Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενα τελευταίο... η μπαταρία πως σου πηγε με την καινουργια miui? Καλυτερα απο την προηγούμενη v5?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

το βαζω στη φορτιση κ φαινεται οτι φορτιζει κ μετα βγαζει οτι εχει χαμηλη μπαταρια

μονο αυτα,δε ξερω τι να κανω

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν ανοιγει καθολου δηλαδη μονο αυτες τις 2 εικονεσ βλεπω(φορτιση κ μετα χαμηλη μπαταρια)

Link to comment
Share on other sites

το βαζω στη φορτιση κ φαινεται οτι φορτιζει κ μετα βγαζει οτι εχει χαμηλη μπαταρια

μονο αυτα,δε ξερω τι να κανω

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν ανοιγει καθολου δηλαδη μονο αυτες τις 2 εικονεσ βλεπω(φορτιση κ μετα χαμηλη μπαταρια)

 

Έχεις άλλο φορτιστή να δοκιμάσεις;

Link to comment
Share on other sites

φορτιζω κ με το λαπτοπ ,τα ιδια

 

Δοκίμασε να βγάλεις τη μπαταρία και να το λειτουργήσεις μόνο με το φορτιστή και δες τι κάνει.

Link to comment
Share on other sites

χωρις την μπαταριΑ μ ετο φορτιστη δε κανει τιποτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μπορω να σωσω το ημερολογιο μου κ πως αφου δεν ανοιγει κ 2ον να κανω ροθτ?

μηπως διορθωθει αλλα πως δε ξερω καθολου,

Link to comment
Share on other sites

χωρις την μπαταριΑ μ ετο φορτιστη δε κανει τιποτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μπορω να σωσω το ημερολογιο μου κ πως αφου δεν ανοιγει κ 2ον να κανω ροθτ?

μηπως διορθωθει αλλα πως δε ξερω καθολου,

 

Βγαλε τη μπαταρια, αφησε το 10 δευτερολεπτα χωρις και ξαναβαλτην.

Δοκιμασε να φορτισεις με αλλο φορτιστη ή αντικατεστησε το καλωδιο usb μεσω του οποιου φορτιζεις.

Δεν ειναι θεμα root το κινητο πρεπει να μπορεσει να ανοιξει για να ανακτησεις τις πληροφοριες σου...εκτος αν ειχες επιλεξει να γινεται συγχρονισμος στη google.

Edited by dkmatsar
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια ενδιαφέρομαι να αγοράσω το εργαλείο και εχω 1-2 ερωτησεις?

 

1) Έχει θέμα με την μπαταρία του?

 

2)Σαν ρομ ειναι οκ? η θα χρειαστώ custom?

 

3) Δεν ρωταω για επιδόσεις αφου τα χαρακτηριστικα του τα λένε όλα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς με ποια έκδοση της miui μπορούμε οταν καλούμε εναν αριθμό -όνομα να μας βγάζει επιλογή απο ποια κάρτα θέλουμε να καλέσουμε τον συγκεκριμένο αριθμό;

Τωρα έχω την 4.16.6 και δεν το κανει αυτο, παίρνει μονιμα απο την 2η sim.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Εχω μπλεξει ασχημα,εβαλα το πρωι την ρομ του johnickz1 και όλα καλα μεχρι που εκανα επανεκινηση το τηλ. από εκει και μετα μολις ανοιξε αρχισε να μου εμφανιζει ένα μυνημα για καποιο πρόβλημα φορτωσης android.com,ετσι πηρα την 512 καρτα που ειχα και ξανακανα εγκατασταση την ρομ με όλα τα wipes και τωρα εδώ και 15 λεπτα μετα το reeboot το τηλ. εχει μεινει σε μια γρι οθονη με λεπτες γραμουλες,HELP παρακαλω εππιγοντος!
Link to comment
Share on other sites

Ζαχαρωνω το κινητο, αλλα.... σαν πολλα προβληματα βρε παιδια και ας λενε καποιοι οχι!

Και οχι μονο στο λογισμικο του....:worry:

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε valsam καταρχας ψυχραιμια!!

 

Πρωτον, οταν εκανες το backup απο titanium εκανες restore κ τα δεδομενα συστηματος η μονο τις εφαρμογες? Για να καταλαβουμε απο που προερχεται το προβλημα.

Δευτερον οταν περασες εκ νεου την ΡΟΜ σου εβγαλε οτι εγκατασταθηκε με επιτυχια κ μετα το εκανες reboot?

Τριτον τωρα σε recovery μπορεις να μπεις? Αν δεν μπορεις να το κλεισεις, βγαλε τη μπαταρια κ δοκιμασε οταν ανοιξει παλι VOL + POWER.

Τεταρτον μαλον θα χρειαστει να επαναφερεις το τηλεφωνο με το official restore εκτος κ αν μπαινεις σε recovery κ κανεις 6 wipes οπως λεει ο οδηγος κ μετα περασεις παλι την ROM να δεις τι θα γινει!!

 

Παντως εχω περασει αυτη που πειραξα πανω απο 6 φορες κ δεν μου εχει βγαλει καποιο προβλημα οποτε ειναι κατι απο titanium η κατι αλλο που πειραξες!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια ενδιαφέρομαι να αγοράσω το εργαλείο και εχω 1-2 ερωτησεις?

 

1) Έχει θέμα με την μπαταρία του?

 

2)Σαν ρομ ειναι οκ? η θα χρειαστώ custom?

 

3) Δεν ρωταω για επιδόσεις αφου τα χαρακτηριστικα του τα λένε όλα

 

1) κανένα πρόβλημα με βαριά χρήση wifi, 3G, browsing θα μου βγάλει μέρα αλλιώς αρκετά παραπάνω

2)εμένα είχε θέμα και μου έσβηνε εφαρμογές. Μετά από αλλαγή ρομ δεν έχω αυτό το πρόβλημα

3) καλά κάνεις γιατί είναι τέρας

 

Εχω μπλεξει ασχημα,εβαλα το πρωι την ρομ του johnickz1 και όλα καλα μεχρι που εκανα επανεκινηση το τηλ. από εκει και μετα μολις ανοιξε αρχισε να μου εμφανιζει ένα μυνημα για καποιο πρόβλημα φορτωσης android.com,ετσι πηρα την 512 καρτα που ειχα και ξανακανα εγκατασταση την ρομ με όλα τα wipes και τωρα εδώ και 15 λεπτα μετα το reeboot το τηλ. εχει μεινει σε μια γρι οθονη με λεπτες γραμουλες,HELP παρακαλω εππιγοντος!

Nandroid backup δεν έχεις; αλλιώς ξαναδοκίμασε με κάποια άλλη κάρτα και καμιά άλλη ρομ

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις εβαλα την ρομ και μου γραφει install from sd card complete αλλα δεν κανει μονο του επανεκινηση πρεπει να πατησω go back και μετα reboot?
Link to comment
Share on other sites

Valsam αν μπορεσεις αφιερωσε λιγο χρονο κ γραψε πως καταφερες να δεις το backup των εφαρμογων απο το titanium στην καινουργια miui!!

Ετσι η αναβαθμιση εκ νεου σε καιουργιες εκδοσεις θα γινει παιχνιδακι, εγω μεχρι πριν τα καταφερεις νομιζα οτι εχει θεμα το titanium με την miui κ το backup των εφαρμογων αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν ασχοληθηκα οσο θα πρεπε!!

...

Με το Titanium αυτό είναι το θέμα, να έχεις πάντα στο τηλέφωνο επιλεγμένη μνήμη για χρήση, την εξωτερική κάρτα. Μετά μπορείς να πάρεις backup εφαρμογές και δεδομένα, από όποια ROM θέλεις και να τα χρησιμοποιήσεις σε όποια άλλη θέλεις. Το κάνω συνέχεια. Ο μόνος περιορισμός είναι να είναι η εφαρμογή συμβατή με τη ROM (κάτι που δεν είναι θέμα Titanium).

...

Πας: Ρυθμίσεις/CoolpadSettings/Change main storage , κάνεις "on" το διακόπτη και θα οριστεί ότι "Main storage is external sd".

Μετά από αυτό κάνεις και αποκαθιστάς ότι backup θέλεις με το titanium.

 

Πρωτη καρτα wind για ομιλια, δευτερη cosmote για 3g. Σε δυσκολα σημεια ( κατω απο 3 μπαρες cosmote), δεν κατεβαζει τιποτα, αν δεν κλεισω τελειως την wind. Μαπα κεραια; Μαπα Rom η aosp v2.0; Βαζω τις καρτες στο w200s της γυναικας και ολα ρολοι, συν μια ιδεα καλυτερο σημα (δεν χρειαζεται να κανω το ραδιογωνιομετρο και να σημαδευω την κεραι της wind για να μιλησω). Ολα αυτα τα διαπιστωσα τωρα που ηρθαμε εξοχικο, εκτος πολης, μεσα ηταν μια χαρα με πιο σταθερο σημα.

 

Εχει ακομα ψωμι για να γινει σοβαρο τηλεφωνο. Να αφοδευσω τον κολοσσο με τις πωλησεις, αν δεν μπορουν να βγαλουν μια rom της προκοπης...

Εδώ που τα λέμε ο Asterisd, έχει κάποιο δίκιο!

Βέβαια η official της Coolpad μπορεί να δουλεύει μια χαρά ...στην Κίνα.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις εβαλα την ρομ και μου γραφει install from sd card complete αλλα δεν κανει μονο του επανεκινηση πρεπει να πατησω go back και μετα reboot?
Το κανω κι ο θεος βοηθος :worry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κανω κι ο θεος βοηθος :worry:

Μου βγαλε ρε σεις το λογοτυπο του hongmi και απο κατω qualcom snapdragon :wacko:

Αλλα οκ ανοιξε για να δουμε!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε valsam καταρχας ψυχραιμια!!

 

Πρωτον, οταν εκανες το backup απο titanium εκανες restore κ τα δεδομενα συστηματος η μονο τις εφαρμογες? Για να καταλαβουμε απο που προερχεται το προβλημα.

Δευτερον οταν περασες εκ νεου την ΡΟΜ σου εβγαλε οτι εγκατασταθηκε με επιτυχια κ μετα το εκανες reboot?

Τριτον τωρα σε recovery μπορεις να μπεις? Αν δεν μπορεις να το κλεισεις, βγαλε τη μπαταρια κ δοκιμασε οταν ανοιξει παλι VOL + POWER.

Τεταρτον μαλον θα χρειαστει να επαναφερεις το τηλεφωνο με το official restore εκτος κ αν μπαινεις σε recovery κ κανεις 6 wipes οπως λεει ο οδηγος κ μετα περασεις παλι την ROM να δεις τι θα γινει!!

 

Παντως εχω περασει αυτη που πειραξα πανω απο 6 φορες κ δεν μου εχει βγαλει καποιο προβλημα οποτε ειναι κατι απο titanium η κατι αλλο που πειραξες!!

 

Τελικα φιλε πατησα το κουμπι power και ξεκολησε από την γκρι οθονη,πηρα όμως μια λαχταρα για μπικαρισμα!

Τα μονα δεδομενα περα από εφαρμογες ποου εκανα μπακαπ ηταν επαφες και ιστορικο κλησεων,μυνηματα κ.τ.λ,η ρομ δουλευε μια χαρα μεχρι που αποφασισα να κανω επανακινηση και μολις ανοιγε η ρομ μου εβγαζε αυτό το μυνημα κατι για android ,και οσο και να το πατουσα να κλεισει αυτό εκλεινε και ξανανοιγε συνεχεια και δεν ειχα ουτε σημα κινητης,τελικα ξαναπερα την ρομ αλλα μολις τωρα πηρα μια κληση και μολις εκλεισε η γραμη το τηλ. κολησε παλι και εκανε restart,μως βγαζουμε αυτό το miui updater,το εψαξα στο titanium και δεν το βρισκω,λεω μηπως πατηθηκε κατά λαθος και την πατησα ετσι γιατι το εμφανιζει συνεχεια στο drop down μενου!

Τελικα μαλον η ενημερωση της miui πρεπει να την κανει την δουλεια,εκανα ξανα επανεκινηση το τηλ. και όταν ανοιγει η miui μου ζηταει δικαιώματα ρουτ μια εφαρμογή και όταν της εδωσα νωρίτερα τοτε μου αρχισε τα παλαβα το τηλ., τωρα την αγνοω και δουλευει το τηλ. κανονικα και το μυαλο μου παει στο update γιατι με το που κανω επανεκινηση εμφανίζεται στο drop down μενου !

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Ναι μαν σου τα εβγαλε αυτα γιατι ειναι miui της xiaomi η ΡΟΜ!! Πες μας πως σου φαινεται κ αν ολα λειτουργουν κομπλε!

Καλα εχω παθει πλακα μου αρεσε παρα πολυ και φενεται να δουλευει τελεια και πληρως μεταφρασμενη απ οτι βλεπω μεχρι στιγμης.

ευχαριστουμε και παλι,περισοτερα σε λιγες μερες που θα την δουλεψω :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα φιλε πατησα το κουμπι power και ξεκολησε από την γκρι οθονη,πηρα όμως μια λαχταρα για μπικαρισμα!

Τα μονα δεδομενα περα από εφαρμογες ποου εκανα μπακαπ ηταν επαφες και ιστορικο κλησεων,μυνηματα κ.τ.λ,η ρομ δουλευε μια χαρα μεχρι που αποφασισα να κανω επανακινηση και μολις ανοιγε η ρομ μου εβγαζε αυτό το μυνημα κατι για android ,και οσο και να το πατουσα να κλεισει αυτό εκλεινε και ξανανοιγε συνεχεια και δεν ειχα ουτε σημα κινητης,τελικα ξαναπερα την ρομ αλλα μολις τωρα πηρα μια κληση και μολις εκλεισε η γραμη το τηλ. κολησε παλι και εκανε restart,μως βγαζουμε αυτό το miui updater,το εψαξα στο titanium και δεν το βρισκω,λεω μηπως πατηθηκε κατά λαθος και την πατησα ετσι γιατι το εμφανιζει συνεχεια στο drop down μενου!

Φίλε valsam, κάνε μια καθαρή εγκατάσταση από την αρχή (νομίζω).

Κάνε όλα τα wipe και μετά εγκατάσταση.

Αφού ξεκινήσει και κάνεις τις αρχικές ρυθμίσεις (αγνόησε τα περί miui update), μετά κάνε επανεκκίνηση και νομίζω ότι όλα θα είναι ΟΚ.

Μετά όρισε "main storage external sd" ,όπως γράφω λίγα post πριν και ασχολήσου με το titanium. Εκεί θα βρεις και τo "Αναβάθμιση 2.2.1" με κόκκινα γράμματα, το οποίο μπορείς είτε να κάνεις "διακοπή" (ή αλλιώς πάγωμα, αυτό προτείνω να κάνεις) είτε να το απεγκαταστήσεις.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Οχι, μπες στο τιτανιουμ κ σβησε το miui updater!!

 

Ποιο αρχειο ακριβος είναι μην σβησουμε κανενα άλλο κατά λαθος?????

Είναι αυτό που λεει ConfigUpdater 4.2.2-573038?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο αρχειο ακριβος είναι μην σβησουμε κανενα άλλο κατά λαθος?????

Είναι αυτό που λεει ConfigUpdater 4.2.2-573038?

Ρε σύ, διάβασε τι σου γράφω πιο πριν.

"όρισε "main storage external sd" ,όπως γράφω λίγα post πριν και ασχολήσου με το titanium. Εκεί θα βρεις και τo "Αναβάθμιση 2.2.1" με κόκκινα γράμματα, το οποίο μπορείς είτε να κάνεις "διακοπή" (ή αλλιώς πάγωμα, αυτό προτείνω να κάνεις) είτε να το απεγκαταστήσεις."

Μην το σβήσεις, κάνε διακοπή. Το έχω κάνει και εγώ.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...