Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υποθέτω ότι έχεις ελεύθερο χώρο στην εσωτερική μνήμη της συσκευής.Απο εκεί και πέρα ψάχνοντας στο google το μήνυμα λάθους που σου βγάζει,υπάρχουν αρκετές αναφορές με παρόμοιο πρόβλημα.Δοκίμασε μια εκκαθάριση δεδομένων του playstore,κατάργηση και ξανά προσθήκη του google λογαριασμού σου.Επίσης δες πχ αυτό

Σε μένα που έχω την aosp z3 η εφαρμογή που αναφέρεις,εγκαταστάθηκε κανονικά

 

Ο μισός χώρος της εσωτερικής μνήμης είναι ελεύθερος..... Εκκαθάριση έκανα στο Play Store, κατάργηση και προσθήκη λογαριασμού όχι ακόμα....

 

Δοκίμασα και τις λύσεις που έβαλες στα λινκ αλλά τίποτα....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατέβασε το SD Maid και κάνε εκκαθάριση νεκρών αρχείων και μετά εκκαθάριση συστήματος. :)

Το έκανα μόλις τώρα, πάλι το ίδιο error......

 

Κάτσε να δοκιμάσω ένα Restart στη συσκευή και ξαναδοκιμαζω.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάλι τίποτα.... Τέλος πάντων....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτι παράξενο τώρα: προσπαθώ από εχθές να εγκαταστήσω την εφαρμογή Where's my droid από το Google play, και ενώ το κατεβάζει δεν μπορεί να το εγκαταστήσει και βγάζει συνεχώς το παρακάτω πρόβλημα

 

Καμία πρόταση;

 

Το ίδιο σφάλμα και εμένα βγάζει έτσι να σε παρηγορεί :-)

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο σφάλμα και εμένα βγάζει έτσι να σε παρηγορεί :-)

 

Αφού δεν είμαι ο μόνος, ανακουφίστηκα τώρα.. ...:)

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,πριν 2 ώρες συνειδητοποιήσα ότι μου έκλεψαν το κινητό μου.

Πήρα τηλέφωνο αστυνομία και το δήλωσα

Πήρα την κοσμοτε και έκανα φραγή κλήσεων.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπλοκάρω την συσκευή(που μου έκλεψαν) μέσω ΙΜΕΙ?

Ευχαριστώ.

 

ΥΓ.Στεναχωρήθηκα πολύ,γιατί ένιωσα ότι μου παραβίασαν την προσωπική μου ζωή( είχα φώτο(δεν εννοώ ερωτικές)που είχαν απαθανατίσει σε οικογενειακές και φιλικές στιγμές,τις μουσικές μου κλπ).

makiaveli27:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τώρα τη miui αλλά βλέπω στο zip της ότι έχει στα permissions τα αρχεία για voip.Ψάξε στiς ρυθμίσεις του dialer για κλήση voip ή διαδικτύου

Το είναι αυτό το voip;

Xiaomi Redmi Note MTK - MIUI GR V4.9.5 INTERCOOLER
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,πριν 2 ώρες συνειδητοποιήσα ότι μου έκλεψαν το κινητό μου.

Πήρα τηλέφωνο αστυνομία και το δήλωσα

Πήρα την κοσμοτε και έκανα φραγή κλήσεων.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπλοκάρω την συσκευή(που μου έκλεψαν) μέσω ΙΜΕΙ?

Ευχαριστώ.

 

ΥΓ.Στεναχωρήθηκα πολύ,γιατί ένιωσα ότι μου παραβίασαν την προσωπική μου ζωή( είχα φώτο(δεν εννοώ ερωτικές)που είχαν απαθανατίσει σε οικογενειακές και φιλικές στιγμές,τις μουσικές μου κλπ).

αν το είχες κάνει register στη xiaomi τότε πήγαινε στο

https://i.mi.com/

και αφού κάνεις Login κάνε find device μπας και σταθείς τυχερός.

Link to comment
Share on other sites

αν το είχες κάνει register στη xiaomi τότε πήγαινε στο

https://i.mi.com/

και αφού κάνεις Login κάνε find device μπας και σταθείς τυχερός.

 

Δυστυχώς δεν είχα κάνει...επομένως δεν υπάρχει τρόπος να το μπλοκάρω.

δεν είχα βάλει ούτε κωδικό ασφαλείας...τεσπα κρίμα.:(

makiaveli27:ninja:
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε και εδώ

https://www.google.com/android/devicemanager

που μπαίνει με το λογαριασμό gmail.

 

αν ενεργοποιήσουν το gps έτσι?γιατί το έκανα τώρα και μου λέει μη διαθέσιμη τοποθεσία.

Θα το κάνω συνέχεια,μήπως και ανοίξουν το gps.

Σε ευχαριστώ

makiaveli27:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κάτι παράξενο τώρα: προσπαθώ από εχθές να εγκαταστήσω την εφαρμογή Where's my droid από το Google play, και ενώ το κατεβάζει δεν μπορεί να το εγκαταστήσει και βγάζει συνεχώς το παρακάτω πρόβλημα

 

Καμία πρόταση;

 

...μέσω adb δοκίμασες; (π.χ. adb -s DEVICE_NAME install YOUR_APK_NAME)

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

...μέσω adb δοκίμασες; (π.χ. adb -s DEVICE_NAME install YOUR_APK_NAME)

 

Απλά ελληνικά;;; :)

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Απλά ελληνικά;;; :)

 

...πρέπει να έχεις λειτουργικό adb. Βάζεις το .apk στο SYSTEM και δίνεις την εντολή που έγραψα αντικαθιστώντας τα προφανή. Το DEVICE_NAME το βρίσκεις και με adb devices πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

...πρέπει να έχεις λειτουργικό adb. Βάζεις το .apk στο SYSTEM και δίνεις την εντολή που έγραψα αντικαθιστώντας τα προφανή. Το DEVICE_NAME το βρίσκεις και με adb devices πρώτα.

 

Άστο φίλε, δεν κατάλαβα τίποτα.. ..Miui είναι. ...

 

Δεν πειράζει, ξεχάστε το παιδιά, θα ζήσω και χωρίς αυτή την εφαρμογή.. .:)

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Άστο φίλε, δεν κατάλαβα τίποτα.. ..Miui είναι. ...

 

Δεν πειράζει, ξεχάστε το παιδιά, θα ζήσω και χωρίς αυτή την εφαρμογή.. .:)

 

...οκ, προσπάθησα. :p :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχα πολύ ώρα, κάνα μισάωρο και κάτι. .....αν θυμάμαι καλά. ...

 

Thanks. Ρωτάω για να συγκρίνω.. εμένα με 46λ gps, 28λ ομιλία & ~8 ώρες wifi μου έβγαλε 4.5 ώρες οθόνη.

 

bbbb τι λέει η νέα rom? :)

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Χθες έφτασε στα χέρια μου το πρώτο από τα 2 νοτε που παρήγγειλα από virginal. Πρώτη φορά με miui, αισθάνομαι χαμένος στις ρυθμίσεις. Πως μπορώ να περάσω αναβάθμιση σε κκ οτα? Αυτές οι κινεζικές εφαρμογές και πληκτρολόγιο πως τις πετάνε?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,πριν 2 ώρες συνειδητοποιήσα ότι μου έκλεψαν το κινητό μου.

Πήρα τηλέφωνο αστυνομία και το δήλωσα

Πήρα την κοσμοτε και έκανα φραγή κλήσεων.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπλοκάρω την συσκευή(που μου έκλεψαν) μέσω ΙΜΕΙ?

Ευχαριστώ.

 

ΥΓ.Στεναχωρήθηκα πολύ,γιατί ένιωσα ότι μου παραβίασαν την προσωπική μου ζωή( είχα φώτο(δεν εννοώ ερωτικές)που είχαν απαθανατίσει σε οικογενειακές και φιλικές στιγμές,τις μουσικές μου κλπ).

Δώσε το IMEI στην εταιρία πάροχο και αυτοί θα σβήσουν το IMEI οπότε θα αχρηστευσουν το τηλέφωνο. Βέβαια αν έχει γνώσεις ο κλέφτης θα μπορεσει να το επαναφέρει.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Χθες έφτασε στα χέρια μου το πρώτο από τα 2 νοτε που παρήγγειλα από virginal. Πρώτη φορά με miui, αισθάνομαι χαμένος στις ρυθμίσεις. Πως μπορώ να περάσω αναβάθμιση σε κκ οτα? Αυτές οι κινεζικές εφαρμογές και πληκτρολόγιο πως τις πετάνε?

 

Κιτ κατ αν εννοείς δεν έχει πάρει ακόμα . Μπες στο xiaomi Hellas και κατέβασε την ελληνική ρομ . Βαλε από το πρώτο ποστ twrp μπες ρικοβερι Κάνε τα wipe και πέρασε την. Δεν είναι κάτι δύσκολο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αναβαθμίσεις από xiaomi ota?

 

Αν φορά την μαμισια ρομ που έχει αγγλικά και κινέζικα Ναι κάνει οτα αναβάθμιση. Εσύ με τη τα παρέλαβες;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,πριν 2 ώρες συνειδητοποιήσα ότι μου έκλεψαν το κινητό μου.

Πήρα τηλέφωνο αστυνομία και το δήλωσα

Πήρα την κοσμοτε και έκανα φραγή κλήσεων.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπλοκάρω την συσκευή(που μου έκλεψαν) μέσω ΙΜΕΙ?

Ευχαριστώ.

 

ΥΓ.Στεναχωρήθηκα πολύ,γιατί ένιωσα ότι μου παραβίασαν την προσωπική μου ζωή( είχα φώτο(δεν εννοώ ερωτικές)που είχαν απαθανατίσει σε οικογενειακές και φιλικές στιγμές,τις μουσικές μου κλπ).

 

Αν ξέρεις το IMEI δωστο στην αστυνομία και μην το μπλοκάρεις , όταν ενεργοποιηθεί μπορούν να το βρουν μετά (λογικά δεν το έχει πάρει επαγγελματίας)

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Αν φορά την μαμισια ρομ που έχει αγγλικά και κινέζικα Ναι κάνει οτα αναβάθμιση. Εσύ με τη τα παρέλαβες;

Είχα ζητήσει international rooted ,ελπίζοντας να αποφύγω το bloatware. Τα ελληνικά που έχει είναι για κλάματα, το γύρισα σε αγγλικά μέχρι να βελτιωθεί η κατάσταση με κάποια αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Είχα ζητήσει international rooted ,ελπίζοντας να αποφύγω το bloatware. Τα ελληνικά που έχει είναι για κλάματα, το γύρισα σε αγγλικά μέχρι να βελτιωθεί η κατάσταση με κάποια αναβάθμιση.

Βάλε την ελληνική Ρομ για πλήρη εξελληνισμό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μέσα απο το cpu-z και την επιλογή sensors ο light sensor γράφει σε εσάς κάτι, γιατί σε μένα ή δεν γράφει τίποτα ή γράφει αλλά μετά σπό πολύ ώρα κσι δεν αλλάζει παρά τις αλλαγές φωτισμού ( σβήνω και ανάβω το φώς του δωματίου)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...