Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο Μαρουσι το μετρησα μολις τωρα.......:)

Τι να σου δεν ξερω γιατι τοσο μεγαλη διαφορα φιλε μου.

Μπορει να φταει και η ζυγαρια που εχω,ειναι μια Miele ζαχαροπλαστικης εαν παιζει καποιο ρολο και αυτο.

212 gr με δύο SIM, SD 32 gb και Tempered glass. Το είχα μετρήσει και χωρις το glass 199 gr. Όσο ακριβώς το δίνουν οι προδιαγραφές, με ζυγαριά ψηφιακή ακριβείας, με ευαισθησία 1 gr.

 

Μήπως έχει σημασία και πόσες εφαρμογές έχουμε εγκατεστημένες και πόσα mb είναι κάθε εφαρμογή;

Με τι ασχολούμαστε!!!!:lol:

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ιδιο προβλημα μου ειχε κανει και εμενα σε αλλο τηλεφωνο.

 

Και οι δυο σας δειτε το ποστ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5035220#post5035220

Θανάση ωραίος.Το κυνήγησες και δικαιώθηκες

212 gr με δύο SIM, SD 32 gb και Tempered glass. Το είχα μετρήσει και χωρις το glass 199 gr. Όσο ακριβώς το δίνουν οι προδιαγραφές, με ζυγαριά ψηφιακή ακριβείας, με ευαισθησία 1 gr.

 

Μήπως έχει σημασία και πόσες εφαρμογές έχουμε εγκατεστημένες και πόσα mb είναι κάθε εφαρμογή;

Με τι ασχολούμαστε!!!!

Σωκράτη Εχει σημασία και η ρομ που φοράει :lol: Αλλο "βάρος" έχει η miui λογω μεγαλύτερης κατανάλωσης ραμ σε σχέση πχ με την aosp :lol:

Θα εκτιμούσα την παρακάτω βοήθεια. Το κινητό το πήρα από το vickmall και έκανε 20 ημέρες να φτάσει στα χέρια μου. εχει τη multi και έχει πάνω του την εφαρμογή του Facebook. Αυτή, όμως, είναι η παλιά. Δεν παίρνει αναβαθμίσεις είτε μέσω του Play Store είτε μέσω του Mobogenie. Οταν προσπαθώ να την κατεβάσω και κάνω εγκατάσταση, μου βγάζει το μήνυμα "διπλότυπη εξουσιοδότηση παροχέα" και 'σφάλμα". Προσπάθησα να την απενεργοποιήσω την παλιά εφαρμογή, μία από τα ίδια...

Όποιος μπορεί να δώσει λύση τον ευχαριστώ προκαταβολικά...

Δοκίμασε να την απεγκαταστήσεις με κάποιο πρόγραμμα όπως το system app remover

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

...

Σωκράτη Εχει σημασία και η ρομ που φοράει :lol: Αλλο "βάρος" έχει η miui λογω μεγαλύτερης κατανάλωσης ραμ σε σχέση πχ με την aosp :lol:

...

Σωστά, το ξέχασα αυτό Χρήστο. Επίσης και τι recovery φοράμε!!!:lol::lol::lol:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Για μετρα το ξανα,σε ενα δικο που εχω μπροστα μου τωρα μου βγαινει στα 199 παρα κατι.Βεβαια μπορει να εχει και διαφορα η ζυγαρια.

 

λογο δουλειάς η ζυγαριά είναι όχι ακριβειας απλα αλλά ΑΚΡΙΒΕΙΑΣ!(όχι δεν έχω καταγωγή απο Κολομβία χαχα :-D χρυσοχόος είμαι)

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια κ' τα ζήτησα....αλλά η κινέζα.....

Το τηλέφωνο έχει την multi κ' το playstore.

 

Δεν μου δίνει την επιλογή για update της συσκευής κ' όταν μπαίνω με vol- + power μου βγάζει τα κινέζικα :mad:

Καμιά ιδέα το πως θα το ρουτάρω κ' να βάλω άλλη ρομ?

 

για αυτους που έχουν miui και για κάποιο λογο δεν έχουν ροοτ

1)πάμε εδώ και κατεβάζουμε το αρχείο που λέει αν έχουμε χασει το ροοτ η σελιδα είναι αυτή. https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/4929/

και ο σύνδεσμος του αρχείου https://xiaomi-miui.gr/wp-content/uploads/downloads/roms/Root_fix_Note.zip

2)βαζετε το αρχείο .zip στην SD κάρτα

3)πάτε εκεί που λέει αναβάθμιση και πατάτε το κάτω αριστερό κουμπί και επιλέγετε εκεί που λέει απο αποθηκευμένο αρχείο η κάτι τέτοιο

4) του διχνετε που το έχετε το αρχείο πατάτε αναβάθμιση κανει reboot το τηλέφωνο και όταν ανοίξει στην εφαρμογή ασφάλεια θα μπορείτε να ενεργοποιητε το ροοτ κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια κ' τα ζήτησα....αλλά η κινέζα.....

Το τηλέφωνο έχει την multi κ' το playstore.

 

Δεν μου δίνει την επιλογή για update της συσκευής κ' όταν μπαίνω με vol- + power μου βγάζει τα κινέζικα :mad:

Καμιά ιδέα το πως θα το ρουτάρω κ' να βάλω άλλη ρομ?

1. Root--->http://en.miui.com/thread-22656-1-1.html

2. Recovery--->http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5567631#post5567631

3. Εγκατάσταση Ελληνικής Ρομ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/4929-GTV-3-21-H-21%CE%B7-%CE%AD%CE%BA%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-MIUI-ROM-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B8%CE%AD%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BB%CE%AE%CF%88%CE%B7/?pageNo=1 μέσα από το recovery και θα σου διορθώσει και το πρόβλημα του Power & Volume Down (που σου βγάζει Κινέζικα)

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

λογο δουλειάς η ζυγαριά είναι όχι ακριβειας απλα αλλά ΑΚΡΙΒΕΙΑΣ!(όχι δεν έχω καταγωγή απο Κολομβία χαχα :-D χρυσοχόος είμαι)

 

199 παντως δηλωνει και η xiaomi στο site της

 

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=49132&d=1409315190

 

 

η ζυγαρια σου ειναι σωστα βαθμονομημενη? δοκιμασε και σε μια 2η ζυγαρια

Link to comment
Share on other sites

Με 74% μπαταρία:lol:

Φίλε μου η το κινητό είναι μόυφα ή η ζυγαριά.

Φίλε μου η δική σου ζυγαριά είναι για να μετράει μόνο milk & water. Δεν είναι για κινητά:lol:

Εντάξει παιδιά το εξαντλήσαμε/παραχ@σαμε το θέμα. Οι προδιαγραφές λένε 199 gr και όλοι (με μια εξαίρεση) συμφωνούμε ότι τόσο είναι το βάρος του κινητού.

Και να πούμε ότι κάποιοι χρυσοχόοι χρησιμοποιούν άλλη ζυγαριά όταν αγοράζουν χρυσό και άλλη όταν πουλάνε χρυσό:lol::lol::lol:

Τέλος του :offtopic:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια χρειαζομαι. Μολις παρελαβα το note με multilunguage απο to2c. Γινεται κατι το εκνευριστικο, γινονται kill οι εφαρμογες και δεν μπορω να ανοιξω τιποτα π.χ. google play. Πως διορθωνεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια χρειαζομαι. Μολις παρελαβα το note με multilunguage απο to2c. Γινεται κατι το εκνευριστικο, γινονται kill οι εφαρμογες και δεν μπορω να ανοιξω τιποτα π.χ. google play. Πως διορθωνεται αυτο?

 

Τα ίδια προβλήματα είχα κι εγώ με την miui γιˊ αυτό πήγα σε AOSP.

Όταν διορθωθούν στην v6 τα ξαναλέμε.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Εεεεεεεεεε.....για μαζευτηται ολοι σας με τις ζυγαριες..........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εεεεεεεεεε.....για μαζευτηται ολοι σας με τις ζυγαριες..........:)

Εγω μολις το ζυγισα με ζυγαρια καραακριβειας...135 γρ!!!!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Στο φεγγαρι ομως!!

Ε δεν αντεξα....

Link to comment
Share on other sites

Εεεεεεεεεε.....για μαζευτηται ολοι σας με τις ζυγαριες..........:)

 

σους γιατί μονο ποιος την έχει πιο μεγάλη δεν γράφτηκε :-D (την ζυγαριά)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μολις brickαρα το δικο μου.....δεν κουναει τιποτα......ωραια βρηκα δουλεια για το βραδυ.....χαχαχα!!!!!

Αυτα εχουν τα πειραματα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ρε παιδια να ρωτησω, το ασπρο (χρωμα) στην οθονη ειναι ασπρο ? ή εχει καποια αποχρωση του κιτρινου? σε σχεση και με αλλα κινητα, αν καποιος εχει κανει συγκριση

ευχαριστω.

 

Έχει συζητηθεί κατά κόρον ο θέμα και απ΄ότι θυμάμαι καταλήξαμε ότι υπάρχει μια ανεπαίσθητη κιτρινίλα σε κάποιο σημείο της οθόνης που οφείλεται σε επιλογή του εργοστασίου.

Μην ανησυχείς, δεν πρόκειτα για ελάττωμα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μολις brickαρα το δικο μου.....δεν κουναει τιποτα......ωραια βρηκα δουλεια για το βραδυ.....χαχαχα!!!!!

Αυτα εχουν τα πειραματα.

 

Αν χρειάζεσαι βοήθεια ζήτα από τον @skydiver. Έχει γίνει expert:D

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

1. δεν καταλαβαίνω τι πρέπει να κάνω, μόνο φωτογραφίες βλέπω

2. δεν καταλαβαίνω ποιος είναι ο "θείος"

3. ναι, το έπιασα αυτό (ελπίζω κάποια στιγμή να φτάσω κ' σε αυτό το βήμα)

Link to comment
Share on other sites

1. δεν καταλαβαίνω τι πρέπει να κάνω, μόνο φωτογραφίες βλέπω

2. δεν καταλαβαίνω ποιος είναι ο "θείος"

3. ναι, το έπιασα αυτό (ελπίζω κάποια στιγμή να φτάσω κ' σε αυτό το βήμα)

 

1. Κάνε εγγραφή και γράψε κάτι για να δεις όλο το ποστ.

WHAT YOU NEED

pc with installed driver of mtk (attachment below)

usb cable

redmi note

vroot (attachment below)

 

STEP

Search Installation a mtk driver on your pc.

Open developer options-> click developer options -> click usb debugging,

Then open vroot & connect your phone, after it wait then third party app will be install on your phone, so on vroot will display option be root, just click root buttons, phone reboot.. after it voila your redmi note rooted. go to market then instal superSU. done!!

DRIVER.zip (3.1 MB, Downloads: 727) http://en.miui.com/forum.php?mod=attachment&aid=ODc2MTN8NzNlNmE1ZTF8MTQwOTMzMDI3M3wzOTA2NTg4NzJ8MjI2NTY%3D

root redminote.zip (8.44 MB, Downloads: 814) http://en.miui.com/forum.php?mod=attachment&aid=ODc2MDV8NTg4MzgyYWV8MTQwOTMzMDI3M3wzOTA2NTg4NzJ8MjI2NTY%3D

 

2. Πρόκειται για το mobileuncle tools, το οποίο το κατεβάζεις από το play.

 

EDIT: Σου τα έγραψα αν δεν θέλεις να κάνεις εγγραφή:)

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

τι πηγες να κανεις;ουτε καν κανει οτι ανοίγει;

Εστηνα μια rom για να την φλασαρω για δοκιμη.Τωρα κατι στο κλεισιμο του zip δεν εκανα καλα.....Τεσπα δεν ειναι τιποτα να το ξεbrickaρο.Να περνα και η ωρα το βραδυ.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Στο Μαρουσι το μετρησα μολις τωρα.......:)

Τι να σου δεν ξερω γιατι τοσο μεγαλη διαφορα φιλε μου.

Μπορει να φταει και η ζυγαρια που εχω,ειναι μια Miele ζαχαροπλαστικης εαν παιζει καποιο ρολο και αυτο.

198 με μπαταρία ζυγίζει. Διάβασα οτι οι κλώνοι του ζυγίζουν λιγότερο. Τσεκαρε ή τη ζυγαριά ή το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

198 με μπαταρία ζυγίζει. Διάβασα οτι οι κλώνοι του ζυγίζουν λιγότερο. Τσεκαρε ή τη ζυγαριά ή το κινητό.

Του @kostas1 είναι 199 gr

Κάποιος άλλος φίλος, (ο @georgis_4 αν δεν κάνω λάθος) έγραψε ότι το βγάζει περίπου 184 gr και μάλιστα με ζυγαριά ΑΚΡΙΒΕΙΑΣ (χρυσοχόου) όπως έγγραψε.

Δηλαδή πιστεύεις, με όσα έχεις διαβάσει, ότι μια τέτοια διαφορά είναι "ύποπτη";

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Αν χρειάζεσαι βοήθεια ζήτα από τον @skydiver. Έχει γίνει expert:D

 

Να 'ναι καλά ο Σωκράτης, αλλιώς ο skydiver.. θα το έκανε κορνίζα!!! :p

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα next launcher 3d. Όλα καλά κι ωραία, αλλά η status bar αρνείται να γίνει διαφανής.:p Κατόπιν πέρασα wsm tools/ xposed / gravity box και το μόνο που κατάφερα είναι να έχω crt εφέ όταν κλείνει η οθόνη :lol:

 

Στην AOSP είναι διαφανής η status bar? Υπάρχει τρόπος να το φτιάξω στη miui?

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...