Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι εκεί βγάζει μόνο την sd

 

Ναι σε μένα λειτουργούσε κανονικά μέχρι χθες το βράδυ φορμαρισμένη σε fat32,όπου για κάποιο λόγο αρχικά δεν μπορούσα να αποθηκευσω αρχεία και μετά την έβαλα σε pc μέσω card reader,πήρα τα αρχεία μου και πλέον αναγνωρίζεται η κάρτα αλλά δε μπορώ ούτε να πάρω,ούτε να σβήσω αρχεία αλλά ούτε και να την φορμαρω.

 

ακριβώς το ίδιο έπαθε και η δικια μου transcend ... δε σβήνει με τίποτα έχω δοκιμάσει τα πάντα! Έβγαλες ακρη ή πάει για πέταμα; Δεν την πάω για αντικατάσταση γιατί μεσα έχω φωτογραφίες, αρχεία κλπ και δε γουστάρω να τα χει ο καθένας στο service

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανα και γω καθαρή εγκατάσταση τη miui v8 και επιβεβαιώνω ότι έχει πρόβλημα με το σήμα κινητής, το οποίο είναι αδύναμο και συχνά χάνεται τελείως...

Επίσης νομίζω ότι έχει θέμα και με τα data καθώς από H+ που είχα πάντα στο σπίτι τώρα είμαι με Ε.

Κατά τα άλλα είναι πολύ όμορφη.

Επιστροφή πίσω λοιπόν...

 

Και εγώ φίλε μια από τα ίδια, μπες στο xiaomi Hellas και ανάφερε το σίγουρα θα βρεθεί λύση κάποια στιγμή. Εμφανισιακά είναι όντως πανέμορφη.

 

Via Xiaomi redmi note 3G

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που την εχω καμμια βδομαδα την 8 παντως στο σημα δεν ειδα κατι διαφορετικο, περα απο τα data που σχετικα ψιλοπαιζει αναμεσα σε H και H+ αραια και που σε χωρο που ειχα μονιμα H+. Εκδοση 8 6.6.16 (εχει βγει και η 6.6.23)
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα φίλε μου γίνεται έντονο σε περιοχές με χαμηλό σήμα, γενικά η ν8 στο δικό μας τηλέφωνο έχει θέμα το ίδιο πρόβλημα διαβάζω και στο miui.com σίγουρα θα βρεθεί λύση.

 

Via Xiaomi redmi note 3G

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε περασει την ελληνικη miui 8 6.6.23 σας λειπει η εφαρμογη του mail?Την περασα πανω απο την προηγουμενη 6.6.16 και επειτα αλλη μια επανεγκατασταση και τπτ.Λειπει η εφαρμογη mail.Εκανα και ερωτηση στο miui hellas αλλα δεν ειχα απαντηση.Δεν ηταν καθαρη εγκατασταση για την ιστορια,αλλα απο 7 οταν πηγα 8 δεν ειχα θεμα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έχω χρόνια να ασχοληθώ με αναβαθμίσεις στο κινητό και έχω χάσει τα αυγά και τα πασχάλια έχω μείνει στην miui stable 30 hellas GTV 4.9.5 με android 4.2.2 JDQ39 αλλά επειδή πλέον για κάποιές εφαρμογές χρειάζονται kitkat και ανω δεν ξέρω πια καινούργια να βάλω χωρίς να έχει κάποιο πρόβλημα όπως η συγκεκριμένη δεν ειχε σε τίποτα και να μη χάσω οποιαδήποτε ρύθμιση - εφαρμογή απ' ό,τι έχω τώρα.. είναι εφικτό αυτό ?

 

Xiaomi Redmi Note 3G - MIUI V5 GTV 4.9.5 GR

Xiaomi Redmi Note MTK - MIUI GR V4.9.5 INTERCOOLER
Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι σε stable μπορείς να βάλεις την τελευταία stable v7 δοκίμασε από τον updater καλό είναι να έχεις το τελευταίο twrp recovery

 

Via Xiaomi redmi note 3G

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι σε stable μπορείς να βάλεις την τελευταία stable v7 δοκίμασε από τον updater καλό είναι να έχεις το τελευταίο twrp recovery

 

Via Xiaomi redmi note 3G

Η stable δεν είναι η πιο λειτουργική χωρίς κανένα πρόβλημα συνήθως ; twrp εχω το 2.7.0.0 γιατί κάποιο ανώτερο θυμάμαι είχε κάτι προβλήματα. εννοείς μέσα από το μενού να την κάνω update ; Και ποια έκδοση ακριβώς είναι σίγουρη να την κατεβάσω απο που ; ελληνική να υποθέσω βγηκε;

 

Xiaomi Redmi Note 3G - MIUI V5 GTV 4.9.5 GR

Edited by NickSS
Xiaomi Redmi Note MTK - MIUI GR V4.9.5 INTERCOOLER
Link to comment
Share on other sites

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Category/374-Xiaomi-Redmi-Note-3G-WCDMA-lcsh92-wet-jb9/

 

Εδώ είναι όλες οι ρομ από την ελληνική κοινότητα

 

Via Xiaomi redmi note 3G

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Category/374-Xiaomi-Redmi-Note-3G-WCDMA-lcsh92-wet-jb9/

 

Εδώ είναι όλες οι ρομ από την ελληνική κοινότητα

 

Via Xiaomi redmi note 3G

Απο το twrp το update? Προς στιγμήν το twrp όλο failed μου βγάζει που προσπαθώ να κάνω ένα backup

 

Xiaomi Redmi Note 3G - MIUI V5 GTV 4.9.5 GR

Xiaomi Redmi Note MTK - MIUI GR V4.9.5 INTERCOOLER
Link to comment
Share on other sites

Πέρνα πρώτα το τελευταίο twrp

 

Via Xiaomi redmi note 3G

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα πρώτα το τελευταίο twrp

 

Via Xiaomi redmi note 3G

Ποιο είναι το τελευταίο ; αν κ Δεν νομίζω να φταίει αυτό γιατί ακριβώς με την ίδια έκδοση έπαιρνα παλια backup τα ιδια android. Μου γραφει

E: error tarring split files

Xiaomi Redmi Note MTK - MIUI GR V4.9.5 INTERCOOLER
Link to comment
Share on other sites

https://www.androidfilehost.com/?fid=24421527759888652 Απο εδω κατεβασε την τελευταια βερζιον TWRP 2.8.7.0, την κατεβασα και εγω προχτες !!!!!!
userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Εδω κατι συμβαίνει ! Τελικά κατάφερα να βάλω το 287 με άλλο πρόγραμμα γιατί με τον "θείο" δεν έμπαινε . Καταφέρα να κανω δύο "επιτυχείς" backup , έκανα ενα wipe και ξανά restore να το σιγουρεψω και έβγαζε failed στο system τελικά το system μόνο το έκανα restore από το άλλο το backup για να ξανανοίξει το κινητό. κάνω update την 7.3.1.0 stable Από το "αναβάθμιση" σβήνει το κινητό την περνάει ανοίγει φαίνεται OK αλλά δεν είναι Root, δεν έχει recovery το ξαναπέρασα , ένα αλλο σημαντικό ότι απο κλειστό τα πλήκτρα που πατάμε για να επιλέξουμε το recovery τώρα δείχνει κινέζικα και δεν ξέρω δεν μπορώ να μπω από εκει και κάτι αλλό πολύ σοβαρό μέχρι πριν όλη αυτή διαδικασία η κάμερα μου ήταν τέλεια και πλέον έχει δύο σημαδάκια μπλε στην οθόνη και στις φωτογραφίες που βγάζει :( χάλασε η κάμερα μου ξαφνικά;Τέτοια σύμπτωση ? επίσηςπως να την κάνω root και πως αλλάζει το μενού το πρώτο από τα κινέζικα πριν το recovery ?
Xiaomi Redmi Note MTK - MIUI GR V4.9.5 INTERCOOLER
Link to comment
Share on other sites

Με κλειστό το κινητό volume up + power μπαίνει recovery,;; αν διαβάσεις στο miui Hellas η ρομ δεν είναι ρουτ πρέπει να φλασαρεις το supersu.zip για ρουτ. Για μένα η καλύτερη ρομ που έχω είναι η 6.5.19 developer δοκίμασε την.

 

Στάλθηκε από το pipo u8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστό το κινητό volume up + power μπαίνει recovery,;; αν διαβάσεις στο miui Hellas η ρομ δεν είναι ρουτ πρέπει να φλασαρεις το supersu.zip για ρουτ. Για μένα η καλύτερη ρομ που έχω είναι η 6.5.19 developer δοκίμασε την.

 

Στάλθηκε από το pipo u8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με κλειστό και αυτά τα πλήκτρα volume down σε εμενα παντα ενώ εβγαζε ένα μενου με τρεις επιλογές στα αγγλικά τώρα έχει 5-6 επιλογές κινέζικα και δεν ξέρω πιο να πατήσω και τη ζημιά θα κάνει για να μπω recovery και βγαζω την μπαταρια να το αποφυγω ..και αυτό άλλαξε μετά το ζιπάρισμα της καινούργιας ρομ . πως το αλλάζουμε τώρα αυτό;? αυτη η ρομ που λες είναι Mιυι 7?

Edited by NickSS
Xiaomi Redmi Note MTK - MIUI GR V4.9.5 INTERCOOLER
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και πες μου μπαίνει recovery;;

 

Via Xiaomi redmi note 3G

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και πες μου μπαίνει recovery;;

 

Via Xiaomi redmi note 3G

Οπ Μπήκε ναι με βολουμ απ ., Με βολουμ νταουν έμπαινα εγω που έβγαζε 3 επιλογές recovery,flash boot,reboot. Που τώρα σε αυτό το μενού βγάζει κινέζικα

 

Όταν κάνω wipe το κινητό αργεί πάρα πολύ συγκεκριμένα στο cashe μήπως έχει πάθει κάτι το partition ;

Edited by NickSS
Xiaomi Redmi Note MTK - MIUI GR V4.9.5 INTERCOOLER
Link to comment
Share on other sites

Όχι και σε μένα αργεί

 

Via Xiaomi redmi note 3G

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, πια ρομ φοράς τώρα;

 

Via Xiaomi redmi note 3G

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα με πολλά failed κατάφερα να επιστρέψω στην παλιά που είχα με μίξη των backup για να δω τι συμβαίνει και με την κάμερα μήπως ήτανε του λογισμικού σκέφτηκα και δεν ξέρω τι να κάνω τώρα η κάμερα έχει το σημάδι αυτό πάλι . Επίσης 3-4 διαφορετικές εκδόσεις recovery που φλασαρω μόνο δύο μπαίνουν. Ότι να'ναι

 

Xiaomi Redmi Note 3G - MIUI V5 GTV 4.9.5 GR

Xiaomi Redmi Note MTK - MIUI GR V4.9.5 INTERCOOLER
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα την καινούργια έκδοση και δουλεύει πολύ καλά έχει και ελληνικά.

 

Εκκαθάριση cache κάνει σε δευτερόλεπτα

 

http://forum.xda-developers.com/redmi-note/development/port-twrp-3-0-2-0-xiaomi-redmi-note-3g-t3353540

Edited by chios

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα την καινούργια έκδοση και δουλεύει πολύ καλά έχει και ελληνικά.

 

Εκκαθάριση cache κάνει σε δευτερόλεπτα

 

http://forum.xda-developers.com/redmi-note/development/port-twrp-3-0-2-0-xiaomi-redmi-note-3g-t3353540

 

Στην Βερζιον 3, μας ρωταει να κρατησουμε ΤΟ συστημα μονο για Αναγνωση ?? ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ???

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...