Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To έβαλα....το ανοίγω και βγάζει 4 επιλογές: Reboot - Recovery - Bootloader - Power Off

 

Τι είναι αυτό το apk?

Ειναι μια εφαρμογη που σου δινει την δυνατοτητα καταρχην να κανεις ολες τις ενεργειες που απαιτουν το να πατησεις το power button

 

Με την επιλογη Reboot recovery, κανει επανεκινηση η συσκευη σε ρεκοβερι μενου, χωρις να χρειαζεται να κανεις την διαδικασια power button+ vol +

 

Γενικα δλδ, ειναι μια εφαρμογη που σου επιτρεπει να μην χρειαζεται να πατας συνεχεια το power button, κατι που ειναι πολυ πρακτικο, ειδικα αμα φορας θηκη στο κινητο καιβη προσβαση στο κουμπακι ειναι πιο δυσκολη

 

Επελεξε κατι απο τα 4, ας που το reboot για να δουμε αν θα παρει η εφαρμογη root access/supersu access, για να μπορεσει βα εκτελεσει τη επανεκινηση

 

Και μενα ανοιγει, αλλα οτι και να επιλεξω δεν τρωει "supersu access denied"...

Και προαπαθω να δω αν ειναι θεμα της ρομ ή γινεται μονο σε μενα...

Edited by CrazyAnt
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Είναι Multilanguage αυτή? Ελληνικά καλά έχει? To Link για κατέβασμα είναι από εδώ?

Σε αυτό το λινκ για την έκδοση V2.0 (06.30.2014) γράφει

CHANGES V2.0 (06.30.2014)

1. -Distribution memories original storage.

2. -Updated the kernel and libraries cameras 069, better image quality

3. - Direct input for connecting SD MTP for the PC

4. - Updated to version 3.2.0 Gravitybox(manually activate xposed)

 

Μπορεί κάποιος να εξηγήσει τι είναι τα Νο 1 και Νο 3?

Στο Νο 2 η ποιότητα της κάμερας πόσο καλύτερη γίνεται, έχει κάποιος δείγμα από φωτογραφίες?

Μπορώ να την περάσω πάνω στην προηγούμενη έκδοση ( 4/6/2014) και να μην χάσω τις εφαρμογές που έχω (με το backup του Titanium αν ξαναπεράσω τις εφαρμογές χάνω κάτι ή επανέρχονται τα πάντα, εννοώ και οι ρυθμίσεις στις εφαρμογές?)

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Είναι Multilanguage αυτή? Ελληνικά καλά έχει? To Link για κατέβασμα είναι από εδώ?

Αν και βλεπω πως αργησα να πω πως εχει ελληνικα και ειναι αυτη που εχει ημερομηνια 30-6.

Η καμερα αν και αναφερει πως υπηραχουν βελτιωσεις μου φαινεται πιο αργη στο κλείστρο σε σχεση με την stock .

 

 

Κατι αλλο ...

Στο μενου προσβασιμοτητα εχει επιλογες gestures που τις ονομαζει smart wake

Αν και ενεργα δεν βλεπω να κναουν τιποτα.

Χρειαζεται κατι επιπλεον για να λειτουργήσουν;

Υπαρχει δυνατοτητα να ενεργοποιηθεί η συσκευή με καποιο gesture οπως γινται με το Thl?

 

Και κατι ακομη αλλα μην γελάσετε…

Το κινητο σας ηρθε με ετοιμο κολλημένο screen protector;

Αδυνατώ να καταλάβω εάν εχει το δικο μου περασμένο γιατι δεν μπορω να πιστέψω πως την εχουν περάσει τοσο καλα.

Θελω να κανω να το ξεκολλήσω λιγο στην ακρη αλλα φοβάμαι πως εάν τελικα εχει ζελατινα θα την χαλασω και είναι κριμα αν είναι τοσο καλα περασμένη.

 

http://i402.photobucket.com/albums/pp110/cinemusic/My%20phone%20screenshots/20140711_165845_zps2977359a.jpg

http://i402.photobucket.com/albums/pp110/cinemusic/My%20phone%20screenshots/20140711_165819_zpsae8c4472.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε εντυπώσεις για μπαταρία συγκριτικά με pure AOSP 2 και miui. Επίσης πόσο χώρο δίνει για εγκατάσταση εφαρμογών; 5.68 gb όπως η pure AOSP;
Link to comment
Share on other sites

Ειναι μια εφαρμογη που σου δινει την δυνατοτητα καταρχην να κανεις ολες τις ενεργειες που απαιτουν το να πατησεις το power button

 

Με την επιλογη Reboot recovery, κανει επανεκινηση η συσκευη σε ρεκοβερι μενου, χωρις να χρειαζεται να κανεις την διαδικασια power button+ vol +

 

Γενικα δλδ, ειναι μια εφαρμογη που σου επιτρεπει να μην χρειαζεται να πατας συνεχεια το power button, κατι που ειναι πολυ πρακτικο, ειδικα αμα φορας θηκη στο κινητο καιβη προσβαση στο κουμπακι ειναι πιο δυσκολη

 

Επελεξε κατι απο τα 4, ας που το reboot για να δουμε αν θα παρει η εφαρμογη root access/supersu access, για να μπορεσει βα εκτελεσει τη επανεκινηση

 

Και μενα ανοιγει, αλλα οτι και να επιλεξω δεν τρωει "supersu access denied"...

Και προαπαθω να δω αν ειναι θεμα της ρομ ή γινεται μονο σε μενα...

 

Δοκίμασε αυτό: https://www.dropbox.com/s/8jnzwwjp4im9dym/Reboot_v1.2.3.apk

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε εντυπώσεις για μπαταρία συγκριτικά με pure AOSP 2 και miui. Επίσης πόσο χώρο δίνει για εγκατάσταση εφαρμογών; 5.68 gb όπως η pure AOSP;

Με την miui που έχω εχει ελεύθερα 6.10 gb και η μπαταρία έχει απίστευτες επιδόσεις.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Η AOSP με νοιάζει περισσότερο, αν ήθελα miui θα έπαιρνα το xiaomi note. Απλά θέλω να δω αν η νέα AOSP πάει καλύτερα από την παλιά επειδή δεν είναι ported από zopo. Δηλαδή ώρες οθόνης κλπ με ανοιχτά wifi etc.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα, μπορει καποιος που εχει βαλει την v2.0 jonzalvo (30/6/2014) να κανει ενα AnTuTu να μας πει το score..ετσι απο περιεργεια..

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Με το θέμα του restart και των εφαρμογών τι έγινε τελικά; Πρέπει να είναι περασμένες στη μνήμη του κινητού και όχι στην SD; Εγώ θέλω μια smooth ROM που να ρολάρει καλά στο χέρι και να μπαίνει στο ιντερνετ χωρίς πρόβλημα. Η AOSP V2.0 (06.30.2014) βλέπω οτι προτιμάται αρκετά.
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα, μπορει καποιος που εχει βαλει την v2.0 jonzalvo (30/6/2014) να κανει ενα AnTuTu να μας πει το score..ετσι απο περιεργεια..

ευχαριστω.

Μέσο όρο 25.000

 

 

Μεχρι τωτα βρηκα δυο προβληματάκια στην τελευταία aosp του jonzalvo

Καταρχην τα softkeys δεν χουν δονηση και μου ετυχε μετα από κλείσιμο της συσκευης να μην μπορει να ανοιξει κανοντας επαναλαμβνομενες επανεκινσηεις

Μετα από αφαίρεση μπαταριας και τοποθέτηση ξανα μπουταρε κανονικα

 

 

 

Την 4.3 με το σκιν από Note 3 την δοκίμασε κανεις;

http://www.needrom.com/mobile/coolpad-f1-8297w-samsung/comment-page-2/#comments

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Έχω την AOSP 30/6 και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Με restart εμφανίζει μήνυμα και σε μένα ''restarting your phone will clear temporary files out of memory''. Δεν ξέρω αν επηρεάζει σε κάτι πάντως έxω to Swiftkey για πληκτρολόγιο και με κάθε επανεκκίνηση εξαφανίζονται οι γλώσσες του και πρέπει να τις ξανακατεβάσω.

Antutu έχω 26000. Γενικά πολύ σταθερή και smooth Rom θα τη χαρακτήριζα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αλλα τελικα βρηκα τι εφταιγε

Ηταν τσεκαρισμενη η επιλογη Enforce Permission στην καρτελα Security μεσα στις ρυθμισεις του SuperSU

 

Μολις το απενεργοποιησα μου ανοιξε το παραθυρο διαλογου γιαβτο quickboot και του εδωσα προσβαση

 

Σε συγκριση με την pure aosp μου φενεται το ιδιο

Απο καταναλωση μπαταριας δεν μπορω ακομα να βγαλω συμπερασμα γιατι στην πρωτη φορτιση που εκανα μεσολαβησαν πολλες εγκαταστασεις εφαρμογων και ρυθμισεις + ανοιχτη οθονη και χρηση 3g πανω απο τον μεσο ορο μου

 

Παντως με τη χρηση που κανω η pure aosp μου κρατουσε 2-2.5 μερες με το κινητο να μπαινει σε flight mode οταν κοιμαμαι

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που περασα την τελευταια ΡΟΜ, ενεργοποιησα μεσα απο το gravitybox την επιλογη να εμφανιζεται η ημερομηνια πανω στην statusbar

Δυστυχως αυτο τρωει παρα πολυ μπαταρια οποτε πηρε ποδι

 

Για οποιον λοιπον ενδιαφερεται για αυτο το tweak να εχει στα υποψην του οτι καταναλωνει πολυ μπαταρια

 

Παραθετω και ενα screenshot

 

[ATTACH]47313[/ATTACH]

 

 

Επισης παρατηρησα το εξης :

 

Οταν απενεργοποιω το flight mode, οι καρτες ΣΙΜ δεν μου ζητανε password, κατι που συνεβαινε και με την pure AOSP

Επιπλεον, ενεργοποιειται αυτοματα και το GPS (δεν θυμαμαι αν γινοταν και στην pure AOSP αυτο) και μου βγαζει και ενα προειδοποιητικο μνμ οτι το NFC δεν δουλευει ( το τηλεφωνο ως γνωστο δεν εχει NFC), πραγμα που σημαινει μαλλον, οτι με την απενεργοποιηση του flight mode εκτος απο το gps, γινεται αυτοματα ενεργοποιηση και του NFC

 

Εχει παρατηρησει αλλος αυτην την συμπεριφορα (sim,gps,nfc) στην AOSP ή στην PURE AOSP, μετα απο απενεργοποιηση του flight mode?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά AOSP ή MIUI ?

 

Απο μέρα σε μέρα περιμένω το Coolpad F1 και επειδή των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν ρωτάω.....

 

Ποιές είναι οι σημαντικές διαφορές μεταξύ των 2 αυτών ROM και ποια τα πλεονεκτήματα / μειονεκτήματα από την κάθε μία..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά AOSP ή MIUI ?

 

Απο μέρα σε μέρα περιμένω το Coolpad F1 και επειδή των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν ρωτάω.....

 

Ποιές είναι οι σημαντικές διαφορές μεταξύ των 2 αυτών ROM και ποια τα πλεονεκτήματα / μειονεκτήματα από την κάθε μία..

Πρεπει να εχει γινει πανω απο 20 φορες αυτη η ερωτηση μεσα στο νημα...:cool:

Διαβασε και βγαλε τα συμπερασματα σου φιλε μου

 

Στο κατω κατω, αφου θα περασεις καποια απο τις 2, τι σε εμποδιζει να τις δοκιμασεις και τις 2 για εχεις καλυτερη εικονα?

5 λεπτα υποθεση ειναι το φλασαρισμα οποιασδηποτε ΡΟΜ και αλλα 5 το μπακαπ...;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ξέρω τα πλεονεκτήματα & μειονεκτήματα της καθεμίας; Μόνο η εμφάνιση τους αλλάζει; Δεν νομίζω να ρωτάω κάτι περίεργο. Η ερώτηση όντως έχει γίνει πολλές φορές στο νήμα αλλά κανένας δεν έχει απαντήσει τεκμηριωμένα . Κάποιος μελλοντικός κάτοχος του coolpad αν googlarei το μοντέλο του, το συγκεκριμένο θέμα είναι πολύ ψηλά στα αποτελέσματα αναζήτησης , οπότε γιατί να μην υπάρχει μια σαφής απάντηση στις 14 Ιουλίου μετά απο άπειρες δοκιμές των πιο πεπειραμένων χρηστών. Η απάντηση δηλαδή απο το forum είναι ότι είναι υπόθεση 5 λεπτών να flashaρεις , οπότε δοκίμασε και τις 2 και όποια σου αρέσει ;
Link to comment
Share on other sites

...Η ερώτηση όντως έχει γίνει πολλές φορές στο νήμα αλλά κανένας δεν έχει απαντήσει τεκμηριωμένα ...

Σε ένα forum ανταλλαγής πληροφοριών/απόψεων, η έννοια του "τεκμηριωμένα" είναι σχετική.

Εξάλλου, ΤΕΛΕΙΑ rom, ακόμη, δεν υπάρχει - καθε μια έχει τις αδυναμίες της.

Σου προτάθηκε να διαβάσεις και να επιλέξεις ΕΣΥ, σύμφωνα με τις ανάγκες σου (πχ κάποιες rom είναι σταθερες αλλα δεν βγάζουν καλες φωτό)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ξέρω τα πλεονεκτήματα & μειονεκτήματα της καθεμίας; Μόνο η εμφάνιση τους αλλάζει; Δεν νομίζω να ρωτάω κάτι περίεργο. Η ερώτηση όντως έχει γίνει πολλές φορές στο νήμα αλλά κανένας δεν έχει απαντήσει τεκμηριωμένα . Κάποιος μελλοντικός κάτοχος του coolpad αν googlarei το μοντέλο του, το συγκεκριμένο θέμα είναι πολύ ψηλά στα αποτελέσματα αναζήτησης , οπότε γιατί να μην υπάρχει μια σαφής απάντηση στις 14 Ιουλίου μετά απο άπειρες δοκιμές των πιο πεπειραμένων χρηστών. Η απάντηση δηλαδή απο το forum είναι ότι είναι υπόθεση 5 λεπτών να flashaρεις , οπότε δοκίμασε και τις 2 και όποια σου αρέσει ;

 

Φυσικα και μπορεις και πρεπει να τα ξερεις.

Αυτα που ζητας λοιπον υπαρχουν εδω μεσα ηδη....αυτο σου ειπα

 

Δεν υπαρχει απαντηση απο αυτο το φορουμ και απο κανενα φορουμ...

Χρήστες του φορουμ ρωτας και οχι την Διοικητικη Ομαδα ή την Ομαδα Διαχειρησης του ,myphone.gr....

Τις απαντησεις που μπορουμε να δωσουμε, τις δινουμε

 

Δεν ειπα επισης οτι ρωτας κατι περιεργο

Σου ειπα να διβασεις τις προηγουμενες σελιδες για να παρεις τις απαντησεις που υπαρχουν ηδη καταχωρημενες

 

Αν δεν σε καλυπτει κατι συγκεκριμενο, τοτε ρωτα για αυτο και εαν καποιος μπορει ή γνωριζει να σου απαντησει να εισαι σιγουρος οτι θα το κανει, οπως κι γινεται καθε φορα.:D

 

Κανεις μια γενικη ερωτηση ομως, ενω την ιδια στιγμη εχει ξαναγινει κι εχει ξανααπαντηθει πολλακοις

 

Δηλαδη επειδη δεν παιρνεις/βρισκεις την απαντηση που θελεις, μας κατηγορεις?:eek:

 

Τι τεκμηριωση παραπανω θελεις δηλαδη??

Να κανουμε μετρησεις και συγκρισεις μεταξυ των 2 σε τι?

 

Υπαρχουν απαντησεις, διασπαρτες και σε διαφορετικα χρονικα διαστηματα

 

Αυτος ακριβως ειναι και ο λογος που ειπα να τις δοκιμασεις οταν με το καλο παραλαβεις.

Εγω αυτο εκανα και τεκμηριωμενα σου λεω πως αν δεν δοκιμασεις μονος σου, δεν θα βρεις τις απαντησεις που θελεις και δε θα κανεις και τις ερωτησεις που πρεπει, γιατι αν δεν το δεις πως θα ξερεις τι πρεπει ν ρωτησεις;)

 

Στο κατω κατω, ο καθενας απο εμας που συμμετεχουμε στην συζητηση, προσπαθουμε να βοηθησουμε και να μοιραστουμε τις εμπειριες μας

 

Δεν μπορεις να μας κατηγορεις και απο πανω ρε φιλε

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά AOSP ή MIUI ?

 

Απο μέρα σε μέρα περιμένω το Coolpad F1 και επειδή των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν ρωτάω.....

 

Ποιές είναι οι σημαντικές διαφορές μεταξύ των 2 αυτών ROM και ποια τα πλεονεκτήματα / μειονεκτήματα από την κάθε μία..

 

Πρεπει να εχει γινει πανω απο 20 φορες αυτη η ερωτηση μεσα στο νημα...:cool:

Διαβασε και βγαλε τα συμπερασματα σου φιλε μου

 

Στο κατω κατω, αφου θα περασεις καποια απο τις 2, τι σε εμποδιζει να τις δοκιμασεις και τις 2 για εχεις καλυτερη εικονα?

5 λεπτα υποθεση ειναι το φλασαρισμα οποιασδηποτε ΡΟΜ και αλλα 5 το μπακαπ...;)

 

Δεν μπορώ να ξέρω τα πλεονεκτήματα & μειονεκτήματα της καθεμίας; Μόνο η εμφάνιση τους αλλάζει; Δεν νομίζω να ρωτάω κάτι περίεργο. Η ερώτηση όντως έχει γίνει πολλές φορές στο νήμα αλλά κανένας δεν έχει απαντήσει τεκμηριωμένα . Κάποιος μελλοντικός κάτοχος του coolpad αν googlarei το μοντέλο του, το συγκεκριμένο θέμα είναι πολύ ψηλά στα αποτελέσματα αναζήτησης , οπότε γιατί να μην υπάρχει μια σαφής απάντηση στις 14 Ιουλίου μετά απο άπειρες δοκιμές των πιο πεπειραμένων χρηστών. Η απάντηση δηλαδή απο το forum είναι ότι είναι υπόθεση 5 λεπτών να flashaρεις , οπότε δοκίμασε και τις 2 και όποια σου αρέσει ;

 

Σε ένα forum ανταλλαγής πληροφοριών/απόψεων, η έννοια του "τεκμηριωμένα" είναι σχετική.

Εξάλλου, ΤΕΛΕΙΑ rom, ακόμη, δεν υπάρχει - καθε μια έχει τις αδυναμίες της.

Σου προτάθηκε να διαβάσεις και να επιλέξεις ΕΣΥ, σύμφωνα με τις ανάγκες σου (πχ κάποιες rom είναι σταθερες αλλα δεν βγάζουν καλες φωτό)

 

Συμφωνώ ότι το τεκμηριωμένα ειδικά όσον αφορά roms για κινητά είναι σχετικό.

Αν διαβάσετε όμως τι ζήτησε ο συμφορουμίτης

''Ποιές είναι οι σημαντικές διαφορές μεταξύ των 2 αυτών ROM και ποια τα πλεονεκτήματα / μειονεκτήματα από την κάθε μία..''

δεν νομίζω να ζήτησε τίποτε τρελό.

Αντί να του απαντάτε με αυτό τον τρόπο ή μην απαντάτε καθόλου ή γράψτε τις διαφορές.

Πουθενά δεν είναι όλες μαζεμένες.

Θα είναι και ένας καλός οδηγός για όλους εμάς που δεν βγάλαμε άκρη σχετικά με το τι διαφορές έχουν αυτές οι roms.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρωτάω πάλι όσους έχουν την AOSP 2 και πριν είχαν είτε pure AOSP είτε miui, πώς πάει συγκριτικά από μπαταρία; Δεδομένης ίδιας χρήσης στον καθένα εννοώ, αν με την μία βγάζετε 30 ώρες πχ με 5 ώρες οθόνη, τώρα πόσο; Ή απλά τώρα ώρες οθόνης, wifi και λοιπών.

 

Είμαι στο τσακ να αλλάξω και το καθυστερώ για να δω αν αξίζει.

 

Edit: για τα συν της AOSP είναι πως έχεις όσο πιο καθαρό Android γίνεται, ώστε να το φέρεις μετά στα μέτρα σου. Ελάχιστα extra προγράμματα και γενικά καλύτερες επιδόσεις από άλλες πιο βαριές Rom. Στα πλην ότι πράγματα άλλων Rom αν τα έχεις συνηθίσει θα σου λείψουν. Περί miui τώρα, είναι miui. Αυτό πάει ως συν ή πλην στον καθέναν (προσωπικά είναι πλην). Πρέπει να δουλέψεις miui για να δεις αν σου αρέσει και σε βολεύει ή όχι.

Edited by BrocasHelm
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρωτάω πάλι όσους έχουν την AOSP 2 και πριν είχαν είτε pure AOSP είτε miui, πώς πάει συγκριτικά από μπαταρία;

Με miui που εχω ειναι απιστευτη!!! Απο τα λιγα κινητα απο τα 124 που εχω αλλαξει, που με βγαζει δευτερη μερα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά AOSP ή MIUI ?

 

Απο μέρα σε μέρα περιμένω το Coolpad F1 και επειδή των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν ρωτάω.....

 

Ποιές είναι οι σημαντικές διαφορές μεταξύ των 2 αυτών ROM και ποια τα πλεονεκτήματα / μειονεκτήματα από την κάθε μία..

 

 

Φιλέ μου αν και εχω ξεσκονίσει το τοπικ μερες πριν μου ερθει το κινητο ακλουθώντας το παραδειγμα που λεει των φρονίμων τα παιδια πριν πεινάσουν μαγειρεύουν , παρολα αυτά δεν μπορω να πω πως εχω καταλήξει…

Για αυτό και θα κανω την δοκιμή πρωτα με την aosp και αύριο θα περάσω την ετοιμη κατεβασμένη miui…

Miui εχω να δουλέψω από τοτε που ειχα το HD2 και βλεπω με καλο ματι την επιστροφή…

Μοιάζει σε αρκετα στο interface του ios αλλα με τα πλεονεκτήματα και τις εφαρμογές του android.

Αν δεν σε ενοχλεί αυτή η ομοιότητα πιστευω πως θα σου αρέσει αφου οσον αφορα τις επιδόσεις αυτης της rom διαβάζω για 27000 σε antutu .

Παντως σε σχεση με τον σχεδιασμό η miui είναι σαφως πιο όμορφη από την ξεβράκωτη aosp.

Βεβαια στην aosp περνας έναν launcher και του αλλάξεις τα φωτα αλλα και παλι καποια πραγματα μενου το ιδιο μονότονα σχεδιαστικά πράγμα που δεν συμβαίνει στην miui αφου αλλάζει ριζικά το περιβάλλον του λειτουργικού.

 

Για μπαταρια , καμερα κτλ θα ξερω προσεχώς

Link to comment
Share on other sites

Και στο τέλος λέει καλύτερη παίζει να είναι η official αλλά δεν το ξέρει κανείς γιατί όλοι βάζουν custom και το σκέφτονται μόνο σαν AOSP vs MIUI... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Και στο τέλος λέει καλύτερη παίζει να είναι η official αλλά δεν το ξέρει κανείς γιατί όλοι βάζουν custom και το σκέφτονται μόνο σαν AOSP vs MIUI... :lol:

 

H stock φιλε μου ειχε πολλα θεματα για αυτο και εφυγε γρήγορα...

Ειναι η πρωτη φορα που την δευτερη κιολας μερα που εχω μια συσκευή αποφασίζω γρηγορα να αλλάξω ρομ

Link to comment
Share on other sites

H stock φιλε μου ειχε πολλα θεματα για αυτο και εφυγε γρήγορα...

Ειναι η πρωτη φορα που την δευτερη κιολας μερα που εχω μια συσκευή αποφασίζω γρηγορα να αλλάξω ρομ

Δευτερη μερα? Εγω στη δευτερη ωρα. :lol:

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...