Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ok, κάποιος άλλος που να είχε την multilanguage rom και να έβαλε την ελληνική ή την original αγγλική??

1. Κατέβασε από το Play store το Mobileuncle Tools

2. Κατέβασε από ΕΔΩ το TWRP Recovery.img

3. Βάζεις το recovery.img στη root της κάρτας, ανοίγεις τον "θείο", πατάς Recovery Update και στην επόμενη οθόνη πάνω-πάνω βλέπεις το αρχείο recovery.img, που έχεις βάλει στην κάρτα, πατάς επάνω του και ΤΕΛΟΣ...Αυτό ήταν. Σου ζητάει να κάνει επανεκκινηση και να μπει στο recovery.

Τώρα μέσα από το recovery, αφού πρώτα κάνεις τα απαραίτητα wipes, φλασάρεις την Ρομ που θέλεις (την οποία ήδη έχεις κατεβάσει και αντιγράψει στην κάρτα σου):)

 

EDIT: Υπάρχει και ΑΥΤΟ το recovery.img με άλλο look

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατέβασε την Ελληνική 3.15 από εδώ και γράψ' την σε μία SD κάρτα.

Βάλε την κάρτα στο τηλέφωνο.

Κράτα πατημένα το vol- και power μέχρι να δεις άσπρα γράμματα σε μαύρο φόντο.

Με το vol- επέλεξε το recovery και πάτα το vol+ για επιβεβαίωση.

Μόλις δεις το ρομποτάκι πάτα το power και θα δεις τις επιλογές του recovery.

Επέλεξε με το vol- apply update from external storage (κάπως έτσι) και επιβεβαίωσε με το vol+.

Επέλεξε το αρχείο της rom και επιβεβαίωσε με vol+.

Μετά reboot και είσαι οκ.

Θα σου δουλέψει κατά 99%.

 

Σ ευχαριστω. Τις επιλογες "recovery" και "apply update from external storage" θα τις δω ετσι στα αγγλικα ή θα ειναι τιποτα Κινεζικα γραμματα και δε θα ξερω που να πατησω;

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω. Τις επιλογες "recovery" και "apply update from external storage" θα τις δω ετσι στα αγγλικα ή θα ειναι τιποτα Κινεζικα γραμματα και δε θα ξερω που να πατησω;

 

Στα Αγγλικά είναι.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω. Τις επιλογες "recovery" και "apply update from external storage" θα τις δω ετσι στα αγγλικα ή θα ειναι τιποτα Κινεζικα γραμματα και δε θα ξερω που να πατησω;
Στα αγγλικα θα ειναι ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την Ελληνική 3.15 από εδώ και γράψ' την σε μία SD κάρτα.

Βάλε την κάρτα στο τηλέφωνο.

Κράτα πατημένα το vol- και power μέχρι να δεις άσπρα γράμματα σε μαύρο φόντο.

Με το vol- επέλεξε το recovery και πάτα το vol+ για επιβεβαίωση.

Μόλις δεις το ρομποτάκι πάτα το power και θα δεις τις επιλογές του recovery.

Επέλεξε με το vol- apply update from external storage (κάπως έτσι) και επιβεβαίωσε με το vol+.

Επέλεξε το αρχείο της rom και επιβεβαίωσε με vol+.

Μετά reboot και είσαι οκ.

Θα σου δουλέψει κατά 99%.

 

Κατεβασα την ΡΟΜ απ το παραπανω λινκ.

Βαζω την SD card σε ενα card reader.

Ριχνω το αρχειο .zip με την hellas rom μεσα στην SD card. (δεν το εκανα αποσυμπιεση. Ετσι οπως ηταν το εβαλα χυμα μες στην SD, ετσι δεν ειναι; ).

Βαζω την SD card στο κινητο.

Παταω συγχρονως power και το πανω μερος του ασημι πληκτρου (προφανως το Vol - )

Mου δειχνει μαυρο φοντο με τρεις επιλογες , πολυ μικρα γραμματακια (recovery mode, normal mode, fastboot mode)

Βαζω το βελακια διπλα στο recovery mode με το Vol - . Μετα παταω το Vol + για να το επιλεξει.

Και δεν κανει τιποτα, μενει εκει.

Συνεχιζω με το Vol - να δω αν κινειται το βελακι. Κινειται κανονικα. Αλλα το Vol + δεν δειχνει να πιανει ως επιβεβαιωση.

 

 

υ.γ .(δεν θυμαμαι πιο ειναι το Vol - και ποιο το Vol +. Παντως εμενα με εβαλε στο μαυρο φοντο με τα ασπρα γραμματακια πατωντας συγχρονως το πανω μερος του ασημι πληκτρου μαζι με το power. Και μεσα στο μενου αυτο με τις 3 επιλογες, το βελακι κινειται με το πανω μερος του ασημι κουμπιου. Αρα αυτο σημαινει πως το κατω μερος του πληκτρου αυτο ειναι η επιβεβαιωση που το παταω και δεν κανει κατι)

 

εν τω μεταξυ, εκει που ηταν στο μενου αυτο με τα γραμματακια, ξαφνικα εκλεισε και τωρα δεν ανοιγει καν, ουτε το λογοτυπο mi δεν μου δειχνει.

Edited by LandJ
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε εδώ

http://xiaomi.eu/community/threads/sp-flash-tool-guide-unbrick-your-device.24488/

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατεβασα την ΡΟΜ απ το παραπανω λινκ.

Βαζω την SD card σε ενα card reader.

Ριχνω το αρχειο .zip με την hellas rom μεσα στην SD card. (δεν το εκανα αποσυμπιεση. Ετσι οπως ηταν το εβαλα χυμα μες στην SD, ετσι δεν ειναι; ).

Βαζω την SD card στο κινητο.

Παταω συγχρονως power και το πανω μερος του ασημι πληκτρου (προφανως το Vol - )

Mου δειχνει μαυρο φοντο με τρεις επιλογες , πολυ μικρα γραμματακια (recovery mode, normal mode, fastboot mode)

Βαζω το βελακια διπλα στο recovery mode με το Vol - . Μετα παταω το Vol + για να το επιλεξει.

Και δεν κανει τιποτα, μενει εκει.

Συνεχιζω με το Vol - να δω αν κινειται το βελακι. Κινειται κανονικα. Αλλα το Vol + δεν δειχνει να πιανει ως επιβεβαιωση.

 

 

υ.γ .(δεν θυμαμαι πιο ειναι το Vol - και ποιο το Vol +. Παντως εμενα με εβαλε στο μαυρο φοντο με τα ασπρα γραμματακια πατωντας συγχρονως το πανω μερος του ασημι πληκτρου μαζι με το power. Και μεσα στο μενου αυτο με τις 3 επιλογες, το βελακι κινειται με το πανω μερος του ασημι κουμπιου. Αρα αυτο σημαινει πως το κατω μερος του πληκτρου αυτο ειναι η επιβεβαιωση που το παταω και δεν κανει κατι)

 

εν τω μεταξυ, εκει που ηταν στο μενου αυτο με τα γραμματακια, ξαφνικα εκλεισε και τωρα δεν ανοιγει καν, ουτε το λογοτυπο mi δεν μου δειχνει.

 

Δοκίμασε εδω

http://xiaomi.eu/community/threads/sp-flash-tool-guide-unbrick-your-device.24488/

Edited by Pater77
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε εδώ

http://xiaomi.eu/community/threads/sp-flash-tool-guide-unbrick-your-device.24488/

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δοκίμασε εδω

http://xiaomi.eu/community/threads/sp-flash-tool-guide-unbrick-your-device.24488/

 

Μια σελιδα ακριβως πισω εχουν μπει ξανα φιλε μου αυτα........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις. Μπορει καποιος να μου πει που οφειλεται αυτο που συνεβη; (ολες αυτες τις μερες του εβαλα apps, games κλπ)

 

Απ οτι καταλαβα, μπορει να λυθει κι απο δω το θεμα χωρις να χρειαστει να το στειλω πισω στην Κινα, σωστα ή κανω λαθος;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις. Μπορει καποιος να μου πει που οφειλεται αυτο που συνεβη; (ολες αυτες τις μερες του εβαλα apps, games κλπ)

 

Απ οτι καταλαβα, μπορει να λυθει κι απο δω το θεμα χωρις να χρειαστει να το στειλω πισω στην Κινα, σωστα ή κανω λαθος;

Το πιο απλο ειναι να μην ειχε......κατσει.....καλα η rom.

Φλασαρε ξανα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι εν αναμονη της παραλαβης του κινητου (συμφωνα με το tracking) και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση προς τους κατοχους του note σχετικα με την εως τωρα εμπειρια τους με το κινητο.

 

Μερικοι εχετε συμπληρωσει βδομαδα/βδομαδες χρησης φανταζομαι, οποτε θα εχετε και πιο ολοκληρωμενη αποψη, γι αυτο κ ενδιαφερομαι να μαθω. Εχετε συναντησει τιποτα θεματακια περιεργα? Παρακολουθωντας το forum δεν εχω διαβασει κατι κακο περαν του LandJ (που φανταζει ισως μεμονομενο περιστατικο) και κατι κολληματακια/lag που ανεφεραν ορισμενοι (ισως ειναι θεμα μη καθαρισμου της cache).

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι εν αναμονη της παραλαβης του κινητου (συμφωνα με το tracking) και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση προς τους κατοχους του note σχετικα με την εως τωρα εμπειρια τους με το κινητο.

 

Μερικοι εχετε συμπληρωσει βδομαδα/βδομαδες χρησης φανταζομαι, οποτε θα εχετε και πιο ολοκληρωμενη αποψη, γι αυτο κ ενδιαφερομαι να μαθω. Εχετε συναντησει τιποτα θεματακια περιεργα? Παρακολουθωντας το forum δεν εχω διαβασει κατι κακο περαν του LandJ (που φανταζει ισως μεμονομενο περιστατικο) και κατι κολληματακια/lag που ανεφεραν ορισμενοι (ισως ειναι θεμα μη καθαρισμου της cache).

 

To κντ φιλε μου παει μια χαρα.:)Καλα και εσυ αφου το αγορασες θες να μαθεις εαν ειναι καλο.........:D

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Thanks για την απαντηση! Η αληθεια ειναι οτι το λατρεψα αμεσα, απο τα πρωτα κιολας σχολια/review που ειδα και δεν κρατηθηκα και το παρηγγειλα.. :p Απλα εχω τρελη ανυπομονησια και ειπα να παρω μερικες ακομα αποψεις μεχρι να ερθει η ωρα που θα το κρατησω στα χερια :)
Link to comment
Share on other sites

Thanks για την απαντηση! Η αληθεια ειναι οτι το λατρεψα αμεσα, απο τα πρωτα κιολας σχολια/review που ειδα και δεν κρατηθηκα και το παρηγγειλα.. :p Απλα εχω τρελη ανυπομονησια και ειπα να παρω μερικες ακομα αποψεις μεχρι να ερθει η ωρα που θα το κρατησω στα χερια :)

Κινηταρα!!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι εν αναμονη της παραλαβης του κινητου (συμφωνα με το tracking) και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση προς τους κατοχους του note σχετικα με την εως τωρα εμπειρια τους με το κινητο.

 

Μερικοι εχετε συμπληρωσει βδομαδα/βδομαδες χρησης φανταζομαι, οποτε θα εχετε και πιο ολοκληρωμενη αποψη, γι αυτο κ ενδιαφερομαι να μαθω. Εχετε συναντησει τιποτα θεματακια περιεργα? Παρακολουθωντας το forum δεν εχω διαβασει κατι κακο περαν του LandJ (που φανταζει ισως μεμονομενο περιστατικο) και κατι κολληματακια/lag που ανεφεραν ορισμενοι (ισως ειναι θεμα μη καθαρισμου της cache).

Κανένα απολύτως πρόβλημα, σταθερότατο και απροβληματιστο (10 μέρες χρήσης).

 

Υγ. Ωραίο nickname btw

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον θελει κατι διαφορετικο μπορει να βαλει αυτην http://www.needrom.com/mobile/samsung-air-gesture/ δουλευει πολυ καλα και ειναι πολυ ταχυτατη.Την εχω βελτιωσ για οποιον του κανει να την ανεβασω

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον θελει κατι διαφορετικο μπορει να βαλει αυτην http://www.needrom.com/mobile/samsung-air-gesture/ δουλευει πολυ καλα και ειναι πολυ ταχυτατη.Την εχω βελτιωσ για οποιον του κανει να την ανεβασω

 

 

Είναι τύπου Kitkat?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, τα φώτα σας! Οσο χαζό κι αν ακούγεται, δε μπορώ να συγχρονίσω τις επαφές μου από το gmail. Ενώ φαίνεται να ολοκληρώνεται η εργασία, τίποτα... Θα σας χρωστούσα χάρη :D
"And more, much more than this, I did it my way...", είπε ο θείος Φρανκ!
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον θελει κατι διαφορετικο μπορει να βαλει αυτην http://www.needrom.com/mobile/samsung-air-gesture/ δουλευει πολυ καλα και ειναι πολυ ταχυτατη.Την εχω βελτιωσ για οποιον του κανει να την ανεβασω

 

Φιλέ μεταφορά στην sd γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Kανεις που να αντιμετωπιζει ιδιο προβλημα με Exchange Server ? :wacko:

Τελικα απενεργοποιησα τα Exchange Services και το error σταματησε να εμφανιζεται.

Καποιο θεμε εχει η εφαρμογη, δεν μπορει, μια και δεν εχω ενεργοποιημενο καποιο account που να δουλευει με Exchange Services. Μονο ενα IMAP λογαριασμο, ο οποιος δουλευε μια χαρα ετσι κι αλοιως, ειτε με ενεργοποιημενο ειτε με απενεργοποιημενο το τα Exchange Services :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον θελει κατι διαφορετικο μπορει να βαλει αυτην http://www.needrom.com/mobile/samsung-air-gesture/ δουλευει πολυ καλα και ειναι πολυ ταχυτατη.Την εχω βελτιωσ για οποιον του κανει να την ανεβασω

Γιώργο αρκετές μέρες είχα αυτήν http://www.needrom.com/mobile/aosp-2/, και ήταν πολύ καλή, αλλά μια μέρα με ξενέρωσε όταν διεπίστωσα ότι δεν δουλεύει το OTG. Στην Samsung Air δουλεύουν όλα; Και πως διαχειρίζεται τις μνήμες;

Τώρα έχω αυτήν http://www.needrom.com/mobile/xgamer/, που επίσης είναι πολύ καλή και δουλεύει και το OTG.

Αφού έχεις κάνει βελτιώσεις, αν θέλεις, ανέβασέ την να την δοκιμάσω.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο αρκετές μέρες είχα αυτήν http://www.needrom.com/mobile/aosp-2/, και ήταν πολύ καλή, αλλά μια μέρα με ξενέρωσε όταν διεπίστωσα ότι δεν δουλεύει το OTG. Στην Samsung Air δουλεύουν όλα; Και πως διαχειρίζεται τις μνήμες;

Τώρα έχω αυτήν http://www.needrom.com/mobile/xgamer/, που επίσης είναι πολύ καλή και δουλεύει και το OTG.

Αφού έχεις κάνει βελτιώσεις, αν θέλεις, ανέβασέ την να την δοκιμάσω.

 

Περιμενω τοv επισημο δοκιμαστη ΒΒΒΒ χαχχααχ .Ολα δουλευουν και πολυ γρηγορα,καμια σχεση με την MI.Τι να κανεις τα update εαν ειναι τοσο βαρια ρομ.Εσω sd 1,5 περιπου γιγα και το υπολοιπο για εφαρμογες.Οταν την ανεβασω σου στελνω να την δοκιμασεις και εσυ

Edited by stargreek

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...