Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εάν δεν έχει συγκεκριμένα για την USB κοίτα μήπως έχει κάποιο tear down ή για αλλαγή οθόνης που είναι πιο συνηθισμένο. Παίρνεις μια άποψη για το πώς ανοίγει το κινητό και κάπου θα βρεις και την USB. Να θυμάσαι ότι όλα είναι με κουμπωτές καλωδιοταινίες.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,

 

εχθές το γ@μησε το κινητό η σύζυξ, χάλασε την υποδοχή εισόδου του φορτιστή (ένα κομματάκι χρυσό pin έπεσε κιόλας) και δεν φορτίζει .....Έλεγξα την υποδοχή φόρτισης, φαινόταν στραβά τα pin, τα ίσιωσα με ένα λεπτό κατσαβιδάκι αλλά ενώ φαίνεται να κουμπώνει, δεν φορτίζει....:angry::angry:

 

Τι γίνεται τώρα? Για πέταμα? Υπάρχει περίπτωση να φορτίσει από την τρύπα-υποδοχή των ακουστικών?

 

http://www.aliexpress.com/item/Genuine-for-Xiaomi-Hongmi-Note-Redmi-Note-Original-USB-Data-Charging-Port-Microphone-Mic-Flex-Cable/32218803850.html

Link to comment
Share on other sites

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κάποιος μπαταρία από αλί και να είναι γνήσια;; το vickmall έχει αλλά είναι λίγο τσιμπημένη.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα και θάθελα την συμβουλή σας. Εχω το xiaomi note 5,5 3g εδώ και 1,5 χρόνι και μέχρι σήμερα είναι αστέρι. Σήμερα όμως για πρώτη φορά δύο φορές η οθόνη του μου έκανε κάτι παλαβά ( τρεμόπαιζε λές και είχε πάρκινσον, όταν μπορούσα να μπώ στο google είχε κάποια σταθεροποίηση αλλά μετά πάλι τα ίδια. Όταν πήγαινα να τραβήξω φωτο πάλι η εικόνα τρεμόπαιζε και τα χρώματα ήταν αλλοιωμένα. Υπόψη επειδή είμαι άσχετος παντελώς , το κινητό είναι όπως ήρθε από την μάνα του χωρίς καμμία αλλαγή ( ήρθε ρουταρισμένο και χωρίς τα κινέζικα )

Τώρα είναι πάλι άψογο αλλά επειδή φοβάμαι ότι θα το ξανακάνει καμμία ιδέα; Κάποια καλό μαγαζί ή τεχνικός να του ρίξουν καμμιά ματιά πρίν είναι αργά;;)

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο που θα κάνεις είναι καθαρή εγκατάσταση ελληνικής Ρομ είναι πανεύκολο

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο που θα κάνεις είναι καθαρή εγκατάσταση ελληνικής Ρομ είναι πανεύκολο

 

1) Και πώς γίνεται αυτό φίλε μου ( σε απλά ελληνικά παρακαλώ λόγω ασχετοσύνης μου:wacko:)Υπάρχει κάποιο λινκ να μου προτείνεις;

2) Βέβαια από χθές το κινητό δουλεύει κανονικά και λέω ...εγώ ο άσχετος..μήπως ήταν κάποιος ιός...Εβαλα το avira να σκανάρει το κινητό ( έχω και το cm security βέβαια ) και μου λέει ότι έχει κάποιο θέμα η εφαρμογή Lenovo camera , που όμως έχω εγκαταστήσει από την αρχή και δεν είχα κάποιο θέμα

3) Αν απεγκαταστήσω την εφαρμογή αυτή έχουμε το λινκ για να την κάνω ξανά εγκατάσταση

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις συμβουλές σας παιδια:)

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με το κινητό τώρα για να σου πω.

Πάντως όλα αυτά τα antivirus που έχεις βγάλετε πιο πολύ ζημιά κάνουν.

Μπες xiaomi hellas έχει οδηγίες.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Τι θες να πεις με αυτό;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά από καιρό είπα να βάλω την v7, μετά από λίγο μπέρδεμα με την εγκατάσταση τα κατάφερα, αλλά αντιμετωπίζω 2 προβλήματα.

1. Χάθηκε το recovery (είχα το twrp)και τώρα έχει πάλι τα κινέζικα.

2. Κολλάει στο 3ο βήμα που λέει να συγχρονιστεί με το Mi gloyd,

 

1. Το recovery για να μην χαθεί έπρεπε να φλασαρεις την Ρομ μέσα από αυτό. Πιστεύω να έβαλες την ελληνική από xiaomi hellas , αυτή έχω την τελευταία develop και δεν έχει πρόβλημα.

Ξαναπέρασε recovery twrp και φλασαρε την με όλα τα wipe να μπει καθαρή, και μετά κάθε Παρασκευή που βγαίνει η καινούργια την πετάς από πάνω πάντα μέσα από recovery.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Από xiaomi hellas το κατέβασα και προσπάθησα να το περάσω με twrp αλά κολλάει σε ένα σημείο, κάτι λέει για md5 και σταμάτησε εκεί. Μετά κόλλαγε στο mi.

Την ξανά περνάω με pc, με SP Flash και μπαίνει αλλά χάνεται το recovery και κολλάω στο βήμα με το Mi cloud.

Με πιο twrp το πέρασες εσύ?

Βάλε το TWRP 2.8.7.0

 

Σου έχω βάλει και το scatter. Αν δεν μπορείς να μπεις σε Ρομ και να το περάσεις με τον "θείο" να το φλασάρεις με το Sp Flash Tool.

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Η ώρα από ότι έχω παρατηρήσει όταν είσαι στην οθόνη με το ρολόι δεν φαίνεται στην μπάρα.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Μου έπεσε και χτύπησε στην άκρη της οθόνης και έχει μαυρίσει ένα μέρος της.

 

https://www.dropbox.com/sc/3cjyv76smi309tt/AADLO2jthWWrL7VlVfVeaOtca

 

Τί αλλάζω; Αφή έχει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Μολις πριν λιγο παρηγγειλα απο vifocal.com οθονη κομπλε για το γνωστο θεμα με το burn.. Υπηρχε η ιδια φθηνοτερη στο ebay αλλα δεν προχωρουσε η αγορα λογω cc, απο το site του παραπανω μαγαζιου προχωρησε κανονικα βεβαια χωρις κανενα απο τα γνωστα κολπα..

vifocal.com/lcd-screen-touch-screen-panel-for-xiaomi-hongmi-note-redmi-note.html

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μου έπεσε και χτύπησε στην άκρη της οθόνης και έχει μαυρίσει ένα μέρος της.

 

https://www.dropbox.com/sc/3cjyv76smi309tt/AADLO2jthWWrL7VlVfVeaOtca

 

Τί αλλάζω; Αφή έχει κανονικά.

 

Οθόνη χρειάζεσαι σίγουρα αλλά θα την αγοράσεις πακέτο με το digitizer... http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Lcd-display-touch-glass-digitizer-assembly-for-xiaomi-redmi-note-3g-hongmi-note-5-5/1160688_32263815226.html

 

.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οθόνη χρειάζεσαι σίγουρα αλλά θα την αγοράσεις πακέτο με το digitizer... http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Lcd-display-touch-glass-digitizer-assembly-for-xiaomi-redmi-note-3g-hongmi-note-5-5/1160688_32263815226.html

 

.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικα μειναμε απο αναβαθμισεις...?

Μεχρι εδω ηταν το ταξιδι?

Στο xiaomi-miui.gr έχει αναβαθμίσεις κανονικά κάθε εβδομάδα:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Στο xiaomi-miui.gr έχει αναβαθμίσεις κανονικά κάθε εβδομάδα:)

 

Ποιο note ειναι το δικο μας? Το 3G?

Στειλε λινκ μην κανω καμια βλακεια...

Link to comment
Share on other sites

Ποιο note ειναι το δικο μας? Το 3G?

Στειλε λινκ μην κανω καμια βλακεια...

Ναι, το 3G:http://ota.xiaomi-miui.gr/downloads/roms/Redmi_Note_3G/xiaomi-miui-hellas-4.4.2_lcsh92_wet_jb9_GTV-5.12.31.zip

Xiaomi Redmi Note 3G MTK WCDMA lcsh92_wet_jb9 4.4

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11077-GTV-5-12-31-H-%CE%BD%CE%AD%CE%B1-%CE%AD%CE%BA%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-MIUI-ROM-%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CF%85%CF%84-%CE%B5%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7-1-1-15-07/

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Ποιές είναι οι not Gtv; Αν εννοείς GTV or stable, αναβαθμίσεις κάθε εβδομάδα έχουμε στις GTV. Αυτό δεν ρώτησες κατ' αρχήν; Αν σταμάτησαν οι αναβαθμίσεις. Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

που μπορώ να βρω το bplgu......v62 ή v7 fastboot rom?

Ρίξε μια ματιά ΕΔΩ

 

Download V7.0.2.0 KHDMICI (MIUI 7)

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...