Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω παραγγειλη και εγώ το κινητό αλλα απο 31ιανουαριου μου βγαζει στα ελτα αντικείμενα σε συσκευασία Σιγκαπούρη ξέρει κανείς τι παίζει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω παραγγειλη και εγώ το κινητό αλλα απο 31ιανουαριου μου βγαζει στα ελτα αντικείμενα σε συσκευασία Σιγκαπούρη ξέρει κανείς τι παίζει?

Σε αναμονή αποστολής μάλλον.

 

Από που το βρήκες;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω παραγγειλη και εγώ το κινητό αλλα απο 31ιανουαριου μου βγαζει στα ελτα αντικείμενα σε συσκευασία Σιγκαπούρη ξέρει κανείς τι παίζει?

 

Γράφεις σε λάθος μέρος. Διάβασε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η AOSP είναι πολύ φρέσκια, αλλά δεν γράφει να έχει θέματα.. Την έχει δοκιμάσει κανείς;

 

edit: μόλις είδα τα σχόλια γαι την front camera και τα led :wacko:

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Εχω πολυ καιρο να παρακολουθήσω το νημα. Ειχα παρει το note το περσι το Μαιο για τον αδερφο μου. Το ειχαμε παραγγηλει με την multilanguage για να εχει Ελληνικα αλλα δεν παιρνει ota ενημερωσεις .

Ηθελα να ρωτησω αν εχει τιποτα καινουργια stable rom που αξιζει να περασουμε. Αν δε κανω λαθος φοραει mui 5 και το μονο προβληματακι που του κανει πολλες φορες κολαει η αυτοματη περιστροφη.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Εχω πολυ καιρο να παρακολουθήσω το νημα. Ειχα παρει το note το περσι το Μαιο για τον αδερφο μου. Το ειχαμε παραγγηλει με την multilanguage για να εχει Ελληνικα αλλα δεν παιρνει ota ενημερωσεις .

Ηθελα να ρωτησω αν εχει τιποτα καινουργια stable rom που αξιζει να περασουμε. Αν δε κανω λαθος φοραει mui 5 και το μονο προβληματακι που του κανει πολλες φορες κολαει η αυτοματη περιστροφη.

Ευχαριστω

Πέρασε την τελευταία ελληνική είναι πολύ σταθερη

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι v6 αυτη; που την βρισκω;

Ευχαριστω

Το δικο μου ειναι με το mtk και οχι snapdragon

Edited by spaka
Link to comment
Share on other sites

Ειναι v6 αυτη; που την βρισκω;

Ευχαριστω

 

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/EntryFile/9904-xiaomi-miui-hellas-4-2-2-lcsh92-wet-jb9-Stable39-GTV-5-1-30-zip/

Αυτή είναι η τελευταία v5 rom, με την ν6 μην μπλέξει ακόμα έχει πολλά bug και δεν είναι πολλή λειτουργική.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Σε αναμονή αποστολής μάλλον.

 

Από που το βρήκες;

Απο το to2c το πηρα αλλα και ενα dooge που εχω παρει απο vickmall μου βγαζει το ιδιο απο 17/01/15.

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 17-01-2015 15:20 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ αυτο ειναι το dooge

Κατάσταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 31-01-2015 13:48 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ αυτο ειναι το xiaomi

Edited by lookiearis
Link to comment
Share on other sites

Ειναι v6 αυτη; που την βρισκω;

Ευχαριστω

Το δικο μου ειναι με το mtk και οχι snapdragon

 

Τι εμμονή είναι αυτή ρε παιδιά με τις αναβαθμίσεις . Σας κακοπέφετει η 4.11.14 που είναι απροβλημάτιστη και το μηχανάκι πάει σφαίρα ?

Link to comment
Share on other sites

Τι εμμονή είναι αυτή ρε παιδιά με τις αναβαθμίσεις . Σας κακοπέφετει η 4.11.14 που είναι απροβλημάτιστη και το μηχανάκι πάει σφαίρα ?

 

Γιατί η τελευταία τι έχει; stable είναι και χωρίς προβλήματα

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

chios ευχαριστω φιλε για τη βοηθεια. Μολις περασα αυτη που προτεινες. Το μονο που δεν ολοκληρωσα ειναι το twrc να βαλω στο τελος γιατι το mobileungle μου λεει οτι δεν ειμαι ροοτ και δεν το βαζει. Εχω μεινει με το κινεζοrecovery.

 

Τι εμμονή είναι αυτή ρε παιδιά με τις αναβαθμίσεις . Σας κακοπέφετει η 4.11.14 που είναι απροβλημάτιστη και το μηχανάκι πάει σφαίρα ?

Ανεφερα πιο πανω οτι ειχα θεμα με το autorotation το οποιο μαλιστα διωρθωθηκε με τη νεα ρομ που περασα

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα έπρεπε να σου περάσει και το twrp.

Πήγανε ασφάλεια - δικαιώματα και ενεργοποιησε το root.

Μετά πάρε το recovery από το zip της ρομ βάλε το χυμα στην Sd και φλασαρε με το ungle.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά τελευταία ? Μιλάμε γιά το Note 3G .

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5869-Stable-39-0-Xiaomi-Redmi-Note-GTV-5-1-30-Rooted/

Αυτή είναι η τελευταία

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή δεν είναι stable και όσοι την δοκιμάσανε ρεπορτάρανε ένα σωρό θέματα . Σε κανένα μήνα θα έχουμε την σωστή GTV .

Προτιμώ να περιμένω και θα δω , μετά από δοκιμές τι θα μου προσφέρει παραπάνω κι' αν θα είναι stable .

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/8216-Ξεκίνησε-η-δημιουργία-της-MIUI-V6-για-το-RedMi-Note-3G/?c9ad0ae9

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω για ενα φίλο μου που του ειχα παρει το κινητο 3g και του ειχα περάσει τη τότε τελευταία official stable αγγλο κινέζικη και επερνε και ΟΤΑ μια στο τοσο. Του εβγαλε σημερα ενα update, έγινε κανονικα αλλα εχει θεματα με το facebook και τη μπαρα μονο (περιεργο) στον chrome. Δοκιμασε reinstall αλλα τιποτα. Το προβλημα θα το δειτε στις photo, συμβαινει μονο με ελληνικά , σας παραθέτω και το firmware.

http://s14.postimg.org/tymtmy4v1/10994825_10205430909788629_1961043056_n.jpg

 

http://s14.postimg.org/afi8dl63h/leo.jpg

 

http://s14.postimg.org/nyz2jak2l/leo2.jpg

υπαρχει καποια λύση?

EDIT: SOLVED αν καποιος εχει παρόμοιο προβλημα πρεπει να αλλαξει fonts. Το ΓΙΑΤΙ δεν το καταλαβα μιας και ηταν τα στοκ.

Edited by sam28
Link to comment
Share on other sites

φρεσκια 5.2.10 :p

Την έχει δοκιμάσει κανείς; Είναι οκ ή έχει θεματακια;

Καθαρή εγκατάσταση μπορεί να γίνει μέσα απο recovery?

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Την έχει δοκιμάσει κανείς; Είναι οκ ή έχει θεματακια;

Μόλις την έβαλε φίλος μου, στο δικό του....... Γρήγορη φαίνεται, χωρίς κόλλημα πουθενά και πολύ καλή διαχείριση μνήμης....

 

Το κουφό ήταν με το σκορ στο Antutu που έβγαλε...... 33500 (!!....??)

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Την έχει δοκιμάσει κανείς; Είναι οκ ή έχει θεματακια;

Καθαρή εγκατάσταση μπορεί να γίνει μέσα απο recovery?

 

Μολις την εβαλα μεσω twrp και ακομα δε ειδα κατι περιεργο.. (οπως και στην προηγουμενη που λενε ειχαν θεματα)

Link to comment
Share on other sites

Την έχει δοκιμάσει κανείς; Είναι οκ ή έχει θεματακια;

Καθαρή εγκατάσταση μπορεί να γίνει μέσα απο recovery?

 

 

Απλά πετάει. Μην παιδεύεστε με άλλες, εκτός αν σας αρέσουν τα πειράματα.

 

Δες ΕΔΩ

 

Αλλά αν δεν έχετε την προηγούμενη stable ελληνική G.T.V ή έχετε την Ελληνική ή άλλη αλλά Developed, τότε για να την εγκαταστήσετε σωστά πρέπει να γίνει από reocovery μετά από full wipe.

Αν η προηγούμενή σας είναι η Stable ελληνική G.T.V τότε μπορείτε να την εγκαταστήσετε από το recovery πάλι, χωρίς όμως wipe και θα είναι Ο.Κ/

Τέλος αποφεύγουμε ως ο διάολος το λιβάνι να κάνουμε update από Ο.Τ.A

Edited by GR_MAcedon
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι το νημα του 3G, οποτε τα πραγματα ειναι ξεκαθαρα. Μονο αν καποιος απο λαθος γραψει για το 4G εδω, και οχι στο δικο του νημα .....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

@deliopoulos: Είδα στον λογαριασμό σου με τις ΡΟΜ (εδώ), τον φάκελο για την JHDCNBL40.0.522 (χωρίς το αρχείο .zip για κατέβασμα μέσα...ακόμη).....θα μας έρθει Update εμάς που έχουμε τη δική σου προηγούμενη 39άρα, ή θα την κατεβάσουμε μόνοι μας?

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...