Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια να ρωτησω ξανα.πηρα το κινητο για την αδελφη μου και επειδη εχει πολλες κινεζιες θελω να την αλλαξω.εχει την 62 ρομ,πως να την κανω ροοτ;και ποια λετε να περασω του αλγοριθμ ή την maiucat που αναφερεται ή καποια αλλη; θελω να της το φτιαξω και να μην ασχοληθω ξανα

Κοιτά στην πρωτη σελιδα για το ροοτ Ρομ θα σου έλεγα την algo να βάλεις αλλά κάνε πρωτα ροοτ γιατί χωρίς ροοτ τα αλλά είναι περιττά

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

προσπαθω να κατεβασω την Emui 3.0 1.7 αλλα δεν υπαρχει κανενα αλλο λινκ?

Η είναι 1.000.000 κόσμος και κατεβάζει και παει αργά η κάτι έχει η σινδεση μου.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Philips v2 1.7 ( http://pan.baidu.com/s/1mgHss0S )

 

- καθαρη aosp

- εχει root

- Oλα δουλευουν

- ειναι smooth και γρηγορη

- xposed και modules δουλευουν

- 7 leds υποστηριζει (αν αντικαταστησεις το lights.default.so με το πατσαρισμενο)

- gps απιστευτα γρηγορο

- σημα καλο

 

- δεν εχει Ελληνικα και gapps

- εχει 6-7 κινεζικα apps που βγαινουν ευκολα

 

αυτα.Θα την κρατησω πανω εως νεοτερας,αρκετα με τα φλασαρισματα! (γι αυτην την εβδομαδα..)

Link to comment
Share on other sites

Αυτη Η Θηκη Αξιζει ρε παιδια?την εχει κανειs?Και Αν οχι ποια Αξιζει για τελεια Εφαρμογη και ασφαλεια?

Coolpad F1 MOFI Rui Serise PU Leather Case

http://www.to2c.com/coolpad-f1.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια. Θα παραγγειλω μαλλον το κινητο για μια φιλη. Επειδη ειχα διαβασει για καποια bugs με την εργοστασιακη ρομ, εχουν διορθωθει η χρειαζεται αλλαγη; Αν δεν ειναι καλη, μπορειτε να προτεινετε καποια απροβληματιστη ρομ. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια. Θα παραγγειλω μαλλον το κινητο για μια φιλη. Επειδη ειχα διαβασει για καποια bugs με την εργοστασιακη ρομ, εχουν διορθωθει η χρειαζεται αλλαγη; Αν δεν ειναι καλη, μπορειτε να προτεινετε καποια απροβληματιστη ρομ. Ευχαριστω.

 

Να την κανεις τι την rom αφου δεν εχεις το κινητο . Καλημερα !

Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια. Θα παραγγειλω μαλλον το κινητο για μια φιλη. Επειδη ειχα διαβασει για καποια bugs με την εργοστασιακη ρομ, εχουν διορθωθει η χρειαζεται αλλαγη; Αν δεν ειναι καλη, μπορειτε να προτεινετε καποια απροβληματιστη ρομ. Ευχαριστω.

 

Επειδή βλέπω στο avatar ότι έχεις το JIAYU G3S και το είχα και εγώ πριν, άκου τι θα πάθεις. Μόλις πιάσεις το f1 στα χέρια σου θα προτιμάς να δώσεις το δικό σου στην φίλη σου και εσύ να κρατήσεις το f1. Όπως λέει και ο devilgene κάτσε να σου έρθει πρώτα και κοιτάς για όλα τα άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλά νεα!!!!!!!!!! :D

 

Micromax signs a three year agreement to integrate and distribute Cyanogen’s core operating systems, as well as its ambient services (like remote wiping, privacy guard, and phone locating among others), and applications (Apollo music player, Clock widget and Sound recorder among others). This agreement became effective from September 26, 2014, and gave Micromax exclusive licenses for India, Bangladesh, Sri Lanka, Nepal, Pakistan and Myanmar regions.

http://www.medianama.com/2014/12/223-oneplus-micromax-cyanogen-partnership/

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλά νεα!!!!!!!!!! :D

 

Micromax signs a three year agreement to integrate and distribute Cyanogen’s core operating systems, as well as its ambient services (like remote wiping, privacy guard, and phone locating among others), and applications (Apollo music player, Clock widget and Sound recorder among others). This agreement became effective from September 26, 2014, and gave Micromax exclusive licenses for India, Bangladesh, Sri Lanka, Nepal, Pakistan and Myanmar regions.

http://www.medianama.com/2014/12/223-oneplus-micromax-cyanogen-partnership/

Μπορείς να πεις με λιγα λογια τι καλό είναι αυτό γιατί εγώ δεν κατάλαβα και πολλά...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πεις με λιγα λογια τι καλό είναι αυτό γιατί εγώ δεν κατάλαβα και πολλά...

 

Micromax υπογράφει συμφωνία τριετούς διάρκειας για την ενσωμάτωση και τη διανομή βασικών λειτουργικών συστημάτων Cyanogen, καθώς και του περιβάλλοντος υπηρεσίες του ( όπως remote wiping, privacy guard, and phone locating , μεταξύ άλλων ) , καθώς και τις εφαρμογές ( Apollo music player, Clock widget and Sound recorder , μεταξύ άλλων, ) . Η συμφωνία αυτή τέθηκε σε ισχύ από 26 Σεπτεμβρίου 2014 , και έδωσε Micromax αποκλειστικές άδειες για την Ινδία , το Μπαγκλαντές , τη Σρι Λάνκα , το Νεπάλ , το Πακιστάν και τις περιφέρειες Μιανμάρ .

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ονοματα Δεν λεμε,Σπιτια Δεν Εκθετουμε..αλλα Θελω Να Ευχαριστησω καποια παιδια..που με pm's με εχουνε κανει Αρχοντα τηs Coolpadαρα Mαs!!Ευχαριστω Αλανια!!
Link to comment
Share on other sites

Micromax υπογράφει συμφωνία τριετούς διάρκειας για την ενσωμάτωση και τη διανομή βασικών λειτουργικών συστημάτων Cyanogen, καθώς και του περιβάλλοντος υπηρεσίες του ( όπως remote wiping, privacy guard, and phone locating , μεταξύ άλλων ) , καθώς και τις εφαρμογές ( Apollo music player, Clock widget and Sound recorder , μεταξύ άλλων, ) . Η συμφωνία αυτή τέθηκε σε ισχύ από 26 Σεπτεμβρίου 2014 , και έδωσε Micromax αποκλειστικές άδειες για την Ινδία , το Μπαγκλαντές , τη Σρι Λάνκα , το Νεπάλ , το Πακιστάν και τις περιφέρειες Μιανμάρ .

 

 

οπότε για να είμαι στο κλίμα μιλάμε για ένα μνημόνιο συνεργασίας.... χα χα χα χα χα

Link to comment
Share on other sites

οπότε για να είμαι στο κλίμα μιλάμε για ένα μνημόνιο συνεργασίας.... χα χα χα χα χα

 

Ναι, το οποίο μνημόνιο, ΔΥΣΤΥΧΩΣ, ειναι, ΜΟΝΟ, τριετους διαρκειας:lol:

 

(ενω κατι άλλα... :X)

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας παιδια, τι λεει το gps της συσκευής; Ευχαριστώ

 

Αστεράτο. Με εξαίρεση κατι εμυι ρομς, οπου εχουν παρατηρηθεί κάτι θέματα, σε όλες τις άλλες κλειδωνει άψογα

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

η philips με χαλασε τελικα γιατι εχει ενα tile στα quick settings που δεν φευγει με gravity (ειμαι πολυ σοβαρος με τα tiles μου..!)

 

Θα εβαζα νερο στο ουισκι μου μονο για καμια bugless Emui 3.0..Υπαρχει καμια η παμε παλι για aosp?

Link to comment
Share on other sites

Ερωτησουλα, η τελευταία emui unicom πια είναι? από που την κατεβάζω?

 

Aν υπηρχε προχειρο λινκ θα το ηθελα και εγω

Link to comment
Share on other sites

 

κατι για μεγαλους θεους,πρεπει να ειναι καποια αιρεση..

(ειναι αλλο μοντελο f1 δεν μας κανει!)

Link to comment
Share on other sites

Miuiv6_beta1_Coolpad8297W_5.1.8

 

Αν καταφερω να κατεβασω (κολησε στο 78%) την EMUI του Liuitao απο Baidu, θα ενημερωσω για το GPS.

Αν καταφερω να κατεβασω κ την MIUI (ειναι στο 37%) θα γραψω εντυπωσεις, αν κ προκειται για beta..

Edited by johnickz1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω στο avatar ότι έχεις το JIAYU G3S και το είχα και εγώ πριν, άκου τι θα πάθεις. Μόλις πιάσεις το f1 στα χέρια σου θα προτιμάς να δώσεις το δικό σου στην φίλη σου και εσύ να κρατήσεις το f1. Όπως λέει και ο devilgene κάτσε να σου έρθει πρώτα και κοιτάς για όλα τα άλλα.

 

Απλα ρωταω γιατι η φιλη δεν ξερει πολλα απο κινητα και περιμενει την δικη μου εγκριση για την αγορα του κινητου. Ξερω πως ειναι καλο το κινητο αλλα επειδη μενει μακρια απο μενα θα ειναι δυσκολο να βοηθησω αν βγαλει προβλημα. Για αυτο ρωταω αν υπαρχει απροβληματιστη ρομ, θελω να το ρυθμισω και να μην ξανασχοληθω.

Link to comment
Share on other sites

Miuiv6_beta1_Coolpad8297W_5.1.8

 

Αν καταφερω να κατεβασω (κολησε στο 78%) την EMUI του Liuitao απο Baidu, θα ενημερωσω για το GPS.

Αν καταφερω να κατεβασω κ την MIUI (ειναι στο 37%) θα γραψω εντυπωσεις, αν κ προκειται για beta..

 

Η MIUI v5 ηταν για μενα η πιο ομορφη και καλη ρομ και με διαφορα η πιο bug free rom ever αλλα με την χειροτερη καμερα ever,αν καταφερουν και βγαλουν miui με καλη καμερα δεν ξανασχολουμε με αλλη ρομ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...