Jump to content

Samsung SGH-D500


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κατα αρχας πρεπει να υπαρχουν στον ιδιο φακελο το .jad και το .jar. Πως τα περνας στο κινητο? Εγω ειχα παρα πολλα .jar τα οποια ομως παρολο που τα μετετρεψα σε .jad δεν τα δεχεται το κινητο

Brhka se kapoio asxeto sie paixnidia ta opoia einai symbata.Ta pernaw me ton klassiko tropo tu bluetooth

Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

Brhka se kapoio asxeto sie paixnidia ta opoia einai symbata.Ta pernaw me ton klassiko tropo tu bluetooth

 

για δωσε και σε μας την διευθυνση να κατεβασουμε

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Kalimera!

Exw 2 apories. Mou eipe kapoios oti mesw bluetooth i siskeyi mas exei dinatotita, an kanei zeyksi me mia alli syskeyi na dei to menu tis allis syskeyis. isxyei ayto? Mpa e? ?

Episis prospathw na syndesw to kinito mou mesw bluetooth me laptop. Enw to anagnwrizei kai to prosthetei sti lista twn syskeywn, mou dinei mono dinatotita gia antallagi arxeiwn kai oxi gia dial up. An valw kapoia alli syskeyi de symbainei ayto. Mono me ti samsung. Gnorizei kaneis ti prepei na kanw?

Billakos
Link to comment
Share on other sites

βρηκα εδω μεσα το κάτωθι site

http://www.vomail.net/files/samsungd500/freegames1.htm , αλλα συνεχίζω να ψάχνω και ο,τι βρισκω θα ενημερώνω

Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

Paidia kseroume ti kaiourio exei san firmware kai ti diafores exei apo ta prohgoumena?
Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

mpaaaaaaaaaa.Den einai anoikths arxitektonikhs.Den pairnei programmata me kataliski *.sis mono java arxeia.Oso gia to pos tha peraseis pragmata, exei edw sto forum kapoies symboules, me prwth kai kalyterh..............YPOMONH...........
Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

Θα σε απογοητευσω φιλε μου. Οσα Samsung εχουν ερθει στα χερια μου για επισκευη τυπου με καπακι (οπως Ε 700, Ε330... ) αλλα και slide up (οπως Ε 800),

δεν εχουν επαφες... Η samsung χρησιμοποιει πλαστικο φιλμ για την μεταφορα δεδομενων και τασεων απο το mainboard στο καπακι, η στο ανοιγομενο μερος. Δεν υπαρχει πλακετα στην οθονη και στην καμερα. Ειναι και τα δυο κολλημενα πανω στο φιλμ. Το φιλμ συνηθως ειναι με φισακι στο mainboard. Δυστυχως αν σου σπασει η οθονη, η σου χαλασει το φιλμ απο το ανοιγμα - κλεισε, πρεπει να αλλαχτει το φιλμακι μαζι με την οθονη, ισως και την καμερα αν δεν εχει δικο της φισακι...

Ολα αυτα με επιφυλαξη γιατι δεν εχω ανοιξει ακομη D500. Ισχυει ομως για τα μοντελα που ανεφερα και πιστευω την ιδια τακτικη θα εχει ακολουθησει η εταιρια και εδω...

Η αντιπροσωπια στην Ελλαδα ειναι η Ευρωηλεκτρονικη. Μπες στο euroelectronics.gr να βρεις περισσοτερα στοιχεια για επικοινωνια. Εμενα με εχουν εξυπηρετησει σαν τεχνικο πολλες φορες, αμεσα

 

thanks για την απάντηση man, έστω κ λίγο καθυστερημένα (διακοπές!)

Τελικά έστειλα email στη nomatica μήπως με συμβουλεύσουν να τους το στείλω πίσω να το δώσουν αυτοί για επισκευή,αλλά ούτε φωνή ουτε ακρόαση! Από euroelectronics με ενημέρωσαν ότι οι συσκευές εξωτερικού δν έχουν στην ελλάδα εγγύηση, παραυτα το άφησα στην omnitech, με 26Ε μου άλλαξαν το φιλμακι της οθόνης..Τέλος καλό όλα καλά,σήμερα τοέχω πάλι στα χέρια μου! :w00t: :) :) :D Περίμενα να μου κοστίσει παραπάνω ,πάλι καλά!

(το κινήτο μου είχε χάσει την οθόνη, δείτε http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=999722#post999722 )

Link to comment
Share on other sites

Τυχερος εισαι φιλε μου, φθηνα την εβγαλες! Απο οτι καταλαβα πρεπει να καταλαβαν την ... μαμακια τους και χρησιμοποιουν φιλμακι με φισακια και απο τις δυο μεριες (mainboard - οθονη). Αυτο ειναι καλο γιατι η αντικατασταση θα ειναι πολυ ευκολη και οπως ανεφερες ηδη, πολυ οικονομικη! Θα κανεις τον κοπο να μας πεις κιολας μετα απο ποσο καιρο στο εβγαλε το προβλημα?
CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως! Όταν διάβασα αυτό που έγραφες για ενιαίο φιλμ+οθόνη σκεφτηκά παει..για πέταμα! Ευτυχώς τι να πω!

Αγοράστηκε 26 μαϊου από nomatica.com, και το firmware αν θυμάμαι καλά ήταν το πιο πρόσφατο(χωρίς ελληνικά) άρα δν παίζει να ήταν καιρό στο ράφι..Πάνω από 4-5 φορές δν μου είχε πέσει,κ λέμε για πτήσεις μικρότερες του μέτρου,το ψιλοπρόσεχα..Βρήκα σε κάποιο φορουμ 1 τυπά που, απαντώντας σε κάποιον με το ίδιο πρόβλημα με το δικό μου σε περίοδο1 μηνός, έλεγε οτι το φιλμάκι φθειρεται από το άνοιξε κλείσε :cry: (μιλάμε οτι το δικό μου όποιος το έπιανε στα χέρια του τρελαινόταν να το ανοιγοκλέίνει,έχω βάλει κ εκείνο το γμτ σετάκι ήχων),κ είναι νομοτελειακό οτι αργά η γρήγορα δημιουργεί πρόβλημα,τόσο στα sliding oso k sta clamshell!!Λίγο τραβηγμένο το βρίσκω, αν κ έχει 1 δόση λογικής! :worry: Πιο πιθανό να ήταν τα κινητά ελλατωματικά εξαρχης..Πάντως καλού κακού δν θα συνεχίσω το παιχνίδι με το άνοιξε κλείσε! :D

Link to comment
Share on other sites

kserei kaneis poso mporw na poulisw to D500 mou?

endiaferete kaneis na agorasei D500?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Kane mia erevna mesa apo o BUY & SELL tou Myphone kai tha pareis mia idea. Epishs an thes koita kai thn fleamarket ( http://www.fleamarket.gr)
Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα σε κάποιο φορουμ 1 τυπά που, απαντώντας σε κάποιον με το ίδιο πρόβλημα με το δικό μου σε περίοδο1 μηνός, έλεγε οτι το φιλμάκι φθειρεται από το άνοιξε κλείσε :cry: (μιλάμε οτι το δικό μου όποιος το έπιανε στα χέρια του τρελαινόταν να το ανοιγοκλέίνει,έχω βάλει κ εκείνο το γμτ σετάκι ήχων),κ είναι νομοτελειακό οτι αργά η γρήγορα δημιουργεί πρόβλημα,τόσο στα sliding oso k sta clamshell!!Λίγο τραβηγμένο το βρίσκω, αν κ έχει 1 δόση λογικής! :worry: Πιο πιθανό να ήταν τα κινητά ελλατωματικά εξαρχης..Πάντως καλού κακού δν θα συνεχίσω το παιχνίδι με το άνοιξε κλείσε! :D

 

Αυτο ειναι αληθες. Το προβλημα παρουσιαζεται πολυ πιο γρηγορα οταν παιζεις ανοιξε κλεισε το καπακι. Οχι μονο στα samsung αλλα σε ολα τα κινητα αυτου του τυπου. Επισης το ιδιο ακριβως προβλημα παρουσιαζεται και στα radioCD αυτοκινητου, που πεφτει η προσοψη τους για να βαλεις το CD καθως και σε χαμηλης αξιας και παλια notebook. Συμπερασμα? Οσο λιγοτερο το παιζεις, τοσο περισοτερο θα το εχεις! :D

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα και καλο μηνα! Θελω να κανω δυο ερωτησουλες και εγω μηπως και μου λυθουν οι αποριες....

Βρηκα ενα gifακι γ@μ@το εδω στο forum με την γκομενα απο το sin city. Ο χρηστης ειναι ο sakis009 νομιζω. Πηγα να το περασω στο κινητο μου και δεν το υποστηριζει!!!! why?

Επισης ψαχνω το splinter cell για το D500. Αν καποιος το εχει pls ας μου το στειλει στο mail μου. Το tomb raider υπαρχει για το κινητο μας???

 

αυτα προς το παρων.....

thanx! ;)

Link to comment
Share on other sites

@Dimis25 Τα τελευταια firmware του κινητου μας υποστηριζουν gif εως 300 Κb ενω τα παλιοτερα δεν ειχαν οριο. Και εγω εχω ενα που θελει μετατροπη για να παιξει. Αυτο θα μπορεσει να το κανει αν εχει την καλη διαθεση και τον χρονο ο Sakis009, αλλα νομιζω πως απουσιαζει σε διακοπες. Μαλλον θα πρεπει να περιμενουμε λιγακι :)
CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Πηγα και εγω να το μικρίνω το αρχειο αλλα γινεται χαλια. to firmware δεν αλλαζει? για τα δυο παιχνιδακια ξερεις κάτι? α! θελω και κανα ραλλακι καλο οποιος ξερει.... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σε κάποια σελίδα πιο παλιά κάποιος φίλος είχε γράψει

πως γίνεται η σύνδεση του τηλεφώνου με το blth ma-700.

Είναι εύκολο να το στείλει ξανά γιατί δεν βρίσκω την σελίδα αυτή;;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σε κάποια σελίδα πιο παλιά κάποιος φίλος είχε γράψει

πως γίνεται η σύνδεση του τηλεφώνου με το blth ma-700.

Είναι εύκολο να το στείλει ξανά γιατί δεν βρίσκω την σελίδα αυτή;;

 

Αυτή είναι η διεύθυνση

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=42236

 

Εγώ πάντως δεν τα κατάφερα να το κάνω να λειτουργήσει ,για αυτό πήγα και πήρα ένα φτηνό τον 25 ευρώ και βρήκα την υγειά μου .

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η διεύθυνση

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=42236

 

Εγώ πάντως δεν τα κατάφερα να το κάνω να λειτουργήσει ,για αυτό πήγα και πήρα ένα φτηνό τον 25 ευρώ και βρήκα την υγειά μου .

 

Αυτά τα προβλήματα τελικά δεν έχουν εξαφανισθεί με το ΜΑ 720;; Γιατί έχοντας το 720 η σύνδεση μεσω bluetooth δεν μου έχει γίνει ποτέ με την πρώτη φορά παραμόνο αν το βγάλω και το ξαναβάλω στο usb. Μήπως πρέπει να κάνω κι εγώ τα βήματα που αναφέρονται στο παραπάνω link;;;;;; :( :( :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα προβλήματα τελικά δεν έχουν εξαφανισθεί με το ΜΑ 720;; Γιατί έχοντας το 720 η σύνδεση μεσω bluetooth δεν μου έχει γίνει ποτέ με την πρώτη φορά παραμόνο αν το βγάλω και το ξαναβάλω στο usb. Μήπως πρέπει να κάνω κι εγώ τα βήματα που αναφέρονται στο παραπάνω link;;;;;; :( :( :( :( :(

Ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα με το συγκεκριμμενο bt.επρεπε να το βαζω και να το βγαζω στην usb θυρα.Πηρα και εγω ενα αλλο και βρηκα την υγεια μου.Α ρε mobile action εσυ και τα καλουδια σου :D

Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος ο φορτιστής στα πόσα volt και mA είναι;

Ειναι 5 Volt 0.7A

Ειναι ο ιδιος φορτιστης που χρησιμοποιουν και τα Ε700, Ε330, Ε800 και αλλα

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...