Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνω κάποιες δοκιμές και θα την ανεβάσω στο account μου. Ελπίζω να λύσω ένα πρόβλημα με το server που στέλνει τις αναβαθμίσεις. Αλλιώς θα ενημερώσω σχετικά εδώ. Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα,

1)οσες φορες Παταω ενημερωση συστηματος με πεταει στην αρχικη σελιδα γιατι?

2)εμφανισα την κιτρινιλα που εχουν πολυ πανω στην μπαρα που εχει το ποσοστο και κατω...τι γινεται και πως??Διαβασα πως ισως με αλλη ρομ στρωσει?

3)Μπορειτε να μου πειτε πως βαζω μια νεα επαφη σε sim που θα επιλεξω και πως περναω στο gmail?

 

Ευχαριστω

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

1) αν φοράς multi language rom και όχι την μαμισια μάλλον είναι χαλασμενος ο updater. Γιαυτό το αγοράζουμε πάντα με την original rom. Πρέπει να φλασαρεις recovery με το Mobile uncle tool και να βάλεις την ρομ από το recovery κάνοντας όλα τα wipe.

3) Γιατί θέλεις να βάλεις επαφή στην Sim;; η μέθοδος αυτή είναι πρωτόγονη, καλύτερα αποθήκευση στο Gmail

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

1) αν φοράς multi language rom και όχι την μαμισια μάλλον είναι χαλασμενος ο updater. Γιαυτό το αγοράζουμε πάντα με την original rom. Πρέπει να φλασαρεις recovery με το Mobile uncle tool και να βάλεις την ρομ από το recovery κάνοντας όλα τα wipe.

3) Γιατί θέλεις να βάλεις επαφή στην Sim;; η μέθοδος αυτή είναι πρωτόγονη, καλύτερα αποθήκευση στο Gmail

 

Ειχα πει στον vickmall να το στειλει με ελληνικα...οποτε multi λογικα εχω..Πως θα γινει αυτο?Γενικα δεν το εχω πειραξει το κιν κ πολυ,αφου η χρηση ειναι κανονική!?

 

Πως θα τα περάσω στο gmail?

 

Και τέλος,γιατί ενω έχω καθαρίσει μνήμες κλπ κ δεν τρέχει τπτ..έχω 1,1gb ελευθερη μονο?

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ειχα πει στον vickmall να το στειλει με ελληνικα...οποτε multi λογικα εχω..Πως θα γινει αυτο?Γενικα δεν το εχω πειραξει το κιν κ πολυ,αφου η χρηση ειναι κανονική!?

 

Διάβασε στο πρώτο post.

 

Πως θα τα περάσω στο gmail?

 

Υπάρχει σχετική ρύθμιση στην εφαρμογή των επαφών να τις κάνεις merge με τον google account σου.

 

Και τέλος,γιατί ενω έχω καθαρίσει μνήμες κλπ κ δεν τρέχει τπτ..έχω 1,1gb ελευθερη μονο?

 

Στο android (και όχι μόνο), πάντα κάτι τρέχει στο background, ακόμα και αν δεν το βλέπεις. Δεν είναι πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος φίλος έχει βάλει την stable 40 GTV-5.2.10 στο Note G3 , μπορεί να μας πει τις διαφορές από την stable 37 GTV-4.11.14

Αξίζει τον κόπο ? Εκτός άλλων , η περιστροφή δουλεύει σωστά/κανονικα ?

Link to comment
Share on other sites

@deliopoulos: Είδα στον λογαριασμό σου με τις ROMS (εδώ), τον φάκελο για την JHDCNBL40.0.522 (χωρίς το αρχείο .zip για κατέβασμα μέσα...ακόμη).....θα μας έρθει Update εμάς που έχουμε τη δική σου προηγούμενη 39άρα, ή θα την κατεβάσουμε μόνοι μας?

Κάνω κάποιες δοκιμές και θα την ανεβάσω στο account μου. Ελπίζω να λύσω ένα πρόβλημα με το server που στέλνει τις αναβαθμίσεις. Αλλιώς θα ενημερώσω σχετικά εδώ.

Τελικά για κάποιο λόγω δεν στέλνει ο server αυτόματα την αναβάθμιση οπότε θα πρέπει να την κατεβάσετε από τον λογαριασμό μου στο BasketBuild.

 

Επίσης όπως κάθε Παρασκευή θα ανεβάσω (σήμερα) την τελευταία MIUI6.

Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

Τελικά για κάποιο λόγω δεν στέλνει ο server αυτόματα την αναβάθμιση οπότε θα πρέπει να την κατεβάσετε από τον λογαριασμό μου στο BasketBuild.

 

Επίσης όπως κάθε Παρασκευή θα ανεβάσω (σήμερα) την τελευταία MIUI6.

Μόλις την κατέβασα, θα την περάσω το βράδυ.....

 

Τι αλλάζει σε σχέση με την 39?

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος φίλος έχει βάλει την stable 40 GTV-5.2.10 στο Note G3 , μπορεί να μας πει τις διαφορές από την stable 37 GTV-4.11.14

Αξίζει τον κόπο ? Εκτός άλλων , η περιστροφή δουλεύει σωστά/κανονικα ?

Πάει σφαίρα και είναι βράχος. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με την περιστροφή.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Πάει σφαίρα και είναι βράχος. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με την περιστροφή.

Εχοντας εγκατεστημένη την GTV-4.11.14 (Δεν έχω παράπονα ή προβλήματα εκτός απ' την περιστροφή) , ποιός είναι ο καλύτερος οδηγός

γιά την εγκατάστασή της ?

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας εγκατεστημένη την GTV-4.11.14 (Δεν έχω παράπονα ή προβλήματα εκτός απ' την περιστροφή) , ποιος είναι ο καλύτερος οδηγός

για την εγκατάστασή της ?

 

Backup (πάντα!!!) και μετά update.....

Link to comment
Share on other sites

Backup (πάντα!!!) και μετά update.....

Παίζει ρόλο που θα έχουμε το backup? Στο τηλέφωνο ή στην κάρτα SD?

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα την παρακατω θηκη

 

http://www.bambuy.es/silk-grain-carcasa-trasera-para-redmi-nota.html?___SID=U

 

Εσωτερικα φαινεται ψευτικη και το πλαστικο αμφιβολου ποιοτητας αλλα κουμπωνοντας την πανω στο κινητο απλα τα σπαει! Δινει μια premium πλεον αισθηση και με πολυ καλο κρατημα και χωρις να γλυστραει καθολου. Εχει και το λογοτυπο ΜΙ πισω!

 

Ειναι μια παραλλαγη αυτης της θηκης της οποιας τελικα απέρριψα λογω καποιων αμφιβολιων κατα την πληρωμη μεσω paypal απο το site τους.

 

http://www.xiaomishop.com/165-leather-back-cover-case-for-xiaomi-redmi-note.html#/color-black

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο που θα έχουμε το backup? Στο τηλέφωνο ή στην κάρτα SD?

Καλύτερα στη κάρτα SD μην κατά λάθος διαγραφεί η εσωτερική μνήμη...

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα στη κάρτα SD μην κατά λάθος διαγραφεί η εσωτερική μνήμη...

Μόλις την έβαλα, όλα πήγαν καλά, φαίνεται καλή...... Κάνα δυο εικονίδια εξαφανίστηκαν, δεν θυμάμαι τι ήταν.... :)

 

Θα την ξεζουμίσω το βράδυ για να δω τι λέει....

 

Ευχαριστώ πολύ!

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο που θα έχουμε το backup? Στο τηλέφωνο ή στην κάρτα SD?

 

Πιο καλα στην εξωτερικη sd γιατι μια φορα θα τυχει να σβηστει η εσωτερικη και να μη πετυχει και το φλασαρισμα και τοτε..... :D

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα κατά την εγκατάσταση ορισμένων apps μεσω play store.

Μου βγάζει error -25.

 

Ένας developer από το osmand ασχολήθηκε και μου είπε ότι φταίει το antivirus που έχει η στοκ ρομ.

Μου είπε να κάνω freeze το Guard provider αλλά εγώ δεν βρίσκω τρόπο.

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Είμαι στοκ ν40 και χωρίς ροοτ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτή τη θήκη http://www.aliexpress.com/item/leather-back-cover-xiaomi-redmi-note-Battery-back-Cover-Case-luxury-Leather-Back-case-Housing-5/32239692807.html και πραγματικά το κινητό αλλάζει αίσθηση και εμφάνιση.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτή τη θήκη http://www.aliexpress.com/item/leather-back-cover-xiaomi-redmi-note-Battery-back-Cover-Case-luxury-Leather-Back-case-Housing-5/32239692807.html και πραγματικά το κινητό αλλάζει αίσθηση και εμφάνιση.

 

Στην ουσια ιδιου τυπου θηκη πηρα και εγω, και απλα το δερμα πισω κανει ενα διαφορετικο "εφε", silk το ονομαζει..

Οντως αλλη αισθηση και εμφανιση..Να δουμε μονο ποσο θα κρατησει..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτή τη θήκη http://www.aliexpress.com/item/leather-back-cover-xiaomi-redmi-note-Battery-back-Cover-Case-luxury-Leather-Back-case-Housing-5/32239692807.html και πραγματικά το κινητό αλλάζει αίσθηση και εμφάνιση.

 

Αν δεν κάνω λάθος αυτό είναι πίσω καπάκι και όχι θήκη. Την οθόνη δεν την προστατεύει.

Για να μπει βγαίνει το πίσω καπάκι και μπαίνει αυτό;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος αυτό είναι πίσω καπάκι και όχι θήκη. Την οθόνη δεν την προστατεύει.

Για να μπει βγαίνει το πίσω καπάκι και μπαίνει αυτό;

 

Ναι..

Αλλα και η hard case της Nillkin που πολλοι εχουν δεν προστατευει την οθονη..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα κατά την εγκατάσταση ορισμένων apps μεσω play store.

Μου βγάζει error -25.

 

Ένας developer από το osmand ασχολήθηκε και μου είπε ότι φταίει το antivirus που έχει η στοκ ρομ.

Μου είπε να κάνω freeze το Guard provider αλλά εγώ δεν βρίσκω τρόπο.

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Είμαι στοκ ν40 και χωρίς ροοτ.

Για πες 1-2 apps να δουμε αν οντως ειναι αυτο που σου ειπε;

Link to comment
Share on other sites

το osmand και το ant+ plugins service

 

1-2 άλλα ακόμα δεν τα θυμάμαι γιατί δεν μου ήταν απαραίτητα και δεν το πάλεψα παραπάνω.

 

ο developer μου πρότεινε να χρησιμοποιήσω το 3c toolbox αλλά δεν κατάφερα κάτι με αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάνω quote τη λύση που μου πρότεινε αλλά δεν μπόρεσα να εφαρμόσω με επιτυχία

 

The issue you are experiencing is now*a confirmed Xiaomi MIUI's integrated antivirus fault.*

 

To avoid error "-25/-26/-27", you need to freeze the "Guard Provider" process before updating OsmAnd. Then, once updated, you can re-enable the process.*

 

There are many ways and tools to freeze a process. We suggest you to google it yourself, although some of our users used 3C Toolbox, but we leave this to your preference.*

 

To freeze a process, follow these steps:*

1) go to*App Manager --> Apps tab -->*filter by*System Apps -->*select the*"Guard Provider" -->*tap the*Manage*button*(bottom right, four little squares)*--> Freeze.

 

To unfreeze, repeat the same procedure.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε στο πρώτο post.

 

 

 

Υπάρχει σχετική ρύθμιση στην εφαρμογή των επαφών να τις κάνεις merge με τον google account σου.

 

 

 

Στο android (και όχι μόνο), πάντα κάτι τρέχει στο background, ακόμα και αν δεν το βλέπεις. Δεν είναι πρόβλημα.

 

Οκ θα τα τσεκαρω..Ευχαριστω!

δεν υπαρχει αλλη λυση για να φτιαξω το update?

 

Τελικα με το "πορτοκαλι" στην οθονη εχουμε λυση???Τι ειναι τελικα αυτο??

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από την Αγγλοκινεζικη ΡΟΜ του deliopoulos JHDCNBL 40.0.522 stable ......πετάει απλά.....!!

 

Το καλύτερο σκορ στο Antutu που είδα ποτέ...

 

[ATTACH]56906[/ATTACH]

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...