Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή είμαι αρχάριος και λίγα ξέρω και ζητώ συγγνώμη για τις ερωτήσεις μου, πως μπορώ να βρω τα widgets που λέτε ότι είναι το ρολόι;;;;;; Ψάχνω – ψάχνω και …τίποτα!!! Σας έβγαλα και κάποιες Φώτο πως δείχνει η ταπετσαρία της οθόνης…. Τι να κάνω;;;;;;[ATTACH]57847[/ATTACH]

 

[ATTACH]57848[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή είμαι αρχάριος και λίγα ξέρω και ζητώ συγγνώμη για τις ερωτήσεις μου, πως μπορώ να βρω τα widgets που λέτε ότι είναι το ρολόι;;;;;; Ψάχνω – ψάχνω και …τίποτα!!! Σας έβγαλα και κάποιες Φώτο πως δείχνει η ταπετσαρία της οθόνης…. Τι να κάνω;;;;;;[ATTACH]57847[/ATTACH]

 

[ATTACH]57848[/ATTACH]

 

Πατα παρατεταμενα καπου στο κενο και θα βγαλει μια μπαρα κατω.. Ε.. εκει θα λεει νομιζω η 2η επιλογη για widgets.. πατας και καποθ εκει ειναι του ρολογιου..

το τσιμπας και το σερνεις στην αρχικη οθονη!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ΘΕΡΜΑ τον φίλο μας rospakos για την κατατόπιση να βρω τα widgets. Ομολογώ ήταν πολύ εύκολο!!!

Έχω να κάνω μια ερώτηση πάλι στους φίλους μας Πως μπορώ να ανοίγει το κινητό (ενεργοποίηση οθόνης) όταν είναι στο στατ μπάι ;;;;;; αναγκάζομαι να πατώ το κουμπί λίγο αυτό που ανοιγοκλείνει στα πλαϊνά και είναι δύσκολο κάθε τόσο. Πως μπορούμε με απλό άγγιγμα στην οθόνη να ενεργοποιείτε;;;; Να "ξυπνήσει" η οθόνη;;;;;

Κάποια βοήθεια;;;;:shifty::rolleyes:

Edited by JTS1KOSTAS1
Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε και εμένα και έσπαγε νεύρα. Μετά από full wipes και επανεγκατάσταση της ρομ σταμάτησε.

 

Με επανεγκατάστη της ROM έχεις καινούργιο κινητό :)

 

Παραμένει το πρόβλημα μετά το σβήσιμο της cache του Ρολογιού..

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει δυνατοτητα στην γνησια θηκη του κινητου με προσοψη να ανοιγει το κινητο ανοιγωντας την προσοψη και να μην χρειαζεται πατημα του πλαινου κουμπιου?

 

Δηλαδή αν πάρω θήκη κινητού και βάλω αυτήν την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.danielling.proximitysmartcover θα κάνω τίποτα;;;;

Είμαι ΑΡΚΕΤΑ αρχάριος (συγγνώμη αλλά λίγα ξέρω από τα smartphone.) Έχω την rom 4.11.14 (φυσικά Ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν πάρω θήκη κινητού και βάλω αυτήν την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.danielling.proximitysmartcover θα κάνω τίποτα;;;;

Είμαι ΑΡΚΕΤΑ αρχάριος (συγγνώμη αλλά λίγα ξέρω από τα smartphone.) Έχω την rom 4.11.14 (φυσικά Ελληνικά

 

εγω εβαλα αυτη την εφαρμογη και καποιες αλλες ποα αναφερθηκαν παραπανω και αλλοτε δουλευε αλλοτε οχι:(:(

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν πάρω θήκη κινητού και βάλω αυτήν την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.danielling.proximitysmartcover θα κάνω τίποτα;;;;

Είμαι ΑΡΚΕΤΑ αρχάριος (συγγνώμη αλλά λίγα ξέρω από τα smartphone.) Έχω την rom 4.11.14 (φυσικά Ελληνικά

Γιά αυτή δεν ξέρω , αλλά με αυτήν

https://play.google.com/store/apps/details?id=aky.akshay.coveralgorithm&hl=el

σίγουρα .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και απο μένα. Αντιμετώπιζε ενα πρόβλημα με το gps. Κάνω δοκιμή με gps test και μου γράφει no fix, και προσπάθησα να βρω την τοποθεσία με το gps και δεν τη βρίσκει. Τι πρόβλημα μπορεί να υπάρχει;

 

Έχω και εγώ συχνά το ίδιο πρόβλημα. Λύνεται με τι καλιμπράρισμα της πυξίδας! Μόλις ρυθμίζεται, το GPS δουλεύει αμέσως...

Το ερώτημα είναι γιατί μου χαλάει το καλιμπράρισμα της πυξίδας!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ συχνά το ίδιο πρόβλημα. Λύνεται με το καλιμπράρισμα της πυξίδας! Μόλις ρυθμίζεται, το GPS δουλεύει αμέσως...

Το ερώτημα είναι γιατί μου χαλάει το καλιμπράρισμα της πυξίδας!!

Δεν έχει σχέση η πυξίδα με το GPS, μάλλον είναι τυχαίο ότι λειτουργεί με αυτό τον τρόπο.

Η πυξίδα χρειάζεται σχεδόν πάντα "καλιμπράρισμα" πριν από την χρήση της.

 

Ενημέρωση σχετικά με την έκδοση MIUI6 beta:

Στο account μου στο BasketBuild ανεβάζω τώρα την τελευταία έκδοση 5.3.11, αν και συνήθως ανεβάζω μόνο την έκδοση της παρασκευής.

Σε αυτή την έκδοση έχουν σχεδόν διορθωθεί αρκετά από τα bugs που υπήρχαν στην προηγούμενες εκδόσεις.

Από την έκδοση 5.3.5 υπάρχει υποστήριξη για OTA αναβάθμιση. (Στην εφαρμογή αναβάθμιση θα εμφανίζει σχετικό μήνυμα και θα την κατεβάζει αυτόματα).

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 3 περιπου ημερες ακούω παράπονα απο τους συνομιλητές μου οτι δεν ακουγομαι κατά τη διαρκεια της κλήσης ή ακουγομαι πολύ σιγά σα να μιλάω απο πηγάδι...! Στην ανοιχτή ακρόαση με ακούν τέλεια! Όλοι οι ηχοι του κινητού δουλευουν κανονικοτατα. Κοιταξα στις ρυθμίσεις του κινητού μήπως χαμήλωσα κατα λάθος κάτι, εκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αυξησα μέσω του mobile uncle την ενταση του μικροφώνου, αλλά τίποτα. Καμιά ιδέα; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κλείνεις με το χέρι σου το μικρόφωνο. Στο κάτω μέρος μια τρυπούλα. Το παθαίνω κι εγώ.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είναι αυτό. Μακάρι να ηταν. Δοκιμασα και ηχογράφηση και το αποτέλεσμα ακούγεται πολυ σιγά. Μου κανει εντύπωση όμως που στην ανοιχτή ακρόαση με ακούν τέλεια. Εκτός αν χρησιμοποιειται άλλο μικρόφωνο. Τι να πω; :(
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση σχετικά με την έκδοση MIUI6 beta:

Στο account μου στο BasketBuild ανεβάζω τώρα την τελευταία έκδοση 5.3.11, αν και συνήθως ανεβάζω μόνο την έκδοση της παρασκευής.

Σε αυτή την έκδοση έχουν σχεδόν διορθωθεί αρκετά από τα bugs που υπήρχαν στην προηγούμενες εκδόσεις.

Από την έκδοση 5.3.5 υπάρχει υποστήριξη για OTA αναβάθμιση. (Στην εφαρμογή αναβάθμιση θα εμφανίζει σχετικό μήνυμα και θα την κατεβάζει αυτόματα).

 

Φίλε έκανα μια δοκιμή στην τελευταία ρομ που ανέβασες και μπορώ να πω ότι είναι τέλεια από το πρωί δεν έχω βρει κάτι που να με χαλάει όλα δουλεύουν όπως πρέπει , μάλλον πάμε στην τελική ευθεία για σταθερή miui v6.

 

Μου κάνει εντύπωση η ταχύτητα που κλείδωσε το gps, ανοίγω τι sygic μετά το gps και μέχρι να μετρήσω πέντε είχε κλειδώσει ουαου θα έλεγα.

Edited by chios

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έκανα μια δοκιμή στην τελευταία ρομ που ανέβασες και μπορώ να πω ότι είναι τέλεια από το πρωί δεν έχω βρει κάτι που να με χαλάει όλα δουλεύουν όπως πρέπει , μάλλον πάμε στην τελική ευθεία για σταθερή miui v6.

 

Μου κάνει εντύπωση η ταχύτητα που κλείδωσε το gps, ανοίγω τι sygic μετά το gps και μέχρι να μετρήσω πέντε είχε κλειδώσει ουαου θα έλεγα.

Την κατέβασες μέσω OTA (είχες τη 5.3.5 πριν); Ρωτώ για να δω εάν δουλεύει η OTA αναβάθμιση.

 

Έτσι φαίνεται!!! Είναι αρκετά λειτουργική για καθημερινή χρήση.

Παραμένει ακόμα το bug με το APN στη δεύτερη κάρτα.

Την σημερινή έκδοση δε θα την ανεβάσω (ως συνήθως).

Link to comment
Share on other sites

Όχι ήμουν σε aosp πριν την πέρασα από ρικοβερι.

Δεύτερη κάρτα δεν έχω οπότε δεν με απασχολεί το apn.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 3 περιπου ημερες ακούω παράπονα απο τους συνομιλητές μου οτι δεν ακουγομαι κατά τη διαρκεια της κλήσης ή ακουγομαι πολύ σιγά σα να μιλάω απο πηγάδι...! Στην ανοιχτή ακρόαση με ακούν τέλεια! Όλοι οι ηχοι του κινητού δουλευουν κανονικοτατα. Κοιταξα στις ρυθμίσεις του κινητού μήπως χαμήλωσα κατα λάθος κάτι, εκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αυξησα μέσω του mobile uncle την ενταση του μικροφώνου, αλλά τίποτα. Καμιά ιδέα; Ευχαριστώ!

 

Εγω ειχα ακριβως αυτο το προβλημα με ενα παλιο Huawei IDEOS X5 που ειχα..Στην αρχη ολα ΟΚ και αρχισε μετα απο κανενα 9μηνο το θεμα.

Μετα απο διαβασμα βρηκα καποιους με παρομοιο προβλημα (XDA) και ελεγαν οτι το προβλημα ηταν στο δευτερο μικροφωνο που ειχε (για την καλυτερη ποιοτητα συνομιλιας υποτιθεται). Οντως ετσι ηταν, και λυθηκε απενεργοποιώντας το 2ο μικροφωνο απο το κρυφο μενου του κινητου.. Απλα μετα απο καθε επαννεκινηση επρεπε να το απενεργοποιω ξανα αφου δεν κρατουσε την ρυθμιση (της απενεργοποιησης)..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Γράψε αυτό *#*#64663#*#* και δες αν έχει κάτι για το μικρόφωνο

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Γράψε αυτό *#*#64663#*#* και δες αν έχει κάτι για το μικρόφωνο

Στο ideos x5 υπηρχε μια επιλογη "Background settings" και κατοπιν η επιλογη "dual mic setting" και το εθετα off..

Ελπιζω να ειναι αυτο το προβλημα σου και να λυθει ετσι απλα..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Καμιά ιδέα για το πως θα μπούμε στο κρυφό μενού του Redmi ;

 

Δοκίμασε το MobileUncle Tools και παίξε με τα audio settings . Μάλλον θα σου λύσει το πρόβλημα .

Edited by geobas
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Με το *#*#64663#*#* μπάινω στην επιλογη Main Mic μου λέει να φυσήξω στο μικρόφωνο, το κάνω και μετά ακόυω το φύσημα. Στην επιλογη Sub mic μου λέει να μιλήσω, το κάνω και ακόυω μετά τη φωνή μου. Στο mobile uncle περα από κάποιες τιμές που ανέβασα για το μικρόφωνο από το hardware testing στο engineer mode, χωρίς αποτέλεσμα, δε βρήκα κάτι άλλο για τον ήχο. Όταν προσπαθώ να ηχογραφήσω κάτι βλέπω στο πάνω μέρος το μήνυμα ''Το τηλέφωνο είναι σε σι...'' . (δειτε screenshot) Τί σημαινει αυτό; Σίγαση; Δεν έχω επιλέξει την επιλογή '' Ησυχία''. Και φυσικά μετά η ηχογραφηση ακούγεται πολύ σιγά, όπως και η φωνή μου στις κλήσεις όταν μιλάω εκτός ανοιχτής ακρόασης.

 

 

http://s10.postimg.org/auih9ommt/Screenshot_2015_03_13_12_26_43.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με ποια ρομ είσαι;; Από την στιγμή που στα τεστ άκουσες την φωνή σου δεν νομίζω να είναι θέμα hardware.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Είχα την ελληνική stable 37 όταν ξεκίνησε το πρόβλημα, έκανα αναβάθμιση στην stable 40-GTV-5.2.10 υστερα από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αλλά τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Deliopoulos μου εμφανίζει μια αναβάθμιση 5.3.13 τι διορθώσεις έχει;; την περνάω ΟΤΑ;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...