Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

πως σου φενεται σαν rom ?

 

Ούτε ολόκληρη μέρα δεν την έχω... Θα την κρατήσω μερικές να δω... Η μπαταρία φαίνεται να κρατάει πολύ, δεν έχει χρώμα όμως... Είχα πριν την emioui και ήταν ποιο όμορφη και πιο λειτουργική...

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά πραγματικα μερικά θέματα δεν είναι δύσκολο να ψαξετε κ μόνοι σας όπως αυτο και απο google στο βγάζει πρωτο πρωτο.

Στη τέλικη έχουμε φτασει να χάνουμε το μέτρημα στις σελίδες με ανούσια πραγματα και τα σημαντικά να χάνοντε!

 

 

ποιες είναι οι ρυθμίσεις για το internet?

έχω vodafone στην αριστερή υποδοχή και cosmote στην δεξιά

Λογικά έπρεπε να στις διάβαζε αυτόματα, εγώ με Vodafone με μια όμως κάρτα δεν είχα πρόβλημα.

Δες τα παρακάτω κ αν δεν μιλά με τον εκάστοτε πάροχο να σου στείλει ξανά τις ρυθμίσεις.

 

Ρυθμίσεις APN Ελληνικών παρόχων κινητής (Cosmote,Vodafone,Wind)

 

COSMOTE

GPRS APN: - internet

Username: - {κενό}

Password: - {κενό}

MCC=202

MNC=01

APN type=default

DNS: - 195.167.065.194

 

 

VODAFONE

GPRS APN: - internet.vodafone.gr ή webonly.vodafone.gr

Username: - {κενό}

Password: - {κενό}

MCC=202

MNC=05

APN type=default

DNS: - 213.249.17.10, 213.249.17.11

 

 

WIND

GPRS APN: - gnet.b-online.gr ή gint.b-online.gr

Username: - {κενό}

Password: - {κενό}

MCC=202

MNC=10

APN type=default

DNS: - 212.152.79.19, 212.152.79.20

 

Q

Όνομα Προφίλ: Q Internet

Σημείο πρόσβασης: myq

Διακομιστής μεσολάβησης: {κενό}

Πόρτα: {κενό}

Αρχική σελίδα: {κενό}

Όνομα χρήστη: {κενό}

Κωδικός πρόσβασης: {κενό}

Edited by filosofos77
Link to comment
Share on other sites

Οσοι χρησιμοποιειται αυτην την A310 Decrapified ΡΟΜ, οταν εχετε πανω στη συσκευη ακουστικα (handsfree) και χρυπαει το τηλεφωνο, ο ηχος κλισης ακουγεται?

Και αντιστοιχα στα notifications (sms/email/viber, κ.ο.κ)?

 

Επισης, εχει βρει κανεις workthrough για το μικρο-bug με το home button (menu button)?

Link to comment
Share on other sites

Κανονικότατα (ισως λιγο πιο αδύναμος απο οτι χωρις αυτα, καθότι μερος της ισχύος πηγαίνει και στα ακουστικα, εκτός από το ηχείο

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Οσοι χρησιμοποιειται αυτην την A310 Decrapified ΡΟΜ, οταν εχετε πανω στη συσκευη ακουστικα (handsfree) και χρυπαει το τηλεφωνο, ο ηχος κλισης ακουγεται?

Και αντιστοιχα στα notifications (sms/email/viber, κ.ο.κ)?

 

Επισης, εχει βρει κανεις workthrough για το μικρο-bug με το home button (menu button)?

 

Σε όσες δοκίμασα ακούγεται σαν να έχεις βάλει την ένταση στο μέτριο, δεν μπόρεσα να το φτιάξω και μάλλον είναι bug των kit kat

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει σε κανένα ο chrome το παρακάτω;Το κάνει μετά την αναβάθμιση που έκανε χθες.Μια πιάνει την πάνω και μια την κάτω μισή οθόνη.Είναι θέμα συσκευής;(Έχω την emuiUNICOM) ή chrome;Τον έβγαλα και τον ξαναέβαλα χωρίς αποτέλεσμα
Link to comment
Share on other sites

Αμα είναι θέμα του chrome εκανα μ@λ@κι@, και εμένα το έκανε εχτες και νόμιζα ότι εφτεγε η unicom και την έβγαλαν και έβαλα τη nexus.
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο ίντερνετ την εκδοση 38. Η καινούργια μπακαρει κ εχουν φάει πολύ κράξιμο..

Σ ευχαριστώ.Είχες δίκιο.Δουλεύει μια χαρά.Το θέμα είναι ότι την κατέβασα από σάιτ εκτός play store.Είναι ασφαλές;

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ.Είχες δίκιο.Δουλεύει μια χαρά.Το θέμα είναι ότι την κατέβασα από σάιτ εκτός play store.Είναι ασφαλές;

Ναι don't worry, ολα μια χαρα κι ας μην το κατεβασες απ' το Play Store.

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Ναι don't worry, ολα μια χαρα κι ας μην το κατεβασες απ' το Play Store.

 

Εννοώ ότι αν τον συγχρονίσω(που δεν το έκανα ακόμα),όλα τα user name και τα password από διάφορα σάιτ θα είναι ασφαλή;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα έβαλα, είναι η αυθεντική γιατί μπορείς να την κανεις κ update απο playstore. Μιλάω για αυτήν απο apkmania.

Εγώ την κατέβασα από apkmirror.Κάνει update από το playstore.Αυτό σημαίνει ότι είναι η αυθεντική που με την σειρά του σημαίνει ότι μπορώ να το εμπιστευτώ;

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω δεν θα χεις πρόβλημα. Αλλωστε μια σύνδεση ζητάει στην αρχή με τον λογαριασμό σου.. Δεν ζητάει στοιχεια..

 

Αυτή η σύνδεση δίνει πρόσβαση σε όλα τ αποθηκευμένα στοιχεία (user και pass που έχεις αποθηκεύσει στον chrome)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η σύνδεση, συνδέει το chrome με τον λογαριασμό google του κινητού σου κ ναι κανει sync όλα τα στοιχεία αμα το διαλέξεις, μπορείς κ οχι.

 

Κάντε οτι νομίζετε.. Εγώ δεν είχα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δυνατόν....δεν γίνονται αυτά !!!!!!....περίμενα 1 μήνα το κινητό να έρθει.......τα είχα έτοιμα όλα.....ρομ , ρεκοβερυ ,πληροφορίες.....ήρθε το κινητό.......δεν ξέρω τι έκανα.....πάντως ΔΕΝ είναι πλέον ροοτ......δεν μπορω να περάσω recovery και να ξεκινησω να δοκιμαζω τις ρομ .....γιατί όταν πάω μέσω Μοbileuncle - Recovery Update να περάσω την cwm .....μου γράφει........."please root your android first"..............

 

Μην μου πει κάποιος....εδώ μιλάμε για το coolpad -δεν θα αναλύσουμε το ροοτ......διότι δοκίμασα σχεδόν όλα τα root .....έψαξα και έκανα πάνω από 10 τρόπους και δεν γίνετε το τηλέφωνο ροοτ .....με τίποτα...........μολις το συνδεω....αρχίζει να κάνει εγκατάσταση και στο τέλος λέει......Συσκευή USB MTP -ΑΠΟΤΥΧΊΑ.....οπότε δεν μπορώ να προχωρήσω σε root.(έχω ενεργοποιημένο τον εντοπισμό σφαλμάτων)

 

μπορεί κάποιος να μου πει τι να κάνω ?.......δείτε την ώρα που το γράφω....ξημερώνει σε λίγο.....είμαι από τις 5 το απόγευμα και προσπαθώ......ας με λυπηθεί κάποιος.....ας απαντήσει με pm αν θέλει....εγώ δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δυνατόν....δεν γίνονται αυτά !!!!!!....περίμενα 1 μήνα το κινητό να έρθει.......τα είχα έτοιμα όλα.....ρομ , ρεκοβερυ ,πληροφορίες.....ήρθε το κινητό.......δεν ξέρω τι έκανα.....πάντως ΔΕΝ είναι πλέον ροοτ......δεν μπορω να περάσω recovery και να ξεκινησω να δοκιμαζω τις ρομ .....γιατί όταν πάω μέσω Μοbileuncle - Recovery Update να περάσω την cwm .....μου γράφει........."please root your android first"..............

 

Μην μου πει κάποιος....εδώ μιλάμε για το coolpad -δεν θα αναλύσουμε το ροοτ......διότι δοκίμασα σχεδόν όλα τα root .....έψαξα και έκανα πάνω από 10 τρόπους και δεν γίνετε το τηλέφωνο ροοτ .....με τίποτα...........μολις το συνδεω....αρχίζει να κάνει εγκατάσταση και στο τέλος λέει......Συσκευή USB MTP -ΑΠΟΤΥΧΊΑ.....οπότε δεν μπορώ να προχωρήσω σε root.(έχω ενεργοποιημένο τον εντοπισμό σφαλμάτων)

 

μπορεί κάποιος να μου πει τι να κάνω ?.......δείτε την ώρα που το γράφω....ξημερώνει σε λίγο.....είμαι από τις 5 το απόγευμα και προσπαθώ......ας με λυπηθεί κάποιος.....ας απαντήσει με pm αν θέλει....εγώ δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο.....

 

Δοκίμασε να flashαρεις αυτό (https://www.dropbox.com/sh/4j0q4cy2hs23s5b/AAAAMCZlfeQzsNO1uSdqanWHa/Official_root.zip?dl=0) με το recovery που έχει το τηλέφωνο.Εγώ έτσι το ρούταρα.Δες το πόστ 4002 σελίδα 267 αυτού του νήματος.

Edited by manouras2
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να flashαρεις αυτό (https://www.dropbox.com/sh/4j0q4cy2hs23s5b/AAAAMCZlfeQzsNO1uSdqanWHa/Official_root.zip?dl=0) με το recovery που έχει το τηλέφωνο.Εγώ έτσι το ρούταρα.Δες το πόστ 4002 σελίδα 267 αυτού του νήματος.

 

Δυστηχως φίλε μου....το έκανα ΚΑΙ αυτό.....τίποτα......

καταρχήν εσύ ΠΩς έβγαλες άκρη με αυτό?

αφού....ήταν όλα κινέζικα...είδα και έπαθα για να βγω από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να περάσεις πάλι την ρομ που δίνουν τα καταστήματα (ή μια επίσημη) με YGDP Tools με το κόλπο για να έχεις custom recovery και μετά να ρουτάρεις με SuperSU και να κάνεις ότι θες.

 

Αλλά ψάξε μόνος σου τι και πως γιατί τελευταία φορά που μιλήσαμε με ειρωνευόσουν. Και το ποστ 4002 δικό μου είναι btw, άσχετα που δεν σου δούλεψε επειδή τα έχεις κάνει μαντάρα. Goodnight.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δυνατόν....δεν γίνονται αυτά !!!!!!....περίμενα 1 μήνα το κινητό να έρθει.......τα είχα έτοιμα όλα.....ρομ , ρεκοβερυ ,πληροφορίες.....ήρθε το κινητό.......δεν ξέρω τι έκανα.....πάντως ΔΕΝ είναι πλέον ροοτ......δεν μπορω να περάσω recovery και να ξεκινησω να δοκιμαζω τις ρομ .....γιατί όταν πάω μέσω Μοbileuncle - Recovery Update να περάσω την cwm .....μου γράφει........."please root your android first"..............

 

Μην μου πει κάποιος....εδώ μιλάμε για το coolpad -δεν θα αναλύσουμε το ροοτ......διότι δοκίμασα σχεδόν όλα τα root .....έψαξα και έκανα πάνω από 10 τρόπους και δεν γίνετε το τηλέφωνο ροοτ .....με τίποτα...........μολις το συνδεω....αρχίζει να κάνει εγκατάσταση και στο τέλος λέει......Συσκευή USB MTP -ΑΠΟΤΥΧΊΑ.....οπότε δεν μπορώ να προχωρήσω σε root.(έχω ενεργοποιημένο τον εντοπισμό σφαλμάτων)

 

μπορεί κάποιος να μου πει τι να κάνω ?.......δείτε την ώρα που το γράφω....ξημερώνει σε λίγο.....είμαι από τις 5 το απόγευμα και προσπαθώ......ας με λυπηθεί κάποιος.....ας απαντήσει με pm αν θέλει....εγώ δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο.....

 

Λοιπον εγώ δουλέψει το vroot μετα απο μπρικαρισμα που ειχα κανει στο κινητό,απο τοτε είμαι οκ.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5720598#post5720598

Αν είναι να πας με αυτό διεγραψε οτι drivers περασες στο pc σου για το τηλέφωνο κ αρχισε παλι απο αρχή κατεβάζοντας τους απο εδώ.

 

http://www.modaco.com/topic/372543-coolpad-f1-8297w-review-info-software-custom-roms/

 

ειτε απο εδώ .

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5590826#post5590826

 

Αν το διαβάζει μετα σωστα συνεχιζεις με το πρόγραμα,

οποίος τρόπος θα σου δουλέψει κάνε

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως φίλε μου....το έκανα ΚΑΙ αυτό.....τίποτα......

καταρχήν εσύ ΠΩς έβγαλες άκρη με αυτό?

αφού....ήταν όλα κινέζικα...είδα και έπαθα για να βγω από εκεί.

 

Ποια Ρομ εχεις πανω;λογικά θα εχεις κινεζικό recovery.

Edited by filosofos77
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...