Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν κάνω λάθος αυτό είναι πίσω καπάκι και όχι θήκη. Την οθόνη δεν την προστατεύει.

Για να μπει βγαίνει το πίσω καπάκι και μπαίνει αυτό;

Ναι βγαίνει το πίσω καπάκι και το καλύπτει μέχρι το ύψος της οθόνης αλλά δέν την επηρεάζει αν θες να βάλεις tempered glass ή απλή ζελατίνα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εντυπώσεις από την Αγγλοκινεζικη ΡΟΜ του deliopoulos JHDCNBL 40.0.522 stable ......πετάει απλά.....!!

 

Το καλύτερο σκορ στο Antutu που είδα ποτέ...

 

[ATTACH]56906[/ATTACH]

Την μάτιασα την ΡΟΜ ..... Όταν πας να ανοίξεις την εφαρμογή Gmail, βγάζει error "Unknown issue with Google Play services" και κλείνει αμέσως....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

το osmand και το ant+ plugins service

 

1-2 άλλα ακόμα δεν τα θυμάμαι γιατί δεν μου ήταν απαραίτητα και δεν το πάλεψα παραπάνω.

 

ο developer μου πρότεινε να χρησιμοποιήσω το 3c toolbox αλλά δεν κατάφερα κάτι με αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάνω quote τη λύση που μου πρότεινε αλλά δεν μπόρεσα να εφαρμόσω με επιτυχία

 

πραγματι παντως το ant+ που δοκιμασα πεταει λαθος...

Edited by georgis_4
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από την Αγγλοκινεζικη ΡΟΜ του deliopoulos JHDCNBL 40.0.522 stable ......πετάει απλά.....!!

 

Το καλύτερο σκορ στο Antutu που είδα ποτέ...

 

[ATTACH]56906[/ATTACH]

32579

Απειραχτο οπως ηρθε απο τον κινεζο http://tinypic.com/r/21ozxuu/8

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Την μάτιασα την ΡΟΜ ..... Όταν πας να ανοίξεις την εφαρμογή Gmail, βγάζει error "Unknown issue with Google Play services" και κλείνει αμέσως....

 

Had the same issue

I had the same issue this two days Gmail wasn't working at all and Hangout was working but for every action i was taking it was giving me the error Unknown issue with Google Play Services and i found out the in my case the problem was Link2SD so what i did was unlinking Google Play Store and Google Play Services than i uninstalled Google Play Services and installed it againn but didn't linked them and error was gone.

The conclusion on my case was linking the app to sd card was causing the error.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει διαφορά το xiaomi hongmi note με το redmi note ή είναι το ένα ευρωπαϊκό μοντέλο και το άλλο κινέζικο; Της wind http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kinita-amp-suskeues/kinita-suskeues/view-device/?deviceid=929#page=1 πόσα gigabyte ram έχει; Ευχαριστώ,
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Είναι το 4G έκδοση. Εδώ τα χαρακτηριστικά τουhttp://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=397135

 

Από ότι βλέπω όμως έχει 239 ευρώ με συμβόλαιο 25/μήνα.

:)
Link to comment
Share on other sites

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει διαφορά το xiaomi hongmi note με το redmi note ή είναι το ένα ευρωπαϊκό μοντέλο και το άλλο κινέζικο; Της wind http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kinita-amp-suskeues/kinita-suskeues/view-device/?deviceid=929#page=1 πόσα gigabyte ram έχει; Ευχαριστώ,

 

hongmi=redmi. στην κινα λεγεται hongmi. επισης θα δεις hongmi/redmi 1s κτλ.γενικα η hongmi/redmi ειναι η οικονομικη σειρα κινητων της xiaomi και μετα παμε στα μοντελα mi οπως το νεο mi note. (ξεφευγουν βεβαια αποτομα οι τιμες).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη γραφουν οτι να ναι στη wind μαλλον σκετη ειναι 239 και με 100 ευρω παγιο και πανω δωρεαν.Ακομη και στα specs εχουν λαθος οτι ειναι στα 1.7 ο επεξεργαστης.Ας παρει καποιος που ενδιαφερεται τηλ να μαθει η ας πατησει αγορα να δει τις τιμες με τα παγια.Οπως και να χει το χουν 100 ευρω σχεδον πανω απο την τιμη της κινας οποτε...:lol: Edited by georgis_4
Link to comment
Share on other sites

Καλά, ποτε το έφερε η wind; Και χωρίς επίσημη rom απο τη xiaomi που να υποστηριζει ελληνικά, με τι rom το δίνουν; Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Απλά πετάει. Μην παιδεύεστε με άλλες, εκτός αν σας αρέσουν τα πειράματα.

 

Δες ΕΔΩ

 

Αλλά αν δεν έχετε την προηγούμενη stable ελληνική G.T.V ή έχετε την Ελληνική ή άλλη αλλά Developed, τότε για να την εγκαταστήσετε σωστά πρέπει να γίνει από reocovery μετά από full wipe.

Αν η προηγούμενή σας είναι η Stable ελληνική G.T.V τότε μπορείτε να την εγκαταστήσετε από το recovery πάλι, χωρίς όμως wipe και θα είναι Ο.Κ/

Τέλος αποφεύγουμε ως ο διάολος το λιβάνι να κάνουμε update από Ο.Τ.A

 

Καλησπέρα.

Η δική μου είναι MIUI-Stable37-Hellas-GTV-4.11.14 άρα αν έχω καταλάβει καλά κάνω update χωρίς wipe και θα είμαι οκ έτσι?

Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Η δική μου είναι MIUI-Stable37-Hellas-GTV-4.11.14 άρα αν έχω καταλάβει καλά κάνω update χωρίς wipe και θα είμαι οκ έτσι?

Κανονικά κάνεις μόνο αναβάθμιση (από οποιαδήποτε έκδοση MIUI) χωρίς wipe, όμως καλό είναι να έχει πάντα κάποιο πρόσφατο backup, μήπως κάτι πάει στραβά.

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία v6 έχουμε κάποια διόρθωση;

Θα σε παραπέμψω εδώ.

Διορθώθηκε η απενεργοποίηση στις SIMs μέσω της διαχείρισης SIM, όμως εμφανίστηκε ένα νέο bug! Όταν το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο δεν εμφανίζει τα ονόματα των δικτύων αλλά την λέξη "χωρίς δίκτυο".

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόλις την πέρασα και το παρατήρησα.

Με ρυθμούς χελώνας πάνε οι άτιμοι.Είμαστε στον ένα μήνα τώρα.Να δούμε πόσο θα πάρει ακόμα.

ΥΓ.Με το mi-band δεν λειτουργεί πλήρως το ξεκλείδωμα.

Edited by riki
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά προς ενημέρωση εγώ είχα παραγγείλει το 3g απο 234buy 28 του Δεκέμβρη ήρθε τέλος Γενάρη το κινητό μια χαρά αν και είχα το φόβο κατα πόσο αξιόπιστο είναι αυτό το μαγαζί μιας και δεν διάβασα να γίνονται παραγγελίες απο το συγκεκριμένο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Η δική μου είναι MIUI-Stable37-Hellas-GTV-4.11.14 άρα αν έχω καταλάβει καλά κάνω update χωρίς wipe και θα είμαι οκ έτσι?

 

Ναι κάνε εγκατάσταση χωρις wipe αλλά καλύτερα μέσα από το recovery.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίζει ρόλο που θα έχουμε το backup? Στο τηλέφωνο ή στην κάρτα SD?

Πάντα τα αρχεία οου δεν θες να χάσεις να τα έχεις στην εξωτερική κάρτα. Πότε ακόμα και το full wipe δεν πειράζει την εξωτερική. Μόνο αν εσύ επιλέξεις fornat sd card θα στήσεις την sd.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από την Αγγλοκινεζικη ΡΟΜ του deliopoulos JHDCNBL 40.0.522 stable ......πετάει απλά.....!!

 

Το καλύτερο σκορ στο Antutu που είδα ποτέ...

 

[ATTACH]56906[/ATTACH]

 

Η νέα ελληνική stable 40 GTV 5.2.10 :-)

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=56972&stc=1&d=1423990991

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=56973&stc=1&d=1423991022

Edited by GR_MAcedon
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Αντιμετωπίζω από σήμερα το πρωί ένα σοβαρό πρόβλημα. Ενώ το κινητό ήταν στο 18% το έβαλα στην πρίζα για φόρτιση και δεν φόρτιζε. Το δοκίμασα και με άλλο φορτιστή, δοκίμασα να το φορτίσω και από λάπτοπ και πάλι τίποτα. Το κινητό αισίως έκλεισε και τώρα δεν μπορώ να επικοινωνήσω με κανέναν. Παρακαλώ πάρα πολύ ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Δες αν η υποδοχή φόρτισης του κινητού είναι στη θέση της ή τραμπαλίζεται.

Λογικά έχει σπάσει γι αυτό δεν φορτίζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , έχω το Redmi Note (3G) και θέλω να κάνω 2 ερωτήσεις.

 

Θέλω να αγοράσω hands free και δε ξέρω ποιο είναι συμβατό. Δοκίμασα ένα παλιό Νοκια και δεν ακουγόταν καλά ούτε σε κλήση ούτε όταν έβαλα να δω ταινία.

http://www.e-shop.gr/samsung-hands-free-stereo-ehs62as-white-retail-p-TEL.009680 αυτό της Samsung θα είναι οκ λέτε; ή έχετε να προτείνετε άλλες μάρκες; πχ turbo,. trust, alcatel,. iluv θα ήταν συμβατά;

 

 

Και η 2η ερώτηση έχει να κάνω με την έκδοση του Android. Εχω την Jelly bean, πρέπει να το αναβαθμίσω; Και αν ναι, πως το κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...