Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

Eχω και εγώ και η γυναίκα μου το Xiaomi redmi note

Και έχω πρόβλημα και με της δυο συσκευές με το Bluetooth του αυτοκινήτου

Δεν μπορώ να συνδεθώ με το Bluetooth του Audi A3 2007-8 με καμία από της συσκευές ενώ με άλλες συσκευές (Android η μι Android) συνδέομαι κανονικά

Αν μπορείτε μια βοήθεια ρε τσακάλια επειδή το παλεύω μέρες αλλά τπτ.

Σας επισημάνω ότι με άλλες συσκευές συνεργάζονται κανονικά εκτός από το αυτοκίνητο.

:(

:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας! μετά από αυτόματη αναβάθμιση σε 5.7.3.Ι developer

Έχω έκδοση 4.4.2 kot 49H

Μου βγάζει συχνά το έξεις κείμενο « δυστυχώς η διαδικασία android.process media έχει σταματήσει»

Η παταω αναφορά σε MIUI ;ή όχι ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ τίποτα……

Τι έγινε;;;; το έχετε παρατηρήσει και σεις αυτό;;; τι να κάνω;;;;;:!::!:

Είμαι σχετικά άσχετος!!!:blink::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Eχω και εγώ και η γυναίκα μου το Xiaomi redmi note

Και έχω πρόβλημα και με της δυο συσκευές με το Bluetooth του αυτοκινήτου

Δεν μπορώ να συνδεθώ με το Bluetooth του Audi A3 2007-8 με καμία από της συσκευές ενώ με άλλες συσκευές (Android η μι Android) συνδέομαι κανονικά

Αν μπορείτε μια βοήθεια ρε τσακάλια επειδή το παλεύω μέρες αλλά τπτ.

Σας επισημάνω ότι με άλλες συσκευές συνεργάζονται κανονικά εκτός από το αυτοκίνητο.

:(

:worry:

Στο δικό μου (mercedes) συνδέομαι κανονικά. Φοράω την Ελληνική GTV Rom.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!! Χθες το βραδυ απο την στεναχώρια μου για αυτό δεν μπορεσα να κοιμηθώ..... (ειμαι ασχετος). Τωρα ολα Ο.Κ.

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ!!!!:love::up:

Link to comment
Share on other sites

1. Είναι ένα θέμα που συνεχίζει να μας ταλαιπωρεί όταν μείνει σβηστό το κινητό για πολύ ώρα ή βγει η μπαταρία.

2. Απενεργοποίησε το HDR

 

2.Το εχω βγαλει απλα δεν εχει καμια σχεση με την παλια ρομ στο κλικ!

 

Κ εγω εχω ενα θεματακι με sd ηδη πρπεει να εχω χαλασει μια 32αρα turbox και κολαει το κιν οταν την βαζω.

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Για την sd μάλλον έπαθες και εσύ τα ίδια με εμένα.Δες το πιο πάνω μήνυμά μου #5116.Μακάρι σε σένα να δουλέψει κάποια άλλη κάρτα.Σε μένα πλέον δε λειτουργεί καμμιά κάρτα χωρίς να κολλάει.
Link to comment
Share on other sites

1. Είναι ένα θέμα που συνεχίζει να μας ταλαιπωρεί όταν μείνει σβηστό το κινητό για πολύ ώρα ή βγει η μπαταρία.

 

Χωρις να ειμαι developer λειτουργικου android καταλαβαινω πως θα εχει πολυ μανικι o προγραμματισμος μιας rom. Παρ' ολα αυτα με παραξενευει το γεγονος πως συγκεκριμενο προβλημα παραμενει σε ολα τα update. Δεν μπορουν να το εντοπισουν καπως? Γενικα ειμαι ευχαριστημενος αλλα η προβληματικη ενδειξη μπαταριας ειναι το μονο πραγμα που πραγματικα με χαλαει στην v6.

 

Ξερουμε ποτε θα βγει επισημα stable v6 rom? Εχει ακουσει καποιος κατι?

Edited by Hatebreeder13
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ειμαι developer λειτουργικου android καταλαβαινω πως θα εχει πολυ μανικι o προγραμματισμος μιας rom. Παρ' ολα αυτα με παραξενευει το γεγονος πως συγκεκριμενο προβλημα παραμενει σε ολα τα update. Δεν μπορουν να το εντοπισουν καπως? Γενικα ειμαι ευχαριστημενος αλλα η προβληματικη ενδειξη μπαταριας ειναι το μονο πραγμα που πραγματικα με χαλαει στην v6.

 

Ξερουμε ποτε θα βγει επισημα stable v6 rom? Εχει ακουσει καποιος κατι?

 

Λογικά είναι κάποιο θέμα στο kernel... μιας και το πρόβλημα υπάρχει πριν φορτώσει η rom!

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου (mercedes) συνδέομαι κανονικά. Φοράω την Ελληνική GTV Rom.

Σε ευχαριστώ φίλε, θα το δοκιμάσω πρώτα στη δικιά μου συσκευή και θα σου πω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από το πρωί σήμερα, δεν μπορώ να κάνω update σε εφαρμογές του Gplay..... Βγάζει συνεχώς μήνυμα ότι δεν υπάρχει αρκετός χώρος!!)

 

Έκανα και το εβδομαδιαίο update του deliopoulos πριν λίγο μα πάλι τα ίδια....

 

Τι έγινε;

 

[ATTACH]62883[/ATTACH]

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και ένα screenshot από το κινητό

 

 

[ATTACH]62884[/ATTACH]

 

Τί έγινε, γέμισε ο χώρος αποθήκευσης εφαρμογών;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω βοηθεια, λοιπον μου εφερε ενας κινεζος, (γειτονας μου), απο κινα το xiaomi redmi 1, το θεμα ειναι οτι εχει κινεζικη κ αγγλικη γλωσσα,κ κινεζικες εφαρμογες, πως θα το κανουμε ελληνικο, υπαρχει η δυνατοτητα; καπου να βρω οδιηγιες;, δεν εχει ουτε faceboook ουτε τπτ! καποια βοηθεθα;
Link to comment
Share on other sites

Αφου εμφανιστηκε και σε εμενα το screen burn (περιεργο αλλα και σε εμενα στους 10 μηνες) και εχοντας βαρεθει τα κολληματα του κινητου το εστειλα πισω στο vickmall.

Ελπιζω να γυρισει σαν καινουριο…

Χτες παρελαβα το κινητο με ολοκαινουρια οθονη!!!

Πηρε εναμιση μηνα να ερθει στα χερια μου αλλα χρησιμοποιησα την εγγυηση.

Κανω αναβαθμιση την ρομ του δελιοπουλος και πεταει μετα συνεχεια και κρασαρει το εξης μηνυμα.

Unfortunately , the process android. process. media has stopped.

Ετσι αναγκαστηκα να ξαναβαλω παλια ρομ.

Αυτο ειανι τυχαιο γεγονος? Εχει συμβει σε αλλους?

Μηπως να παω σε Gtrv αν λεω σωστα…? Εχουμε καποιο λινκ?

Περιμενω την βοηθεια σας!!!

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Αν διάβαζες μερικές σελίδες πιο πίσω 5105post θα έβρισκες λύση στο πρόβλημα που σου έβγαλε.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω βοηθεια, λοιπον μου εφερε ενας κινεζος, (γειτονας μου), απο κινα το xiaomi redmi 1, το θεμα ειναι οτι εχει κινεζικη κ αγγλικη γλωσσα,κ κινεζικες εφαρμογες, πως θα το κανουμε ελληνικο, υπαρχει η δυνατοτητα; καπου να βρω οδιηγιες;, δεν εχει ουτε faceboook ουτε τπτ! καποια βοηθεθα;

 

Διάβασε τον παρακάτω οδηγό και κατέβασε την τελευταία ελληνική stable rom

 

Full ROM Wipes για το Hongmi

 

Τελευταία Stable GTV (Ελληνική) ROM

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αν διάβαζες μερικές σελίδες πιο πίσω 5105post θα έβρισκες λύση στο πρόβλημα που σου έβγαλε.

 

Οκ ευχαριστω!!

Δουλεψε!!!

Η Ελληνικη ROM ειναι καλυτερη και σε ποια σημεια απο του δελιοπουλος…

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε εχθές το βράδυ και η τελευταία ΡΟΜ του deliopoulos, με ένα νέο κόλλημα στην κλήση.... Πήρα μετά από μια ώρα τηλέφωνο κάπου και δεν μπορούσα να τερματίσω την κλήση, δεν λειτουργούσε τίποτα, είχε κολλήσει το κινητό και μόνο με βγάλσιμο της μπαταρίας ξεκόλλησε.... Και φυσικά, το bug της μπαταρίας εδώ ξανά, στο

1% από 78% που ήταν πριν βγάλω την μπαταρία.... :(

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που έχω την ελληνική από miui hellas δεν το έχω αυτό το bug με την μπαταρία, ούτε με την κλήση, και να βγάλω την μπαταρία η ένδειξη είναι εκεί που την άφησα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε εχθές το βράδυ και η τελευταία ΡΟΜ του deliopoulos, με ένα νέο κόλλημα στην κλήση.... Πήρα μετά από μια ώρα τηλέφωνο κάπου και δεν μπορούσα να τερματίσω την κλήση, δεν λειτουργούσε τίποτα, είχε κολλήσει το κινητό και μόνο με βγάλσιμο της μπαταρίας ξεκόλλησε.... Και φυσικά, το bug της μπαταρίας εδώ ξανά, στο

1% από 78% που ήταν πριν βγάλω την μπαταρία.... :(

 

Αυτό μου το είχε κάνει και σε μένα πριν μερικές μέρες…. Και μάλιστα το είχα με ακουστικά (το 80% των κλήσεων το κάνω με ακουστικά… ) έβγαλα την μπαταρία….και φυσικά στο 1% η μπαταρία….

Η αλήθεια είναι ότι αυτό με την μπαταρία (1%) το έχω πάρει σαν απόφαση ότι πλέων θα είναι «προίκα» μας!!!!!! :wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το bug με τη μπαταρία υπάρχει ή όχι στην ελληνική;

Η 5.7.23 deliopoulos έχει τίποτα καινούριο ή απλά ρισκαρουμε για άλλο bug.

 

Πάντως στο φόρουμ της xiaomi ζητάνε testers για τη global miui 6 για το δικό μας, οπότε μια επίσημη έκδοση ίσως να μην είναι πάρα πολύ μακρυά.

Link to comment
Share on other sites

Το bug με τη μπαταρία υπάρχει ή όχι στην ελληνική;

Η 5.7.23 deliopoulos έχει τίποτα καινούριο ή απλά ρισκάρουμε για άλλο bug.

Πάντως στο φόρουμ της xiaomi ζητάνε testers για τη global miui 6 για το δικό μας, οπότε μια επίσημη έκδοση ίσως να μην είναι πάρα πολύ μακρυά.

MIUI ROM 5.7.23 Full Changelog (5.7.26 Released)

Γενικά σε όλες τις εκδόσεις developer υπάρχει ρίσκο για κάποιο bug. Τελευταία οι εκδόσεις φαίνεται να έχουν ομαλοποιηθεί και σύντομα θα υπάρξει επίσημα έκδοση stable.

Global εκδόσεις ήδη υπάρχουν για το κινητό μας απλά εμφανίζονται μόνο στο κινέζικο forum σε beta testers. Συνήθως κάθε δεύτερη εβδομάδα.

Οι εκδόσεις που ανεβάζω μοιάζουν πολύ με τις εκδόσεις global...

Επίσης έχει βγει και μια stable έκδοση πάλι μόνο στο κινέζικο forum, κανονικά θα έπρεπε να υπάρχει μια έκδοση κάθε μήνα, όμως με τα τόσα bugs που υπήρχαν αυτό ήταν αδύνατο.

 

Η τελευταία stable είναι η V6.5.0.1.KHDCNCD και η τελευταία global 5.7.9. Οι global εκδόσεις είναι για την αγορά της Ινδίας και συνήθως δεν ασχολούνται οι developers με αυτές, μιας και διαφέρουν συνήθως στις extra ασιατικές γλώσσες και στην αφαίρεση τον καθαρά κινέζικων εφαρμογών και χαρακτηριστικών (που όμως δεν είναι και τόσο δύσκολο να αφαιρεθούν από την κινέζικη έκδοση).

 

Μια κινέζικη έκδοση μπορείς να την αλλάξεις σε global (ως προς την συμπεριφορά της) αλλάζοντας στο αρχείο build.prop την εγγραφή ro.product.mod_device=lcsh92_wet_jb9_global. Με αυτό τον απλό τρόπο "αναγκάζεις" τις εφαρμογές να κρύψουν κάποια από τα χαρακτηριστικά τους. Π.χ. στην εφαρμογή ραδιόφωνο "εξαφανίζεται" η δυνατότητα δικτυακής μουσικής!

Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

@deliopoulos: Μόλις έβαλα την τελευταία σου ΡΟΜ, ευχαριστώ....

 

Μια ερώτηση τώρα, για ένα θέμα που παρατήρησα εδώ και μερικές εβδομάδες (δεν θυμάμαι από ποια ΡΟΜ και μετά): Παλιά, όταν κατέβαζα ένα αρχείο ή βίντεο από τον browser UC Browser, αυτό εμφανιζόταν (η πρόοδος λήψης εννοώ) και όταν κατέβαζα την πάνω μπάρα των συντομεύσεων.....τώρα δεν εμφανίζεται (η πρόοδος λήψης εννοώ) παρά μόνο στις λήψεις του browser....

 

Καμιά ιδέα;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Το bug με τη μπαταρία υπάρχει ή όχι στην ελληνική;

.

 

 

Όχι. Όλα οκ αν πριν τη βάλεις για πρώτη φορά κάνεις ενα full wipe.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

@deliopoulos: Μόλις έβαλα την τελευταία σου ΡΟΜ, ευχαριστώ....

 

Μια ερώτηση τώρα, για ένα θέμα που παρατήρησα εδώ και μερικές εβδομάδες (δεν θυμάμαι από ποια ΡΟΜ και μετά): Παλιά, όταν κατέβαζα ένα αρχείο ή βίντεο από τον browser UC Browser, αυτό εμφανιζόταν (η πρόοδος λήψης εννοώ) και όταν κατέβαζα την πάνω μπάρα των συντομεύσεων.....τώρα δεν εμφανίζεται (η πρόοδος λήψης εννοώ) παρά μόνο στις λήψεις του browser....

 

Καμιά ιδέα;

Κάποιες εφαρμογές έχουν δικό τους download manager, γιαυτό και δεν σου εμφανίζεται η πρόοδος λήψης. Ίσως κάπου στις ρυθμίσεις μπορεί να σου δίνει επιλογή να το αλλάξεις.

Αυτό μου το είχε κάνει και σε μένα πριν μερικές μέρες…. Και μάλιστα το είχα με ακουστικά (το 80% των κλήσεων το κάνω με ακουστικά… ) έβγαλα την μπαταρία….και φυσικά στο 1% η μπαταρία….

Η αλήθεια είναι ότι αυτό με την μπαταρία (1%) το έχω πάρει σαν απόφαση ότι πλέων θα είναι «προίκα» μας!!!!!! :wacko::wacko:

Σχετικά με το πρόβλημα με την λανθασμένη ένδειξη της μπαταρίας σε περίπτωση που για κάποιο λόγο βγει η μπαταρία, δοκιμάστε να ξεκινήσετε το κινητό μπαίνοντας πρώτα στο recovery και επιλέξτε μέσα από το recovery επανεκκίνηση. Σε όσους υπάρχει το πρόβλημα ας απαντήσουν εάν με αυτό το "trick" η ένδειξη μετά είναι σωστή.

Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...