κανονικά και το Marine Traffic τρέχει! ...αλλά, όταν πάω να κατεβάσω το ΟΤΕ tv Guide, μου γράφει ότι η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή μου!!!! Οοοοοοοκ! Μικρό το κακό! Κατά τα άλλα, ούτε προβλήματα με τη σύνδεση ούτε με το σήμα ούτε με Led ούτε τίποτα! Και χθες έπιασα περίπου 6μιση ώρες αναμμένη οθόνη, αλλά συνδεδεμένο με WiFi (όχι data) και σε συνολικά δέκα ώρες αποφόρτισης της μπαταρίας! Αυτά!

 

Αν μπορεί κάποιος που χρησιμοποιεί την AOSP Maucat 11.1, ας επιβεβαιώσει αν υπάρχει θέμα με τον αποθηκευτικό χώρο και την sd για να το γνωρίζουν οι φίλοι συμφορουμίτες!!

 

Γεια σου φιλε μου

Δώσε ενα ling με AOSP Maucat (31.12) και AOSP Maucat11.1 σε παρακαλώ ψάχνω ώρα τώρα αλλά δεν τα βρίσκω

Link to comment
Share on other sites

πέρνα το wifi fix λίγο πιο πίσω που έδωσα ξανα

το σήμα είναι το ίδιο (δείχνει απλά λιγότερες γραμμές)

 

)

 

Σορρυ φιλε που ρωταω αλλα μου εχει ξεφυγει,πως το περναμε αυτο το wifi fix?

Eμενα δεν μου συνδεοταν στο δικο μου ρουτερ ,σε αλλα που δοκιμασα συνδεθηκε και μετα απο αρκετες προσπαθειες και μια επανεκινηση που το εκανα το τηλ. τελικα συνδεθηκε και με το δικο μου ρουτερ,με το wifi fix θα διορθωθει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

ειπα να μοιραστω τις περιπετειες του μικρου Κωστακη με σας... οποτε, δερ γιου γκοου!

 

ειτανε λιγο πριν την πρωτοχρονια....νομιζω δηλαδη..

εχω το τηλεφωνο στο πρωτο μπουτ μετα το φλας της algorom...

λεω, περιμενεις που περιμενεις, δε βαζεις καμια μπυρα να πιεις μην χαλασουν στο τελος?

(οι μπυρες ειναι χυμος κριθαριου.οποτε τις πινεις φρεσκιες για να μη "κοψει" το κρι8αρι..!!)

μεχρι να παω στο δωματιο, η algo ειναι ετοιμη.βαζω δευτερη μπυρα γιατι το ποτηρι της πρωτης δε με βολευε....

βαζω-βγαζω apps κρατωντας παντα σε χαμηλες θερμοκρασιες τον εγκεφαλο πινωντας μπολικο αντρικο νερο.

ολα καλα, ριχνω και τον Buzz launcher, ρυθμιζω τα παντα,

και.........

πεταω μεσα τα διαφορα fix aρχεια που διαβαζα πως χρειαζοντε. (gpa,led,cam reso, κτλ,κτλ, κτλ)(ναι το ξερω. μη φωναζετε!)

του λεω του παιδιου μου... εσυ ρεμπουτ, εγω μπυρα. νταξ? (δε θυμαμαι να απαντησε, εφυγα βιαστικα στη κουζινα...)

οταν γυρισα το τηλεφωνο τεντωμενο......... το παιδι δεν αναπνεει!!! τζιζους σειβ μιιιι..!! (κατι εγινε με τα fix. δε ξερω τι ακριβως.. -.-)

μεταβολη και στη κουζινα.... αρπαζω την μπουκαλα με την βοτκα και επιστρεφω......... -.-

λεω παμε για official......... τελος.

 

κατεβαζω την 4.4.023.P0.141203.8297W.CPB

επειτα απο καμια 2-3 βοτκες, ξεφτιλισμα του μοτζιλα σε 400 tabs ανοιχτα και 300-350 σιχτιρια, καταφερα να κανω το ΥΓΔΠ να δουλεψει...(<----καμια σχεση με υπουργειο. λολ)

του εβαλα την 6.0.5.0 cwm σε img, και αργοτερα to SuperSU-v2.38.zip

το superSU ζητουσε binary update, αλλα μετα to reboot, πηρα τα κακαλα στο χερι.

ελεγε το προγραμμα δεν υπαρχει και ανοιγε ο browser.. -.-

 

μπορω να πω πως με ξαφνιασε λιγακι, αλλα η βοτκα με κρατουσε σε εγρηγορση.

με αστραπιαιες κινησεις ποιο γρηγορες τις ιδιας μου της σκιας και που θα ζηλευε ο μπρους (για τον λι λεω...) παταω ακομα μια βοτκα,

και αρχιζω να κατεβαζω την λιγο παλαιοτερη, 4.4.018.P0.141027.8297W.CPB

ξεχναω να βαλω το img απο 6.0.5.0 cwm, και μπαινω στο ντιφολτ recovery ετσι απο απλη περιεργεια.

ειχε αγγλικο μενου.μιλουσε για ΑDB και κατι για android system recovery<3e>... -.-

το τρεξιμο στο μενου γινοτανε με το volup, kai το enter ειτανε το vol down,

εντομεταξυ, δε με αφηνε να βαλω τιποτα. ηθελα εστω να βαλω το superSU. αλλα κου-κου!!!

σκεφτομαι ειναι κρισιμο σημειο και θελει καθαρο μυαλο. οποτε παταω μια βοτκα ακομα..

ξαναφορτωνω την ιδια,

αλλαζω το recovery,

γινετε εγκατασταση ολα καλα,

μπαινω cwm,

διαλεγω superSU........... και τι μου πεταει στην οθονη..... -.- install aborted...... -.-

 

εχοντας εκατονταδες εγκεφαλικους νευρωνες αποκολλημενους μετα την τελευταια ηττα,ξαναπερναω στην επιθεση.....

κατεβασμα της 4.4.009.P0.140924.8297W.CPB και install.........

τα αποτελεσματα, τα ιδια με την προηγουμενη.... αγγλικο μενου στην ντιφολτ recovery και γιοκ superSU install..........

 

τρεχω μονος και ερχομαι δευτερος!!!!!! μα τι στο π$##$#$!!!!!!!

εχοντας ρημαξει την βοτκα και νιωθοντας τα ψυχολογικα να χτυπανε την πορτα, λεω δεν θα πιω αλλη βοτκα για να εχω

διαυγεια στη σκεψη και αστραπιαια αντιληψη. οποτε ανοιγω μια μπυρα(ειπαμε οχι βοτκα!),

και πονταρω στο τελευταιο χαρτι της 4.2.041.P0.140904.8297W.........

την βαζω με 6050 cwm, πεταω μετα και superSU και ολα καλα..........

η μονη που δουλεψε...........

αλλα...... το ΤΙ ΚΙΝΕΖΙΚΟ υπαρχει, ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!

απεγκατασταση σε 69 προγραμματα!!!!!!!!!!!!!!!!! (σταματησα στο 69. το 8εωρησα σημαδι προερχομενο απο underground δυναμεις)

το τηλεφωνο δουλευε μια χαρα, με antutu στα 33Κ αν θυμαμαι καλα, μεχρι που σημερα ειπα να ξεπερασω τις 69 απεγκαταστασεις..

τι το'θελα ο ερμος! το τηλ κολλαει καπου. δεν ειναι brick. απλα κατι διεγραψα..

τεσπα.. μολις εβαλα την a310 v3. θα την σεταρω και μετα backup γιατι θελω να ξαναπαω στην algoρομ. δεν την χορτασα καθολου!

αλλα τωρα με μπακ-απ πριν απο καθε fix-install.

 

 

ΕΝΤΙΤ

το VRoot δεν ελεγε να δει το τηλεφωνο.

δυστυχως ουτε σκεφτηκα να ψαξω για αλλο soft για root unlock

Edited by combra24
Link to comment
Share on other sites

ειπα να μοιραστω τις περιπετειες του μικρου Κωστακη με σας... οποτε, δερ γιου γκοου!

 

ειτανε λιγο πριν την πρωτοχρονια....νομιζω δηλαδη..

εχω το τηλεφωνο στο πρωτο μπουτ μετα το φλας της algorom...

λεω, περιμενεις που περιμενεις, δε βαζεις καμια μπυρα να πιεις μην χαλασουν στο τελος?

(οι μπυρες ειναι χυμος κριθαριου.οποτε τις πινεις φρεσκιες για να μη "κοψει" το κρι8αρι..!!)

μεχρι να παω στο δωματιο, η algo ειναι ετοιμη.βαζω δευτερη μπυρα γιατι το ποτηρι της πρωτης δε με βολευε....

βαζω-βγαζω apps κρατωντας παντα σε χαμηλες θερμοκρασιες τον εγκεφαλο πινωντας μπολικο αντρικο νερο.

ολα καλα, ριχνω και τον Buzz launcher, ρυθμιζω τα παντα,

και.........

πεταω μεσα τα διαφορα fix aρχεια που διαβαζα πως χρειαζοντε. (gpa,led,cam reso, κτλ,κτλ, κτλ)(ναι το ξερω. μη φωναζετε!)

του λεω του παιδιου μου... εσυ ρεμπουτ, εγω μπυρα. νταξ? (δε θυμαμαι να απαντησε, εφυγα βιαστικα στη κουζινα...)

οταν γυρισα το τηλεφωνο τεντωμενο......... το παιδι δεν αναπνεει!!! τζιζους σειβ μιιιι..!! (κατι εγινε με τα fix. δε ξερω τι ακριβως.. -.-)

μεταβολη και στη κουζινα.... αρπαζω την μπουκαλα με την βοτκα και επιστρεφω......... -.-

λεω παμε για official......... τελος.

 

κατεβαζω την 4.4.023.P0.141203.8297W.CPB

επειτα απο καμια 2-3 βοτκες, ξεφτιλισμα του μοτζιλα σε 400 tabs ανοιχτα και 300-350 σιχτιρια, καταφερα να κανω το ΥΓΔΠ να δουλεψει...(<----καμια σχεση με υπουργειο. λολ)

του εβαλα την 6.0.5.0 cwm σε img, και αργοτερα to SuperSU-v2.38.zip

το superSU ζητουσε binary update, αλλα μετα to reboot, πηρα τα κακαλα στο χερι.

ελεγε το προγραμμα δεν υπαρχει και ανοιγε ο browser.. -.-

 

μπορω να πω πως με ξαφνιασε λιγακι, αλλα η βοτκα με κρατουσε σε εγρηγορση.

με αστραπιαιες κινησεις ποιο γρηγορες τις ιδιας μου της σκιας και που θα ζηλευε ο μπρους (για τον λι λεω...) παταω ακομα μια βοτκα,

και αρχιζω να κατεβαζω την λιγο παλαιοτερη, 4.4.018.P0.141027.8297W.CPB

ξεχναω να βαλω το img απο 6.0.5.0 cwm, και μπαινω στο ντιφολτ recovery ετσι απο απλη περιεργεια.

ειχε αγγλικο μενου.μιλουσε για ΑDB και κατι για android system recovery<3e>... -.-

το τρεξιμο στο μενου γινοτανε με το volup, kai το enter ειτανε το vol down,

εντομεταξυ, δε με αφηνε να βαλω τιποτα. ηθελα εστω να βαλω το superSU. αλλα κου-κου!!!

σκεφτομαι ειναι κρισιμο σημειο και θελει καθαρο μυαλο. οποτε παταω μια βοτκα ακομα..

ξαναφορτωνω την ιδια,

αλλαζω το recovery,

γινετε εγκατασταση ολα καλα,

μπαινω cwm,

διαλεγω superSU........... και τι μου πεταει στην οθονη..... -.- install aborted...... -.-

 

εχοντας εκατονταδες εγκεφαλικους νευρωνες αποκολλημενους μετα την τελευταια ηττα,ξαναπερναω στην επιθεση.....

κατεβασμα της 4.4.009.P0.140924.8297W.CPB και install.........

τα αποτελεσματα, τα ιδια με την προηγουμενη.... αγγλικο μενου στην ντιφολτ recovery και γιοκ superSU install..........

 

τρεχω μονος και ερχομαι δευτερος!!!!!! μα τι στο π$##$#$!!!!!!!

εχοντας ρημαξει την βοτκα και νιωθοντας τα ψυχολογικα να χτυπανε την πορτα, λεω δεν θα πιω αλλη βοτκα για να εχω

διαυγεια στη σκεψη και αστραπιαια αντιληψη. οποτε ανοιγω μια μπυρα(ειπαμε οχι βοτκα!),

και πονταρω στο τελευταιο χαρτι της 4.2.041.P0.140904.8297W.........

την βαζω με 6050 cwm, πεταω μετα και superSU και ολα καλα..........

η μονη που δουλεψε...........

αλλα...... το ΤΙ ΚΙΝΕΖΙΚΟ υπαρχει, ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!

απεγκατασταση σε 69 προγραμματα!!!!!!!!!!!!!!!!! (σταματησα στο 69. το 8εωρησα σημαδι προερχομενο απο underground δυναμεις)

το τηλεφωνο δουλευε μια χαρα, με antutu στα 33Κ αν θυμαμαι καλα, μεχρι που σημερα ειπα να ξεπερασω τις 69 απεγκαταστασεις..

τι το'θελα ο ερμος! το τηλ κολλαει καπου. δεν ειναι brick. απλα κατι διεγραψα..

τεσπα.. μολις εβαλα την a310 v3. θα την σεταρω και μετα backup γιατι θελω να ξαναπαω στην algoρομ. δεν την χορτασα καθολου!

αλλα τωρα με μπακ-απ πριν απο καθε fix-install.

 

 

ΕΝΤΙΤ

το VRoot δεν ελεγε να δει το τηλεφωνο.

δυστυχως ουτε σκεφτηκα να ψαξω για αλλο soft για root unlock

Ρε φιλε να'σαι καλα.με εκανες και γελασα.Εγω κανω παντα backup οποια ρομ περναω και την εχω ετοιμη σε περιπτωση που καποια ρομ δεν μου καθησε καλα.εχω 4 και ειμαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αυτο που ανεφερε φιλος το πρωι οτι δεν το δουλευει το τηλεφωνο οσο ειναι στην πριζα και φορτιζει γιατι δεν ανταποκρινεται σωστα η αφη στην οθονη το εχει κανενας αλλος?
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...