Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Με αρκέτα ελαφριά χρήση πόσο κρατάει η μπαταρία του;

 

2 μερουλες σιγουρα. Το ελαφρια χρηση βεβαια ειναι διαφορετικο για τον καθενα μας :lol:

 

Σκεφτομαι για sandisk καρτα μνημης http://www.public.gr/product/aksesoyar/tablet/mnimes-card-readers/micro-sd/karta-mnimis-microsdhc-32gb-class-10-sandisk-ultra-sdsdquan-032g-g4a/prod6860151pp/ , παιζει να εχω προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για μας με τις Βουλγάρικες συσκευές και το 4.3, ακούγεται τίποτα για το 4.4 KitKat;

 

Εχω μια υποψια οτι θα ερθει συντομα γιατι χθες μου εβγαλε ενα security policy update το οποιο νομιζω εχει καποια σχεση με την αναβαθμιση.

Εδω μπορεις να δεις ποιες χωρες πηραν το update και ποτε http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-N7505 . Λογικα θα ειμαστε στην επομενη φουρνια. Ειναι εκπληκτικο το ποσο αργει να δωσει η samsung μια αναβαθμιση σε ολες τις εκδοσεις ενος μοντελου τελικα. Που να ειχε πουλησει κιολας, φανταζομαι θα περιμεναμε περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Κακό αυτό. Με τα iphone / ipad ήξερες μέρες πριν ακριβή ημερομηνία και ώρα και ήταν για όλους.
Link to comment
Share on other sites

  1. Αν κάνω root την Kit Kat και μετά κάνει autoupdate τη Lollipop, όταν θα βγει θα πρέπει να ξανακάνω root; Οι εφαρμογές διαγράφονται (σα format) όταν κάνει update μια εντελώς καινούρια έκδοση android;
     
  2. Προσπαθώ να βρω ένα μαγαζί να μου βάλει screen protector στο Note 3 neo και δε βρίσκω σε όλη την Αθήνα. Ελάχιστα έχουν screen protector καν (στο κέντρο δε βρήκα κανένα). Έχω ακόμη την προστατευτική ζελατίνα που είχα όταν το πήρα (έχει γεμίζει χαρακιές από το στυλό). Έλεος! Μόνος μου δεν ξέρω να βάζω screen protector για να παράγγελνα και αν κάνω ένα λαθάκι καταστρέφεται. Σίγουρα θα μου γίνουν φουσκάλες. Αν βρω κανέναν αλλοδαπό να αγοράσω και να μου τον βάλει, θα είναι χειρότερης ποιότητας;
    Αυτό εδώ λέει ότι μπαίνει και βγαίνει. Αλλά αν είναι να πάω σε κάτι ακριβότερο, μήπως αν παραγγείλω καλύτερα tempered glass; Είναι εύκολο να το βάλω; Μετά δε χρειάζεται screen protector, έτσι;

 

Αγόρασα σήμερα μία microSDXC 64GB.. Πριν την ανοίξω ξέρετε αν υποστηρίζει το note XC κάρτες;; Ξέχασα να το ψάξω νωρίτερα.. :rolleyes:

 

Η κάρτα που πήρα έλεγε microSDXC (64GB - Samsung) και δουλεύει. Εσύ ξέρεις τί διαφορά έχει που είναι XC;

Edited by Black_Drag0n
Link to comment
Share on other sites

  1. Η κάρτα που πήρα έλεγε microSDXC (64GB - Samsung) και δουλεύει. Εσύ ξέρεις τί διαφορά έχει που είναι XC;

Tελικά κι εγώ την άνοιξα, πέρασα τα αρχεία μου και τώρα τη γεμίζω με ταινίες για τις βραδινές υπηρεσίες στο στρατό... :ninja:

 

Aπό όσο έψαξα έχει να κάνει με τη χωρητικότητα και τις ταχύτητες που έχουν.. Οι HC είναι μέχρι 32GB, ενώ οι XC μπορούν να φτάσουν μέχρι και 2TB!!!!

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites


  1. .......
  2. Προσπαθώ να βρω ένα μαγαζί να μου βάλει screen protector στο Note 3 neo και δε βρίσκω σε όλη την Αθήνα. Ελάχιστα έχουν screen protector καν (στο κέντρο δε βρήκα κανένα). Έχω ακόμη την προστατευτική ζελατίνα που είχα όταν το πήρα (έχει γεμίζει χαρακιές από το στυλό). Έλεος! Μόνος μου δεν ξέρω να βάζω screen protector για να παράγγελνα και αν κάνω ένα λαθάκι καταστρέφεται. Σίγουρα θα μου γίνουν φουσκάλες. Αν βρω κανέναν αλλοδαπό να αγοράσω και να μου τον βάλει, θα είναι χειρότερης ποιότητας;
    Αυτό εδώ λέει ότι μπαίνει και βγαίνει. Αλλά αν είναι να πάω σε κάτι ακριβότερο, μήπως αν παραγγείλω καλύτερα tempered glass; Είναι εύκολο να το βάλω; Μετά δε χρειάζεται screen protector, έτσι;

 

Εγώ αγόρασα αυτό το tempered glass που σχεδόν μπήκε από μόνο του: με το που το ακούμπησα στην μία άκρη της οθόνης και το άφησα κόλλησε αυτόματα παντού απ' άκρη σ' άκρη χωρίς φουσκάλες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα αυτό το tempered glass που σχεδόν μπήκε από μόνο του: με το που το ακούμπησα στην μία άκρη της οθόνης και το άφησα κόλλησε αυτόματα παντού απ' άκρη σ' άκρη χωρίς φουσκάλες.

 

Δυστυχώς τελείωσε και θα ξαναέχουν σε 15 μέρες. Και στο Γαλάτσι έχει τελειώσει και μου είπαν να ξαναπάρω σε μια βδομάδα να μου πουν αν έφεραν... Αν το βρει κανείς σε κάποιο μαγαζί ας με ενημερώσει, αν θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τελείωσε και θα ξαναέχουν σε 15 μέρες. Και στο Γαλάτσι έχει τελειώσει και μου είπαν να ξαναπάρω σε μια βδομάδα να μου πουν αν έφεραν... Αν το βρει κανείς σε κάποιο μαγαζί ας με ενημερώσει, αν θέλει.

 

Για ρίξε μια ματιά κι εδώ. Άν πας κι από εκεί θα στο περάσει κιόλας.

 

EDIT: Άν βάλεις τζαμι δεν χρειαζεσαι ζελατινα μετα, δεν χανεις την αισθηση της αφης οπως με την ζελατινα και προστατευει την οθονη απο πτωση του κινητου. Για μενα οτι καλυτερο.

Edited by Manossef
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, παιδιά εγώ αντιμετωπίζω πολλά κολλήματα μετά την άνοδο σε 4.4 KitKa, εσάς πως συμπεριφέρεται;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, παιδιά εγώ αντιμετωπίζω πολλά κολλήματα μετά την άνοδο σε 4.4 KitKa, εσάς πως συμπεριφέρεται;

Καλημέρα. Εννοείς μικροκολληματάκια μολις ανοίγεις την συσκευή ή να κολλάει κατα την περιήγηση σε μεγάλο βαθμό?

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εννοώ σε διάφορες εφαρμογές, μηνύματα, τηλέφωνα κλπ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολλές φορές μου βγάζει και το εξής μήνυμα κατά τη διάρκεια εισερχόμενης κλήσης:

Λάθος κωδικός, com.phone.android, και μετά δεν μου παρουσιάζει ούτε τον καλούντα αριθμό, ξέρει κανείς τι σημαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εννοώ σε διάφορες εφαρμογές, μηνύματα, τηλέφωνα κλπ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολλές φορές μου βγάζει και το εξής μήνυμα κατά τη διάρκεια εισερχόμενης κλήσης:

Λάθος κωδικός, com.phone.android, και μετά δεν μου παρουσιάζει ούτε τον καλούντα αριθμό, ξέρει κανείς τι σημαίνει αυτό;

Κάντο ενα hard reset αμα δεν το εχεις κάνει και στήστο από την αρχή.

Πάντως μικρολαγκαρίσματα κάνουν και οι κορυφαίες συσκευές όσο δυνατές και να είναι. Πιστεύω ειναι θέμα android και έκδοσης.

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, γνωρίζετε που μπορώ να βρω αυτή τη θήκη στην Ελλάδα;

Δυστυχώς είναι σχεδόν αδύνατο να τη βρεις όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά και από έξω. Την έψαχνα για μέρες μέχρι που βρήκα μια μοναδική στο ebay κάνοντας αναζήτηση με τους κωδικούς προϊόντος απ το site της spigen. Από τότε δεν έχω βρει άλλη. Την ψάχνω συχνά για ένα φίλο. Είναι εξαιρετική θήκη και ήμουν τυχερός κιόλας που βρήκα το χρώμα που ήθελα (ασημί).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω κάτι λειτουργικό , θέλω να κάνω συντόμευση αρχεία pdf excel κτλπ. Αλλά το κατάφερα μόνο μέσω google drive. Γίνεται από τα αρχεία μου να βγάλω κάτι στην αρχική?

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω κάτι λειτουργικό , θέλω να κάνω συντόμευση αρχεία pdf excel κτλπ. Αλλά το κατάφερα μόνο μέσω google drive. Γίνεται από τα αρχεία μου να βγάλω κάτι στην αρχική?

 

Μπορείς αν έχεις es explorer. Επιλέγεις το αρχείο και μετά πας κάτω δεξιά εκεί που λέει "περισσότερα" (με τις 3 τελείες) και διαλέγεις την δεύτερη επιλογή "Προσθήκη στην αρχική οθόνη".

Link to comment
Share on other sites

Την συγκεκριμένη θήκη μπορείς να την βρεις εδώ αλλά είναι πολύ ακριβή κατα την άποψη μου http://www.mobilefun.it/search/?s=note+3+neo#

Να σαι καλά. Δεν το είχα ανακαλύψει το συγκεκριμένο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς αν έχεις es explorer. Επιλέγεις το αρχείο και μετά πας κάτω δεξιά εκεί που λέει "περισσότερα" (με τις 3 τελείες) και διαλέγεις την δεύτερη επιλογή "Προσθήκη στην αρχική οθόνη".

Οκ . Ευχαριστώ .το κατάφερα

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι πολυ καλο vfm

 

το αγορασα για τη γυναικα μου η οποια το εχει φορτωσει ενα σκασμο παιχνιδια και εφαρμογες και δε μασαει μια. σκεφτομαι να σουταρω το g2 και να παρω το ιδιο

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου έχει κολλήσει το πληκτρολόγιο.. Δεν μπορώ να κάνω αλλαγή γλώσσας γραφής.. Έκανα επανεκκίνηση, έκανα εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή αλλά τίποτα.. Τι μπορεί να φταίει;; :(

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου έχει κολλήσει το πληκτρολόγιο.. Δεν μπορώ να κάνω αλλαγή γλώσσας γραφής.. Έκανα επανεκκίνηση, έκανα εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή αλλά τίποτα.. Τι μπορεί να φταίει;; :(

Συνήθης ύποπτος η ενεργοποίηση του Greenify στο μενού της προσβασιμότητας. Το προεπιλεγμένο πληκτρολόγιο και η συγκεκριμένη ρύθμιση δεν τα πηγαίνουν καλά..

Είτε αλλάζεις πληκτρολόγιο είτε ξετικάρεις το Greenify.

Αν δεν είναι αυτή η εφαρμογή το ξαναβλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...