Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω!Μηπωs ξερουμε δω στο Πλαισιο αν πουλανε τετοια ανταπτορακια? Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Ακολουθησα τον οδηγο που λεει στην σελιδα 582 για να περασω την ρομ του algorithm αλλα εκει που παω να κανω recovery update μεσω mobileuncle κανει επανεκινηση κανονικα το κινητο. Οχι σε recovery. Μηπως εχετε εσεις το recovery.img ευκαιρο;Το δοκιμασα αρκετες φορες.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γίνεται να αλλάξω χρωμα στο πως φαινεται το wifi, και οι δυο καρτες sim καθώς και η μπαταρια? Τώρα είναι ασπρα ολα.. Χρησιμοποιώ την algo rom. Στην jonzalvo είχα μπλε wifi και μπλε-πορτοκαλι για τις sim...

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!Μηπωs ξερουμε δω στο Πλαισιο αν πουλανε τετοια ανταπτορακια?

 

Δεν νομίζω.Πωλούνται σαν σετ μαζί με την μνήμη.

AOSP KK V3REPACK
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω.Πωλούνται σαν σετ μαζί με την μνήμη.

 

Πρεπε να στειλει ακι ενα ρημαδοανταπτορακι το vickmail..ε ρε ****τ τα υπουργεια μαs..

Δεν υπάρχουν πολιτικές εφαρμογών Superuser Οταν κλικαρω πανω στο superuser εικονιδιο,,,πωs τσεκαρω οτι ειναι root το τηλεφωνο ρε παιδια?-

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!Μηπωs ξερουμε δω στο Πλαισιο αν πουλανε τετοια ανταπτορακια?

 

Για να κάνεις πιο άμεσα κι εύκολα τη δουλειά σου, πάρε αυτό:

http://www.e-shop.gr/kingston-fcr-mrg2-micro-sd-reader-gen-2-p-PER.553994.

Απευθείας microSD-to-USB, τιμή ξεφτίλα και όχι 347 αντάπτορες μέχρι να βγει USB... :)

Μάλλον έχεις κοντά πλαίσιο ε; Με μια γρήγορη ματιά, δεν είχε κάτι τέτοιο. Και να έχει θα είναι στάνταρ υπερκοστολογημένο. Πάνω από 2 ευρώ δε λέει να δώσεις για τον παραπάνω adapter.

 

Πωπω το καρφάκι για τo mini jack port είναι έλεος, καρακιτσαριό. Τώρα που το είδα στη φωτο σου κατάλαβα ότι μου έστειλαν κι εμένα (δεν είχα ανοίξει καν το σακουλάκι με αυτό και την άλλη χαζομάρα μέσα). Και το άλλο είναι stand είπαμε; Όποιος μου πει 1ος (με φωτο ε :P) πως χρησιμεύει, θα του στείλω Αη Βασίλη με δώρα στο σπίτι.

Και κάτι άλλο... Ξενέρωσα λίγο γμτ, είδα τώρα τιμή στο vickmall 150, έπεσε αρκετά. 174 (μαζί με την Mofi Leather Case -μάπα τελικά) το πήρα αρχές του μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γίνεται να αλλάξω χρωμα στο πως φαινεται το wifi, και οι δυο καρτες sim καθώς και η μπαταρια? Τώρα είναι ασπρα ολα.. Χρησιμοποιώ την algo rom. Στην jonzalvo είχα μπλε wifi και μπλε-πορτοκαλι για τις sim...

Ευχαριστω!

Θέλει xposed framework και κατέβασμα απο εκεί το gravitybox.

Μόλις το εκανα και έχω πάθει πλάκα με το τι μπορείς να κανεις απο εκει(και είμαι και άσχετος)!

Όλα μέχρι στιγμής δουλεύουν άψογα.

Για πείτε να δοκιμασω κανένα module(έτσι δεν τα λεν αυτά τα νταβουλια :p !).

Α!Είμαι με Algorithm rom :)

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο... Ξενέρωσα λίγο γμτ, είδα τώρα τιμή στο vickmall 150, έπεσε αρκετά. 174 (μαζί με την Mofi Leather Case -μάπα τελικά) το πήρα αρχές του μήνα.

Τώρα το έριξαν φίλος....χτες .....

εγώ πήγα να παραγγείλω το 3ο προχθές και δεν πρόλαβα λόγω δουλειάς....μπήκα χτες βράδυ να το αγοράσω και είδα την νέα τιμή και το πήρα μ αυτήν στα 150 δολλάρια....εντάξει,γίνονται αυτά...που να ξέρεις !.....

 

πωs τσεκαρω οτι ειναι root το τηλεφωνο ρε παιδια?-

 

Κατέβασε το root checker από το play store και κάνε check.....αν σου βγάλει με πράσινα γράμματα "access granted".....είσαι οκ.

Αλλιως θα σου βγάλει με κόκκινα γράμματα..."no root access".

Εγώ πάντως δοκίμασα πολλά (Iroot-Vroot-framaroot) χωρίς επιτυχία......ΜΟΝΟ με το RootGenius_en δούλεψε και έγινε εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνεις πιο άμεσα κι εύκολα τη δουλειά σου, πάρε αυτό:

http://www.e-shop.gr/kingston-fcr-mrg2-micro-sd-reader-gen-2-p-PER.553994.

Απευθείας microSD-to-USB, τιμή ξεφτίλα και όχι 347 αντάπτορες μέχρι να βγει USB... :)

Μάλλον έχεις κοντά πλαίσιο ε; Με μια γρήγορη ματιά, δεν είχε κάτι τέτοιο. Και να έχει θα είναι στάνταρ υπερκοστολογημένο. Πάνω από 2 ευρώ δε λέει να δώσεις για τον παραπάνω adapter.

 

Πωπω το καρφάκι για τo mini jack port είναι έλεος, καρακιτσαριό. Τώρα που το είδα στη φωτο σου κατάλαβα ότι μου έστειλαν κι εμένα (δεν είχα ανοίξει καν το σακουλάκι με αυτό και την άλλη χαζομάρα μέσα). Και το άλλο είναι stand είπαμε; Όποιος μου πει 1ος (με φωτο ε :P) πως χρησιμεύει, θα του στείλω Αη Βασίλη με δώρα στο σπίτι.

Και κάτι άλλο... Ξενέρωσα λίγο γμτ, είδα τώρα τιμή στο vickmall 150, έπεσε αρκετά. 174 (μαζί με την Mofi Leather Case -μάπα τελικά) το πήρα αρχές του μήνα.

Εγω ξενερωσα με τα δωρα τους!η σιλικονη ηταν ολο μπιμπικια απο πισω,η ζελατινα ηταν αθλια με το που την εβαλα ειχε δυο φουσκαλες και την εβγαλα!ευτυχως εχω το σταν :-P

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθησα τον οδηγο που λεει στην σελιδα 582 για να περασω την ρομ του algorithm αλλα εκει που παω να κανω recovery update μεσω mobileuncle κανει επανεκινηση κανονικα το κινητο. Οχι σε recovery. Μηπως εχετε εσεις το recovery.img ευκαιρο;Το δοκιμασα αρκετες φορες.

 

Αν έβαλες τη CWM 6.0.3.0 δεν δουλεύει σε όλες τις συσκευές. Βάλε τη CWM 6.0.5.0 και θα είναι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Παμε για Εδω..ευχαριστω!http://www.e-shop.gr/kingston-fcr-mrg2-micro-sd-reader-gen-2-p-PER.553994

Ετρεξα το Root Checker με το logo ρομποτακι εβγαλε Root Granted με πρασσινα Γραμματα..Ευχαριστω πολυ παιδια!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δοκιμασα πολλες απο αυτες που λεει ο mixanikosgr στην σελιδα 533 και τον ευχαριστω, μονο η twrp 2.6.0 δουλεψε. Πηρα back up αυτα που ειχε τικαρει απο μονο του. Εγω απλα εκανα slide.
Link to comment
Share on other sites

Θέλει xposed framework και κατέβασμα απο εκεί το gravitybox.

Μόλις το εκανα και έχω πάθει πλάκα με το τι μπορείς να κανεις απο εκει(και είμαι και άσχετος)!

Όλα μέχρι στιγμής δουλεύουν άψογα.

Για πείτε να δοκιμασω κανένα module(έτσι δεν τα λεν αυτά τα νταβουλια :p !).

Α!Είμαι με Algorithm rom :)

 

και το xblast tools επισης απο xposed ειναι κατι αντιστοιχο και με πολλες επιλογες για παρεμβασεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδη δοκιμασα πολλες απο αυτες που λεει ο mixanikosgr στην σελιδα 533 και τον ευχαριστω, μονο η twrp 2.6.0 δουλεψε. Πηρα back up αυτα που ειχε τικαρει απο μονο του. Εγω απλα εκανα slide.

 

δεν ξερω τι διαφορες μπορει να εχει η 2.6.0 με την 2.4.4 που εχω εγω αλλα με την 2.4.4 τικαρεις και αλλα τετραγωνακια

δες τον βιντεο-οδηγο του κωστα στην πρωτη σελιδα και να επιλεξεις στορ σε external sd

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για το πλαστικακι ειχα σκαλωσει,,οκ..Thank You!Επειδη το ψαχνω αλλα δεν βρισκω ακρη που μπαινει..εχω αυτο το card reader.ξερει κανειs που μπαινει η microSD για να την φορματαρω?

http://www.ebay.com/itm/Multi-Card-Reader-INTEGRAL-USB-2-0-/261709225683?pt=Lettori_di_Memorie_e_Adattatori&hash=item3cef15ded3

The Integral USB 2.0 Hi-Speed MultiCard Reader is compatible with 17 types of memory cards:

 

SD Card and New SDHC

MiniSDMicroSD (TransFlash)

MultiMediaCard

MMCplus

RSMMC

MMCmobile

MMCmicro (with adapter)

CompactFlash

SmartMedia

MicroDrive

Magicstor Drive

MemoryStick

MemoryStick Pro (4bit data transfer)

Memory Stick Duo

MemoryStick PRO Duo

XD card

 

Καλησπέρα. Αν είσαι Αθήνα να βρεθούμε να σου δώσω ενα.

Link to comment
Share on other sites

iliastr Ειμαι Φιλαρακι!!Μπορουμε???Περιστερι Μενω!Εχειs pm Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μπηκε η cwm 6.0.5.0 και εκανα back up στην external SD (αφου πρωτα εκανα back up στην SD και το καταλαβα μετα. :-)) ). Αυριο παμε για ρομ. Algo η Α310 v2;
Link to comment
Share on other sites

Θέλει xposed framework και κατέβασμα απο εκεί το gravitybox.

Μόλις το εκανα και έχω πάθει πλάκα με το τι μπορείς να κανεις απο εκει(και είμαι και άσχετος)!

Όλα μέχρι στιγμής δουλεύουν άψογα.

Για πείτε να δοκιμασω κανένα module(έτσι δεν τα λεν αυτά τα νταβουλια :p !).

Α!Είμαι με Algorithm rom :)

 

Blurred system ui = Απλα φοβερο

kitkat sd card full access

greenify σιγουρα γκουχου γκουχου edition

youtube adaway σιγουρα

Edited by devilgene
Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Blurred system ui = Απλα φοβερο

kitkat sd card full access

greenify σιγουρα γκουχου γκουχου edition

youtube adaway σιγουρα

 

Τι ακριβώς κάνει το greenify, γιατί δεν έχω καταλάβει... Σταματάει εφαρμογές?

Και τα άλλα δεν τ βρίσκω στο Play store...

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς κάνει το greenify, γιατί δεν έχω καταλάβει... Σταματάει εφαρμογές?

Και τα άλλα δεν τ βρίσκω στο Play store...

 

Δεν υπαρχουν στο playstore ειναι modules του xposed framework . (εκτος απο το greenify που δεν ειναι module απλα ενεργοποιειται απο εκει )

κανε ενα google search θα δεις τι μπορεις να κανεις σε μια aosp rom.

 

Greenify : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify&hl=en

Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Vodafone και Laek V4 με το που χαθεί το σήμα σε ασανσέρ ή μετρό δεν επανέρχεται παρά μόνο με restart και το κάνει συχνά.

 

Είναι κάτι που συμβαίνει συχνά και σε άλλους;

 

Καμιά απλή και καθαρή ROM σαν LAEK V4 έχετε να προτείνετε;

 

Καλή χρονιά να έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Είμαι με τη μαμά rom και όταν ξεκλειδώνω το κινητό ενεργοποιείται αυτόματα και το mobile data και όταν πάω στη χρήση δεδομένων από τις ρυθμίσεις η επιλογή δεν ανοίγει και πετάει μήνυμα ότι η εφαρμογή ρυθμίσεις σταμάτησε να λειτουργεί.Μπορεί να βοηθήσει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Vodafone και Laek V4 με το που χαθεί το σήμα σε ασανσέρ ή μετρό δεν επανέρχεται παρά μόνο με restart και το κάνει συχνά.

 

Είναι κάτι που συμβαίνει συχνά και σε άλλους;

 

Καμιά απλή και καθαρή ROM σαν LAEK V4 έχετε να προτείνετε;

 

Καλή χρονιά να έχουμε.

 

Οσοι φιλοι εχουν προβλημα με την μαμισια ρομ, καλο ειναι να την αλλαξουν (οπως αναφερθηκε για malware)

οσοι εχουν την laek παλι καλο ειναι να την αλλαξουν για το λογο του σηματος παροχου που εντοπιστηκε το προβλημα αυτο νωρις!!

γι'αυτο συνιστω να βαλετε η του Algor1thm η μια αλλη mlais η την infocus..επισης καλη

σε λιγες μερες θα ανεβασω ενα excelaki με τις ρομ που περασα και την ''βαθμολογια'' τους σε διαφορους τομεις...αναμενετε

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έτοιμη η νέα ρομ! Την κατεβάζετε από το Google Drive link:

https://drive.google.com/file/d/0Bz8fBvFJSBpPaENyZTV4RlJWUWM/view?usp=sharing

 

 

Ευχαριστούμε πολύ φίλε Algorithm για το δωράκι (σου) του άγιου Βασίλη !!! Συγχαρητήρια για την δουλειά σου και για τον κόπο σου (αλλά και για την αντοχή της γυναίκας σου <-υπομονή κυρία αλγοριθμινα!!!->) :lol::lol::lol:

 

ΥΓ

Αν έχεις σκοπό να συνεχίσεις την υποστήριξη της rom σου τότε άνετα θα γίνω beta tester και ότι άλλο χρειαστείς στην διάθεση σου...

Link to comment
Share on other sites

Blurred system ui = Απλα φοβερο

kitkat sd card full access

greenify σιγουρα γκουχου γκουχου edition

youtube adaway σιγουρα

 

Που βρισκονται ρε φιλε αυτα ( xposed framework και gravitybox ) δωσε ling

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...