Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Παίδες όταν αφαιρώ την κάρτα sd, πρέπει να σβήνω το τηλέφωνο; Δεν χρειάζεται να βγάλω την μπαταρία κ μέχρι τώρα την τραβάω απλα να βγει.

2)Έχω δοκιμάσει 2 χ 32αρες κάρτες και ενώ βλέπει την χωριτηκότητα τους, δεν μπορώ να μεταφέρω τα αρχεία μου εκεί. Παρεμπίπτοντος τις χάλασα και τις 2 κάρτες. Η 2η μόλις την τοποθέτησα καταστράφηκε και ήταν και φίλου με πράγματα μεσα :/

 

Πρέπει να κάνεις αποσύνδεση κάρτας από τις ρυθμίσεις .

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1) Παίδες όταν αφαιρώ την κάρτα sd, πρέπει να σβήνω το τηλέφωνο; Δεν χρειάζεται να βγάλω την μπαταρία κ μέχρι τώρα την τραβάω απλα να βγει.

2)Έχω δοκιμάσει 2 χ 32αρες κάρτες και ενώ βλέπει την χωριτηκότητα τους, δεν μπορώ να μεταφέρω τα αρχεία μου εκεί. Παρεμπίπτοντος τις χάλασα και τις 2 κάρτες. Η 2η μόλις την τοποθέτησα καταστράφηκε και ήταν και φίλου με πράγματα μεσα :/

σε τι φορματ ηταν .. καμια φορα ..εαν η καρτα ειναι σε exfat και το τοποθετήσεις σε συσκευή που δεν το υποστηρίζει..τα δεδομένα "χαλάνε" (σου γράφει να φορμάρεις την κάρτα ) ..κάνε φορματ ξανά από pc και η κάρτα σου θα είναι εντάξει ,τα δεδομένα όχι ...Όσο εάν θα πρέπει να σβήσεις το κινητό όχι κάνε αποσύνδεση κάρτας όπως λέει και ο ποιο πάνω.. Οι κάρτες αυτές δεν χαλάνε εύκολα ..δεν έχουν μηχανικά μέρη..εάν θέλεις να μεταφέρεις δεδομένα από την εσωτερική στην εξωτερική (στην 4.4.2 )δεν γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ιδέα τι είναι αυτό? [ATTACH]57169[/ATTACH]

 

Λογικά είναι o συγχρονισμός του λογαριασμού της Samsung.

Βέβαια το ότι έχει παραμείνει ενεργός τόσο πολύ μου φαίνεται κάπως. Το δικό μου έχει μόνο 1 % και είναι ενεργό κάτι δευτερόλεπτα. Κάν ' του μια επανεκκίνηση μήπως έχει κολλήσει .

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

εάν θέλεις να μεταφέρεις δεδομένα από την εσωτερική στην εξωτερική (στην 4.4.2 )δεν γίνεται

Γίνεται φίλε μου στα Samsung, πως δεν γίνεται, με τον file manager της Samsung όμως... ;)

Έχει βρει κάποιος κάποιο πρόγραμμα ή τρόπο να μεταφέρουμε αρχεία από τον υπολογιστή μέσω WIFI στο smartphone αλλά κατευθείαν στην κάρτα μνήμης του και όχι μόνο στην εσωτερική μνήμη; (όπως κάναμε πχ με το Airdroid πριν την KitKat)

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται φίλε μου στα Samsung, πως δεν γίνεται, με τον file manager της Samsung όμως... ;)

Έχει βρει κάποιος κάποιο πρόγραμμα ή τρόπο να μεταφέρουμε αρχεία από τον υπολογιστή μέσω WIFI στο smartphone αλλά κατευθείαν στην κάρτα μνήμης του και όχι μόνο στην εσωτερική μνήμη; (όπως κάναμε πχ με το Airdroid πριν την KitKat)

 

Εφόσον υπάρχει ο γνωστός περιορισμός του λογισμικού της Google δυστυχώς δεν πρόκειται να υπάρξει εφαρμογή η οποία να προσφέρει αυτή τη δυνατότητα (μόνο με root).

Η προσεχή αναβάθμιση σε Lollipop επιτρέπει παρεμπιπτόντως τέτοιου είδους μεταφορές πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον υπάρχει ο γνωστός περιορισμός του λογισμικού της Google δυστυχώς δεν πρόκειται να υπάρξει εφαρμογή η οποία να προσφέρει αυτή τη δυνατότητα (μόνο με root).

Η προσεχή αναβάθμιση σε Lollipop επιτρέπει παρεμπιπτόντως τέτοιου είδους μεταφορές πλέον.

 

Μήπως είχε κάτι η Samsung...? Γι'αυτό ρωτάω... ;)

Για τους χαζούς περιορισμούς της Kitkat, τα γνωρίζουμε πάνω κάτω όλοι... ;)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το πενάκι δουλεύει πάνω από tempered glass?

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το πενάκι δουλεύει πάνω από tempered glass?

 

Λογικά ναι, δουλεύει με μεμβράνη όποτε δεν νομίζω να υπάρχει θέμα!!

 

 

 

 

Κανένα νέο για lollipop έχουμε?

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανονικότατα το πενάκι στο tempered glass
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό το X one tempered glass .Από εδώ και πέρα μόνο glass.

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

http:// http://m.ebay.com/itm/331409651223?nav=SEARCH

 

 

Αυτό είναι ?

Ναι . Εγώ την πήρα από ελληνικό σκρουτζομαγαζο κοντά στα 10 ευρώ

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

Σε συσκευη εκ Βουλγαριας με modem N7505XXUCNL1 (Hungary & Romania & Portugal & Bulgaria & Slovakia & Baltic) ειναι ευκολο να περασω modem N7505XXUCNG2 (Middle East & Europe & South East Europe & Nordic countries) ? Απλα κατεβαζω το αρχειο με το modem και το περναω μεσω odin? Θα γραψει ο knox? Επισης, σε περιπτωση μελλοντικου ota update θα υπαρξει καποιο προβλημα αν το κανω αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Σε συσκευη εκ Βουλγαριας με modem N7505XXUCNL1 (Hungary & Romania & Portugal & Bulgaria & Slovakia & Baltic) ειναι ευκολο να περασω modem N7505XXUCNG2 (Middle East & Europe & South East Europe & Nordic countries) ? Απλα κατεβαζω το αρχειο με το modem και το περναω μεσω odin? Θα γραψει ο knox? Επισης, σε περιπτωση μελλοντικου ota update θα υπαρξει καποιο προβλημα αν το κανω αυτο?

 

Οτι official περνας δε γραφει ο knox.δεν εχεις κανενα προβλημα σε μελλοντικο update.κατεβαζεις το modem που θες και το περνας μεσω odin.

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Οτι official περνας δε γραφει ο knox.δεν εχεις κανενα προβλημα σε μελλοντικο update.κατεβαζεις το modem που θες και το περνας μεσω odin.

 

Πολυ καλο αυτο, ευχαριστω. Θα googlarw τωρα για οδηγιες και θα το δοκιμασω. Μου φαινεται πιο λογικο να εχω το modem που ειναι για south east europe

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το κόλλημα που έτρωγε όταν αναποδογύριζες το τηλέφωνο για σίγαση (4.4.2 βουλγαρικό) και το πρόβλημα στο screen rotation, χθες ήλθε μια ενημέρωση εργοστασιακή (γύρω στα 10 ΜΒ) και μετά από την εγκατάστασή της, τα παραπάνω προβλήματα εξαφανίστηκαν.
Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια λύση στο θέμα του screen mirroring.Δεν μπορώ να συνδεθώ με τίποτα.Εχω note 3 neo.δοκιμασα το note 3 και συνδέεται κανονικά ενώ το δικό μου δεν το 'βλεπει'
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...