Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάπου εδώ φίλε Κώστα πρέπει να πάρεις απόφαση ότι το 99.999999% των ρομ από τα κινέζικα fora θα είναι Chinese/English. Σπάνια κάποιο release θα είναι multilanguage και αν είναι θα το λέει στην περιγραφή, θα το καταλαβαίνεις ακόμα και κινέζικα να είναι γραμμένο, 70 languages, el_GR, screenshots κτλ. :lol:

 

Μαλλον δεν επιασες το νοημα αγαπητε φιλε.Δεν εχω προβλημα να μην εχει την γλωσσα μας φιλε μου,αλλα ως Ελληνας το επιζητώ και προαπαθω και το κυνηγάω.Εαν δεν στιριξω την γλωσσα μου αλλωστε δεν εχει νοημα για εμενα.:)

Για αυτον τον λογο αλλωστε ερχομαι σε επαφη με τον εκαστοτε dev(εαν μου αρεσει η δουλεια του παντα),και του ζητω να το κανει εαν ειναι εφικτο.Το αυτο σε καθε συσκευη που εχω.

 

@GEORGEIKARIA

Περνα στην συσκευη σου απο το play το gosms (εαν θυμαμαι καλα) παγωσε το εργοστασιακο,και εισαι ετοιμος.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

καλημερα σε ολους.επειδη κατα λαθος εσβησα τα imei απο το κινητο μου θελω να το πουλησω.ειναι πληρως λειτουργικο χωρις καμια γρατζουνια απλα δεν διαβαζει τις sim.οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει pm η στο th.tsochas@gmail.com
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.επειδη κατα λαθος εσβησα τα imei απο το κινητο μου θελω να το πουλησω.ειναι πληρως λειτουργικο χωρις καμια γρατζουνια απλα δεν διαβαζει τις sim.οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει pm η στο th.tsochas@gmail.com

Φιλε μου η αγγελια σου εδω σε παρακαλω,για να την δουν και αλλοι φιλοι.....--->

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=39

Και το imei επανερχεται.........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το παλευω 5 μερες με παρα πολλους τροπους και εχω απελπιστει.αν μπορεις εσυ να μου πεις καποιον που δουλευει σιγουρα θα σου ημουν υποχρεος
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το παλευω 5 μερες με παρα πολλους τροπους και εχω απελπιστει.αν μπορεις εσυ να μου πεις καποιον που δουλευει σιγουρα θα σου ημουν υποχρεος

 

Για δες εδώ κι εδώ.

Edited by grgz
Link to comment
Share on other sites

Review 3 εβδομάδων για όσους ρωτούν για τις Rom...

 

Είμαι με την κιτ κατ των Ισπανών και μου δουλεύει άψογα εδώ και τρεις εβδομάδες. Το μόνο πρόβλημα μου είναι ότι δεν παίζει η ART λόγω exposed framework απ ότι λένε, και τα quicksettings στο gravity box δεν τακτοποιούνται οπως ακριβώς θελεις. Αυτονομία μπαταρίας πολύ καλή και αρκετα smooth στο χέρι. Θα αλλάξω Rom μόνο για να πάω σε official...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με τα push notifications που λεγαμε σε προηγουμενα ποστ, θα ηθελα να συπληρώσω το εξης:

 

Σε εφαρμογές ιντερνετικου ραδιοφωνου π.χ. tunein, spotify κλπ, με το που θα σβήσει η οθονη, ενα λεπτό μετά, κοβεται το σήμα. Δλδ σταματαει το ραδιοφωνο, παροτι αναβοντας την οθονη δεν επανερχεται η μουσική.

 

Σαν κάτι να κόβει το ιντερνετ μετά απο 60 δευτερόλεπτα αφου σβήσει η οθόνη

Στο γκρινιφάη, αυτες τις 2 εφαρμογές, τις έχω στις εξαιρέσεις.

 

Τι συμβαίνει??

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το tunein δεν έχει τέτοιο θέμα. Μόνο λογω buffering μου κολλάει καμία φορα. Χθες μπανιαριζομουν κι άκουγα κανονικά!
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

στο μεταξύ, κατεβάζω..

Color OS 2.0

:D

 

Δε γινεται, περασαν 2 βδομαδες χωρίς να φλασαρω.....:lol::lol:

 

εντιτ...

μαλιστα, himax polymer logo

!!!!!!

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΗΧΟΣ !!!! ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΚΙΝΕΖΙΚΟ

για φωτο έχει την UCAM, καλή εφαρμογή με πολλες ρυθμίσεις ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΓΡΗΓΟΡΟ FOCUS KAI ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΓΡΗΓΟΡΗ ΛΗΨΗ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΩΝ ΦΩΤΟ.

Πολύ γρηγορη αποθηκευση τους στην καρτα. μεγεθος αρχειων της ταξης των 3,6μβ.

 

πολλα θεματα για εμφανιση.

 

ΣΜΣ δέχεται κανονικα απο 4ψηφια.

βλέπει και αποθηκευει κανονικα και εξ ορισμού στην sd

 

(μια λεπτομερεια, μολις κανετε εκκινηση και μπει στο λειτουργικο, ζηταει κατι κινεζικα, τα οποία ευτυχώς τα ξεφορτωθηκα, δεν ξερω πως, προφανως κάποιο λογαριασμό στην οππο. Το κακό είναι ότι σου ανοιγει τα ντατα οπότε θα σου το τσιμπίσει το ευρουλακι..:p. Για να το .. γλυτώσετε, μη βαλετε σιμ, μεχρι να μπειτε στην main screen και να κλεισετε τα ντατα..;))

 

Καλά ε, εχω πάθει με τον ήχο...... Δεν πίστευα ότι αυτό το ηχειακι είχε τέτοιες δυνατότητες.. (τι vιper4android και @@@)

(Μα καλά, τι κάνουν οι ισπανο-ιταλοί..!!!???!!!!)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Μολις απεκτησα το coolpad.

εχετε να μου προτεινετε καποιο δοκιμασμενο rom ?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

στο μεταξύ, κατεβάζω..

Color OS 2.0

:D

 

Δε γινεται, περασαν 2 βδομαδες χωρίς να φλασαρω.....:lol::lol:

 

εντιτ...

μαλιστα, himax polymer logo

 

Για δωσε link........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Review 3 εβδομάδων για όσους ρωτούν για τις Rom...

 

Είμαι με την κιτ κατ των Ισπανών και μου δουλεύει άψογα εδώ και τρεις εβδομάδες. Το μόνο πρόβλημα μου είναι ότι δεν παίζει η ART λόγω exposed framework απ ότι λένε, και τα quicksettings στο gravity box δεν τακτοποιούνται οπως ακριβώς θελεις. Αυτονομία μπαταρίας πολύ καλή και αρκετα smooth στο χέρι. Θα αλλάξω Rom μόνο για να πάω σε official...

 

οταν λες των ισπανων; ποια εννοεις;

Link to comment
Share on other sites

Για δωσε link........:)

 

τσίμπα..

http://www.modaco.com/topic/373502-rom422lzy-color-os-20-repack/

 

ακολούθησε τις οδηγίες κατά γραμμα. πολυ ευκολες

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

τσίμπα..

http://www.modaco.com/topic/373502-rom422lzy-color-os-20-repack/

 

ακολούθησε τις οδηγίες κατά γραμμα. πολυ ευκολες

 

Οκ,ειναι 4.2.2 απο οτι ειδα.

Ναι κλασσικο flashρισμα πλεον.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.επειδη κατα λαθος εσβησα τα imei απο το κινητο μου θελω να το πουλησω.ειναι πληρως λειτουργικο χωρις καμια γρατζουνια απλα δεν διαβαζει τις sim.οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει pm η στο th.tsochas@gmail.com

 

Δες εδώ για το ΙΜΕΙ :)

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

στο μεταξύ, κατεβάζω..

Color OS 2.0

:D

 

Δε γινεται, περασαν 2 βδομαδες χωρίς να φλασαρω.....:lol::lol:

 

εντιτ...

μαλιστα, himax polymer logo

!!!!!!

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΗΧΟΣ !!!! ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΚΙΝΕΖΙΚΟ

για φωτο έχει την UCAM, καλή εφαρμογή με πολλες ρυθμίσεις ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΓΡΗΓΟΡΟ FOCUS KAI ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΓΡΗΓΟΡΗ ΛΗΨΗ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΩΝ ΦΩΤΟ.

Πολύ γρηγορη αποθηκευση τους στην καρτα. μεγεθος αρχειων της ταξης των 3,6μβ.

 

πολλα θεματα για εμφανιση.

 

ΣΜΣ δέχεται κανονικα απο 4ψηφια.

βλέπει και αποθηκευει κανονικα και εξ ορισμού στην sd

 

(μια λεπτομερεια, μολις κανετε εκκινηση και μπει στο λειτουργικο, ζηταει κατι κινεζικα, τα οποία ευτυχώς τα ξεφορτωθηκα, δεν ξερω πως, προφανως κάποιο λογαριασμό στην οππο. Το κακό είναι ότι σου ανοιγει τα ντατα οπότε θα σου το τσιμπίσει το ευρουλακι..:p. Για να το .. γλυτώσετε, μη βαλετε σιμ, μεχρι να μπειτε στην main screen και να κλεισετε τα ντατα..;))

 

Καλά ε, εχω πάθει με τον ήχο...... Δεν πίστευα ότι αυτό το ηχειακι είχε τέτοιες δυνατότητες.. (τι vιper4android και @@@)

(Μα καλά, τι κάνουν οι ισπανο-ιταλοί..!!!???!!!!)

 

Είχες δεν είχες μεσημεριάτικα θα μας κάνεις να φλασάρουμε!!!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα κ εγώ. Για κάποιον περίεργο λογο δεν μου ανοίγει την κάρτα σιμ αλλά τεσπα.

 

Πολύ smooth, ο ήχος είναι εξαιρετικός, απίστευτο, αλλα η κάμερα θολή, πιο θολή απο coollife 039.

 

Κατα τα αλλά καποιες εφαρμογές όπως πχ ,one football δεν τρέχουν ουτε εδώ..

Link to comment
Share on other sites

στο μεταξύ, κατεβάζω..

Color OS 2.0

:D

 

Δε γινεται, περασαν 2 βδομαδες χωρίς να φλασαρω.....:lol::lol:

 

εντιτ...

μαλιστα, himax polymer logo

!!!!!!

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΗΧΟΣ !!!! ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΚΙΝΕΖΙΚΟ

για φωτο έχει την UCAM, καλή εφαρμογή με πολλες ρυθμίσεις ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΓΡΗΓΟΡΟ FOCUS KAI ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΓΡΗΓΟΡΗ ΛΗΨΗ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΩΝ ΦΩΤΟ.

Πολύ γρηγορη αποθηκευση τους στην καρτα. μεγεθος αρχειων της ταξης των 3,6μβ.

 

πολλα θεματα για εμφανιση.

 

ΣΜΣ δέχεται κανονικα απο 4ψηφια.

βλέπει και αποθηκευει κανονικα και εξ ορισμού στην sd

 

(μια λεπτομερεια, μολις κανετε εκκινηση και μπει στο λειτουργικο, ζηταει κατι κινεζικα, τα οποία ευτυχώς τα ξεφορτωθηκα, δεν ξερω πως, προφανως κάποιο λογαριασμό στην οππο. Το κακό είναι ότι σου ανοιγει τα ντατα οπότε θα σου το τσιμπίσει το ευρουλακι..:p. Για να το .. γλυτώσετε, μη βαλετε σιμ, μεχρι να μπειτε στην main screen και να κλεισετε τα ντατα..;))

 

Καλά ε, εχω πάθει με τον ήχο...... Δεν πίστευα ότι αυτό το ηχειακι είχε τέτοιες δυνατότητες.. (τι vιper4android και @@@)

(Μα καλά, τι κάνουν οι ισπανο-ιταλοί..!!!???!!!!)

 

Δεν μου βλεπει την sim,μαλλον στην αρχη εκει με τα Κιναζα κατι πατησα λαθος,κατα τα αλλα δειχνει πολυ ωραια.

Ελληνικα δεν εχει βεβαια.

 

@johnickz1

Το διο θεμα εχουμε με την sim.......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ΡΟΜ πάντως, κρίμα να μην αποδίδει τόσο καλά κάμερα όσο οι στοκ αλλιως θα την κρατούσα.

 

Κάτι παιζει ειτε με τα κινέζικα στην αρχη , είτε με το wcdma πατσακι ειτε με το δίκτυο μας cosmote αφού δούλεψε σε άλλον..

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα πάει, γρήγορη, δεν δουλεύει το ViperFX, δεν κάνει processing ο driver με τίποτα, δεν υπάρχει όμως το bug που είχαν οι 4.2.2, όταν ανέβαζες την ένταση του ακουστικού κατά τη διάρκεια της κλήσης η ρύθμιση χανόταν μετά από επανεκκίνηση.

Επίσης κι αυτή δεν δέχεται τα μηνύματα από τετραψήφια. Την κρατάμε γι' απόψε και βλέπουμε. :p

 

Ενώ εχθές δούλευαν όλα άψογα σήμερα δεν δουλεύει η κάμερα, εμφανίζεται το μήνυμα "Cant't connect to the camera", μάλλον bug των official beta είναι γιατί το έπαθα και χθες με άλλη rom.

 

Πάμε παρακάτω.

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως την official του Himax απο την Ινδονησία τη δοκίμασε κανείς;

 

http://www.kaskus.co.id/thread/540006f960e24bd6028b4569/official-lounge-himax-polymer-android-real-octacore-harga-terjangkau/

Edited by iPap
link!
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως την official του Himax απο την Ινδονησία τη δοκίμασε κανείς;

 

http://www.kaskus.co.id/thread/540006f960e24bd6028b4569/official-lounge-himax-polymer-android-real-octacore-harga-terjangkau/

 

Διάβασα στο modaco οτι έχει κάποια bugιδια αλλά δεν την δοκιμασα κ νομιζω οτι δεν πιάνει καλη 3d απόδοση. Αλλά δωστού ενα try αν δεν βαριέσαι!!

Link to comment
Share on other sites

Είχες δεν είχες μεσημεριάτικα θα μας κάνεις να φλασάρουμε!!!

 

Διάβασα στο modaco οτι έχει κάποια bugιδια αλλά δεν την δοκιμασα κ νομιζω οτι δεν πιάνει καλη 3d απόδοση. Αλλά δωστού ενα try αν δεν βαριέσαι!!

 

κατεβαίνει ήδη καθώς μόνο για official θα αλλάξω την ισπανική. όταν περαστεί και χρησιμοποιηθεί θα ενημερώσω

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ΡΟΜ πάντως, κρίμα να μην αποδίδει τόσο καλά κάμερα όσο οι στοκ αλλιως θα την κρατούσα.

 

Κάτι παιζει ειτε με τα κινέζικα στην αρχη , είτε με το wcdma πατσακι ειτε με το δίκτυο μας cosmote αφού δούλεψε σε άλλον..

 

παιδια, σε μενα η καμερα ειναι πολυ καλη.

θα βαλω αργοτερα better camera και θα δω.

ειναι ρουταρισμενο.

την σιμ την ειδε με την μια... μαλιστα, μου τσιμπισε και το ευρουλακι:p

παρολαυτα, ο dialer δεν μπορει να προβαλει τις επαφες της σιμ, αλλα μπορει να τις κανει εξπορτ προς το τηλεφωνο...!

αντουτου 31594 στα κανονικα, 21904 σε παουερ σεηβ

η 3d αποδοση ειναι.....8192..!!

εχω θεμα με το πλεηστορ.... δεν κατεβαζει .... βγαζει κατι για αδυναμια συνδεσης στον σερβερ

error sgc 3 ,κατι τετοιο..

ΛΥΘΗΚΕ... εσβησα και ξαναεβαλα τον λογαριασμο γουγλη και ολα οκ.

 

Με bettet camera μεγεθος αρχειου 6,54μβ...ολα οκ

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...