Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστούμε φίλε deliopoulos!:)

Το πέρασα μέσω του mobileuncle tools. Βλέπει κανονικά τα backups που έχω, φαίνεται να δουλεύουν όλα κανονικά....εκτός από το Mount USB Storage. Ενώ εκτελείται η λειτουργία δεν βλέπω στον Υπολογιστή την καρτούλα μνήμης!!!

EDIT:

Μόλις δοκίμασα πάλι και δούλεψε το Mount USB Storage:)

EDIT2: Δοκίμασα να επαναφέρω backup αλλά κόβεται χωρίς να ολοκληρώνεται το restore. Δοκίμασα δυο φορές με δύο διαφορετικά backup:(

Επανέφερα το TWRP που είχα και γίνεται κανονικά το restore

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις εαν πάρεις backup με το νεο recovery εαν κάνει restore. Έχω την εντύπωση ότι δεν είναι συμβατό με προηγούμενες εκδόσεις. Πρέπει να δω στο site του TWRP εαν αναφέρουν κάτι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μόλις παρέλαβα το rooted 3g και θέλω να εγκαταστήσω την ελληνική miui rom καθαρή χωρίς τίποτα άλλο στο τηλέφωνο (να σβηστούν όλες οι εφαρμογές που έχει μέσα). Τι κάνω;

Μπήκα δοκιμαστικά σε recovery mode και είναι στα κινέζικα, πως βγαίνω; κάνει ένα self check και μένει σε μια οθόνη, μαλλον με αποτελέσματα. Δε ξέρω να βγω. Ναβγάλω τη μπαταρία;

Edit: Βγήκα από το recovery (τελευταία επιλογή στο menu)

Edited by ryk
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τον τρόπο που περιγράφεται στην πρώτη σελίδα για την ολική εκκαθάριση και για root, αλλά κάνει abort.

Ti δεν κάνω καλά;

Edit: Με επιμονή και υπομονή....τα κατάφερα με το πιο πάνω recovery....ας όψονται οι custom roms...

Edited by ryk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά από εδώ αξίζει να το πάρω?Είναι η πιο φθηνή τιμή που το βρήκα.Πληρώνεις και με paypal οπότε και σε περίπτωση στραβής δεν θα έχω πρόβλημα έτσι?

 

http://www.antelife.com/xiaomi-redmi-note-hongmi-note-enhanced-version-miui-v5-android-4-2-mtk6592-octa-core-5-5-inch-2-gb-8gb-5-0mp-13-0mp-camera-hd-gff-ogs-screen-3200mah-f2-2-otg.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά από εδώ αξίζει να το πάρω?Είναι η πιο φθηνή τιμή που το βρήκα.Πληρώνεις και με paypal οπότε και σε περίπτωση στραβής δεν θα έχω πρόβλημα έτσι?

 

http://www.antelife.com/xiaomi-redmi-note-hongmi-note-enhanced-version-miui-v5-android-4-2-mtk6592-octa-core-5-5-inch-2-gb-8gb-5-0mp-13-0mp-camera-hd-gff-ogs-screen-3200mah-f2-2-otg.html

 

Με 3-4 δολάρια διαφορά το παίρνεις από Vickmall . Εγώ βέβαια προτίμησα απ' ευθείας από Xiaomi

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά από εδώ αξίζει να το πάρω?Είναι η πιο φθηνή τιμή που το βρήκα.Πληρώνεις και με paypal οπότε και σε περίπτωση στραβής δεν θα έχω πρόβλημα έτσι?

 

http://www.antelife.com/xiaomi-redmi-note-hongmi-note-enhanced-version-miui-v5-android-4-2-mtk6592-octa-core-5-5-inch-2-gb-8gb-5-0mp-13-0mp-camera-hd-gff-ogs-screen-3200mah-f2-2-otg.html

 

Από εκεί το πήρα και γω και ήρθε σχετικά γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

Με 3-4 δολάρια διαφορά το παίρνεις από Vickmall . Εγώ βέβαια προτίμησα απ' ευθείας από Xiaomi

 

Απευθειας πως;Ειχα την εντυπωση οτι δεν στελναν παρα μονο κινα.Διαφορα τιμης σε ςχεση με τα γνωστα κινεζομαγαζα;

Link to comment
Share on other sites

Απευθειας πως;Ειχα την εντυπωση οτι δεν στελναν παρα μονο κινα.Διαφορα τιμης σε ςχεση με τα γνωστα κινεζομαγαζα;

http://www.xiaomishop.com/

κι' αν διαθέτεις ακόμα 40 ευρώ , σου έρχεται μέσω Ευρώπης εκτελωνισμένο , με DHL σε 3-4 εργάσιμες ημέρες . Δευτέρα το παρήγγειλα την

Πέμπτη στην πόρτα μου .

Link to comment
Share on other sites

€193 το mtk τσουζει..€161 το ειχα παρει το καλοκαιρι απο minideal(25 μερες βεβαια να ερθει).Ασχετος τιμης αν μεσα στα €40+ ειναι τα μεταφορικα της dhl ΚΑΙ ο εκτελωνισμος ειναι καλα.
Link to comment
Share on other sites

Το xiaomishop δεν είναι official site απλά ενα online shop.

Και εγώ το πρώτο το πήρα απο το minideal, αλλά δεν έμεινα ευχαριστημένος, (υπάρχει σε προηγούμενο post), το δεύτερο το αγόρασα από το B2CBuying.com, έχοντας να πω τα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ειπα και εγω....ειχα διαβασει οτι στην κινα το πουλουσαν καπου στα $130 οταν βγηκε απο το επισημο αλλα μονο κινα.Τωρα ειδα το μνμ σου περι minideal.Και εγω και ο γαμπρος μου εχουμε παρει πανω απο 10 κινητα για οικογενεια\γνωστους κτλ και το τελευταιο lenovo a806 που πηρε ο γαμπρος μου εβγαλε στον πρωτο μηνα digitizer οθονης και το στειλαμε πισω..ευχομαι να του ρθει επισκευασμενο και να μην εχει παρατραγουδα αλλιως Χ στο minideal.
Link to comment
Share on other sites

€193 το mtk τσουζει..€161 το ειχα παρει το καλοκαιρι απο minideal(25 μερες βεβαια να ερθει).Ασχετος τιμης αν μεσα στα €40+ ειναι τα μεταφορικα της dhl ΚΑΙ ο εκτελωνισμος ειναι καλα.

 

227.95 ευρώ σύνολο . Στην πόρτα σου το DHL 3-4 εργάσιμες .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα το mtk όχι το snapdragon στα 150 ευρώ.Δεν υπάρχει site άλλο που να το δίνει τόσο.Όλοι οι άλλοι το έχουν στα 240 δολάρια μαζί και το vickmal.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Σημερα μου ηρθε το Redmi Note και εχω ενα προβλημα. Ενω δειχνει οτι φορτιζει κανονικα δεν μπορω να το ανοιξω. Στην οθονη δειχνει οτι φορτιζει κανονικα και εχει και ενα κοκκινο φωτακι αλλα ενω παταω δεξια στα πλαγια δεν ανοιγει.

 

Δοκιμασα και χωρις να φορτιζει αλλα τιποτα.

 

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια ηταν ηδη μεσα στο κινητο καθως ζητησα να το ρουταρουν, ελληνικο μενου και αλλα....

 

Και οταν φορτιζει δειχνει μια οθονη οτι φορτιζει καθως και ενα κοκκινο φωτακι.

Link to comment
Share on other sites

To κινητο εφυγε. Ηταν στην κατηγορια των Android οτι πιο τιμιο και πιο αξιοπιστο ειχα ποτε.

Θα το παρακαλουθω το thread παρολα αυτα.

Καλη συνεχεια σε ολους :)

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Σημερα μου ηρθε το Redmi Note και εχω ενα προβλημα. Ενω δειχνει οτι φορτιζει κανονικα δεν μπορω να το ανοιξω. Στην οθονη δειχνει οτι φορτιζει κανονικα και εχει και ενα κοκκινο φωτακι αλλα ενω παταω δεξια στα πλαγια δεν ανοιγει.

 

Δοκιμασα και χωρις να φορτιζει αλλα τιποτα.

 

Καμια ιδεα?

έχουμε κλασική περίπτωση βλάβης :P

ΤΣΑΚΩΝΑΣ ,

όπως είπε και ο mike_k βγάλε τη ζελατίνα η την ταινία από της επαφές της μπαταρίας

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

επικαλούμαι την αυθεντία των μελών του forum και ρωτάω: τελικά η mediatek έχει δώσει τους κώδικες για τη 3G έκδοση ή θα μείνουμε για πάντα στην v5 ??? φροντίστε με τις απαντήσεις σας να μην φάω ήττα καλά καλά δεν παρέλαβα :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αν δε κανω λαθος καμποσες σελιδες πισω ειχε ανεβασει ενα παιδι τις ημερομηνιες της xiaomi με τις συσκευες που θα παρουν την miui v6 και μεσα ηταν και το note με ημερομηνια δεκεμβρη.Αν θυμαμαι σωστα ηταν πριν βγει η 4g εκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...