Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο vickmall και minideal πουλανε original?

 

περιμενω να πεσει κατω απο 200 δολλαρια για να παραγγειλω

βασικα το θελω με την original rom και δεν εχω καμια ορεξη για root προς το παρον

απλα το θελω straight out of the box που λενε κι εδω να δουλευει

δεν με ενδιαφερει να περασω ελληνικα παρα μονο ελληνικο πληκτρολογιο ισως

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο vickmall και minideal πουλανε original?

 

περιμενω να πεσει κατω απο 200 δολλαρια για να παραγγειλω

βασικα το θελω με την original rom και δεν εχω καμια ορεξη για root προς το παρον

απλα το θελω straight out of the box που λενε κι εδω να δουλευει

δεν με ενδιαφερει να περασω ελληνικα παρα μονο ελληνικο πληκτρολογιο ισως

 

Γιατι φιλε μου επε καποιος οτι πουλαν fake??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω αλλα νομιζω ενα σημαδι για γνησιοτητα εμφανισιακα ειναι οτι αν βγαλουμε το καπακι της μπαταριας στην πισω οψη πανω αριστερα υπαρχει μια πορτοκαλι κουκιδα που γραφει mi σε οποιο βιντεο ειδα με κλωνους δεν υπαρχει
Link to comment
Share on other sites

Γιατι φιλε μου επε καποιος οτι πουλαν fake??

 

60+ σελιδες εχω χασει τη μπαλα για το αν υπαρχουν fake η οχι

απο την απαντηση σου καταλαβαινω οτι πουλανε original η κανω λαθος?

ενα απλο ναι η οχι θελω :)

Link to comment
Share on other sites

60+ σελιδες εχω χασει τη μπαλα για το αν υπαρχουν fake η οχι

απο την απαντηση σου καταλαβαινω οτι πουλανε original η κανω λαθος?

ενα απλο ναι η οχι θελω :)

 

Δες βρε και στο 1o ποστ του θεματος και θα καταλαβεις,δεν ειναι αναγκη να διαβασεις 60 σελιδες.

Μεχρι τωρα που απαντω δεν ειχαμε κρουσματα με fake συσκευες.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Περι bluetooth. Προσπαθησα να συνδεθω με ενα google nexus 5 και δεν το εντοπισε (ούτε το nexus εντοπισω το redmi). Δεν εβγαλε καν την επιλογή pair. Με ένα Galaxy Core, έγινε κανονικά.

 

Οσο για την φωτ. μηχανή, δεν βρήκα επιλογή timer, να τραβάει αυτόματα μετά από λίγα δεύτερα. Εσείς βρήκατε την επιλογή ή δεν έχει;

 

Οσο για τις καρτες μνημης, αυτή εδώ http://www.e-shop.gr/kingston-sdc4-32gb-32gb-class4-micro-sdhc-p-PER.552470 , θα είναι συμβατή ή πρέπει να είναι class 6 και πάνω;

Παίζει ρόλο που λέει SDHC; (ρωτάω επειδή στα specs του Redmi, λεει microSD)

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τις καρτες μνημης, αυτή εδώ http://www.e-shop.gr/kingston-sdc4-32gb-32gb-class4-micro-sdhc-p-PER.552470 , θα είναι συμβατή ή πρέπει να είναι class 6 και πάνω;

Παίζει ρόλο που λέει SDHC; (ρωτάω επειδή στα specs του Redmi, λεει microSD)

 

Καλύτερα να πάρεις αυτή που είναι 10άρα και στα ίδια λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

..............Οσο για τις καρτες μνημης, αυτή εδώ http://www.e-shop.gr/kingston-sdc4-32gb-32gb-class4-micro-sdhc-p-PER.552470 , θα είναι συμβατή ή πρέπει να είναι class 6 και πάνω;

Παίζει ρόλο που λέει SDHC; (ρωτάω επειδή στα specs του Redmi, λεει microSD)

Δωσε κατι παραπανω και βρες καμια class 10 !!!

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να πάρεις αυτή που είναι 10άρα και στα ίδια λεφτά.

 

 

Σωστά, αλλά πως είναι δυνατόν η class 10 - 32gb (kingston) να είναι στα ίδια λεφτά με την class 4 - 32gb (kingston);

 

http://www.e-shop.gr/kingston-sdc4-32gb-32gb-class4-micro-sdhc-p-PER.552470 (class 4)

http://www.e-shop.gr/kingston-sdc10-32gb-32gb-class10-micro-sdhc-1-adaptor-p-PER.550387 (class 10)

 

Υ.Γ είχα διαβάσει σ ένα άρθρο πως μερικές class 10, δεν είναι ακόμα συμβατές με πολλά κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ είχα διαβάσει σ ένα άρθρο πως μερικές class 10, δεν είναι ακόμα συμβατές με πολλά κινητά.

 

Παλιό ήταν το άρθρο και εννοούσε (φαντάζομαι) ότι απλά τα κινητά δεν ήταν τόσο γρήγορα όσο οι μνήμες. Τώρα το class 10 είναι μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Σωκρατη καλομιλητο το εργαλειο :D

Για πες, στο Gravity Box δουλευουν ολα τα καλουδια ? smartradio(2g-3g) - 160 χαρ/sms ?

Αν μπορεσεις ανεβασε και στατιστικα μπαταριας, ξερεις εσυ, με gsam battery

 

Σ' ευχαριστώ Θανάση,

Το GB λειτουργεί κανονικά.

Για να δουμε στατιστικά μπαταρίας θα πρέπει να μείνει στην ησυχία του έστω και μια μέρα (χωρίς φλασαρίσματα, χωρίς reboot), και δεν το έχω αφήσει το καημένο.

Σήμερα δοκίμασα μια άλλη Ρομ, την ASOP_DEV_0627 OS [kitkat Looklike]

http://en.miui.com/thread-26132-1-1.html, η οποία δεν είναι multilanguage.

Με αυτήν το θέμα με το swap της μνήμης έχει λυθεί πάρα πολύ ωραία. Μάλιστα κατά την εγκατάσταση των εφαρμογών υπάρχει δυνατότητα επιλογής που να γίνει η εγκατάσταση. Στο Τηλέφωνο η στην SDCARD.

Σ' αυτήν όμως δεν μπόρεσα να λύσω το πρόβλημα με το Google Play και το Google Services Framework. Για κάποιο λόγο κατά την εγκατάσταση του Google Services Framework μου έβγαζε error ("Parse error. There was a problem parsing the package."). Στo google play δεν μπορούσα να μπω ("No connection")

Όσο κι αν παιδεύτηκα και έψαξα δεν κατάφερα να βρω λύση. Ελπίζω να το επιχειρήσει και κάποιος άλλος φίλος, μπας και καταφέρουμε να λύσουμε αυτό το πρόβλημα....Αυτά προς το παρόν:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε!!! Είναι γιγάντιο σε σύγκριση με το παλιο μου. Η MIUI μου σπάει τα νεύρα λίγο. Θα δούμε αν μπορώ να την συνηθίσω.

 

Γιατι σου σπαει τα νευρα; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για όσους δεν μπορούν να συμβιώσουν εύκολα με την MIUI (όπως εγώ) υπάρχει και η ASOP_DEV_0627 OS [kitkat Looklike]..http://en.miui.com/thread-26132-1-1.html, με την οποία έχει λυθεί το πρόβλημα με το swap των μνημών και μπορούν να πηγαίνουν όλα στην SD.

Επίσης δουλεύουν xposed framework και Gravity Box, και δεν υπάρχει το πρόβλημα με το e-mail.

Τελικά βρέθηκε λύση και για το Play Store, οπότε όλα βαίνουν καλώς!!!:)

 

Δεν είναι όμως multilanguage, οπότε δεν είναι για όσους θέλουν οπωσδήποτε Ελληνικά.

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για όσους δεν μπορούν να συμβιώσουν εύκολα με την MIUI (όπως εγώ) υπάρχει και η ASOP_DEV_0627 OS [kitkat Looklike]..http://en.miui.com/thread-26132-1-1.html, με την οποία έχει λυθεί το πρόβλημα με το swap των μνημών και μπορούν να πηγαίνουν όλα στην SD.

Επίσης δουλεύουν xposed framework και Gravity Box, και δεν υπάρχει το πρόβλημα με το e-mail.

Τελικά βρέθηκε λύση και για το Play Store, οπότε όλα βαίνουν καλώς!!!:)

 

Δεν είναι όμως multilanguage, οπότε δεν είναι για όσους θέλουν οπωσδήποτε Ελληνικά.

 

Φωτιές μας άναψες, τώρα που δεν είναι δεμένο με MIUI μου φαντάζει πολύ ελκυστικό... Αλλά μάλλον θα περιμένω την κατηφόρα στην τιμή πάλι... Αν έρθει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για όσους δεν μπορούν να συμβιώσουν εύκολα με την MIUI (όπως εγώ) υπάρχει και η ASOP_DEV_0627 OS [kitkat Looklike]..http://en.miui.com/thread-26132-1-1.html, με την οποία έχει λυθεί το πρόβλημα με το swap των μνημών και μπορούν να πηγαίνουν όλα στην SD.

Επίσης δουλεύουν xposed framework και Gravity Box, και δεν υπάρχει το πρόβλημα με το e-mail.

Τελικά βρέθηκε λύση και για το Play Store, οπότε όλα βαίνουν καλώς!!!:)

 

Δεν είναι όμως multilanguage, οπότε δεν είναι για όσους θέλουν οπωσδήποτε Ελληνικά.

 

ΚιτΚατ ειναι ή απλα την εχουν μονταρει ωστε να δειχνει 4.4.2;;;;

 

για δωσε more info γενικα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για όσους δεν μπορούν να συμβιώσουν εύκολα με την MIUI (όπως εγώ) υπάρχει και η ASOP_DEV_0627 OS [kitkat Looklike]..http://en.miui.com/thread-26132-1-1.html, με την οποία έχει λυθεί το πρόβλημα με το swap των μνημών και μπορούν να πηγαίνουν όλα στην SD.

Επίσης δουλεύουν xposed framework και Gravity Box, και δεν υπάρχει το πρόβλημα με το e-mail.

Τελικά βρέθηκε λύση και για το Play Store, οπότε όλα βαίνουν καλώς!!!:)

 

Δεν είναι όμως multilanguage, οπότε δεν είναι για όσους θέλουν οπωσδήποτε Ελληνικά.

 

 

Θέλω να κάνω μια noobish ερώτηση. Πώς γίνεται να βάλω πχ αυτή, η οποία δεν έχει ελληνική γλώσσα, αλλά να έχω ελληνικά στο keyboard?

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΚιτΚατ ειναι ή απλα την εχουν μονταρει ωστε να δειχνει 4.4.2;;;;

 

για δωσε more info γενικα.

 

Αφού το γράφει στον τίτλο. Kitkat Looklike.

Link to comment
Share on other sites

ΚιτΚατ ειναι ή απλα την εχουν μονταρει ωστε να δειχνει 4.4.2;;;;

 

για δωσε more info γενικα.

 

[kitkat Looklike]:)

 

 

Θέλω να κάνω μια noobish ερώτηση. Πώς γίνεται να βάλω πχ αυτή, η οποία δεν έχει ελληνική γλώσσα, αλλά να έχω ελληνικά στο keyboard?...

 

Ελληνικά θα έχεις κανονικά στο πληκτρολόγιο:)

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για όσους δεν μπορούν να συμβιώσουν εύκολα με την MIUI (όπως εγώ) υπάρχει και η ASOP_DEV_0627 OS [kitkat Looklike]..http://en.miui.com/thread-26132-1-1.html, με την οποία έχει λυθεί το πρόβλημα με το swap των μνημών και μπορούν να πηγαίνουν όλα στην SD.

Επίσης δουλεύουν xposed framework και Gravity Box, και δεν υπάρχει το πρόβλημα με το e-mail.

Τελικά βρέθηκε λύση και για το Play Store, οπότε όλα βαίνουν καλώς!!!:)

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου :)

Δεν είναι όμως multilanguage, οπότε δεν είναι για όσους θέλουν οπωσδήποτε Ελληνικά.

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε !

Φωτιές μας άναψες, τώρα που δεν είναι δεμένο με MIUI μου φαντάζει πολύ ελκυστικό... Αλλά μάλλον θα περιμένω την κατηφόρα στην τιμή πάλι... Αν έρθει ποτέ.

Ετσι-ετσι , φωτιες :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Edit- σε προηγουμενο μου ποστ εγραψα δυο γραμμες σε γκρικλις για να μην καταλαβουν <<καποιοι>> και ζητησσα και συγνωμη εξηγωντας το λογο.

Το ποστ ειναι αυτο

Σωκρατη καλομιλητο το εργαλειο :D

Για πες, στο Gravity Box δουλευουν ολα τα καλουδια ? smartradio(2g-3g) - 160 χαρ/sms ?

Αν μπορεσεις ανεβασε και στατιστικα μπαταριας, ξερεις εσυ, με gsam battery

οπου εγινε τροποποιηση-διαγραφη λογο γκρικλις.

Ωρες ωρες δεν μπορω να καταλαβω....... ηταν τοοοσο κακο τα γκρικλις ή αυτο που εγραψα ? χανει κερδος το myphone ? κερδιζει χρηματα απο εμας ?

Δεν περιμενω απαντηση.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Edit,1. Να πω τη προσωπικη μου γνωμη (αφου ετσι το θελετε), Το τηλεφωνο αξιζει με χιλια, η τιμη του ειναι πολυ - πολυ χαμιλη για αυτα που προσφερει, ακομα και 400 - 500 δολαρια να ειχε παλι θα αξιζε. Το τηλεφωνο ειναι κοσμημα και δεν μπορω να καταλαβω γιατι το πουλανε σε τοσο χαμιλη τιμη. Αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σε AOSP multilanguage υπάρχει αυτή του Needrom, που έχω αναφέρει σε προηγούμενο ποστ μου, με το προβληματάκι της σύνδεσης USB:)

 

EDIT

Δυστυχώς στην ASOP_DEV_0627 OS [kitkat Looklike] φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα με το GPS. Δεν έχω καταφέρει να το κάνω να δουλέψει!!!:(

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...