Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προς ενημέρωσή σας, στο official forum της MIUI εμφανίστηκε το link για κατέβασμα της έκδοσης JHDCNBL39.0

 

 

Είναι η κινεζική αυτή. Εμείς με τη global έχουμε μείνει στη 37.

Διορθώνει η 39 το bug της κάμερας με το μειωμένο frame rate στο video?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά πάω να κάνω την παραγγελία απο το to2c κάνω check out στο PayPal μετα με παει στην σελιδα του to2c παλι παταω place order κ μου βγάζει ενα μήνυμα με κόκκινα γραμματα THIS CUSTOUMER EMAIL ALREADY EXISTS..είχε κανένας παρόμοιο πρόβλημα?στο chat δεν βρίσκω ανταπόκριση..
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να δοκιμάσει AOSP 4.4

http://www.movilesdualsim.com/tema/beta-4-4-2-aosp-jotikirom-v1-con-gravity-kk.92703/

Με xposed και Gravity Box. Είναι multilanguage και προς το παρόν, εκτός από τα πλήκτρα που δεν φωτίζονται και την αυτόματη φωτεινότητα που δεν λειτουργεί, δεν έχω βρει άλλα σοβαρά προβλήματα.:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να δοκιμάσει AOSP 4.4

http://www.movilesdualsim.com/tema/beta-4-4-2-aosp-jotikirom-v1-con-gravity-kk.92703/

Με xposed και Gravity Box. Είναι multilanguage και προς το παρόν, εκτός από τα πλήκτρα που δεν φωτίζονται και την αυτόματη φωτεινότητα που δεν λειτουργεί, δεν έχω βρει άλλα σοβαρά προβλήματα.:)

 

Θα την εγκαταστήσω μόλις φτιαχτούν τα bugs.

Από ταχύτητα - benchmarks τι λέει Σωκράτη;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να δοκιμάσει AOSP 4.4

http://www.movilesdualsim.com/tema/beta-4-4-2-aosp-jotikirom-v1-con-gravity-kk.92703/

Με xposed και Gravity Box. Είναι multilanguage και προς το παρόν, εκτός από τα πλήκτρα που δεν φωτίζονται και την αυτόματη φωτεινότητα που δεν λειτουργεί, δεν έχω βρει άλλα σοβαρά προβλήματα.:)

 

Καλέ μας άνθρωπε...!

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Θα την εγκαταστήσω μόλις φτιαχτούν τα bugs.

Από ταχύτητα - benchmarks τι λέει Σωκράτη;

Μια χαρά είναι Γιώργο. Το Antutu μου έβγαλε κοντά στα 32000 (αν και δεν του δίνω πολύ σημασία εγώ). Μπορώ να πω ότι δεν την περίμενα τόσο λειτουργική. Η αυτόματη φωτεινότητα φαίνεται να λειτουργεί με το Widget Power Control.

Παρ' όλο που έχει και Ελληνικά αρκετά από το μενού είναι στα Αγγλικά, αλλά εμένα προσωπικά δεν με πειράζει.

Αν είχε και τα πλήκτρα φωτιζόμενα δεν θα υπήρχε κανένα πρόβλημα.

 

Όπως μου είπε και ο Χρήστος λειτουργεί (επιτέλους) και η ασύρματη μεταφορά εικόνας και (όπως λέει) μάλλον δεν υπάρχει επιστροφή πλέον σε JB:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Όπως μου είπε και ο Χρήστος λειτουργεί (επιτέλους) και η ασύρματη μεταφορά εικόνας και (όπως λέει) μάλλον δεν υπάρχει επιστροφή πλέον σε JB:)

 

Τι ακριβώς είναι αυτό Σωκράτη;

Έχω μείνει λίγο πίσω:p

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς είναι αυτό Σωκράτη;

Έχω μείνει λίγο πίσω:p

Γιώργο δεν το έχω χρησιμοποιήσει κι εγώ ποτέ. Ρίξε μια ματιά εδώ:

http://techmaniacs.gr/miracast-need-to-know/

https://support.google.com/nexus/answer/2865484?hl=el

 

EDIT: Υπάρχει και η δυνατότητα εναλλαγής του 3G στις δύο SIM:D

EDIT2: Παίζουν κανονικά Primo, Navigon, Sygic και........Street Pilot::)

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι Σωκράτη.Εχω ένα wifi display adapter και με την 4.2 μετά απο λίγη ώρα κοβόταν η σύνδεση και γενικά είχε πολύ μεγάλη καθυστέρηση στη μεταφορά της εικόνας.Με την aosp kk (miui v6 δεν έχω δοκιμάσει ακόμη) συνεχίζει μεν να έχει μια μικρή καθυστέρηση αλλά πλέον είναι χρησιμοποιήσιμη η λειτουργία αυτή.

Κάποιο σοβαρό bug και εγώ δεν έχω βρει και απο προβληματάκια αυτά που ανέφερες και εσύ.Προσωπικά εκτός απο το gravitybox έχω βάλει και το module που λέγεται show dialpad με το οποίο όταν πάμε στον dialer είναι κατευθείαν ανοιχτός και όχι κλειστός όπως είναι κανονικά στην kk.

Link to comment
Share on other sites

Είναι η κινεζική αυτή. Εμείς με τη global έχουμε μείνει στη 37.

Οι διαφορές μεταξύ global και κινέζικης είναι στις extra γλώσσες και στην εφαρμογή video.

Όμως και η global έχει αναβαθμιστεί στην έκδοση JHDMIBH38.0 (V5) (άσχετα εάν στο site την γράφουν India / είναι η global με προσθήκη μιας ακόμα γλώσσας).

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι Σωκράτη.Εχω ένα wifi display adapter και με την 4.2 μετά απο λίγη ώρα κοβόταν η σύνδεση και γενικά είχε πολύ μεγάλη καθυστέρηση στη μεταφορά της εικόνας.Με την aosp kk (miui v6 δεν έχω δοκιμάσει ακόμη) συνεχίζει μεν να έχει μια μικρή καθυστέρηση αλλά πλέον είναι χρησιμοποιήσιμη η λειτουργία αυτή.

Κάποιο σοβαρό bug και εγώ δεν έχω βρει και απο προβληματάκια αυτά που ανέφερες και εσύ.Προσωπικά εκτός απο το gravitybox έχω βάλει και το module που λέγεται show dialpad με το οποίο όταν πάμε στον dialer είναι κατευθείαν ανοιχτός και όχι κλειστός όπως είναι κανονικά στην kk.

Όταν λες Wi-Fi display εννοείς το mirroring ή την απεικόνιση εικόνων και βίντεο από το τηλέφωνο στην smart TV; Ρωτάω γιατί με το Note δεν τα κατάφερα ποτέ να κάνω mirroring με καμιά ρομ. Έχω την LG 42LM640S με WiDi και όχι miracast.

Edited by GR_MAcedon
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στο twrp 2.8.2 για να κρατήσω backup πρέπει να τικάρω όλα partition κουτάκια; Επίσης αυτό το 2.8.2 συνεργάζεται με αοσπ;
Xiaomi Redmi Note MTK - MIUI GR V4.9.5 INTERCOOLER
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ το mirroring δηλαδή να βλέπεις στην tv ότι υπάρχει στην οθόνη του κινητού.Το να βλέπεις βίντεο μόνο και εικόνες που υπάρχουν στο κινητό μπορεί να γίνει με dlna λειτουργία.Εγώ έχω αυτόν τον αντάπτορα που υποστηρίζει και miracast και dlna λειτουργία.Πάντως μια μικρή καθυστέρηση στη μεταφορά και συγχρονισμό εικόνας και ήχου υπάρχει στο miracast.Και επίσης μόλις πάω να παίξω ένα βίντεο απευθείας απο το ίντερνετ,κόβεται η miracast σύνδεση.Παλιότερα με κινητό mtk6589 έπαιζε κανονικά.Αλλά σε σχέση με την jb στο redmi η διαφορά είναι τεράστια.Εκει δεν έπαιζε τιποτε.Συνδεόταν και κολλούσε απο την πρώτη στιγμή
Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά, στο λογαριασμό μου στο BasketBuild βρίσκεται η τελευταία MIUI6 beta έκδοση (5.1.28).

Σε αυτή την έκδοση χρησιμοποίησα ως βάση την έκδοση TD-SCDMA και όχι την WCDMA.

Πάντα να υπάρχει πρόσφατο backup, πριν από την αναβάθμιση σε οποιαδήποτε ROM.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την 5.1.18 και απο χτες μου πεταει αναβαθμιση ποια αλλη; Την 5.1.18 :lol: Το κανει και σε κανεναν αλλο;
Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά, στο λογαριασμό μου στο BasketBuild βρίσκεται η τελευταία MIUI6 beta έκδοση (5.1.28).

Σε αυτή την έκδοση χρησιμοποίησα ως βάση την έκδοση TD-SCDMA και όχι την WCDMA.

Πάντα να υπάρχει πρόσφατο backup, πριν από την αναβάθμιση σε οποιαδήποτε ROM.

 

Ευχαριστούμε.

Είναι εύκολο να μας πεις ποιες είναι οι διαφορές με την προηγούμενη;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Εχω την 5.1.18 και απο χτες μου πεταει αναβαθμιση ποια αλλη; Την 5.1.18 :lol: Το κανει και σε κανεναν αλλο;

Σε όλους όσους έχουν την ελληνική. Μάλλον λάθος είναι.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Mόλις πέρασα την 5.1.28.Λειτουργεί ο φωτισμός των πλήκτρων (όχι πλήρως).

Το πρόβλημα με την ένδειξη της μπαταρίας ζει και βασιλεύει βέβαια :D

Edited by riki
Link to comment
Share on other sites

Mόλις πέρασα την 5.1.28.Λειτουργεί ο φωτισμός των πλήκτρων (όχι πλήρως).

Το πρόβλημα με την ένδειξη της μπαταρίας ζει και βασιλεύει βέβαια :D

 

Ο φωτισμός των πλήκτρων λειτουργεί λόγω της έκδοσης που χρησιμοποίησα, στην κανονική έκδοση δεν λειτουργεί.

Το πρόβλημα με την ένδειξη της μπαταρίας υπάρχει, αλλά εάν φορτίσεις πλήρως το κινητό :!:, μετά αρχίζει και λειτουργεί κανονικά.

 

Κάθε βδομάδα βγαίνουν μέχρι τρεις αναβαθμίσεις (κρυφές ώστε να δοκιμαστούν οι αλλαγές), μετά είναι της παρασκευής ή αλλιώς η εβδομαδιαία (η επίσημη που εμφανίζεται και στο site), σε αυτή υπάρχει το changelog. Όμως δεν βλέπω να κάνουν και πολλά ώστε να διορθώσουν τα προβλήματα που υπάρχουν στο κινητό μας. Απλά ενσωματώνουν τις αλλαγές στο MIUI6.

 

Σήμερα επιβεβαίωσα το εξής στην έκδοση MIUI6 WCDMA απλά ενσωματώνουν τις αλλαγές όσο αφορά την MIUI6, καμία πρόοδος όσο αφορά τα bugs... Στην έκδοση TD-SCDMA διορθώνουν με ρυθμό χελώνας κάποια από τα bugs και επίσης ενσωματώνουν τις αλλαγές όσο αφορά την MIUI6. Οπότε θα ανεβάσω για άλλη μια φορά την έκδοση 5.1.30 στο λογαριασμό μου στο BasketBuild που έχει ως βάση την TD-SCDMA. Νομίζω σε αυτή την έκδοση ότι δουλεύει καλύτερα η ένδειξη της μπαταρίας.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

εδώ και μερικές μέρες έχει εξαφανιστεί η Ινδική ν38 και η Κινέζικη WCDMA v39.

υπάρχει κάποιος λόγος, πχ bug ή ασυμβατότητα σε επικείμενη αναβάθμιση σε miui6?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, γίνεται κανονικά αναβάθμιση και από τις δύο αυτές εκδόσεις.

 

Η Ινδική υπήρξε μόνο για να μπερδέψει τον κόσμο μιας και ήταν απλά μια έκδοση global. Ίσως ήταν απλά θέμα marketing για την αγορά της Ινδίας.

Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

@deliopoulos Με τις δύο τελευταίες σου rom έχω παρατηρήσει κόλληματα και αμέσως μετά επανεκκίνηση.

Το αναφέρω γιατί στήνονται πάνω στην κινέζικη TD-SCDMA.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες μου το έκανε και σε μένα μια φορά. Γενικά υπάρχουν αρκετά bugs ακόμα. Στην επόμενη έκδοση θα προσπαθήσω να κάνω μια μίξη, εαν συνεχίζουν να διορθώνουν bugs μόνο στη μια έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες έχω ένα θέμα με το μειλ της συσκευής, έχω σεταρει Gmail & Hotmail και όταν είμαι σε 3g τα εμαιλ έρχονται κανονικά σε wifi δεν περνώ τίποτα.

Τι μπορεί να έχω πειράξει;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

@deliopoulos: Εμείς που έχουμε την δική σου σταθερή και ωραία JHDCNBL39.0.50109, μένουμε ακόμα σε αυτήν ε?? Δεν είναι καιρός για πειραματισμούς και restart....:lol:

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...