Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα κινέζικα forum υπάρχουν σχεδόν καθημερινά νέες εκδόσεις η οποίες αναφέρονται ως developers roms.

 

Μπορείτε να κατεβάσετε νέο ota update από το BasketBuild.

Στο τελευταίο ota update δεν χρειάζεται extra εφαρμογή για τις αναβαθμίσεις, θα γίνονται από το official updater.

Σε λίγο θα ανεβάσω και την πλήρη rom ώστε να μην χρειάζεται κάποιος να περνάει μία, μία της αναβαθμίσεις.

 

Κατέβηκε και εγκαταστάθηκε μόλις τώρα.. ..ευχαριστούμε πολύ!

 

ΥΓ: Γιατί γράφει ότι είναι experimental?

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι αλλαγές που προσφέρει είναι:

 

[ATTACH]50781[/ATTACH]

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ είναι γρήγορη.Οι ρυθμίσεις σε λευκό χρώμα και χωρισμένες σε quick και general όπως η miui.xposed + gravitybox κτλ παίζουν κανονικά.Επισης η ρομ έχει ενσωματωμένο permission manager και autostarts εφαρμογή.Το fix για την ενοποίηση της εσωτερικής μνήμης,περασμένο εξαρχής και το otg παίζει κανονικά χωρίς αλλαγή κερνελ

 

Ποιά rom δοκιμάζεις Χρήστο;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Οι αλλαγές που προσφέρει είναι:

 

[ATTACH]50781[/ATTACH]

Σημαντικότατη αλλαγή επίσης, η πολύ καλή διαχείριση μνήμης, που με τον καθαρισμό αφήνει ελεύθερα 1,25-1,35ΜΒ (!!) βλέπω, σε σχέση με τα 1,1ΜΒ πριν.....

 

Επίσης, ζητά πλέον και τους κωδικούς για κάθε SIM σε κάθε επιστροφή από Flight Mode σε κανονική λειτουργία, πράγμα που δεν έκανε πριν.

 

Τέλος, βελτίωση και στο Antutu Test, από 28800 στα 29500.....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ποιά rom δοκιμάζεις Χρήστο;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5670198

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ είναι γρήγορη.Οι ρυθμίσεις σε λευκό χρώμα και χωρισμένες σε quick και general όπως η miui.xposed + gravitybox κτλ παίζουν κανονικά.Επισης η ρομ έχει ενσωματωμένο permission manager και autostarts εφαρμογή.Το fix για την ενοποίηση της εσωτερικής μνήμης,περασμένο εξαρχής και το otg παίζει κανονικά χωρίς αλλαγή κερνελ

οχι ρε ισπανε, γιατι μας το κανεις αυτο, ακομα δεν προλαβε να κατσει η paranoid η οποια ειναι πολυ καλη και γρηγορη μου αρεσει αλλα αυτη η σαμσουνγκιλα στα settings με χαλαει μονο, θα την κρατησω λιγο ακομα, backup και βαζω και αυτη, να ρωτησω ρε παιδια υπαρχει καμια aosp τελειως stock που να δουλευει? που να εχει τα κλασσικα aosp settings και toggles ? μαυριλα δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει η aosp του ισπανου και σίγουρα και κάποιες άλλες.μπες στο Φόρουμ του και δες τις εικόνες και όλο και κάποια θα βρεις
Link to comment
Share on other sites

Τις διαφορές με αυτό:

http://www.minideal.net/original-xiaomi-hongmi-note-4g-fdd-lte-snapdragon-400-1-6ghz-2gb-8gb-5-5-inch-hd-ips-13-0mp.html

τις καταλαβαίνει άραγε ένας μέσος χρήστης;

Link to comment
Share on other sites

Τις διαφορές με αυτό:

http://www.minideal.net/original-xiaomi-hongmi-note-4g-fdd-lte-snapdragon-400-1-6ghz-2gb-8gb-5-5-inch-hd-ips-13-0mp.html

τις καταλαβαίνει άραγε ένας μέσος χρήστης;

 

Δεν νομίζω.... Μια χαρά είναι κι αυτό. (Από τα specs, δεν το έχω :) )

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω.... Μια χαρά είναι κι αυτό. (Από τα specs, δεν το έχω :) )

 

Αν καταλαβαίνω καλά, "κόβουν" 4 πυρήνες (άντε και ~100MHz) και αλλάζουν το chip γραφικών. Το Adreno 305 είναι λίγο χειρότερο του mali450. Αν και όπως διαβάζω στα "όξω" φόρα οι επιδόσεις (για τα παχνίδια μιλάμε πάντα) είναι παρόμοιες

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πιστεύω κι εγώ.Αν μιλάμε για μέσο χρήστη που δεν θέλει δίκαρτο, μου φαίνεται μια χαρά επιλογή!

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πιστεύω κι εγώ.Αν μιλάμε για μέσο χρήστη που δεν θέλει δίκαρτο, μου φαίνεται μια χαρά επιλογή!

 

Για να λέω την αλήθεια, πιο πολύ στο 3G/4G πήγε το μάτι μου.

Link to comment
Share on other sites

Πολύς ντόρος με το 4G... μάλλον για το τίποτα :D

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Πολύς ντόρος με το 4G... μάλλον για το τίποτα :D

 

Ναι ακομο το σημα δεν ειναι αυτο που πρεπει...δυστηχως...:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πολύς ντόρος με το 4G... μάλλον για το τίποτα :D

 

Λες; Δεν το κατέχω κιόλας το θέμα....

Πάντως η αλλαγή από το Neonode N2 που έχω από το 2008, μάλλον θα μου χτυπήσει......:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο!!!

 

Κοιτά.. εγώ δεν είμαι πολύ του 3G (άρα και ο πλέον ακατάλληλος να σου απαντήσει γι αυτό ). Το καλοκαίρι που το δούλεψα λίγο (προσφορά voda) δεν τρελάθηκα !

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει η aosp του ισπανου και σίγουρα και κάποιες άλλες.μπες στο Φόρουμ του και δες τις εικόνες και όλο και κάποια θα βρεις

 

κοιταξα αλλα γινεται χαμος απο ρομ :lol: τελικα εβαλα την τελευταια την Giallu, το μονο θεμα που εχω ειναι πως οταν με περνουν στον αριθμο που εχω στην δευτερη sim δεν μου βγαζει αναγνωριση, στην πρωτη sim ολα κανονικα, τα τηλεφωνα τα εχω περασμενα μεσα στον λογαριασμο google και ολα ειναι με +30 μπροστα, στην πρωτη τα βγαζει κανονικα ονομα και αριθμο με +30 και στην δευτερη σκετο τον αριθμο σαν να μην εχω αποθυκευμενο το τηλ και διχως +30, περιεργα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Στα κινέζικα forum υπάρχουν σχεδόν καθημερινά νέες εκδόσεις η οποίες αναφέρονται ως developers roms.

 

Μπορείτε να κατεβάσετε νέο ota update από το BasketBuild.

Στο τελευταίο ota update δεν χρειάζεται extra εφαρμογή για τις αναβαθμίσεις, θα γίνονται από το official updater.

Σε λίγο θα ανεβάσω και την πλήρη rom ώστε να μην χρειάζεται κάποιος να περνάει μία, μία της αναβαθμίσεις.

 

Την πέρασα ή εφαρμογή mail Είναι ακόμα στα αγγλικά δεν υπάρχει μετάφραση γι'αυτήν ;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

εχω στα χερια μου ενα Pedmi Note, θελω μια βοηθεια γιατι εχω χαθει λιγο και δεν θελω να βαλω χερι σε ξενο κινητο.

 

Θελω εναν ευκολο οδηγο για να περασω την ελληνικη γλωσσα στο τηλεφωνο,

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Με ποιά rom είναι; Πρέπει να έχει Ελληνικά .

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Custom Rom & Root δεν εχει το τηλεφωνο.

 

Αγγλικα και Κινεζικα. Ελληνικο μενου δεν εχει.

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Τότε η περνάς την ελληνική miui rom (δες στο miui gr για οδηγίες ) ή τη multi που έχει ελληνικά και είναι prerooted. Πρώτα όμως περνά twrp (1η σελιδα οδηγιες ) και πάρε backup.

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Στην σελιδα 36 βρηκα αυτον τον οδηγο. Να τον ακολουθησω ? Το recovery θα το περασω το βραδακι γιατι περιμενω την καρτα μνημης

 

Κατεβάζουμε την ROM

Tην περνάμε στην SD-Card (Υποχρεωτικό) της συσκευής σας.

Πηγαίνουμε στον Updater/Αναβάθμιση που βρίσκεται στον φάκελλο System/Ασφάλεια στην οθόνη της συσκευής σας.

Πατάμε το αριστερό πλήκτρο αφής (μενού) και επιλέγουμε Select Update Package/Επιλέξτε πακέτο εγκατάστασης.

Επιλέγουμε από την SD Card το ZIP της ROM που κατεβάσαμε.

Επιλέγουμε το Update/Αναβάθμιση

Το τηλέφωνο θα περάσει την ROM και θα ξαναμπεί στην MIUI και θα έχετε πλέον Ελληνικά + ROOT.

...την περασε χωρις κανενα προβλημα και πανευκολα και μια χαρα

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ισχύει (θα σου πουν και τα παιδιά που έχουν ελληνική rom) . Πρώτα όμως να περάσεις twrp και να πάρεις backup!!! Για σιγουριά :)

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Backup δεν χρειαζεται περα απο 1-2 εφαρμογες γιατι το τηλ ειναι τελειως αδειο.

 

Και κατι τελευταιο. Εχεις να προτιμησεις καμια δοκιμασμενη Ρομ με Ελληνικα η να κανω πειραματα ?

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...