Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το μοντελο αυτο πως μπορεις να δουλευεις 2 sim ταυτοχρονα...και κατι ακομα...με το ενα χερι δουλευεται?

Ναι λειτουργούν και οι 2 σιμ ταυτόχρονα σε αναμονή ενώ αν κάνεις προώθηση κλήσης απο την μια σιμ στην άλλη αντίστοιχα,μπορείς να δέχεσαι κλήση και στην άλλη σιμ,ενώ βρίσκεσαι σε κλήση.Με την miui ρομ μπορείς να έχεις 3g δεδομένα μόνο στην πρώτη sim,ενώ με aosp ρομ εναλλάξ και στις 2 σιμ. Με κάποια δυσκολία δουλεύεται με το ένα χέρι.Λόγω πλάτους βασικά ένα μέτριου μεγέθους χέρι θεωρώ πως δε μπορεί να το δουλέψει άνετα.Και το πίσω καπάκι γλιστράει πολύ και είναι και λίγο βαρύ οπότε θέλει προσοχή όταν το κρατάς μόνο με το ένα χέρι

Link to comment
Share on other sites

Νέα AOSP rom στο Needrom.

Τη δοκίμασε μήπως κανένας;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Εχει βάλει κανείς tempered glass ? :!:

 

Φυσικά.

Μιά χαρά είναι.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...εχω το note εδω και κανα 2 μηνο με την ευρωπαικη.Τους το ειχα ζητησει με ρουτ και ελληνικα.Αν εχουν βγει βελτιομενες εκδοσεις που λειτουργει καλυτερσ το τηλεφωνο και διορθωνει καποια bugs παρακαλω θα ηθελα ενα link
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...εχω το note εδω και κανα 2 μηνο με την ευρωπαικη.Τους το ειχα ζητησει με ρουτ και ελληνικα.Αν εχουν βγει βελτιομενες εκδοσεις που λειτουργει καλυτερσ το τηλεφωνο και διορθωνει καποια bugs παρακαλω θα ηθελα ενα link

 

Βαλε την ελληνική από xiaomi Hellas μια χαρά δουλεύει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. επειδη μου το συστησε ενας φιλος και επειδη το to2c.com δεν το εχει μπορει να μου πει καποιος κανενα εμπιστο μαγαζι για να το αγορασω αν εχει και κανενα κουπονακι και τπτ δωρακια καλοδεχουμενα. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

vickmall.com φιλε μου. Οι περισσοτεροι εδω μεσα απο εκει το πηραμε, με διαφορα δωρακια :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Στο antelife ειναι 20 ευρω πιο κατω. Παιρνεις οτι δωρα θες με αυτα τα 20 ευρω απο ebay. http://www.antelife.com/xiaomi-redmi-note-hongmi-note-enhanced-version-miui-v5-android-4-2-mtk6592-octa-core-5-5-inch-2-gb-8gb-5-0mp-13-0mp-camera-hd-gff-ogs-screen-3200mah-f2-2-otg-black.html
Link to comment
Share on other sites

Σωστο κι αυτο. Ο καθενας κανει τις επιλογες του ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρε μια φίλη το δικό της και παρατήρησα ότι κάτι δεν πάει καλά με την ανάλυση της οθόνης κατέβασα λιπών ένα πρόγραμμα και μου έδειξε αυτό.Ενώ στο δικό μου δείχνει αυτό....επίσης έχει ένα κενό ενός χιλιοστού κατοχυρώσει, ανάμεσα στην οθόνη και το μπλεζερ.

 

Απαράδεκτο . Το δικό σου βέβαια είναι το σωστό . Από ποιό μαγαζί το πήρε ? ... Πόσο το αγόρασε ? ..... Μήπως είναι κλώνος ?......

Αν είναι δυνατό. Κλώνος στα Κινέζικα . Θα το δούμε κι'αυτό μιά και η Xiaomi , είναι τρίτη παγκόσμια σε πωλήσεις μετά την Samsung και την Apple .

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρε μια φίλη το δικό της και παρατήρησα ότι κάτι δεν πάει καλά με την ανάλυση της οθόνης κατέβασα λιπών ένα πρόγραμμα και μου έδειξε αυτό. [ATTACH]51957[/ATTACH]

Ενώ στο δικό μου δείχνει αυτό[ATTACH]51958[/ATTACH]

επίσης έχει ένα κενό ενός χιλιοστού κατοχυρώσει, ανάμεσα στην οθόνη και το μπλεζερ.

 

Πες μας απο πιο μαγαζι το πηρε γιατι μαλλον για κλωνο μιλαμε...αν ειναι αγορασμενο φθηνα απο aliexpress 99% ειναι fake...

Link to comment
Share on other sites

Το σκορ που αναφέρεις είναι υπερβολικά χαμηλό και επίσης η ανάλυση που διάβασα πιο πάνω την έχουν μόνο η κλώνοι.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κλώνος, όλα φαίνονται κανονικά από μέσα.

Στο antutu που το τεσταρα μου έβγαλε 20.000 και κάτι, ή μνήμη και ο επεξεργαστής είναι σωστά. Κάτι όμως παίζει με την ανάλυση της οθόνης γιατί μου την βγάζει μικρότερη.

Από ότι είδα το κενό του ενός χιλιοστό, αν αλλάξω θέμα γίνεται γκρι που σημαίνει ότι υπάρχει και άλλη οθόνη.

Έκανα εκινηση σε recovery και βλέπω ότι έχει το κινέζικο.

Πιστεύω ότι αν αλλάξω ρομ το πρόβλημα θα λυθεί.

 

Το δικό μου χτυπάει antutu 31.000 , μάλλον κλώνος Είναι , από που έχει αγοραστεί το τηλέφωνο;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

η οθόνη είναι στην ίδια ποιότητα με το δικό μου, κάτι όμως γίνεται και η ανάλυση είναι διαφορετική.

Δεν ξέρω αν με κατάλαβες, σαν να λέμε έχουν τα ίδια πιξελ οι οθόνες αλλά άλλη ανάλυση και τρώει και 1 χιλιοστό από κάτω. :wacko:

 

τι εννοεις τα ιδια pixel αλλα αλλη αναλυση?η εφαρμογουλα που εβαλες και στα 2 δειχνει την μεγιστη αναλυση του πανελ.δε θα πρεπε να δειχνει μικροτερη στο αλλο κινητο.το κουτι απο το κινητο το χει?εχει επανω τον κωδικο γνησιοτητας να το τσεκαρει στο site της xiaomi?

Link to comment
Share on other sites

είμαι με τη v37 official και αντιμετωπίζω το πρόβλημα με τα λιγότερα fps στη καταγραφή video.

έχει κυκλοφορήσει καμμία λύση?

 

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω. Δεν έχω βρει κάτι, οπότε με βλέπω να γυρίζω σε παλιότερη...

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου σκορ αρκετα καλο πιστευω.

 

Ποια rom έχεις;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εφτασε και το 3ο στην οικογενεια το δικο μου επιτελους μετα απο πολλα στραβα,προβλημα με to2c που το εστειλε στην γερμανια,πηρα απο vickmall (και τα 3)

 

Μετα απο 2 βδομαδες σχεδον εχω να πω μονο καλα λογια!

Αυτα που παρατηρησα ειναι τα εξης

ισως λιγο το ακουστικο να ειναι χαμηλο!

επισησ πλεον με βονταφον πολλες φορες σε σημεια που ειχα σημα δεν εχω και μου ρχοντε οι κλησεις σε μνμ! :/

 

32579 antutu...πιστευω ειναι τρομερο το νουμερο που μου εβγαλε!

 

τελος,εγγραφη στην xiaomi εκανα απο το κινητο εκει που μου ζητησε για το mi account για να κατεβασω wallpaper κλπ...πρεπει να κανω καπου αλλου??Η για να δω καπου που ειχατε πει που βαζουμε τον κωδικο αν ειναι γνησιο κλπ../??!

 

ευχαριστω.

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Νέα AOSP rom στο Needrom.

Τη δοκίμασε μήπως κανένας;

 

τι παραπανω προσφερει απο τη γνωστη aosp?

 

μηπως ειναι μια custom που βασιζεται στην γνωστη aosp?

 

εμενα το μονο μου προβλημα με την aosp που φοραω ειναι οτι δε λειτουργει 100% σωστα ο αισθητηρας περιστροφης και θελει ανοιξε κλεισε απο τις ρυθμισεις. ολα τα αλλα λειτουργουν σωστα.

Link to comment
Share on other sites

τι παραπανω προσφερει απο τη γνωστη aosp?

 

μηπως ειναι μια custom που βασιζεται στην γνωστη aosp?

 

εμενα το μονο μου προβλημα με την aosp που φοραω ειναι οτι δε λειτουργει 100% σωστα ο αισθητηρας περιστροφης και θελει ανοιξε κλεισε απο τις ρυθμισεις. ολα τα αλλα λειτουργουν σωστα.

 

Την έβαλα χθες.

Απίστευτα γρήγορη και σταθερή.Τα πάντα γίνονται αστραπιαία.

Antutu 31312.

Τα πάντα λειτουργούν άψογα και έχει χαμηλή κατανάλωση μπαταρίας.

Αυτά.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...