Jump to content

Samsung SGH-D500


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το ΒΤ περνάω κανονικά φωτογραφίες και ήχους από το κινητό στο PC αλλά όχι τα μηνύματα και τον τηλεφωνικό κατάλογο. Ξέρει κανείς πού μπορώ να βρώ το λογισμικό?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Hallo, μόλις πέρασα από Ε-710 στο ''Μαύρο Διαμάντι''!

Για να δούμε τι θα δούμε.

Λοιπόν τι καλώδιο προτείνεται για διασύνδεση με Pc καθώς ακόμα δεν το πείρα σκέφτομαι για καλύτερο Firmware....

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν δύο είδη καλωδίων, το ένα χρησιμοποιείται μόνο για μεταφορά δεδομένων όπως εικόνες, ήχοι κ.λ.π. και το άλλο μόνο για αναβάθμιση λογισμικού. Τα καλώδια αυτά μπορεί να είναι σειριακά ή USB. Για περισσότερες πληροφορίες πάτα εδώ και πήγαινε στην ενότητα των εξαρτημάτων.
Link to comment
Share on other sites

Για την Ελλάδα η τελευταία έκδοση λογισμικού είναι η D500BDEB2 και εκδόθηκε στις 16-2-2005.
Link to comment
Share on other sites

Thanks.

Στο παλίο μου Samsung E710 έκανα Flash μέσο του ιδίου USB cable, στο D500 δεν παίζει αυτό?

Πρέπει αναγκαστικά να προμηθευτώ και τα 2 καλώδια?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν δύο είδη καλωδίων, το ένα χρησιμοποιείται μόνο για μεταφορά δεδομένων όπως εικόνες, ήχοι κ.λ.π. και το άλλο μόνο για αναβάθμιση λογισμικού. Τα καλώδια αυτά μπορεί να είναι σειριακά ή USB. Για περισσότερες πληροφορίες πάτα εδώ και πήγαινε στην ενότητα των εξαρτημάτων.

Ευχαριστώ πολύ. Θα το κοιτάξω.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έχω μπερδευτεί

Καταρχάς στα μαγαζιά είναι άδικο να σκας τόσα χρήματα και να πρέπει να επιλέξεις βλέποντας τις πλαστικές ψεύτικες συσκευές για να δεις αν σου κάνει ένα κινητό

Κοίταξα σε κατάστημα της Vodafone και μου φάνηκε πολύ λίγο το D500 σαν κινητό παρ'όλο που προτιμώ την Samsung σαν εξωτερική εμφάνιση στα κινητά

Τελικά φτάνει η μνήμη που έχει ? και αν ναι για πόσα mp3; για πόσες φωτογραφίες ;

Είμαι ανάμεσα στο K750 και το D500 αλλά λόγω του Voda μενού που δεν το γουστάρω μες στο κινητό μου θα πάρω μάλλον το D500

Αλλά εκεί που λες να πάρεις ένα κινητό τσουπ σκάνε νέα για επόμενο μοντέλο και καλύτερο.Τελικά τι κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Blueboy να σε μπερδεψω λιγο περισσοτερο? Το D600 το εχεις δει??? Κυκλοφορει και ειναι οτι καλυτερο υπαρχει αυτη την στιγμη σε συσκευες... (Κατα την γνωμη μου παντα)
CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορεί το D600 ????????????????? http://www.langkawi.dk/smileys/b95.gif

Tι έγινε ρε παιδία ??

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα γράψει για ένα πρόβλημα μου με το κινητό αλλά δεν μπορώ να βρώ που...

Ποτέ Myphone και αλκοόλ μαζί :P

 

Θα απαντήσω σε μένα τελικά μιάς και γίνεται να μεταφέρεις επαφές απο το τηλέφωνο πρός την SIM κάνοντας προβολή την επαφή,πηγαίνουμε στο νούμερο,επιλογές,Αντιγραφή πρός κάρτα SIM.

 

Sorry αν έχει ξαναειπωθεί αλλά θυμάμαι που και ένας άλλος φίλος την πάτησε όπως εγώ,δλδ μετέφερε όλες του τις επαφές απο την SIM πρός το τηλέφωνο και τις έσβησε μετά για να μην του εμφανίζονται 2πλα.

 

Και μίας και μου δίνεται η ευκαιρία θα την πώ την κακία μου..

Τόσο δύσκολο ήταν για μια εταιρεία που βάζει HDD σε κινητά και 7Mpixels κάμερα να βάλει "Αντιγραφή επαφών απο τηλέφωνο πρός SIM" και "Επιλογή εμφάνισεις επαφών τηλεφώνου ή SIM στον κατάλογο" σε ένα απο τα κορυφαιότερα μοντέλα της (μέχρι την άφιξη του D600) ?

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

2 Ερωτήσεις:

 

1. Πώς μπορώ να ορίσω τα μηνύματα να αποθηκευόντε στην μνήμη του τηλ και πώς στης Sim.

Δοκίμασα να αντιγράψω τα της Sim στο τηλέφωνο αλλά μετά στον τηλεφωνικό έχω 2 εγγραφές για το καθένα.

 

2. Με τον Handset Manager περνάω στον τηλεφωνικό Ελληνικά αλλά το κινητό δεν τα εμφανίζει.

Link to comment
Share on other sites

1. Πώς μπορώ να ορίσω τα μηνύματα να αποθηκευόντε στην μνήμη του τηλ και πώς στης Sim.

Δοκίμασα να αντιγράψω τα της Sim στο τηλέφωνο αλλά μετά στον τηλεφωνικό έχω 2 εγγραφές για το καθένα.

Δεν μπορείς.Αν έχεις κενές θέσεις στην SIM τότε τα SMS που θα λαμβάνεις θα αποθηκεύονται στην SIM μέχρι να γεμίσει η μνήμη της και τότε θα τα αποθηκεύει στο τηλέφωνο.

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

ας γραψει καποιος συνοπτικα τα προβληματα που παρουσιαζει γιατι σκεφτομαι να το προτεινω σε μια γνωστη μου που θελει καινουριο κινητό και δεν θελω να την "κρεμασω"

οι φωτογραφιες του ειναι καλες?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σου εστειλα μερικες χαρακτηριστικες φωτο που εχω τραβηξει με το κινητο. (ειμαι ο c-r@...)

Ειναι ολες τοπια οπως βλεπεις, σε διαφορες φασεις, ηλιοβασιλεμα, χαμηλο φωτισμο, και μια με πολλες λεπτομερειες. Προσωπικα βρισκω την καμερα του αριστη. Δοκιμασε να μεγενθυνεις τις φωτο και θα παθεις πλακα με την ποιοτητα. Ολες ειναι τραβηγμενες στην αναλυση των 1.3Mpx.

 

Προβληματα δεν εχουμε, το κυριως προβλημα που εχουν μερικοι χρηστες ειναι στην δυσκολη εγκατασταση παιχνιδιων java. Επισης η αυτονομια του δεν ειναι μεγαλη. (πραγμα λογικο για τις διαστασεις και τις δυνατοτητες του κινητου) Κατα τα αλλα το κινητο ειναι τελειο! ;)

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σου εστειλα μερικες χαρακτηριστικες φωτο που εχω τραβηξει με το κινητο. (ειμαι ο c-r@...)

Ειναι ολες τοπια οπως βλεπεις, σε διαφορες φασεις, ηλιοβασιλεμα, χαμηλο φωτισμο, και μια με πολλες λεπτομερειες. Προσωπικα βρισκω την καμερα του αριστη. Δοκιμασε να μεγενθυνεις τις φωτο και θα παθεις πλακα με την ποιοτητα. Ολες ειναι τραβηγμενες στην αναλυση των 1.3Mpx.

 

Προβληματα δεν εχουμε, το κυριως προβλημα που εχουν μερικοι χρηστες ειναι στην δυσκολη εγκατασταση παιχνιδιων java. Επισης η αυτονομια του δεν ειναι μεγαλη. (πραγμα λογικο για τις διαστασεις και τις δυνατοτητες του κινητου) Κατα τα αλλα το κινητο ειναι τελειο! ;)

Geia sas paidia. Exw ena E720 kai thelw na rwthsw an kserei kanenas sas an h egkatastash paixnidiwn s'ayto to kinhto ginetai opws sto D-500 h den ginetai katholou. Eyxaristw ek twn proterwn.

Link to comment
Share on other sites

ας μου στειλει καποιος μια φοτο τραβηγμενη με το D500 στο e-mail μου dal_kos@spymac.com

Σου έστειλα και εγώ μία σε ανάλυση 1280χ1024 γιατι είναι να περηφανεύεσαι για την κάμερα του :D :!:

Θα συμφωνήσω και με τον skatzoxoiros για τα + - του κινητού

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σου εστειλα μερικες χαρακτηριστικες φωτο που εχω τραβηξει με το κινητο. (ειμαι ο c-r@...)

Ειναι ολες τοπια οπως βλεπεις, σε διαφορες φασεις, ηλιοβασιλεμα, χαμηλο φωτισμο, και μια με πολλες λεπτομερειες. Προσωπικα βρισκω την καμερα του αριστη. Δοκιμασε να μεγενθυνεις τις φωτο και θα παθεις πλακα με την ποιοτητα. Ολες ειναι τραβηγμενες στην αναλυση των 1.3Mpx.

Ηθελα να ρωτησω για την αναλυση το d500 γιατι καπως δεν μου φαινεται οτι ειναι και η καλυτερη.

1.οταν βαζω αναλυση VGA(640x480) και παω να κανω ζοομ (γιατι μονο σε αυτην και κατω εχει ζοομ) η φωτογραφιες δεν θα ελεγα οτι βγαινουν καθαρες μετα στον υπολογιστη.

2.οταν βαζω πιο καλες αναλυσ πχ:SXGA ή MEGA και βγαζω φωτογρφ, μεχρι να βγαλει τον στοχο στο κεντρο και να την βγαλει ...πεταξε το πουλι .

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

1.οταν βαζω αναλυση VGA(640x480) και παω να κανω ζοομ (γιατι μονο σε αυτην και κατω εχει ζοομ) η φωτογραφιες δεν θα ελεγα οτι βγαινουν καθαρες μετα στον υπολογιστη.

2.οταν βαζω πιο καλες αναλυσ πχ:SXGA ή MEGA και βγαζω φωτογρφ, μεχρι να βγαλει τον στοχο στο κεντρο και να την βγαλει ...πεταξε το πουλι .

 

Μα πως περιμενεις να βγει ιδιας αναλυσης φωτο οταν βαζεις στις ρυθμισεις 640 x 480 την στιγμη που μπορει να βγαλει 1280 x 1024 ? Ειναι σαν να παραπονιεσαι πως ενα αυτοκινητο δεν τρεχει καθολου με τριτη, οτι παει μονο με 80, οταν ο κατασκευαστης δινει τελικη 190, εννοειται με πεμπτη :D ! Χρησιμοποιησε την μεγιστη αναλυση του κινητου.

Αυτο με την ταχυτητα νομιζω το εχουν ολα τα κινητα με τετοια αναλυση η και παραπανω. Το εχω δει και σε SE. Θεμα συνηθειας ειναι

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Μα πως περιμενεις να βγει ιδιας αναλυσης φωτο οταν βαζεις στις ρυθμισεις 640 x 480 την στιγμη που μπορει να βγαλει 1280 x 1024 ? Ειναι σαν να παραπονιεσαι πως ενα αυτοκινητο δεν τρεχει καθολου με τριτη, οτι παει μονο με 80, οταν ο κατασκευαστης δινει τελικη 190, εννοειται με πεμπτη :D ! Χρησιμοποιησε την μεγιστη αναλυση του κινητου.

Αυτο με την ταχυτητα νομιζω το εχουν ολα τα κινητα με τετοια αναλυση η και παραπανω. Το εχω δει και σε SE. Θεμα συνηθειας ειναι

Φυσικα και εχεις δικιο αλλα εγω τουλαχιστον δεν μπορω να εχω "στημενο" το κινητο 20-30-40 δευτερολεπτα μεχρι να βγαλει την foto. :mad: Δηλαδη κατι πιο γρηγορο δεν θα ηταν καλυτερο. Οσο για το αν το κανουν τα αλλα κινητα με τετοια αναλυση...νοκια και ενα που δειχνει στην τηλεοραση οχι.

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα νεύρα μου

Τι απαράδεκτα πράγματα είναι αυτά ? Αλλα χαρακτηριστική το ένα προσπέκτους για το D500 άλλα το άλλο

Το προσπέκτους του Γερμανού λέει ότι έχει ανοιχτή ακρόαση

Το προσπέκτους όμως της Vodafone έλεγε ότι δεν έχει ανοιχτή ακρόαση ( στα χαρακτηριστικά όλα αυτά )

Εμένα τον καταναλωτή ποιός θα με διαφωτίσει ?

 

ΚΟΙΤΑ ΑΝΟΙΧΤΟΙ ΑΚΡΟΑΣΗ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΗΧΟΙΟ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΡΝΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΩ

Link to comment
Share on other sites

Έλεος.Και άλλος μέσα στην παραπληροφόρηση. :mad:

Ρε γμτ,αν δεν ξέρετε κάτι μην απαντάτε..Έχει απαντήσει ήδη ο enedra λίγα posts πρίν.

KATA THN DIARKEIA THS KLHSHS PATA TO PLIKTRO OK/i....

NA KAI H ANOIXTH SYNOMILIA.....

 

 

 

TO D500 GAMAEI KAI DERNEI!!!

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες γεια σας.

Μια γρηγορη ερωτησουλα...

1. Τι πληκτρολογω για να δω ποια βερσιον αναβαθμισης εχω

και ποια ειναι η τελευταια βερσιον που κυκλοφορει?

ΥΓ. Ζητω συγνωμη αν εχει ηδη απαντηθει η ερωτηση μου

σε προηγουμενα posts...απλα πρεπει να τρεξω για δουλεια κ δεν υπαρχει χρονος για διαβασμα.

Ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...