Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασες με κάποια άλλη εφαρμογή για κάμερα;

Έχω δοκιμάσει και fx camera zoom και πάλι τπτ. Μάλλον πρέπει να έχει πρόβλημα ή κάμερα εσωτερικά. Ξέρει κανεις πως μπορώ να το ανοιξω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω δοκιμάσει και fx camera zoom και πάλι τπτ. Μάλλον πρέπει να έχει πρόβλημα ή κάμερα εσωτερικά. Ξέρει κανεις πως μπορώ να το ανοιξω?

Να το ανοίξεις και τι να κάνεις; Να αλλάξεις την κάμερα;

Εγώ θα πρότεινα πρώτα να δοκιμάσεις να κάνεις factory reset η να αλλάξεις και Ρομ.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Να το ανοίξεις και τι να κάνεις; Να αλλάξεις την κάμερα;

Εγώ θα πρότεινα πρώτα να δοκιμάσεις να κάνεις factory reset η να αλλάξεις και Ρομ.

Ναι να άνοιξη την κάμερα και να δω αν έχει κάποιο πρόβλημα με το προστατευτικό καπάκι πίσω από την κάμερα και αν είναι να το αφαίρεση. Σ ευχαριστώ για το βίντεο πάντως. Θα δοκιμασω το βραδακι και θα ενημερωσω. Factory reset έχω κάνει πριν από κάθε εγκατάσταση καινούριας rom οπότε δεν πιστεύω να είναι εκεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αλλαγή ρομ σε δελιόπουλος από gtv σε 2 συσκευές, και οι 2 εμφανίζουν bug με την μπαταρία. Όταν κλείνεις το κινητό και μετά το ξανανοίγεις σου δείχνει 1% και ας ήταν και 100% όταν το έκλεισες.

Αν δεν κάνεις shut down αλλά reboot, όλα είναι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλησπέρα.. Επειδή εχω καιρό να ασχοληθώ , έχω την έκδοση miui stable30-hellas-GTV-3.21.0 για να βάλω αυτήν εδώ : https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5869-Stable-40-0-Xiaomi-Redmi-Note-GTV-5-2-10-Rooted/ αρκεί να την κατεβάσω και να κάνω update ή θα πρέπει να κάνω καθαρή εγκατάσταση και να τα χάσω όλα;

και για όσους δε θέλουν να μπούν στο λίνκ αυτή που θέλω να κατεβάσω είναι η : [stable 40.0] Xiaomi Redmi Note (GTV-5.2.10) (Rooted)

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που είναι πάλι από hellas δεν χρειάζεται wipe.

Εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις την τελευταία development με καθαρή εγκατάσταση, είναι άψογη δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που είναι πάλι από hellas δεν χρειάζεται wipe.

Εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις την τελευταία development με καθαρή εγκατάσταση, είναι άψογη δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Σε ευχαριστώ αλλά το κινητό δεν το χρησιμοποιώ εγω και δεν θέλω να μπώ σε αυτή τη διαδικασία , θα κάνω ένα update που μου είναι και εύκολο για να μην παιδεύομαι με επαναφορά εφαρμογών

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Έχω την έκδοση MIUI 7 global 5.10.29 develor και από χθες προσπαθώ να «Έλενxο» μέσα από το μενού εργαλεία και φτάνει μέχρι το 38% και σταματά!!!! Και αναγκάζομαι να πατήσω «ακύρωση» το άφησα 15 λεπτά……τιποτα!!!!! Γιατί;;; τι συμβαίνει;;;;:!::cry:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Φίλε deliopoulos, σταμάτησες να βγάζεις update για το κινητό αυτό;;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε deliopoulos, σταμάτησες να βγάζεις update για το κινητό αυτό;;

'Εχω ένα πρόβλημα με την συσκευή μου και δεν έχω βρει τρόπο να το ξεπεράσω. Μάλλον χρειάζομαι τον preloader από ένα άλλο παρόμοιο κινητό. Ελπίζω να επανέλθω γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

'Εχω ένα πρόβλημα με την συσκευή μου και δεν έχω βρει τρόπο να το ξεπεράσω. Μάλλον χρειάζομαι τον preloader από ένα άλλο παρόμοιο κινητό. Ελπίζω να επανέλθω γρήγορα.

OK, αναμένουμε....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος το αρχείο για να κάνουμε full wipe στο τηλέφωνο;;

 

Εάν κάνω φορματ το system, internal θα μπορέσω να φορτώσω Ρομ μετά από SD;;

 

Θέλω να κάνω βασικά μια καθαρή εγκατάσταση από την αρχή.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Να το ανοίξεις και τι να κάνεις; Να αλλάξεις την κάμερα;

Εγώ θα πρότεινα πρώτα να δοκιμάσεις να κάνεις factory reset η να αλλάξεις και Ρομ.

Τα δοκίμασα όλα και το πρόβλημα συνεχίζεται με την εστίαση. Αλλαγή rom, πήγα ακόμα και σε stable global v7, επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και πάλι η κάμερα δεν κάνει εστίαση σε κοντινές φωτογραφίες. Τι μπορώ να κάνω πλέον?

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει στο 2. Καθαρισα τα πάντα και φορτωσα τη ρομ από USB otg

 

Οκ φίλος ευχαριστώ

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

εχθές το γ@μησε το κινητό η σύζυξ, χάλασε την υποδοχή εισόδου του φορτιστή (ένα κομματάκι χρυσό pin έπεσε κιόλας) και δεν φορτίζει .....Έλεγξα την υποδοχή φόρτισης, φαινόταν στραβά τα pin, τα ίσιωσα με ένα λεπτό κατσαβιδάκι αλλά ενώ φαίνεται να κουμπώνει, δεν φορτίζει....:angry::angry:

 

Τι γίνεται τώρα? Για πέταμα? Υπάρχει περίπτωση να φορτίσει από την τρύπα-υποδοχή των ακουστικών?

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκεις το ανταλλακτικό από το eBay και ή το αλλάζεις μόνος σου με βοήθεια κάποιο βίντεο από YouTube ή το πας σε κάποιο μαγαζί να στο φτιάξουν. Είναι πολύ φθηνό σαν ανταλλακτικό. Έχω την εντύπωση ότι το μέλος gerstavros έχει κατάστημα με service κινητών. Εάν θες στείλε του ένα μήνυμα.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Βρίσκεις το ανταλλακτικό από το eBay και ή το αλλάζεις μόνος σου με βοήθεια κάποιο βίντεο από YouTube ή το πας σε κάποιο μαγαζί να στο φτιάξουν. Είναι πολύ φθηνό σαν ανταλλακτικό. Έχω την εντύπωση ότι το μέλος gerstavros έχει κατάστημα με service κινητών. Εάν θες στείλε του ένα μήνυμα.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, έψαξα ήδη και το βρήκα στο Ebay εδώ, το παρήγγειλα ήδη.....μόλις 5,5€.....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

εχθές το γ@μησε το κινητό η σύζυξ, χάλασε την υποδοχή εισόδου του φορτιστή (ένα κομματάκι χρυσό pin έπεσε κιόλας) και δεν φορτίζει .....Έλεγξα την υποδοχή φόρτισης, φαινόταν στραβά τα pin, τα ίσιωσα με ένα λεπτό κατσαβιδάκι αλλά ενώ φαίνεται να κουμπώνει, δεν φορτίζει....:angry::angry:

 

Τι γίνεται τώρα? Για πέταμα? Υπάρχει περίπτωση να φορτίσει από την τρύπα-υποδοχή των ακουστικών?

 

η διαδικασια να αλλαξεις το βυσμα πανω απο το κινητο ειναι δυσκολη. χρειαζεται ηλεκτρονικο με εφεση στο κολλητηρι αμα του δινει χερι η πλακετα του κινητου με φοβο να πειραχτει τιποτε αλλο. Η καλυτερη λυση ειναι να ψαξεις στο ebay για εξωτερικο φορτιστη με δευτερη μπαταρια. Οποτε απλα θα αλαζεις μπαταριες.

Link to comment
Share on other sites

η διαδικασια να αλλαξεις το βυσμα πανω απο το κινητο ειναι δυσκολη. χρειαζεται ηλεκτρονικο με εφεση στο κολλητηρι αμα του δινει χερι η πλακετα του κινητου με φοβο να πειραχτει τιποτε αλλο. Η καλυτερη λυση ειναι να ψαξεις στο ebay για εξωτερικο φορτιστη με δευτερη μπαταρια. Οποτε απλα θα αλαζεις μπαταριες.

 

Τώρα παρήγγειλα ήδη φίλε, εάν δεν μπορέσω να το φτιάξω τότε θα δω τη δική σου λύση......εξωτερικό φορτιστή είπες ε? Κανένα link να πάρω ιδέα?

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό που πήρες από το eBay θα κάνεις μια χαρά την δουλειά σου δεν θέλει κολλητηρι κουμπώνει ξεκουμπώνει, πιστεύω θα το φτιάξεις μόνος σου εύκολα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα σε τέτοιες επιχειρήσεις βλέπουμε οδηγό στο YouTube 2 και 3 φορές. 2 φορές που άλλαξα στο δικό μου είχα ανοιχτό το βίντεο και το πήγαινα βήμα βήμα.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά....

 

@akilleas: Που έχει τέτοιο βίντεο στο Youtube?

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...