Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

εννοούσα η εικόνα του κυλινδρου που πατάς για να ξεκλειδώσεις :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Οκ με το λογοτυπο,διορθωθηκε,οκ με τον kernel v3 περαστηκε,ευχαριστω πολυ.

Το μονο που δεν ελυσα ακομα ειναι το 2 για τους ηχους κλησεις.εκανα αυτο που λες αλλα αυτο ειναι μονο για να κραταει τους ηχους που εχω βαλει για το ξυπνητηρι πχ,και να μην τους χανει μετα απο καθε επανεκκινηση.δυστυχως γι αυτο που ψαχνω εγω λυση δεν βοηθησε :-( :-(

 

Αν δεν κανω λαθος το Gravity BOX εχει την δυνατοτητα για ξεχωριστω ηχο κλησης σε κάθε σιμ....ας σου πει καποιος που το δουλευει αν λειτουργει στην συγκεκρημενη ρομ

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

εννοούσα η εικόνα του κυλινδρου που πατάς για να ξεκλειδώσεις :D

http://i1050.photobucket.com/albums/s410/jpowerandroid/Screenshot_2014-10-19-14-51-14_zpsfrss4cnd.jpg

 

Απι δω το καταργεις και εγκαθιστάς οτι λοκσκριν με οτι ηχο θες

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Να ζητήσω συγνώμη εκ των προτέρων λόγω απειρίας, αλλά παρόλο το διάβασμα που έριξα δεν κατάφερα να βγάλω άκρη. Δυστυχώς η συσκευή μου δεν ήρθε rooted. Δοκίμασα: Framaroot, vroot, kingo root, φλασάρισμα το supersu με τη μαμίσια recovery αλλά δεν έγινε τίποτα. Δεν μπορώ να κάνω root τη συσκευή. Υπάρχει κάποιος οδηγός για το πως μπορεί αν γίνει αυτό; Αυτό είναι ένα screen shot της έκδοσης που φοράει:

http://i1238.photobucket.com/albums/ff499/monemvasia/20141019_154855_zps73c93c38.jpg

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι καποιος κ γνωριζει θελω βοηθεια...Αγορασα το coolpad f1 προ 1 μηνα κ ειχα προβλημα ,δε μου κανανε σωστο ρουτ δε γνωριζω κ εκελεισε κ δε ξσανανοιξε

με vickmall μου ειπε σημερα να περασω 6592 μτκ να φτιαξει αλλα τιποτα,γραφανε λαθος τα αρχεια που μου εδωσε ,τωρα κατεβαζω εγω αοσπ v4,,,,απο νεντρομ

δε ξερω να κανω ροθτ ,ουτε τι προγραμματα χρειαζομαι,,,το κινητο δεν ανοιγει

να περασω to aosp σε καρτα αποθηκευσης και τι να κανω ,πειτε μου

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι καποιος κ γνωριζει θελω βοηθεια...Αγορασα το coolpad f1 προ 1 μηνα κ ειχα προβλημα ,δε μου κανανε σωστο ρουτ δε γνωριζω κ εκελεισε κ δε ξσανανοιξε

με vickmall μου ειπε σημερα να περασω 6592 μτκ να φτιαξει αλλα τιποτα,γραφανε λαθος τα αρχεια που μου εδωσε ,τωρα κατεβαζω εγω αοσπ v4,,,,απο νεντρομ

δε ξερω να κανω ροθτ ,ουτε τι προγραμματα χρειαζομαι,,,το κινητο δεν ανοιγει

να περασω to aosp σε καρτα αποθηκευσης και τι να κανω ,πειτε μου

 

Προσδιόρισε το "δεν ανοίγει" . Δεν ανοίγει καθόλου η εμφανίζεται μόνο η αρχική οθόνη; Σε περίπτωση που δεν ανοίγει καθόλου ακολούθησε αυτόν τον οδηγό http://www.modaco.com/topic/373530-guide-ygdp-tool-for-flashing-stock-42-44-roms/ .Το cpb που θα κατεβασεις θα πρέπει να έχει την κατάληξη 8297w . Σε περίπτωση που ανοίγει η αρχική οθόνη και έχεις περάσει κάποιο custom recovery(TWRP ή cwm) δοκίμασε να flashareis την v4 που κατέβασες.

Edited by vasilis91
Link to comment
Share on other sites

Να ζητήσω συγνώμη εκ των προτέρων λόγω απειρίας, αλλά παρόλο το διάβασμα που έριξα δεν κατάφερα να βγάλω άκρη. Δυστυχώς η συσκευή μου δεν ήρθε rooted. Δοκίμασα: Framaroot, vroot, kingo root, φλασάρισμα το supersu με τη μαμίσια recovery αλλά δεν έγινε τίποτα. Δεν μπορώ να κάνω root τη συσκευή. Υπάρχει κάποιος οδηγός για το πως μπορεί αν γίνει αυτό; Αυτό είναι ένα screen shot της έκδοσης που φοράει:

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Δοκιμασε να φλασάρεις το official root

Link to comment
Share on other sites

στην ---Aosp4.4.3_Coolpad-8297W.20141014.by l δουλεύει τελικά η δόνηση στα κουμπιά?

 

Οχι,ειναι απο την rom εκτος,δεν ξερω εαν υπαρχει καποια εφαρμογη για αυτο,η εαν ανοιγει μεσω xposed,δεν με ενδιαφερει αυτο πολυ,οποτε και δεν το εψαξα.Mονο εαν πατας το home παρατεταμενα (λογικο αυτο) δουλευει η δονηση.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Να ζητήσω συγνώμη εκ των προτέρων λόγω απειρίας, αλλά παρόλο το διάβασμα που έριξα δεν κατάφερα να βγάλω άκρη. Δυστυχώς η συσκευή μου δεν ήρθε rooted. Δοκίμασα: Framaroot, vroot, kingo root, φλασάρισμα το supersu με τη μαμίσια recovery αλλά δεν έγινε τίποτα. Δεν μπορώ να κάνω root τη συσκευή. Υπάρχει κάποιος οδηγός για το πως μπορεί αν γίνει αυτό; Αυτό είναι ένα screen shot της έκδοσης που φοράει:

http://i1238.photobucket.com/albums/ff499/monemvasia/20141019_154855_zps73c93c38.jpg

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Η εκδοση 036 που φορας ρουταρεται μονο με την τελευταια εκδοση του VRoot..... Τσεκαρισμενο.

Link to comment
Share on other sites

στην ---Aosp4.4.3_Coolpad-8297W.20141014.by l δουλεύει τελικά η δόνηση στα κουμπιά?

 

Όχι και δεν βρήκα λύση. Ούτε μέσω gravity box + xposed framework γίνεται κάτι.

 

Η μόνη KitKat που δουλεύουν τα πάντα (εκτός από το να έχει διαφορετικό ήχο κλήσης η κάθε sim) είναι η PureAOSP.

 

Επιστροφή για μένα στην ColorOS.

Edited by grgz
Link to comment
Share on other sites

Όχι και δεν βρήκα λύση. Ούτε μέσω gravity box + xposed framework γίνεται κάτι.

 

Η μόνη KitKat (απο αυτες που εχω δοκιμασει) που δουλεύουν τα πάντα (εκτός από το να έχει διαφορετικό ήχο κλήσης η κάθε sim) είναι η PureAOSP.

 

Επιστροφή για μένα στην ColorOS.

 

fixed

ειμαι με a310 μια βδομαδα και δουλευουν τα παντα.. ;)

Link to comment
Share on other sites

fixed

ειμαι με a310 μια βδομαδα και δουλευουν τα παντα.. ;)

 

Έχεις δίκιο, αυτή δεν την έχω βάλει. Είχα και την κατάρα του TWRP βλέπεις. :lol:

 

Πρέπει να ομολογήσω όμως ότι αν βρω κάτι που μου κάνει (όπως η ColorOS εν προκειμένω) δεν το αλλάζω εύκολα.

Edited by grgz
Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση 036 που φορας ρουταρεται μονο με την τελευταια εκδοση του VRoot..... Τσεκαρισμενο.

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ. Κατεβάζω αυτή την έκδοση VRoot_1.7.3.4863_english_cid1005_7337ba1e_89 αλλά στο τέλος της διαδικασίας μου βγάζει σφάλμα. Εν τω μεταξύ παρόλο που υποτίθεται πως είναι αγγλική έκδοση, όλα τα μηνύματα είναι στα κινέζικα και δεν βγάζω άκρη. Η συσκευή κάνει 2-3 restart αλλά στο τέλος βγάζει σφάλμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ζητήσω συγνώμη εκ των προτέρων λόγω απειρίας, αλλά παρόλο το διάβασμα που έριξα δεν κατάφερα να βγάλω άκρη. Δυστυχώς η συσκευή μου δεν ήρθε rooted. Δοκίμασα: Framaroot, vroot, kingo root, φλασάρισμα το supersu με τη μαμίσια recovery αλλά δεν έγινε τίποτα. Δεν μπορώ να κάνω root τη συσκευή. Υπάρχει κάποιος οδηγός για το πως μπορεί αν γίνει αυτό; Αυτό είναι ένα screen shot της έκδοσης που φοράει:

http://i1238.photobucket.com/albums/ff499/monemvasia/20141019_154855_zps73c93c38.jpg

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Δοκιμασε να φλασάρεις το official root

Το δοκίμασα αλλά τίποτα. ''installation aborted''

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ. Κατεβάζω αυτή την έκδοση VRoot_1.7.3.4863_english_cid1005_7337ba1e_89 αλλά στο τέλος της διαδικασίας μου βγάζει σφάλμα. Εν τω μεταξύ παρόλο που υποτίθεται πως είναι αγγλική έκδοση, όλα τα μηνύματα είναι στα κινέζικα και δεν βγάζω άκρη. Η συσκευή κάνει 2-3 restart αλλά στο τέλος βγάζει σφάλμα.

 

Κατέβασε από εδώ την Αγγλική έκδοση και μετά βάλε από πάνω την τελευταία 1.7.9 για να σου μείνει η Αγγλική γλώσσα. Απενεργοποίησε το antivirus, πολλά βλέπουν το VRoot σαν ιό, λογικό αφού είναι exploit. Μόνο η τελευταία version θα σου κάνει δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Κανε αυτο που λεει ο Γιωργος απο πανω.... βαλε την Αγγλικη και μετα κανε αναβαθμιση στην τελευταια κινεζικη....ετσι θα σου κρατησει τα Αγγλικα.
Link to comment
Share on other sites

Εαν θελετε Ελληνικα παιδια στα μενου κτλ,αυτη η 4.4.3 ειναι ισως η πιο καλη.

Και ενα screen απο την μπαταρια,ολη την ωρα σχεδον με wifi on,το πρωι με 4 ωρες data,και την φωτεινοτητα παντα στο 100%.

http://i58.tinypic.com/13z1lp2.png

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πόσες ώρες οθόνη; Γιατί εγώ δεν έχω ακόμα καλά στατιστικά, συνέχεια με reboots είναι που εγκαθιστώ πράγματα.

 

2 απορίες. Πρώτον, στο gravity box πίσω να αλλάξω τα quick settings και δεν βρίσκω αυτό για την φωτεινότητα. Και δεν μπορώ να τα κάνω σωστά rearrange.

 

Επίσης, στα settings έχει για screen off gestures, αλλά δεν μπόρεσα να τα κάνω να δουλέψουν, να φανταστώ είναι γενικό setting της Rom που βασίστηκε η mlais και δεν το υποστηρίζει ο kernel.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να φλασάρεις το official root

Ας μπει στο αρχικό ποστ με επεξήγηση, γενικά πολλοί οδηγοί και λύσεις έχουν χαθεί στο κυκεώνα του θέματος που έχει καταντήσει να είναι τσατ και όχι θέμα για επεξηγήσεις...

Κάποιος Moderator θα πρέπει να αναλάβει δράση και να ξεχωρίσει τα ποστ που θα πρέπει να μπουν στην αρχική σελίδα..

Είναι πολλά όλα αυτά αλλά πρέπει να γίνει, αλλιώς θα συνεχίσουν να υπάρχουν όλες αυτές οι άσχετες ερωτήσεις οι χιλιοειπωμένες και χιλιοαπαντημένες. Αυτά που γράφω ισχύουν και για μένα για ερωτήσεις που έκανε παρότι παρακολουθω το νήμα εδώ και 2 μήνες.. παρ'ολα αυτά είναι τόσα πολλά όλα αυτά που αν δεν είσα όλη μέρα στο θέμα δυστηχώς ξεχνάς εύκολα τη σελίδα που έψαχνες τη λύση ή που χρειάζεσαι για ένα πρόβλημα που προέκυψε.

Επίσης να αναφέρω ότι δυστηχώς εδωμέσα δεν έχει ασχοληθεί κανείς με τις official rom που μπορώ να πω ότι είναι από τις καλύτερες official rom που υπάρχουν. Θα μπορούσε άνετα κάποιος που κατέχει το θέμα με τις ρομ και να φτιάξει μια ελληνική έκδοση για τις official.

Έχω περάσει από εχθές την τελευταία official rom 4.4.2 και οφείλω να ομολογήσω ότι είναι εξαιρετική σε όλα ακόμα και στην μπαταρία που δεν πέφτει με τίποτε, αν υπήρχε τρόπος να μπουν και ελληνικά πάνω σε αυτήν και να καταργηθούν οι κινεζιές, τότε νομίζω θα μιλάγαμε για μια official ρομ από τις καλύτερες που υπάρχουν. Και αυτό το γράφω γιατί έχει ότι ψάχνετε να βρείτε σε μια aosp,

δουλεύουν άψογα:

1. Notification led

2. Ringtones για κάθε σιμ

3. Πολύ καλή κάμερα

4. Πολύ καλή αυτονομία μπαταρίας

5. Wake up οθόνης και με τα πλήκτρα volume

6. Ωραία εφέ που δεν είναι βαρετά όπως οι AOSP

7. Λιγοστή χρήση ραμ 600 me 700 μέσο όρο

8. Επιλογή σε ποια μνήμη θες να αποθηκεύεις τις εφορμογές κλπ.

9. Πολύ δυνατό ηχείο χωρίς παραμορφώσεις

Τι άλλο θέλετε να σας πω για να ασχοληθείτε λίγο και με αυτή τη ρομ;

Για μένα καταπληκτική!

Link to comment
Share on other sites

Eδω βρε συ σε αλλες rom δεν δουλευουν καν το notf.led.:)

Ο proximity sensor δουλεύει στις κλήσεις ή όχι; Δηλαδή, όταν μας καλεί κάποιος και πλησιάζουμε-απομακρύνουμε το τηλέφωνο από το αυτί μας, αναβοσβήνει; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

Εχω ενα προβλημα σε ενα Fi H μπαταρια αδειαζει πολυ γρηγορα Του εβαλα αλλη μπαταρια τσεκαρισμενη οτι δουλευει σωστα, αλλα παλι τα ιδια Γνωριζει καποιος τι μπορει να συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

Εχω ενα προβλημα σε ενα Fi H μπαταρια αδειαζει πολυ γρηγορα Του εβαλα αλλη μπαταρια τσεκαρισμενη οτι δουλευει σωστα, αλλα παλι τα ιδια Γνωριζει καποιος τι μπορει να συμβαινει?

 

Δεν λες και καμία παραπάνω πληροφορία;Με ποια rom είσαι;

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη KitKat που δουλεύουν τα πάντα (εκτός από το να έχει διαφορετικό ήχο κλήσης η κάθε sim) είναι η PureAOSP.

 

 

fixed

ειμαι με a310 μια βδομαδα και δουλευουν τα παντα.. ;)

 

Έλεγα τι δεν μου κολλούσε...

 

Η PureAOSP έχει Ελληνικά, η a310 όχι. Ψάχνομαι γιατί έχω παραγγείλει συσκευή για μια φίλη που της άρεσε αλλά με προϋπόθεση να έχει Ελληνικό μενού. Η μόνη rom που πληροί τα πάντα έως τώρα είναι η PureAOSP.

Edited by grgz
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από εδώ την Αγγλική έκδοση και μετά βάλε από πάνω την τελευταία 1.7.9 για να σου μείνει η Αγγλική γλώσσα. Απενεργοποίησε το antivirus, πολλά βλέπουν το VRoot σαν ιό, λογικό αφού είναι exploit. Μόνο η τελευταία version θα σου κάνει δουλειά.

Όλα καλά! Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...