Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το μπακ απ ναι.

Τα not led δουλευουν μια χαρα στην ρομ του algo.τα εχει η ρομ μεσα,εσυ δεν βαζεις τιποτα,απλα πας στις ρυθμισεις και ενεργοποιεις εκει που λεει notification light και κατεβασε απο στορ το light manager

 

Οκ :) Και τα αναθέτω στην κάθε εφαρμογή μέσω του light manager?

 

Επίσης για κάποιο λόγο δεν μπορώ να συνδεθώ με δεδομένα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά μια λίγο χαζή ερώτηση επειδή το σκέφτομαι για αγορά.Το κινητάκι εν τέλει αξίζει?Δηλαδή αν πάω και το παραγγείλω τώρα θα μου βγεί προβληματικό κλπ?Επειδή το σκέφτομαι για αγορά,απλά με προβληματίζει το τόσο μεγάλο thread του αφενός και αφετέρου το Android 4.2.

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο cubot x9.Αν κάποιος θα μπορούσε να μου απαντήσει θα του ήμουν ευγνώμων :worry:

Link to comment
Share on other sites

Οκ :) Και τα αναθέτω στην κάθε εφαρμογή μέσω του light manager?

 

Επίσης για κάποιο λόγο δεν μπορώ να συνδεθώ με δεδομένα...

Για τα led ναι,για τα δεδομένα πας ρυθμισεις- περισσοτερα- δίκτυα κινητης- ονόματα σημείου προσβασης- και κλικαρεις το VF INTERNET(internet.vodafone.gr).

Εγώ αυτό εκανα(ηταν κλικαρισμενη αλλη επιλογή)!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια λίγο χαζή ερώτηση επειδή το σκέφτομαι για αγορά.Το κινητάκι εν τέλει αξίζει?Δηλαδή αν πάω και το παραγγείλω τώρα θα μου βγεί προβληματικό κλπ?Επειδή το σκέφτομαι για αγορά,απλά με προβληματίζει το τόσο μεγάλο thread του αφενός και αφετέρου το Android 4.2.

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο cubot x9.Αν κάποιος θα μπορούσε να μου απαντήσει θα του ήμουν ευγνώμων :worry:

Σχετικά με το 4.2, υπάρχουν διάφορες ROM που είναι 4.4.

Όσο για το μέγεθος του thread, μάλλον το αντίθετο θα έπρεπε να σε προβληματίζει. Ξέρεις τι ωραία που είναι να ρωτάς κάτι και να σου απαντούν μέσα σε 7';-)

Link to comment
Share on other sites

Για τα led ναι,για τα δεδομένα πας ρυθμισεις- περισσοτερα- δίκτυα κινητης- ονόματα σημείου προσβασης- και κλικαρεις το VF INTERNET(internet.vodafone.gr).

Εγώ αυτό εκανα(ηταν κλικαρισμενη αλλη επιλογή)!

 

Είσαι και πολύ μεγάλος!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το 4.2, υπάρχουν διάφορες ROM που είναι 4.4.

Όσο για το μέγεθος του thread, μάλλον το αντίθετο θα έπρεπε να σε προβληματίζει. Ξέρεις τι ωραία που είναι να ρωτάς κάτι και να σου απαντούν μέσα σε 7';-)

 

Ναι αλλά έχει ειπωθεί ότι με 4.4 δεν τρέχει τόσο καλά νομίζω.Χώρια που πιο πολύ με ενδιαφέρει να μην το παίξω ''μαστροχαλαστής'' και να να μην πολυασχοληθώ με custom roms και ιστορίες.Απλά θέλω να ξέρω αν παραγγείλω τώρα,και με τα τελευταία updated της εταιρίας,θα είναι οκ??

Ορθότατο αυτό που λές για το thread πάντως :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το κινητο πεταει out of the box δεν χρειαζεται να κανεις κατι ,τωρα αν με μια αλλη ρομ θα βγαζει 1% καλυτερη φωτογραφια ,αν με μια αλλη θα εχει 1% καλυτερη διαχειριση ενεργειας ,αν με μια τριτη θα ειναι 0.23% πιο γρηγορο αυτο ειναι αδιαφορο για τον μεσο χρηστη ,ακομα και για τον εμπειρο θα ελεγα.

 

Πολλα παιδια τους αρεσει να "πειραζουν" τα κινητα τους ,ειναι "σπορτσμαν" :)

 

Υπαρχουν κινητα που αν δεν τα πειραξεις δεν δουλευουν σωστα , ε το coolpad f1 ΔΕΝ ειναι ενα απο αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έβαλα την Ρομ του Algorithm και φαίνεται μια χαρά.

Έχω φτιάξει ότι λεπτομέρειες δεν έπαιζαν (3g, κλπ) με όσα είπατε εδώ. Το μόνο που δεν παίζει είναι η δόνηση στα πλήκτρα αφής. Παίζει μόνο σε παρατεταμένο πάτημα του home button.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το ενεργοποιήσω μέσω xposed ή gravitybox?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έβαλα την Ρομ του Algorithm και φαίνεται μια χαρά.

Έχω φτιάξει ότι λεπτομέρειες δεν έπαιζαν (3g, κλπ) με όσα είπατε εδώ. Το μόνο που δεν παίζει είναι η δόνηση στα πλήκτρα αφής. Παίζει μόνο σε παρατεταμένο πάτημα του home button.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το ενεργοποιήσω μέσω xposed ή gravitybox?

 

Ευχαριστώ

 

Καλημερα,για την δονηση δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι δεν με ενδιεφερε και δεν το εψαξα.οταν λες εφτιαξες το 3g τι ενοεις?

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,για την δονηση δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι δεν με ενδιεφερε και δεν το εψαξα.οταν λες εφτιαξες το 3g τι ενοεις?

 

περασε τα apn του παροχου υποθετω

Edited by devilgene
Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,για την δονηση δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι δεν με ενδιεφερε και δεν το εψαξα.οταν λες εφτιαξες το 3g τι ενοεις?

 

Λίγο πιο πάνω ποστ 9203 έβαλα την άλλη επιλογή και έπαιξε κατευθείαν!

Ξέρει κάποιος για την δόνηση στα πλήκτρα?

Algorithm????

Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατι δεν χρειαστηκε να το περασω?

 

Σε μενα που δοκιμασα vodafone και cosmote επαιζαν κανονικα , ισως χρειαζεται σε αλλους παροχους δε γνωριζω.

Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Βλέπε ποστ 9040 από mindtrapper:

Το παραθέτω:

 

"Φαντάζομαι θα μου επιτρέψει ο Algo να αναλάβω λίγο το μεταμεσονύχτιο support.

 

Πάρε αυτό: https://www.dropbox.com/s/...eneric.kl?dl=0

 

και βάλτο στο system/usr/keylayout

 

Αντικαθιστάς το αρχείο με το ίδιο όνομα που έχει εκεί μέσα. Αν χρησιμοποιείς ES File Explorer φρόντισε να φαίνονται έτσι τα permissions μετά:

 

https://www.dropbox.com/s/...32-58.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/...33-30.png?dl=0

 

Reboot και έτοιμο."

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν ενεργοποιήθηκαν απο μονα τους τα data γιατί ηταν τικαρισμενη η πανω πανω επιλογή!

Έβαλα την δεύτερη κι ενεργοποιήθηκε αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το κινητο πεταει out of the box δεν χρειαζεται να κανεις κατι ,τωρα αν με μια αλλη ρομ θα βγαζει 1% καλυτερη φωτογραφια ,αν με μια αλλη θα εχει 1% καλυτερη διαχειριση ενεργειας ,αν με μια τριτη θα ειναι 0.23% πιο γρηγορο αυτο ειναι αδιαφορο για τον μεσο χρηστη ,ακομα και για τον εμπειρο θα ελεγα.

 

Πολλα παιδια τους αρεσει να "πειραζουν" τα κινητα τους ,ειναι "σπορτσμαν" :)

 

Υπαρχουν κινητα που αν δεν τα πειραξεις δεν δουλευουν σωστα , ε το coolpad f1 ΔΕΝ ειναι ενα απο αυτα.

 

Thank you for your response :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα σοβαροτατο bug που προσεξα με την laek v4 kernel v3 ειναι οτι (για τριτη φορα) το τηλ. δεν μπορουσε να δεχθει η και να κανει κλιση,η μπαρα εδειχνε κανονικα σημα,το εκανα επανεκινηση και μετα μου ηρθαν 2 μυνηματα για αναπαντητες που μου ειχαν κανει 2-3 ωρες νωριτερα!
Link to comment
Share on other sites

Βλέπε ποστ 9040 από mindtrapper:

Το παραθέτω:

 

"Φαντάζομαι θα μου επιτρέψει ο Algo να αναλάβω λίγο το μεταμεσονύχτιο support.

 

Πάρε αυτό: https://www.dropbox.com/s/...eneric.kl?dl=0

 

και βάλτο στο system/usr/keylayout

 

Αντικαθιστάς το αρχείο με το ίδιο όνομα που έχει εκεί μέσα. Αν χρησιμοποιείς ES File Explorer φρόντισε να φαίνονται έτσι τα permissions μετά:

 

https://www.dropbox.com/s/...32-58.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/...33-30.png?dl=0

 

Reboot και έτοιμο."

 

Είσαι τέλειος!!! Το έφτιαξα και αυτό και είναι κομπλέ! Ενώ το έψαξα από την αναζήτηση στο θέμα δεν μου το είχε εμφανίσει (ή μου ξέφυγε όπως κοίταγα!).

Πάρα πολύ καλή δουλειά έκανες με την ρομ. Συγχαρητήρια!!!! :):):):)

 

Τώρα προσπαθώ να δω την διάρκεια της μπαταρίας. Είχα πριν την jonzalvo 4.2 JB και έπειτα την Jonzalvo Lite 4.4 KK.

Ήταν πολύ καλή από θέμα μπαταρίας. Δεν έχω δοκιμάσει την v310 που λένε πολλοί ότι κρατάει η μπαταρία.

Πάντως τώρα πιστεύω ότι θα μείνω με αυτή εδώ πολύ καιρό μέχρι να βγει κάτι καλό σε Lollipop.....

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι....

1. Για την micromax v2 εχει βγει κατι για διορθωση τις αυτοματης φωτεινοτητας?

 

2. Πως μπορουμε να βαλουμε ελληνικο λεξικο στο μαμισιο πληκτρολογιο τις AOSP. Εχει αγγλικο, γερμανικο, γαλλικο..... Αλλα δεν εχει επιλογη για προσθηκη αλλου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...έχει βγεί official update 4.4.4? και αν ναι πως την κανω install online αν γίνεται γιατί δεν θέλω να την κατεβάσω να την κάνω install σε sd κτλπ...

Κάποια απάντηση σε αυτό παρακαλώ;

Link to comment
Share on other sites

Βλέπε ποστ 9040 από mindtrapper:

Το παραθέτω:

 

"Φαντάζομαι θα μου επιτρέψει ο Algo να αναλάβω λίγο το μεταμεσονύχτιο support.

 

Πάρε αυτό: https://www.dropbox.com/s/...eneric.kl?dl=0

 

και βάλτο στο system/usr/keylayout

 

Αντικαθιστάς το αρχείο με το ίδιο όνομα που έχει εκεί μέσα. Αν χρησιμοποιείς ES File Explorer φρόντισε να φαίνονται έτσι τα permissions μετά:

 

https://www.dropbox.com/s/...32-58.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/...33-30.png?dl=0

 

Reboot και έτοιμο."

 

Είσαι τέλειος!!! Το έφτιαξα και αυτό και είναι κομπλέ! Ενώ το έψαξα από την αναζήτηση στο θέμα δεν μου το είχε εμφανίσει (ή μου ξέφυγε όπως κοίταγα!).

 

Παιδιά σίγουρα είναι σωστότατο το αρχείο; Το λέω γιατί εμένα με αυτό το αρχείο μου συνέβαινε αυτό. Και γι' αυτό ο @mindtrapper σε παρακάτω post του εδώ μου έδωσε άλλο διορθωμένο αρχείο, με το οποίο δούλευε σωστά η δόνηση και στα 3 πλήκτρα.

 

 

edit: Επίσης άσχετο, αν θέλετε να υποδείξετε ένα post σε κάποιον μη γράφετε απλά τον αριθμό του post. Αν πάτε τον κέρσορα πάνω στους αριθμούς των post, θα δείτε ότι είναι linked. Έτσι είναι όλα τα forum. Εκεί δεξί κλικ-->"Copy link location" (or somehow, ανάλογα τον browser σας) και έχετε το ακριβές link που post, το οποίο σε πάει ακριβώς στο ύψος του post στην εκάστοτε σελίδα, κι όχι στην αρχή της σελίδας.

Το λέω γιατί βλέπω πολλούς να το κάνουν και το παραπάνω είναι αρκετά πιο άμεσο κι εύκολο και βοηθάει καλύτερα, ιδίως σε τόσο μεγάλα thread.

Edited by GiO_K
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σίγουρα είναι σωστότατο το αρχείο; Το λέω γιατί εμένα με αυτό το αρχείο μου συνέβαινε αυτό. Και γι' αυτό ο @mindtrapper σε παρακάτω post του εδώ μου έδωσε άλλο διορθωμένο αρχείο, με το οποίο δούλευε σωστά η δόνηση και στα 3 πλήκτρα.

 

 

edit: Επίσης άσχετο, αν θέλετε να υποδείξετε ένα post σε κάποιον μη γράφετε απλά τον αριθμό του post. Αν πάτε τον κέρσορα πάνω στους αριθμούς των post, θα δείτε ότι είναι linked. Έτσι είναι όλα τα forum. Εκεί δεξί κλικ-->"Copy link location" (or somehow, ανάλογα τον browser σας) και έχετε το ακριβές link που post, το οποίο σε πάει ακριβώς στο ύψος του post στην εκάστοτε σελίδα, κι όχι στην αρχή της σελίδας.

Το λέω γιατί βλέπω πολλούς να το κάνουν και το παραπάνω είναι αρκετά πιο άμεσο κι εύκολο και βοηθάει καλύτερα, ιδίως σε τόσο μεγάλα thread.

 

 

Μολις περασα το παραπανω αρχειο σταματησαν να δουλευουν τα πληκτρα ! Επειδη εκανα τη βλακεια και δεν κρατησα το αυθεντικο αρχειο μηπως το εχει κανεις να το ανεβασει ? (ειμαι στην mlais) . Ακυρο τελικα , μετα το 2ο restart συνηλθε

Edited by swatsquadgr
Link to comment
Share on other sites

Πισω καπακι απο ali...πολυ καλο αν σκεφτεις οτι το αγορασα περιπου 5€

Το ιδιο εχω και εγω.φοβερο και αλλαζει οψη το κινητο.αλλα προσοχη στο βαλε βγαλε γιατι σπαει ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...